Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Super... ty man!

 

Και κάτι ακόμα, υπάρχει τρόπος για σερφάρισμα χωρίς εικόνες όταν είμαι από τα δεδομένα του κινητού? Γιατί με μηδένισε σε χρόνο ρεκόρ...

 

( υ.γ. Είναι καλύτερα να τις κάνω αυτές τις ερωτήσεις στο γενικό topic του Android?)

 

Ρώτα εδώ για θέματα μπροουσερ

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271921

Έχω ένα θέμα με το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να γράψω μήνυμα με μικρά γράμματα μου εμφανίζει μόνο κεφάλαια και δεν μπορώ να το αλλάξω είναι κάποια ρύθμιση η όχι έχω 4.4

Σε όλους έτσι είναι μπορείς να το αλλάξεις από τις ρυθμίσεις των μηνυμάτων αλλά δεν θα μπορείς να στείλεις 160 χαρακτήρες σε ένα μνμ οπότε άχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα με το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να γράψω μήνυμα με μικρά γράμματα μου εμφανίζει μόνο κεφάλαια και δεν μπορώ να το αλλάξω είναι κάποια ρύθμιση η όχι έχω 4.4

 

 

 

 

 

 

 

Αυτο δεν ειναι πρόβλημα.Αν θες να γράφεις 160 χαρακτήρες/

 

μήνυμα στα Ελληνικά είσαι σωστά.Μπορείς να το αλλάξεις έτσι ώστε να γράφεις με μικρά αλλά θα πας στους 70 χαρακτήρες/μηνυμα

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι πρόβλημα.Αν θες να γράφεις 160 χαρακτήρες/

 

μήνυμα στα Ελληνικά είσαι σωστά.Μπορείς να το αλλάξεις έτσι ώστε να γράφεις με μικρά αλλά θα πας στους 70 χαρακτήρες/μηνυμα

 

και πως μπορώ να το αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

και πως μπορώ να το αλλάξω

 

Μηνύματα >ρυθμίσεις >μέθοδο εισαγωγής > αυτόματο (70 χαρακτήρες ) / αλφάβητο GSM (160) .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από τη μέρα που το πήρα ο φορτιστής όταν είναι στην πρίζα κάνει έναν πολύ ψιλό θόρυβο. Σαν να ακούς ποτήρι με ανθρακικό. Όταν συνδέσω το κινητό σταματάει. Και όταν το κινητό έχει φορτίσει ξανά κάνει αλλά λιγότερο. Είναι πολύ ψιλός ο ήχος. Το έχει παρατηρήσει να γίνεται και κανένας αλλος;

 

Το βύσμα του κινητό τι ρόλο βαραει; είναι 2 μαζί. Μπορώ να βάλω το μισό όπως είναι τα micro USB και να το φορτίσω; ή και με φορτιστή μικρότερο από 2 amber;

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/24376flag.gif Καφενείο Φοιτητών
Link to comment
Share on other sites

Από τη μέρα που το πήρα ο φορτιστής όταν είναι στην πρίζα κάνει έναν πολύ ψιλό θόρυβο. Σαν να ακούς ποτήρι με ανθρακικό. Όταν συνδέσω το κινητό σταματάει. Και όταν το κινητό έχει φορτίσει ξανά κάνει αλλά λιγότερο. Είναι πολύ ψιλός ο ήχος. Το έχει παρατηρήσει να γίνεται και κανένας αλλος;

 

Το βύσμα του κινητό τι ρόλο βαραει; είναι 2 μαζί. Μπορώ να βάλω το μισό όπως είναι τα micro USB και να το φορτίσω; ή και με φορτιστή μικρότερο από 2 amber;

Το βύσμα είναι USB3. Μπορείς άνετα να το φορτίζεις με όποιον φορτιστή USB3 ή USB 2 θέλεις. Είναι συμβατό προς τα πίσω.

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Από τη μέρα που το πήρα ο φορτιστής όταν είναι στην πρίζα κάνει έναν πολύ ψιλό θόρυβο. Σαν να ακούς ποτήρι με ανθρακικό. Όταν συνδέσω το κινητό σταματάει. Και όταν το κινητό έχει φορτίσει ξανά κάνει αλλά λιγότερο. Είναι πολύ ψιλός ο ήχος. Το έχει παρατηρήσει να γίνεται και κανένας αλλος;

 

Το βύσμα του κινητό τι ρόλο βαραει; είναι 2 μαζί. Μπορώ να βάλω το μισό όπως είναι τα micro USB και να το φορτίσω; ή και με φορτιστή μικρότερο από 2 amber;

 

Δεν είναι κάτι που πρέπει να σε ανησυχεί... Πολλοί φορτιστές το κάνουν...

Google coil whine ,-)

Xiaomi Mi Air 13.3 W10

Samsung Galaxy Note 9 Stock Android 10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας με ενεργοποιημένο το battery saver(νομίζω μόνο εκεί το παρατηρώ) όταν ανοίγεις το κινητό στην μαύρη οθόνη κάνει ένα μικρό άσπρο φλασαρισμα δείτε σαν μια γραμμή κάθετη στο κέντρο της οθόνης είτε σαν την γραμμή που κάνει όταν κλείνει η τηλεόραση (effect ) πριν το samsung logo? Θέλω να δω αν είναι θέμα λογισμικού η θέμα οθόνης.ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει παρατηρήσει κανένας με ενεργοποιημένο το battery saver(νομίζω μόνο εκεί το παρατηρώ) όταν ανοίγεις το κινητό στην μαύρη οθόνη κάνει ένα μικρό άσπρο φλασαρισμα δείτε σαν μια γραμμή κάθετη στο κέντρο της οθόνης είτε σαν την γραμμή που κάνει όταν κλείνει η τηλεόραση (effect ) πριν το samsung logo? Θέλω να δω αν είναι θέμα λογισμικού η θέμα οθόνης.ευχαριστώ
Μην ψάχνεις ψήλους στα άχυρα.

Απενεργοποίησε το battery saver να χαρείς το τηλέφωνο στο έπακρον.

Είναι σαν σαν να έχεις Ferrari με 700 άλογα και να τα κατεβάζεις στα 400.

Link to comment
Share on other sites

προσωπικά πιστεύω, ότι η λειτουργία αυτή,δεν σώζει κάτι ιδιαίτερο απο την μπαταρία...

Πως είναι δυνατόν όταν μπαίνουν όλα τα power settings σε ελαχιστικοποίηση.:confused:

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

αυτή την απορία έχω κι εγώ..

 

Σλιγουρα κάτι σώζει, τουλάχιστον στο δικό μου S2 σώζει πολλά.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα contacts (με τον default contact manager) να κάνουν sync με Facebook. Τις τελευταίες μέρες όμως ενώ για το κάθε contact έπερνε την φωτογραφία του Facebook και την έβαζε "full screen" τώρα βάζει μεν τις φωτογραφίες του Facebook αλλά σε ενα μικρό τετραγωνάκι και με πολύ κακή ποιότητα. Πως μπορώ να το αλλάξω

 

Επίσης απο χθες κρασάρει ΣΥΝΕΧΕΙΑ το Messanger του Facebook. Έκανα delete cache το ξαναεγκατέστησα αλλά μόλις το ανοίγω βγάζει unfortunately, messanger has stopped και κρασάρει

Edited by tetra1982
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα contacts (με τον default contact manager) να κάνουν sync με Facebook. Τις τελευταίες μέρες όμως ενώ για το κάθε contact έπερνε την φωτογραφία του Facebook και την έβαζε "full screen" τώρα βάζει μεν τις φωτογραφίες του Facebook αλλά σε ενα μικρό τετραγωνάκι και με πολύ κακή ποιότητα. Πως μπορώ να το αλλάξω

 

Επίσης απο χθες κρασάρει ΣΥΝΕΧΕΙΑ το Messanger του Facebook. Έκανα delete cache το ξαναεγκατέστησα αλλά μόλις το ανοίγω βγάζει unfortunately, messanger has stopped και κρασάρει

 

Κλείσε το facebook. Όσοι το κλείσαμε, ηρεμήσαμε. :p

Link to comment
Share on other sites

Και πριν από λίγο χάθηκαν και πάλι οι κωδικοί. Με τους συγχρονισμούς απενεργοποιημένους.... (γαλλικό)
Link to comment
Share on other sites

Και πριν από λίγο χάθηκαν και πάλι οι κωδικοί. Με τους συγχρονισμούς απενεργοποιημένους.... (γαλλικό)

 

Εμένα γερμανικό και χθες χάθηκαν ξανά. Είχε να τους χάσει κανα μήνα και νόμιζα οτι είχα ηρεμήσει...αλλά γελάστηκα :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα να μου συμβεί.. Και με ανοικτούς συγχρονισμους και Android backup κλπ.
Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το facebook. Όσοι το κλείσαμε, ηρεμήσαμε. :p

 

Χαχαχα ναι εχεις δίκιο αλλά χρειάζεται σε μερικές περιπτώσεις. Anyway, το κοίταξα παντού. Εκανα clear cache, clear storage, uninstall, hard reset την συσκευή. Τελικά ο μόνος τρόπος που δούλεψε είναι όταν άλλαξα την ROM απο γερμανική που είχα!!!!!!!!!

Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν απαντηθηκε ξανα ..ποιες λειτουργιες φωνητικες δουλευουν στα ελληνικα ? svoice γινεται?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου έκανε μια ξεκάρφωτη επανεκκίνηση, πάνω που προσπάθησα να πραγματοποιήσω μια κλήση, έκανε επανεκκίνηση..Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...