Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με ρουτ κιτ κατ μόνο με αυτή την εφαρμογή έχω πετύχει τέλεια ηχογράφηση ας δοκιμάσετε την beta πριν αγοράσει κανεις.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.skvalex.callrecorder

Link to comment
Share on other sites

Από το μεγάφωνο της ανοιχτής ακρόασης είστε ευχαριστημένοι; Δοκίμασα την ανοιχτή ακρόαση και δεν ακουγότανε τόσο δυνατά όσο το 4S ενός φίλου...
Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είναι αυτό και με ευχαριστείς μετά χαχα.

 

τελικα ειμαι ατυχος!! το ιδιο κανει και με αλλη μπαταρια. τελικα ειναι οθονη πηγα στην samsung εδω θεσ/νικη και με ειπε γινεται σε αρκετες συσκευες οχι μονο samsung και οτι ειναι οθονη. τους ειπα οτι το εκανα root και με ειπε δεν πειραζει καντω unroot και να το παω να το αλλαξουν οθονη .το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να το κανω unroot

Link to comment
Share on other sites

Από το μεγάφωνο της ανοιχτής ακρόασης είστε ευχαριστημένοι; Δοκίμασα την ανοιχτή ακρόαση και δεν ακουγότανε τόσο δυνατά όσο το 4S ενός φίλου...

 

Ναι δεν έχω κανένα παράπονο. Και ταινίες βλέπω, και ραδιόφωνο σε ανοικτή ακρόαση ακούω, άνετα και ωραία.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειμαι ατυχος!! το ιδιο κανει και με αλλη μπαταρια. τελικα ειναι οθονη πηγα στην samsung εδω θεσ/νικη και με ειπε γινεται σε αρκετες συσκευες οχι μονο samsung και οτι ειναι οθονη. τους ειπα οτι το εκανα root και με ειπε δεν πειραζει καντω unroot και να το παω να το αλλαξουν οθονη .το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να το κανω unroot

 

Δεν γίνετε φίλε από την στιγμή που έγραψε ο knox πας και για οθόνη και για πλακέτα υπολόγισε κάνα 300αρι

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Πήγα από το κατάστημα τελικά σήμερα και δεν έκανα κάτι (για ευνόητους λόγους δεν θέλω να αναφέρω από που το αγόρασα). Δεν απαίτησα αλλαγή γιατί όπως βλέπω είναι συνηθισμένο φαινόμενο και γνωστό πρόβλημα της συσκευής. Απλά πήρα 2 συσκευές εκείνη την ημέρα και η δεύτερη δεν το κάνει κι εκεί ξενέρωσα λιγάκι! Μάλλον θα πάω από την smartec την Δευτέρα για να δω τι θα μου πουν από περιέργεια. Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που είναι γνωστό πρόβλημα της συσκευής, και να γίνει αλλαγή με καινούργια δεν εγγυάται κανείς ότι δεν θα έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα, οπότε είναι ένας φαύλος κύκλος!
Link to comment
Share on other sites

Πήγα από το κατάστημα τελικά σήμερα και δεν έκανα κάτι (για ευνόητους λόγους δεν θέλω να αναφέρω από που το αγόρασα). Δεν απαίτησα αλλαγή γιατί όπως βλέπω είναι συνηθισμένο φαινόμενο και γνωστό πρόβλημα της συσκευής. Απλά πήρα 2 συσκευές εκείνη την ημέρα και η δεύτερη δεν το κάνει κι εκεί ξενέρωσα λιγάκι! Μάλλον θα πάω από την smartec την Δευτέρα για να δω τι θα μου πουν από περιέργεια. Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που είναι γνωστό πρόβλημα της συσκευής, και να γίνει αλλαγή με καινούργια δεν εγγυάται κανείς ότι δεν θα έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα, οπότε είναι ένας φαύλος κύκλος!

 

Δε μας υπενθυμίζεις για ποιο πρόβλημα μιλάς;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είπε ο Χαρίλαος του κολλάει και εκείνου.

 

:wink:

 

Τι έγινε βρε παιδιά με το Ελληνικό update(ΕUR);;

 

Πρόσφατα (πριν 2-3 μέρες) που μίλησα με την Samsung μου είπαν ότι δεν έχουν ακόμα κάποια ενημέρωση, οπότε φαντάζομαι πότε θα την πάρουμε....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήγα από το κατάστημα τελικά σήμερα και δεν έκανα κάτι (για ευνόητους λόγους δεν θέλω να αναφέρω από που το αγόρασα). Δεν απαίτησα αλλαγή γιατί όπως βλέπω είναι συνηθισμένο φαινόμενο και γνωστό πρόβλημα της συσκευής. Απλά πήρα 2 συσκευές εκείνη την ημέρα και η δεύτερη δεν το κάνει κι εκεί ξενέρωσα λιγάκι! Μάλλον θα πάω από την smartec την Δευτέρα για να δω τι θα μου πουν από περιέργεια. Η αλήθεια είναι ότι από την στιγμή που είναι γνωστό πρόβλημα της συσκευής, και να γίνει αλλαγή με καινούργια δεν εγγυάται κανείς ότι δεν θα έχει το συγκεκριμένο πρόβλημα, οπότε είναι ένας φαύλος κύκλος!

Πολυ κακος φιλε μ...doa εχεις...θα σου διναν ενα αλλο και τελος..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Καποιος να σηκωσει τον file explorer της samsung ?? Το myfiles δηλαδη .

Ευχαριστω

εδώ εισαιhttp://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=23812676&postcount=2 τι τον θες εγώ δεν τον δουλεύω καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

και η σειρα μου λοιπον για τις πρωτες ερωτησεις

βλεπω 3 βασικα πρωτα θεματακια κατα τα αλλα σαρωνει το κινητο

1. δεν μπορω να βρω πως να αλλαξω τον χρονο που κανει για να κλειδωσει η οθονη και το κανει πολυ γρηγορα... εκτος απο 3α προγραμματα δεν εχει καπου μεσα ρυθμιση?

2. οταν ανοιγω μια εικονα στις συλλογες με το μενου που παταω δεν εχει επιλογη να τη στειλω οπως θελω κτλ... κατι που ειχε ακομα και το παλιο μου wp της σαμσουνγκ... καπου θα υπαρχει τροπος σωστα?

3. οταν ανοιγω internet και ανοιγει καποια εικονα εκει και παλι πολλες φορες δεν δουλευει η παρατεταμενη πιεση ωστε να αποθηκευσω κτλ την εικονιτσα.... μηπως δεν αναγνωριζει το φορματ? και πως διορθωνεται αυτο?

 

αυτα απο πρωτες βασικες δυσκολιες ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

και η σειρα μου λοιπον για τις πρωτες ερωτησεις

βλεπω 3 βασικα πρωτα θεματακια κατα τα αλλα σαρωνει το κινητο

1. δεν μπορω να βρω πως να αλλαξω τον χρονο που κανει για να κλειδωσει η οθονη και το κανει πολυ γρηγορα... εκτος απο 3α προγραμματα δεν εχει καπου μεσα ρυθμιση?

2. οταν ανοιγω μια εικονα στις συλλογες με το μενου που παταω δεν εχει επιλογη να τη στειλω οπως θελω κτλ... κατι που ειχε ακομα και το παλιο μου wp της σαμσουνγκ... καπου θα υπαρχει τροπος σωστα?

3. οταν ανοιγω internet και ανοιγει καποια εικονα εκει και παλι πολλες φορες δεν δουλευει η παρατεταμενη πιεση ωστε να αποθηκευσω κτλ την εικονιτσα.... μηπως δεν αναγνωριζει το φορματ? και πως διορθωνεται αυτο?

 

αυτα απο πρωτες βασικες δυσκολιες ευχαριστω

 

2. Αν κρατήσεις παρατεταμένα την φωτογραφία τότε επιλέγει αυτή αλλά σου δίνει και το δικαίωμα να τσεκάρεις και όποια άλλη θέλεις...

1. Nokia 6600, 2. Nokia N96, 3. Nokia E72, 4. iPhone 3GS, 5. iPhone 4, 6. iPhone 4S, 7. galaxy s2, 8. galaxy s3, 9. galaxy s4, Samsung Note 3, Sony Xperia Z5, Xiaomi mi5s
Link to comment
Share on other sites

παιδια γιατί η αυτόματη φωτεινότητα μου φαίνεται τοσο σκοτεινή? Μηπως είναι καλύτερα κάτω απο τη μέση αλλα χωρίς αυτόματη ή ειναι κάτι άλλο?

 

κάποια πρόταση? :(

Link to comment
Share on other sites

Πολυ κακος φιλε μ...doa εχεις...θα σου διναν ενα αλλο και τελος..

 

Απλά είναι πρόβλημα που υπάρχει σε αρκετές συσκευές και σκέφτομαι αν και η άλλη συσκευή κάνει το ίδιο θα πρέπει πάλι να γίνει doa και πάει λέγοντας! Έχεις δίκιο σε αυτό που λες πάντως! Δεν αντιλέγω! Μάλλον Δευτέρα θα πάω smartec να δω κι εκεί τι θα μου πουν κι αν βρεθεί λύση!

Link to comment
Share on other sites

τελικα ειμαι ατυχος!! το ιδιο κανει και με αλλη μπαταρια. τελικα ειναι οθονη πηγα στην samsung εδω θεσ/νικη και με ειπε γινεται σε αρκετες συσκευες οχι μονο samsung και οτι ειναι οθονη. τους ειπα οτι το εκανα root και με ειπε δεν πειραζει καντω unroot και να το παω να το αλλαξουν οθονη .το θεμα ειναι οτι δεν ξερω πως να το κανω unroot

 

Ο πιο εύκολος τρόπος για unroot είναι να περάσεις μια original Rom στο τηλ από την αρχή μέσω odin. Καλό αν όχι αναγκαίο να περάσεις τη ρομ της χώρας προέλευσης του τηλεφώνου. Αυτήν με την οποία ήρθε σε σένα. Αν τελικά σε καλύψουν ενημέρωσε μας για να δούμε αν είναι ελαστικοί με θέματα knox...υποψιάζομαι πως επειδή η οθόνη είναι εργοστασιακό λάθος και όχι κάτι που εξαρτάται από τη χρήση πχ root μπορεί να σε καλύψουν, όταν μάλιστα έχει τύχει και σε άλλες συσκευές. Καλή τύχη.

Edited by xsiv74
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

και η σειρα μου λοιπον για τις πρωτες ερωτησεις

βλεπω 3 βασικα πρωτα θεματακια κατα τα αλλα σαρωνει το κινητο

1. δεν μπορω να βρω πως να αλλαξω τον χρονο που κανει για να κλειδωσει η οθονη και το κανει πολυ γρηγορα... εκτος απο 3α προγραμματα δεν εχει καπου μεσα ρυθμιση?

2. οταν ανοιγω μια εικονα στις συλλογες με το μενου που παταω δεν εχει επιλογη να τη στειλω οπως θελω κτλ... κατι που ειχε ακομα και το παλιο μου wp της σαμσουνγκ... καπου θα υπαρχει τροπος σωστα?

3. οταν ανοιγω internet και ανοιγει καποια εικονα εκει και παλι πολλες φορες δεν δουλευει η παρατεταμενη πιεση ωστε να αποθηκευσω κτλ την εικονιτσα.... μηπως δεν αναγνωριζει το φορματ? και πως διορθωνεται αυτο?

 

αυτα απο πρωτες βασικες δυσκολιες ευχαριστω

 

απαντω σε μενα

1. αν αλλαξω το κλειδωμα απο κυλιση σε αλλα γινεται αλλα ελεος με κυλιση δεν γινεται να αλλαξω το χρονο μεχρι να κλειδωσει?

2. το βρηκα ηταν πανω ενα εικονιδιο σε στυλ share και μετα πολλες επιλογες για την εικονα

3. και παλι ειδα οτι οταν την κραταω παρατεταμενα βγαζει να την σωσω απλα οχι παντα τεσπα δεν με αγχωνει αυτο ας το αφησουμε

απλα πειτε μου για το 1 μονο δλδ κλειδωμα σε οσο χρονο θελω με κυλιση γινεται? η μονο με 3α προγραμματα?

ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του νοτε εδώ και κάνα δυο μέρες.

έχω βάλει κάποια widget στην οθόνη κλειδώματος ωστόσο εγώ θέλω ως αρχικό widget να εμφανίζεται το αντίστοιχο του καιρού τουναντίον εμφανίζεται το watch on το οποίο σαν τραμπουκος έχει κάτσει μπάστακας ως αρχικό widget και δεν με αφήνει να το αλλάξω με τίποτα επίσης γιατί τρέχει συνέχεια και δεν κλείνει με ΤΊΠΟΤΑ? Πως στο καλό το αλλάζεις έστω απ αρχική οθόνη στην οθόνη κλειδώματος?

Φιλικά Σπύρος

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5663692#post5663692 <--πωλείται

Link to comment
Share on other sites

απαντω σε μενα

1. αν αλλαξω το κλειδωμα απο κυλιση σε αλλα γινεται αλλα ελεος με κυλιση δεν γινεται να αλλαξω το χρονο μεχρι να κλειδωσει?

2. το βρηκα ηταν πανω ενα εικονιδιο σε στυλ share και μετα πολλες επιλογες για την εικονα

3. και παλι ειδα οτι οταν την κραταω παρατεταμενα βγαζει να την σωσω απλα οχι παντα τεσπα δεν με αγχωνει αυτο ας το αφησουμε

απλα πειτε μου για το 1 μονο δλδ κλειδωμα σε οσο χρονο θελω με κυλιση γινεται? η μονο με 3α προγραμματα?

ευχαριστω και παλι

Δεν κατάλαβα .Το χρόνο του time out της οθόνης εννοείς;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα .Το χρόνο του time out της οθόνης εννοείς;

 

δεν ξερω αν λεγεται time out αλλα το χρονο που κανει μεχρι να μπει στην lock screen οταν δεν κανεις κατι που ενω αλλαζει εως και 30 λεπτα στους αλλους τυπους κλειδωματος στο κυλιση δεν εχει την επιλογη

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος και εγώ του νοτε εδώ και κάνα δυο μέρες.

έχω βάλει κάποια widget στην οθόνη κλειδώματος ωστόσο εγώ θέλω ως αρχικό widget να εμφανίζεται το αντίστοιχο του καιρού τουναντίον εμφανίζεται το watch on το οποίο σαν τραμπουκος έχει κάτσει μπάστακας ως αρχικό widget και δεν με αφήνει να το αλλάξω με τίποτα επίσης γιατί τρέχει συνέχεια και δεν κλείνει με ΤΊΠΟΤΑ? Πως στο καλό το αλλάζεις έστω απ αρχική οθόνη στην οθόνη κλειδώματος?

 

Θα πας στις ρυθμίσεις watch on και θα το δεις στις ρυθμίσεις του

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο παρακολουθηση κατεληξα οτι παραμορφωνει τον ηχο που ακουω κατα τη κληση 1-2 φορες στις 10 ΜΟΝΟ οταν το εχω σε lte δικτυο .

Σε gsm ολα αψογα...

Μαλλον με βλεπω για smartec!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν λεγεται time out αλλα το χρονο που κανει μεχρι να μπει στην lock screen οταν δεν κανεις κατι που ενω αλλαζει εως και 30 λεπτα στους αλλους τυπους κλειδωματος στο κυλιση δεν εχει την επιλογη

Πως δεν έχει!

Ρυθμίσεις/ tab συσκευή / Εμφάνιση / Λήξη χρονικού ορίιου οθόνης (σε 4.4.2 )

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...