Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού στο πρόγραμμα αιχμής έχεις βάλει χειροκίνητα τι περίμενες;

Βάλε προώθηση.

 

Το πρόγραμμα αιχμής το έχει απ ενεργοποίησει και σωστά έχει κάνει.

Για δες τι έχεις γράψει σαν να έχεις μπερδευτεί και εσύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρε ενας φιλος μου και αφου επαιξα λιγο μαζι του για να δω κουμπι και υπερθερμανση ενεργοποιησα τις χειρονομιες.το θεμα ειναι πως οταν του εκανα κληση και περνουσε το χερι απο πανω ειτε απο την μια ειτε απο την αλλη μερια το μονο που εκανε ηταν να αναβοσβηνει καπως το πρασινο χωρις να δεχεται η να απορριπτει την κληση.απο κουμπι και υπερθερμανση παντως ειναι κομπλε!και το πηρε 550 απο καποιο deal!!!εχει καποιος ιδεα τι να κανει για αυτο με τη χειρονομια?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα εκεί που λέει κατά την περιαγωγή είναι κλικαρισμενο η χρήση τον παραπάνω ρυθμίσεων και λαμβάνω κανονικά τα μειλ μου

 

Η περιαγωγή υποτίθεται είναι αν βγώ στο εξωτερικό και έχω δεδομένα εκεί. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό. Για τις ώρες αιχμής το έχω απενεργοποημένο οπότε ούτε αυτό αλλάζει κατι απ´ ότι καταλαβαίνω. Καμμία άλλη ιδέα κανείς? κάποια άλλη κρυφή ρύθμιση?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγή υποτίθεται είναι αν βγώ στο εξωτερικό και έχω δεδομένα εκεί. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό. Για τις ώρες αιχμής το έχω απενεργοποημένο οπότε ούτε αυτό αλλάζει κατι απ´ ότι καταλαβαίνω. Καμμία άλλη ιδέα κανείς? κάποια άλλη κρυφή ρύθμιση?

Τσεκάρισμα και στο ώρες αιχμής .

Samsung Galaxy S9+,Samsung Galaxy Tab S3.
Link to comment
Share on other sites

Η περιαγωγή υποτίθεται είναι αν βγώ στο εξωτερικό και έχω δεδομένα εκεί. Δεν νομίζω να παίζει ρόλο αυτό. Για τις ώρες αιχμής το έχω απενεργοποημένο οπότε ούτε αυτό αλλάζει κατι απ´ ότι καταλαβαίνω. Καμμία άλλη ιδέα κανείς? κάποια άλλη κρυφή ρύθμιση?

 

Ή στην πρώτη ρύθμιση που λέει τώρα 5 λεπτά, βάζεις προώθηση ή τσεκάρεις το πρόγραμμα αιχμής από κάτω και στον ορισμό προγράμματος αιχμής βάζεις προώθηση.

Αν δεν έχεις επιλογή προώθηση πουθενά, δεν το υποστηρίζει ο mail server.

Link to comment
Share on other sites

σημερα το πηρε ενας φιλος μου και αφου επαιξα λιγο μαζι του για να δω κουμπι και υπερθερμανση ενεργοποιησα τις χειρονομιες.το θεμα ειναι πως οταν του εκανα κληση και περνουσε το χερι απο πανω ειτε απο την μια ειτε απο την αλλη μερια το μονο που εκανε ηταν να αναβοσβηνει καπως το πρασινο χωρις να δεχεται η να απορριπτει την κληση.απο κουμπι και υπερθερμανση παντως ειναι κομπλε!και το πηρε 550 απο καποιο deal!!!εχει καποιος ιδεα τι να κανει για αυτο με τη χειρονομια?

Κουνα την παλαμη σου περα δοθε γρηγορα.Για βοηθεια μπες στο ρυθμισεις>εργαλεια>air gesture>αποδοχη κλησης χωρις επαφη και δες το εικονιδιο που εχει,θα καταλαβεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δευτερες σκεψεις μονο και μονο για την υπερθερμανση......το ψαχνω ακομα...εννοω οτι στο Ν2 δεν υπηρξαν τετοια θεματα. Α ρε αυτος ο Snap 800 τι μας κανει τωρα που μαζευω με κόπο ενα ποσό...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι για την καμερα, εαν το κανει σε εσας?Οταν τραβαω φωτογραφια καθυστερει να την αποθηκευσει...βγαζει μια μπαρα η οποια γραφει επεξεργασια και την αποθηκευει με καποια καθυστερηση....ετσι ειναι και σε σας η εχει προβλημα η καρτα μνημης????
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι για την καμερα, εαν το κανει σε εσααβαω φωτογραφια καθυστερει να την αποθηκευσει...βγαζει μια μπαρα η οποια γραφει επεξεργασια και την αποθηκευει με καποια καθυστερηση....ετσι ειναι και σε σας η εχει προβλημα η καρτα μνημης????

 

Αν η καθυστέρηση είναι μόνο όταν κάνεις αποθήκευση στην κάρτα μνήμης και όχι στο τηλέφωνο, προφανώς χρειάζεσαι γρηγορότερη κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το scrolldown στους browser νομίζω δεν είναι τόσο smooth οσο στο ΝΟΤΕ2 ή κάνω λάθος;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αν η καθυστέρηση είναι μόνο όταν κάνεις αποθήκευση στην κάρτα μνήμης και όχι στο τηλέφωνο, προφανώς χρειάζεσαι γρηγορότερη κάρτα.

Το δοκιμασα και με την μνημη της συσκευης...το ιδιο κανει...σε σενα το κανει?

Edited by StratosGR
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι για την καμερα, εαν το κανει σε εσας?Οταν τραβαω φωτογραφια καθυστερει να την αποθηκευσει...βγαζει μια μπαρα η οποια γραφει επεξεργασια και την αποθηκευει με καποια καθυστερηση....ετσι ειναι και σε σας η εχει προβλημα η καρτα μνημης????

 

Το κάνει και σε μένα μιλάς βέβαια για πολύ μικρή καθυστέρηση έτσι?

Αν βάλεις το φλας σε οφ και όχι στο αυτόματο που το έχεις θα τις βγάζει αστραπιαία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι για την καμερα, εαν το κανει σε εσας?Οταν τραβαω φωτογραφια καθυστερει να την αποθηκευσει...βγαζει μια μπαρα η οποια γραφει επεξεργασια και την αποθηκευει με καποια καθυστερηση....ετσι ειναι και σε σας η εχει προβλημα η καρτα μνημης????

 

Φίλε μου το προβλημα σου βρίσκεται στην ρύθμιση της φωτογραφικής !!

Βάλε την λειτουργία στο Αυτοματο και δοκίμασε να βγάλεις φωτό !

Π.χ αν το βάλεις στο HDR δημιουργείται αυτο με την επεξεργασία που λες ...

τα ΨΑΡΙΑ δεν ΞΕΡΟΥΝ οτι ΒΡΕΧΕΙ ...;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, να ρωτησω κατι για την καμερα, εαν το κανει σε εσας?Οταν τραβαω φωτογραφια καθυστερει να την αποθηκευσει...βγαζει μια μπαρα η οποια γραφει επεξεργασια και την αποθηκευει με καποια καθυστερηση....ετσι ειναι και σε σας η εχει προβλημα η καρτα μνημης????

 

Εχει ενεργοποιημενη την εξυπνη σταθεροποιηση γιαυτο στο κανει.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει και σε μένα μιλάς βέβαια για πολύ μικρή καθυστέρηση έτσι?

Αν βάλεις το φλας σε οφ και όχι στο αυτόματο που το έχεις θα τις βγάζει αστραπιαία.

 

Φίλε μου το προβλημα σου βρίσκεται στην ρύθμιση της φωτογραφικής !!

Βάλε την λειτουργία στο Αυτοματο και δοκίμασε να βγάλεις φωτό !

Π.χ αν το βάλεις στο HDR δημιουργείται αυτο με την επεξεργασία που λες ...

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια...στο αυτοματο την εχω και το φλας απενεργοποιημενο...εψαξα αρκετα στις ρυθμισεις και ειδα οτι ΔΕΝ το κανει οταν απενεργοποιησω την "εξυπνη σταθεροποιηση""....

 

Υ.Γ.Ναι @themis τωρα το ειδα...Ευχαριστω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το scrolldown ή up στους browser νομίζω δεν είναι τόσο smooth οσο στο ΝΟΤΕ2 ή κάνω λάθος;

 

Γι αυτό δεν έχει κανείς ,κάποιο σχόλιο; Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει επισημάνει κανείς.Προσοχή μιλάω μόνο στους browser.και είναι εμφανές κυρίως σε μεγάλο zoom.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, το scrolldown στους browser νομίζω δεν είναι τόσο smooth οσο στο ΝΟΤΕ2 ή κάνω λάθος;

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε... με

 

Firefox ------- > τέλειο scroll

Maxthon ---- > τέλειο scroll

Chrome ----- > τέλειο scroll

Next --------- > τέλειο scroll

Naked ------- > Τέλειο scroll (αυτός ο browser απλά δεν υπάρχει από ταχύτητα)

 

Με τον μαμά browser δεν ασχολούμαι καν.. είναι frozen στο κινητό μου.

Τις δοκιμές τις έκανα στο news24.gr γιατί είναι γαϊδούρι site με flash ενεργά παντού και σε dektop mode σε όλους τους Browser και εφόσον έχει φορτώσει όλη η σελίδα γιατί χωρίς να έχει φορτώσει είναι αστείο να το συζητάμε.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο browsers που χρησιμοποιω, Chrome + stock, τέλειο scrolling και zoom in/out

 

Ούτε εγω έχω κάποιο θέμα :)

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, όταν θέλουμε να γράψουμε ένα π.χ. μήνυμα με το stylus, έχουμε δύο επιλογές, η μία με το κλασσικό μεγαλό κενό που αφήνει στο κάτω μέρος και η άλλη αν κλικάρουμε το τετραγωνάκι στην αριστερή γωνία του πλαισίου σύνταξης.

Ποιες οι διαφορές αυτών των δύο; Με τον δεύτερο τρόπο μου φάνηκε πολύ πιο smooth η σύνταξη.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, όταν θέλουμε να γράψουμε ένα π.χ. μήνυμα με το stylus, έχουμε δύο επιλογές, η μία με το κλασσικό μεγαλό κενό που αφήνει στο κάτω μέρος και η άλλη αν κλικάρουμε το τετραγωνάκι στην αριστερή γωνία του πλαισίου σύνταξης.

Ποιες οι διαφορές αυτών των δύο; Με τον δεύτερο τρόπο μου φάνηκε πολύ πιο smooth η σύνταξη.

 

Xmmm τον 1ο τρόπο τον έχω χάσει λόγο swiftkey νομίζω .. έχω συνηθίσει τον 2ο τρόπο πάντως.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα .

Με την μπαταρία εχω απογοητευτεί ,με την ιδια χρίση που έκανα στο 2 έβλεπα 7ωρο οθόνη, εδω με το ζόρι το βράδυ θα έχω 3.30 με 4 ώρες οθόνη κ η μπαταρία στο 5% με 14 ωρες αναμονή .

Τα ίδια και εγώ αφού σκέφτομαι να πάω πίσω στο 2

 

Κάτι δεν πάει καλά εμένα 1 μέρα 5 ώρες σε λειτουργία οθόνη 3 ώρες και ούτε στα μισά. 3 μειλ να συγχρονίζουν.

Xmmm τον 1ο τρόπο τον έχω χάσει λόγο swiftkey νομίζω .. έχω συνηθίσει τον 2ο τρόπο πάντως.

 

Και εγώ έχω χάσει το 1ο και έχω το μαμά πληκτρολόγιο μάλλον κάτι με το ρουτ θα είναι αλλά ούτως ή άλλος δεν το δουλεύω.

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Sory off topic

Το tapatalk δεν με αφήνει να κάνω μαζική απάντηση όπως απο πανω.(την έκανα στο pc) ξέρει κανείς κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό δεν έχει κανείς ,κάποιο σχόλιο; Μου κάνει εντύπωση που δεν το έχει επισημάνει κανείς.Προσοχή μιλάω μόνο στους browser.και είναι εμφανές κυρίως σε μεγάλο zoom.

 

Λοιπόν έχουμε και λέμε... με

 

Firefox ------- > τέλειο scroll

Maxthon ---- > τέλειο scroll

Chrome ----- > τέλειο scroll

Next --------- > τέλειο scroll

Naked ------- > Τέλειο scroll (αυτός ο browser απλά δεν υπάρχει από ταχύτητα)

 

Με τον μαμά browser δεν ασχολούμαι καν.. είναι frozen στο κινητό μου.

Τις δοκιμές τις έκανα στο news24.gr γιατί είναι γαϊδούρι site με flash ενεργά παντού και σε dektop mode σε όλους τους Browser και εφόσον έχει φορτώσει όλη η σελίδα γιατί χωρίς να έχει φορτώσει είναι αστείο να το συζητάμε.

 

Και οι δυο browsers που χρησιμοποιω, Chrome + stock, τέλειο scrolling και zoom in/out

 

Ούτε εγω έχω κάποιο θέμα :)

 

stock + dolhin μια χαρα πανε.

 

Δεν λέω ότι είναι τραγική η κατάσταση αλλά σε σχέση με το Νοτε 2 κάνει κάτι σκαλώματα τα οποία φαίνονται όταν είμαι σε μεγάλο ζουμ και μόνο και μιλάω για όλους τους browser.Tέλος πάντων ,εντύπωση μου κάνει να φαίνεται μόνο σε εμένα.

Περιμένω εντυπώσεις και από άλλους που είχαν Νοτε 2 κυρίως γιατί θεωρώ πως πιο smooth κινητό sto scrolling δεν υπήρχε.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...