Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

φίλε μου αυτό που αναφέρεις το γνωρίζουμε οι περισσότεροι φαντάζομαι. Όμως αυτό δεν αλλάζει το πρόβλημα της υπερθέρμανσης. Το ότι ανεβάζει παραπάνω τα clock της cpu/gpu και έχουμε στο antutu score 35.000 ενώ θα μπορούσε να είναι π.χ. 30.000 εμένα δεν μου λέει κάτι, γιατί υπερθέρμανση και μείωση φωτεινότητας είχα ούτως η άλλως και σε χρήση gaming, η ακόμα και απλό browsing. Η samsung μπορεί να κάνει boost τα clocks όταν τρέχει το antutu, όμως σε κάθε περίπτωση έχει ορίσει και throttling λόγω θερμοκρασίας, ώστε να μην γίνει κάποια ζημιά. Υπάρχουν λοιπόν χρήστες note 3 εδώ μέσα που τρέχουν απανωτά antutu becnhmark η παίζουν games ,και η θερμοκρασία του cpu να μην υπερβαίνει πότε τους 50-52 βαθμούς, οπότε το λειτουργικό δεν κατεβάζει τα clocks του cpu για αποφυγή υπερθέρμανσης. Άρα και οι συγκεκριμένες αυτές συσκευές αποδίδουν πολύ καλύτερα σε σχέση με την δικιά μου για παράδειγμα. Αυτό λοιπόν είναι το πρόβλημα. όχι ότι η samsung έχει ρυθμίσει έτσι το λειτουργικό μόλις αναγνωρίζει το antutu να ανεβάζει κι άλλο τα clocks του cpu.

 

Αντουντου με κάτω από 60 βαθμούς δεν έχει κάνει κανένας αυτό που λες ότι σου κόβει την φωτεινότητα σε παιχνίδια και μπροουσινγκ ναι είναι πρόβλημα αλλά λέω ότι δεν είναι πρόβλημα οι θερμοκρασίες στο αντουντου και τα σκορ που δίνει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μήπως κάποιο στοιχείο κοινό στις συσκευές των παιδιών που επέστρεψαν λόγω υπερθέρμανσης? Μπορούμε λέτε να δούμε αν είχαν π.χ. ρουτάρει τη συσκευή, πάρει από συγκεκριμένο μαγαζί, κοινή προέλευση? Νομίζω με τα λίγα που καταλαβαίνω ότι εάν η υπερθέρμανση οδηγούσε εστω σε μείωση φωτεινότητας όπως έχει αναφερθεί τότε ένα κάποιο ζήτημα σίγουρα υπάρχει και δεν αφορά μόνο benchmarks.
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Χθες επέστρεψα το κινητό από το service. Μόνον μία ερώτηση θέλω να κάνω. Όσοι το έχετε αγοράσει στην Ελλάδα, και ειδικά από το Πλαίσιο, με ρομ, που τελειώνει σε MI7, σας ήρθε ενημέρωση λογισμικού σε MJ 1 ;
Link to comment
Share on other sites

Χθες επέστρεψα το κινητό από το service. Μόνον μία ερώτηση θέλω να κάνω. Όσοι το έχετε αγοράσει στην Ελλάδα, και ειδικά από το Πλαίσιο, με ρομ, που τελειώνει σε MI7, σας ήρθε ενημέρωση λογισμικού σε MJ 1 ;

 

Δεν μου έχει έρθει ακόμα αναμένουμε.

 

 

Ρε παιδιά στο xda τι λένε για τις θερμοκρασίες?

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά...όσοι έχετε πρόβλημα με θερμοκρασίες με όσους δεν έχετε, έχετε την ίδια ρομ? Γιατί από όσο διαβάζω τα αγοράσατε ελληνικής αντιπροσωπίας και ως γνωστό τα ελληνικά είναι πίσω στις αναβαθμίσεις. Μήπως με update διορθωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Και σιγά μην έρθει το update... Το service μου πέρασε την JM1

 

Θύμισε μας λίγο τον λόγο που το πήγες για σέρβις τι σου είπαν αν το άλλαξαν και αν τώρα είναι ο κ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας ρωτήσω κάτι. Τρέχοντας 3-4 φορές το antutu (όπως έχει ειπωθεί σαν test) το αποτέλεσμα έπεσε από τα 35000 και κάτι στα 25500 περίπου. Η συσκευή ζεστάθηκε λίγο κοντά στην κάμερα. Αυτή η πτώση θεωρείται φυσιολογική ή όχι; Το ρωτάω γιατί σημερα τελειώνει και το DOA. Ευχαριστώ.

 

Μετα απο 3-4 και 25 που έβγαλε πολύ ειναι....

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν κ δεν ασχολουμε με τα benchmarks ειπα να κανω κ εγω 3 απανωτα τεστ ετσι για να δω κ να ξερουν κ τ'αλλα παιδια αποτελεσματα... Το 1ο βγηκε 36500 το 2ο 35680 κ το 3ο 34470.
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανείς το κινητό του για αντίκατασταση και πήρε άλλη συσκευή η οποία ήταν οκ?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ελληνικο,να φανταστω δεν εχει αναβαθμιση....?

 

Ειναι η πρωτη Samsung συσκευη που ειναι μηδενικο(σχεδον)το λαγκ.

 

Παει κομματια το κινητο!Το μονο κακο ειναι στο spen που το κουμπι δεν εχει αλλο χρωμα απο το υπολοιπο σωμα με αποτελεσμα να ψαχνεις να το βρεις.

 

Φοβερη εντυπωση μου εκανε το χειρογραφο που αναγνωριζει τις λεξεις και κυριως τα γραμματα τοσο καλα,ειναι πολυ καλο αλλα θελει λιγη συνηθεια

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το κουμπί μου τη δίνει και εμένα και έλεγα να κολλήσω κάτι να το κάνω να εξέχει αλλά μετά δεν θα μπαίνει στην τρύπα

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει κανεις;

 

http://img.tapatalk.com/d/13/10/13/zaju5ava.jpg

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ελληνικο,να φανταστω δεν εχει αναβαθμιση....?

 

Ειναι η πρωτη Samsung συσκευη που ειναι μηδενικο(σχεδον)το λαγκ.

 

Παει κομματια το κινητο!Το μονο κακο ειναι στο spen που το κουμπι δεν εχει αλλο χρωμα απο το υπολοιπο σωμα με αποτελεσμα να ψαχνεις να το βρεις.

 

Φοβερη εντυπωση μου εκανε το χειρογραφο που αναγνωριζει τις λεξεις και κυριως τα γραμματα τοσο καλα,ειναι πολυ καλο αλλα θελει λιγη συνηθεια

 

Αυτό με το κουμπί μου τη δίνει και εμένα και έλεγα να κολλήσω κάτι να το κάνω να εξέχει αλλά μετά δεν θα μπαίνει στην τρύπα

 

Το κουμπί στο πενάκι σε εμένα είναι γκρι...

Samsung Note 8

Microsoft Surface Pro 4

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

αν και χρόνια μέλος του forum που το παρακολουθώ τακτικά και ενημερώνομαι ,γράφω για πρώτη φορά. Πέρασα και εγώ στο κλαμπ του note 3 και ήθελα ,μιας και έχω διαβάσει πολλά που με είχαν ανησυχήσει, να πω πώς πρώτη φορά νιώθω ένα κινητό να είναι τόσο αισθητά καλύτερο και διαφορετικό από όλα τα προηγούμενα που είχα.

Όσο για τα τεστ αποφάσισα να του τρέξω και εγώ μερικά συνεχόμενα antutu και μετά από 3 τα σκόρ από 35476 ,35924 ,34472 και η θερμοκρασία δεν ανέβηκε πάνω από 36 βαθμούς. Και συνέχισα άλλα δύο μετά από κάποια λεπτά :35943 ,34822 και πάλι η θερμοκρασία ίδια!!

Θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω αν κάποιος έχει ένα τρόπο να περάσω σημειώσεις που είχα σε προηγούμενα galaxy ,στο note μιας και με το Kies 3 που προσπάθησα περνάει μόνο επαφές και φωτογραφίες -βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

περασα την εφαρμογη για να μετρησω την θερμοκρασια cpu. εκανα το antutu 4 φορες. εβαλα την φωτεινοτητα στο φουλ.

 

1 τεστ. σκορ 30783 και θερμοκρασια cpu 48 βαθμοι.

2 τεστ. σκορ 32095 και θερμοκρασια cpu 52 βαθμοι.

3.τεστ σκορ 28949 και θερμοκρασια cpu 58 βαθμοι.

4 τεστ σκορ 28624 και θερμοκρασια cpu 60 βαθμοι.

 

δεν εβγαλε μυνημα " μειωσης φωτεινοτητας".

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να βοηθησει κανεις;

 

Έχεις απενεργοποίησει καμιά εφαρμογή αν όχι γιαυτό δεν σου δουλεύει

καλημέρα σε όλους.

αν και χρόνια μέλος του forum που το παρακολουθώ τακτικά και ενημερώνομαι ,γράφω για πρώτη φορά. Πέρασα και εγώ στο κλαμπ του note 3 και ήθελα ,μιας και έχω διαβάσει πολλά που με είχαν ανησυχήσει, να πω πώς πρώτη φορά νιώθω ένα κινητό να είναι τόσο αισθητά καλύτερο και διαφορετικό από όλα τα προηγούμενα που είχα.

Όσο για τα τεστ αποφάσισα να του τρέξω και εγώ μερικά συνεχόμενα antutu και μετά από 3 τα σκόρ από 35476 ,35924 ,34472 και η θερμοκρασία δεν ανέβηκε πάνω από 36 βαθμούς. Και συνέχισα άλλα δύο μετά από κάποια λεπτά :35943 ,34822 και πάλι η θερμοκρασία ίδια!!

Θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω αν κάποιος έχει ένα τρόπο να περάσω σημειώσεις που είχα σε προηγούμενα galaxy ,στο note μιας και με το Kies 3 που προσπάθησα περνάει μόνο επαφές και φωτογραφίες -βίντεο.

 

Αυτή που βλέπεις είναι θερμοκρασία μπαταρίας και όχι cpu

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου κάτι. Πριν το service, είχα την ΜΙ7 rom, με CSC EUR. Φεύγοντας από το service έχω την JM1 με CSC EUR και πάλι. Και ρωτάω το εξής. Στη Samsung λένε ότι το κινητό έχει ελληνική ρομ. Γιατί όμως update δεν έπαιρνα, ενώ στο service μου την πέρασαν κανονικά ;.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους.

αν και χρόνια μέλος του forum που το παρακολουθώ τακτικά και ενημερώνομαι ,γράφω για πρώτη φορά. Πέρασα και εγώ στο κλαμπ του note 3 και ήθελα ,μιας και έχω διαβάσει πολλά που με είχαν ανησυχήσει, να πω πώς πρώτη φορά νιώθω ένα κινητό να είναι τόσο αισθητά καλύτερο και διαφορετικό από όλα τα προηγούμενα που είχα.

Όσο για τα τεστ αποφάσισα να του τρέξω και εγώ μερικά συνεχόμενα antutu και μετά από 3 τα σκόρ από 35476 ,35924 ,34472 και η θερμοκρασία δεν ανέβηκε πάνω από 36 βαθμούς. Και συνέχισα άλλα δύο μετά από κάποια λεπτά :35943 ,34822 και πάλι η θερμοκρασία ίδια!!

Θα ήθελα με την ευκαιρία να ρωτήσω αν κάποιος έχει ένα τρόπο να περάσω σημειώσεις που είχα σε προηγούμενα galaxy ,στο note μιας και με το Kies 3 που προσπάθησα περνάει μόνο επαφές και φωτογραφίες -βίντεο.

από που το αγόρασες αν επιτρέπεται?
Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

Εξηγήστε μου κάτι. Πριν το service, είχα την ΜΙ7 rom, με CSC EUR. Φεύγοντας από το service έχω την JM1 με CSC EUR και πάλι. Και ρωτάω το εξής. Στη Samsung λένε ότι το κινητό έχει ελληνική ρομ. Γιατί όμως update δεν έπαιρνα, ενώ στο service μου την πέρασαν κανονικά ;.

 

Γιατί προφανώς σου πέρασαν το update πριν βγει ΟΤΑ.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με μια εφαρμογή, system tuner , αλλά αν μετά από 4 benchmarks η μπαταρία είναι μόνο 36 βαθμούς, ε δεν έχεις πρόβλημα. Και όσο για τα scores, πολλά παίζουν ρόλο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...