Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως με 4g της cosmote η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα διοτι το σημα δεν ειναι φουλ. Το εβαλα 3g κ κραταει πολυ περισσοτερο.

 

Πώς ακριβώς έκανες αυτή τη ρύθμιση ?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Όχι το NFC δε χρειάζεται wifi για να δουλέψει.

To S-Beam είναι πιο γρήγορο στην αποστολή δεδομένων από το απλό NFC γιατί αρχικά χρησιμοποιεί το NFC για να γίνει η σύνδεση μεταξύ δύο συσκευών, αλλά η αποστολή δεδομένων γίνεται μέσω wifi direct. Άρα S-Beam=NFC+WiFi Direct. Όταν ανοίξεις το S-Beam επομένως ανοίγει και το NFC.

Να είσαι καλά τώρα το κατάλαβα :lol:

Παντως με 4g της cosmote η μπαταρια τελειωνει πολυ πιο γρηγορα διοτι το σημα δεν ειναι φουλ. Το εβαλα 3g κ κραταει πολυ περισσοτερο.

Σε όλα τα κινητά ισχύει αυτό είναι αυτονόητο όπως το gsm έχει ακόμα καλύτερη μπαταρία από το 3g

Όσοι είναι κάτοχοι του Note3 από το Πλαίσιο, τους ήρθε η αναβάθμιση;

Όχι δυστυχώς

Πώς ακριβώς έκανες αυτή τη ρύθμιση ?

 

Πας δίκτυα κινητού /λειτουργεί δικτύου και επιλέγεις

Το πρώτο είναι όλα 4G. 3rd. Gsm

Το δεύτερο είναι 3rd. Gsm

Το τρίτο είναι μόνο 3g

Το τελευταίο μόνο gsm εγώ εδώ το έχω να μην πέφτει η μπαταρία με τίποτα και όταν θέλω ίντερνετ το βάζω 3g.gsm.

Link to comment
Share on other sites

O Pharmex είχε πει οτι θα βρίσκεται στην Ζιμπάμπουε σήμερα.

Περιμένουμε να πεί αν λειτούργησε το Note3 με την εκεί sim η αν ισχύει το region lock.

Γιατι; δεν εχει λυθει αυτο;

Αφου πριν λιγες ημερες μας ειπε ο Βαγγελης οτι φιλος του που πηγε στο Dubai, λειτουργησε με την εκει sim κανονικα.

 

edit:

Εκτος και αν θεωρουν το Dubai Ευρωπη :p

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Γιατι; δεν εχει λυθει αυτο;

Αφου πριν λιγες ημερες μας ειπε ο Βαγγελης οτι φιλος του που πηγε στο Dubai, λειτουργησε με την εκει sim κανονικα.

 

edit:

Εκτος και αν θεωρουν το Dubai Ευρωπη :p

 

Και από δεύτερο άνθρωπο επιβεβαιώνω πως παίζει κανονικά εκτός Ευρώπης...

Link to comment
Share on other sites

Και από δεύτερο άνθρωπο επιβεβαιώνω πως παίζει κανονικά εκτός Ευρώπης...

 

Ε τότε σίγουρα τρολαρουν στο xda και συμβαίνει αυτό που είχα γράψει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ναι τρολάρουν γιατί από την 1η στιγμή ένας από Γερμανία είχε ρωτήσει τη sammy και του είχαν πει πως η 1η ενεργοποίηση παίζει ρόλο, τώρα γιατί το κάνουν ποιος ξέρει.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Ναι τρολάρουν γιατί από την 1η στιγμή ένας από Γερμανία είχε ρωτήσει τη sammy και του είχαν πει πως η 1η ενεργοποίηση παίζει ρόλο, τώρα γιατί το κάνουν ποιος ξέρει.

Ξέρουμε αλλά δεν το λέμε :p

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Η οθονη στον ηλιο καμια σχεση με νοτε 2 και γενικα ειναι πολυ μπροστα. Η μπαταρια μου βγαζει 2 μερες με κανονικη χρηση 1 ωρα κλησεις περιπου και λιγο ιντερνετ ακομη δεν εχω προλαβει να κανω κατι παραπανω

 

Οχι δεν ηρθε κατι σχετικα με την αναβαθμιση. Να ρωτησω κατι επειδη εχω δωσει καποιες συσκευες κ καμια δεν παρουσιασε προβλημα συγκριτικα με το σ4 που το ενα τριτο εβγαζε θεματα μου ετυχε σε εναν πελατη το εξης ενας κυκλος μεσα στην οθονη ο οποιος σε τερμα φωτεινοτητα δε φαινοταν. Παραθετω μια φωτο απλα εχω σκασει τι μπορει να ειναι αυτο. Συγνωμη αν δε φαινεται πολυ καλα

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηρθε κατι σχετικα με την αναβαθμιση. Να ρωτησω κατι επειδη εχω δωσει καποιες συσκευες κ καμια δεν παρουσιασε προβλημα συγκριτικα με το σ4 που το ενα τριτο εβγαζε θεματα μου ετυχε σε εναν πελατη το εξης ενας κυκλος μεσα στην οθονη ο οποιος σε τερμα φωτεινοτητα δε φαινοταν. Παραθετω μια φωτο απλα εχω σκασει τι μπορει να ειναι αυτο. Συγνωμη αν δε φαινεται πολυ καλα

 

To εχει κ αλλο ενα παιδι εδω μεσα. Το αναφερει πιο πισω.. Κλασσικα πραγματα της samsung!:p

Που και που στις οθονες της αχνοφαινεται κατι απο πισω.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ηρθε κατι σχετικα με την αναβαθμιση. Να ρωτησω κατι επειδη εχω δωσει καποιες συσκευες κ καμια δεν παρουσιασε προβλημα συγκριτικα με το σ4 που το ενα τριτο εβγαζε θεματα μου ετυχε σε εναν πελατη το εξης ενας κυκλος μεσα στην οθονη ο οποιος σε τερμα φωτεινοτητα δε φαινοταν. Παραθετω μια φωτο απλα εχω σκασει τι μπορει να ειναι αυτο. Συγνωμη αν δε φαινεται πολυ καλα

 

DOA.....να τελειωνεις ευκολα και γρηγορα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Νέο διαφημιστικό βίντεο από την Samsung.

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=wHNJhAexfBo]Everyday Wonders, pop-up book of London with GALAXY Note 3 + Gear[/ame]

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Να σας ρωτήσω κάτι. Τρέχοντας 3-4 φορές το antutu (όπως έχει ειπωθεί σαν test) το αποτέλεσμα έπεσε από τα 35000 και κάτι στα 25500 περίπου. Η συσκευή ζεστάθηκε λίγο κοντά στην κάμερα. Αυτή η πτώση θεωρείται φυσιολογική ή όχι; Το ρωτάω γιατί σημερα τελειώνει και το DOA. Ευχαριστώ.
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα για αντικατασταση..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Γρηγορα για αντικατασταση..
Είναι δυνατόν μετά από τέσσερα τεστ να μην ζεσταθεί λίγο ?ας με επιβεβαίωση κάποιος αλλά δεν νομίζω να υπάρχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβασεις και στις προηγουμενες σελιδες δεν ειναι φυσιολογικη συμπεριφορα, λογικα θα εχει και το προβλημα της πτωσης της φωτεινοτητας. Εγω παντως θα το εστελνα για αντικατασταση..
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Μεγάλη παράληψη να προσθέσω πως κατα την διάρκεια που ετρεχα το πρόγραμμα (antutu) δεν είχα αλλαγή στην φωτεινότητα της οθόνης. Απλά με προβλημάτισε και η διαφορα στα αποτελέσματα του antutu (από 35000+ την πρώτη φορά με 25500 περίπου την τέταρτη).
Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...