Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό σημαίνει ότι η Samsung έχει αφαιρέσει την βιβλιοθήκη που είναι υπεύθυνη για την καταγραφή των κλήσεων. Δεν την συμπεριέλαβε στην τελευταία ανανέωση του λειτουργικού. Άρα τα προγράμματα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Είναι θέμα λειτουργικού πια. Όποιος ήθελε καταγραφή κλήσεων και έκανε αναβάθμιση σε κιτκατ, έχασε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό σημαίνει ότι η Samsung έχει αφαιρέσει την βιβλιοθήκη που είναι υπεύθυνη για την καταγραφή των κλήσεων. Δεν την συμπεριέλαβε στην τελευταία ανανέωση του λειτουργικού. Άρα τα προγράμματα δεν μπορούν να κάνουν τίποτα. Είναι θέμα λειτουργικού πια. Όποιος ήθελε καταγραφή κλήσεων και έκανε αναβάθμιση σε κιτκατ, έχασε.

 

Εκτός βέβαια αν κάνει ρουτ και τις προσθέσει

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

μερικές ερωτήσεις να κάνω (αν ξέρει κανείς να με απαντήσει μιας και το store είναι για κλάματα).

 

1) εφαρμογή ζωγραφικής για το note για να μπορούμε να κάνεις 100% maximise το pen υπάρχει κάποια καλή στο store (είτε free είτε επί πληρωμή)

2) για να μπορώ να βλέπω dlna στο note (πχ ανοίγω ps3 java media server στο pc ) και θέλω να βλέπω ότι έχω (σειρές / ταινίες ) στο note με subs κανονικά, με ποια εφαρμογή γίνεται καλύτερο αυτό μιας και με το bs player δεν παίζει συνήθως τα subs

3) για να περνάμε τραγούδια (mp3) είτε κανονικά μέσω net είτε μέσω youtube (youtube to mp3) με ποιο πρόγραμμα γίνεται καλύτερα

4) υπάρχει πρόγραμμα για track down σειρές που βλέπουμε όπως το teevee στο iphone?

5) και τέλος στην gallery έχω έναν φάκελο auto-backup που είναι από την google και ότι και να προσπάθησα απλά αρνείται να φύγει. έχει κανείς καμία ιδέα πως τον εξαφανίζουμε?

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων και ελπίζω να τα postara στο σωστό section (μάζευα 1-2 weeks απορίες για να τις βάλω όλες μαζί και να μην spamarw)

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

μερικές ερωτήσεις να κάνω (αν ξέρει κανείς να με απαντήσει μιας και το store είναι για κλάματα).

 

1) εφαρμογή ζωγραφικής για το note για να μπορούμε να κάνεις 100% maximise το pen υπάρχει κάποια καλή στο store (είτε free είτε επί πληρωμή)

2) για να μπορώ να βλέπω dlna στο note (πχ ανοίγω ps3 java media server στο pc ) και θέλω να βλέπω ότι έχω (σειρές / ταινίες ) στο note με subs κανονικά, με ποια εφαρμογή γίνεται καλύτερο αυτό μιας και με το bs player δεν παίζει συνήθως τα subs

3) για να περνάμε τραγούδια (mp3) είτε κανονικά μέσω net είτε μέσω youtube (youtube to mp3) με ποιο πρόγραμμα γίνεται καλύτερα

4) υπάρχει πρόγραμμα για track down σειρές που βλέπουμε όπως το teevee στο iphone?

5) και τέλος στην gallery έχω έναν φάκελο auto-backup που είναι από την google και ότι και να προσπάθησα απλά αρνείται να φύγει. έχει κανείς καμία ιδέα πως τον εξαφανίζουμε?

 

ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ εκ των προτέρων και ελπίζω να τα postara στο σωστό section (μάζευα 1-2 weeks απορίες για να τις βάλω όλες μαζί και να μην spamarw)

Για το 2 δοκιμασε το Media house pro ειναι πολυ καλη εφαρμογη και μπορεις να τα αποθηκευσεις και στο κινητο αν θες εκτος απο να τις δεις μονο.

 

Γενικα μπορεις να δεις οτι θες απο το pc και να το κανεις download στο κινητο σου.

Link to comment
Share on other sites

χαλια η μπαταρια,,χαχαχαχα παιδια η μπαταρια του τα σπαει..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με το κινητο..το ενα ειναι οταν μενει σε αναμονη δεν μου βγαζει τις ειδοποιησεις απο το fb,δηλαδη μου ερχετε μηνυμα και οταν το ξεκληδωνω μου χτυπαει...σαν να κολαει δηλαδη...και το αλλο θεμα που εχω ειναι οταν μπαινω μεσα σε μια επαφη και βαζω κατευθειαν το κινητο στο αυτι μου δεν παιρνει τηλ οπως κανονικα πρεπει να κανει και πριν καποιες μερες επερνε κανονικα με αυτο τον τροπο..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια εχω ενα θεμα με το κινητο..το ενα ειναι οταν μενει σε αναμονη δεν μου βγαζει τις ειδοποιησεις απο το fb,δηλαδη μου ερχετε μηνυμα και οταν το ξεκληδωνω μου χτυπαει...σαν να κολαει δηλαδη...και το αλλο θεμα που εχω ειναι οταν μπαινω μεσα σε μια επαφη και βαζω κατευθειαν το κινητο στο αυτι μου δεν παιρνει τηλ οπως κανονικα πρεπει να κανει και πριν καποιες μερες επερνε κανονικα με αυτο τον τροπο..

 

Χωρις να ειμαι σιγουρος πρεπει να φταιει ο αισθητηρας εγγυτητας.Η φωτεινοτητα στο αυτοματο σου δουλευει;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις εφαρμογές του S Pen (Action Note, Scrapbook, S Note κτλ) η λύση είναι η ακόλουθη:

 

System Settings > General > Security > Security Policy Updates > Check for Updates

 

Έκανα το update και πάιζουν όλα μια χαρά! Μη με ρωτάτε πως το βρήκα, εντελώς τυχαία, ήταν οι τελευταίες απέλπιδες προσπάθειες πριν το hard reset! :D

 

Μετά το update έκανα hard reset και δεν είχα κανένα πρόβλημα....

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα σε κάποιο post πως το update Σε Note3 εξαρτάται από το csc Το οποίο δείχνει την χώρα προέλευσης. Που μπορεί κάποιος να δει τον συγκεκριμένο κωδικό? Υποθέτω στις

πληροφορίες συσκευής αλλά σε ποιο σημείο αναφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Καμια ακομη ιδεα στο τι μπορει να φταιει??

 

Έχεις κάποια εφαρμογή τύπου Greenify εγκατεστημένη? Στις σύνθετες ρυθμίσεις του Wi-Fi μήπως έχεις επιλέξει να αποσυνδέεται όταν κλείνει η οθόνη?

Σχετικά με τη κλήση που ανέφερες νομίζω έχει διακόπτη στις ρυθμίσεις για την ενεργοποίηση του, ας με διορθώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής.

 

Διάβασα σε κάποιο post πως το update Σε Note3 εξαρτάται από το csc Το οποίο δείχνει την χώρα προέλευσης. Που μπορεί κάποιος να δει τον συγκεκριμένο κωδικό? Υποθέτω στις

πληροφορίες συσκευής αλλά σε ποιο σημείο αναφέρεται.

 

Η καλύτερη λύση είναι να πάρεις ένα τηλέφωνο στη Samsung Hellas και λέγοντας το IMEI σου θα σου δώσουν απάντηση.

Μία εναλλακτική χωρίς να είναι όμως και 100% σίγουρη είναι η εφαρμογή Phone Info από το μάρκετ.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποια εφαρμογή τύπου Greenify εγκατεστημένη? Στις σύνθετες ρυθμίσεις του Wi-Fi μήπως έχεις επιλέξει να αποσυνδέεται όταν κλείνει η οθόνη?

Σχετικά με τη κλήση που ανέφερες νομίζω έχει διακόπτη στις ρυθμίσεις για την ενεργοποίηση του, ας με διορθώσει κάποιος κάτοχος της συσκευής.

 

Τα κοιταξα οτι μου ειπες αλλα ειναι ολα κομπλε ενεργοποιημενα...Εκανα ενα ρεστορε και την συσκευη μπας και ειναι καμια εφαρμογη και της περνουσα ολες μια μια μεχρι να δω αν θα κολησει καπου αλλα τπτ παλι τ ιδια μου κανει με τις ειδοποιησεις...Το θεμα με τις κλησεις εφτιαξε απο μονο του...

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα η αναβαθμιση στο αυστριακο Νοτε μου αλλα ακομα δεν την εχω κανει. Το σκεφτομαι βασικα..

To hard reset ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Και ειναι καλο να γινεται πριν η μετα απο καποια αναβαθμιση?

Ayrton Senna

Fernando Alonso

Max Verstappen

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και μενα η αναβαθμιση στο αυστριακο Νοτε μου αλλα ακομα δεν την εχω κανει. Το σκεφτομαι βασικα..

To hard reset ειναι επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων? Και ειναι καλο να γινεται πριν η μετα απο καποια αναβαθμιση?

 

Εγω το μετανιωσα που την εκανα!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ρε παιδια απο την καμερα του τηλεφωνου ειστε ευχαριστημενοι???

Θεωρω μακραν την χειροτερη απο τα τελευταια τηλ που ειχα...

Ακομα και με καλο φως διπλα σε μπαλκονοπορτα ο θορυβος ειναι υπερβολικος...

Εχω κανει παρα πολλους συνδιασμους για φωτομετριση και modes αλλα τπτ

Η καμερα του s3 αν και λιγοτερα mp εβγαζε απιστευτες φωτο....πεντακαθαρες και απολυτα σταθερες...

Η εστιαση ναι μεν γινεται γρηγορα αλλα το θεμα αν κινειται λιγο αστα να πανε..ακομα και στο mode για αθλητικα που θα επρεπε να παγωνει την εικονα.

Δεν ξερω τι μπορει να γινει....παιζει να φτιαξει με κανενα update??

Φοραω 4.4.2...

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Ρε παιδια απο την καμερα του τηλεφωνου ειστε ευχαριστημενοι???

Θεωρω μακραν την χειροτερη απο τα τελευταια τηλ που ειχα...

Ακομα και με καλο φως διπλα σε μπαλκονοπορτα ο θορυβος ειναι υπερβολικος...

Η εστιαση ναι μεν γινεται γρηγορα αλλα το θεμα αν κινειται λιγο αστα να πανε..ακομα και στο mode για αθλητικα που θα επρεπε να παγωνει την εικονα.

Δεν ξερω τι μπορει να γινει....παιζει να φτιαξει με κανενα update??

Φοραω 4.4.2...

 

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις, ασχολήσου λιγάκι με τα modes και φέρε την camera εκει που θέλεις. Θα διαπιστώσεις οτι είναι απ τις καλύτερες κάμερες που υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω. Σε windows 8, note 3 4.4.2 δε μπορώ με τίποτα να δω το τηλεφωνο στο kies μέσω wifi. Any clues?

 

Θέμα drivers πρέπει να είναι ,βγάλε το kies κανε ενα reboot το pc και βάλε το ξανά μήπως και φτιάξει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Παίξε λίγο με τις ρυθμίσεις, ασχολήσου λιγάκι με τα modes και φέρε την camera εκει που θέλεις. Θα διαπιστώσεις οτι είναι απ τις καλύτερες κάμερες που υπάρχουν.

 

Δοκιμασα πολλες ρυθμισεις και αρκετους συνδιασμους....για αυτο κ μου φαινεται περιεργο να ειναι τοσο χαλια..

Εχει υπερβολικα πολυ κοκκο ακομα και με αρκετο φως και iso στο αυτοματο.

Εχεις βρει καποιον καλο συνδιασμο??

Για να καταλαβεις ο γιοε μου ειναι 17 μηνων και τρεχει διαρκως.

Με το s3 τον εχω απειρες φωτο πεντακαθαρες και σταθερες....

Οσο κ αν προσπαθησα με το note καλη φωτο δεν εβγαλα. Ουτε καθαρες ηταν αλλα δεν ηταν και σταθερες...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πολλες ρυθμισεις και αρκετους συνδιασμους....για αυτο κ μου φαινεται περιεργο να ειναι τοσο χαλια..

Εχει υπερβολικα πολυ κοκκο ακομα και με αρκετο φως και iso στο αυτοματο.

Εχεις βρει καποιον καλο συνδιασμο??

Για να καταλαβεις ο γιοε μου ειναι 17 μηνων και τρεχει διαρκως.

Με το s3 τον εχω απειρες φωτο πεντακαθαρες και σταθερες....

Οσο κ αν προσπαθησα με το note καλη φωτο δεν εβγαλα. Ουτε καθαρες ηταν αλλα δεν ηταν και σταθερες...

 

Αυτο ειναι ενα θεματακι που εχει το note...δεν νομιζω ομως να διορθωθει με καποιο update..επρεπε να εχει OIS..

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα πολλες ρυθμισεις και αρκετους συνδιασμους....για αυτο κ μου φαινεται περιεργο να ειναι τοσο χαλια..

Εχει υπερβολικα πολυ κοκκο ακομα και με αρκετο φως και iso στο αυτοματο.

Εχεις βρει καποιον καλο συνδιασμο??

Για να καταλαβεις ο γιοε μου ειναι 17 μηνων και τρεχει διαρκως.

Με το s3 τον εχω απειρες φωτο πεντακαθαρες και σταθερες....

Οσο κ αν προσπαθησα με το note καλη φωτο δεν εβγαλα. Ουτε καθαρες ηταν αλλα δεν ηταν και σταθερες...

 

Οταν το θέμα είναι κινούμενο υπάρχει ''θέμα''. Στο mode ''αθλητικά'' δεν θα έπρεπε να έχεις θέμα όμως. Οταν θέλω να φωτογραφίσω το σκύλο μου όταν είναι εξω στο πάρκο και τρέχει με το συγκεκριμένο mode όλες οι φωτό είναι καθαρές. Παίξε λιγάκι με τις ρυθμίσεις, απενεργοποίησε την ''εξυπνη σταθεροποίηση'' γιατί μόνο έξυπνη που δεν είναι κι αν συνεχίζεις να έχεις τόσο κακό αποτέλεσμα το πας για έλεγχο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...