Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι κάνατε ΟΤΑ αναβάθμιση σε KitKat 4.4.2 μπορείτε να τσεκάρετε αν παίζει το Action Memo;

 

Από όλες τις εφαρμογές με s-pen ήταν η μόνη που χρησιμοποιούσα και μέχρι τώρα είναι και η μόνη που μου δημιουργεί πρόβλημα:

 

"unfortunately, action memo has stopped" :cry:

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά παίζει σε μένα

Όλοι έχουμε μαζευτεί παρέα για να δούμε ταινία σε κάποιο φιλικό σπίτι.Όλοι έχουμε βαρεθεί να μαλώνουμε για το ποια ταινία θα δούμε.Για αυτό δημιουργήσαμε το Buddy Movie Night Reviews ένα blog με reviews σφηνάκια.

http://buddymovienight.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μια χαρά.

Κάνε κανένα ρεσετ μπας και στρώσουν τα πράγματα

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα μια χαρά.

Κάνε κανένα ρεσετ μπας και στρώσουν τα πράγματα

 

Ο λόγος είναι πως έχει μείνει ενεργή και η προηγούμενη έκδοση του action memo με αποτέλεσμα να ξεκινάνε και οι δύο όταν καλέσω την εφαρμογή.

 

Δεν ισχύει τελικά. Το Action Memo χρειάζεται όλα τα instances για να λειτουργήσει. Είναι 4 συνολικά.

 

Φοβάμαι πως το hard reset δεν θα λύσει το πρόβλημα, θα πρέπει να περάσω το firmware ξανά. Οδηγίες για installation με Odin 3 που μπορώ να βρω; Κανένα link;

 

Σύμφωνα με όσα διάβασα το Wipe data / factory reset λύνει το πρόβλημα. Το Wipe Cache ΔΕΝ λύνει το πρόβλημα.

Θα το δοκιμάσω το απόγευμα.

Edited by akism
Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση 4.4.2 το ενεργό σημείωμα με το s pen δεν ανοίγει.

Αντιμετώπισε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαπίστωσα και αλλο πρόβλημα στη μετονομασία φακέλων μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2.

Εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση 4.4.2 το ενεργό σημείωμα με το s pen δεν ανοίγει.

Αντιμετώπισε κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα?

Ευχαριστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαπίστωσα και αλλο πρόβλημα στη μετονομασία φακέλων μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2.

Εσείς?

 

 

 

εγω!!! τωρα που το ειπες το δοκιμασα...

παταω να ανοιξει και μ ανοιγει βγαζει ενα παραθυρο και λεει το ενεργο σημειωμα δεν ανοιγει

και φινιττο :/

Link to comment
Share on other sites

[/size]

 

[/color]Διαπίστωσα και αλλο πρόβλημα στη μετονομασία φακέλων μετα την αναβάθμιση σε 4.4.2.

Εσείς?

μονο αν εισαι root μπωρεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5310186#post5310186

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5310528#post5310528 και μάλλον ο φίλος @Da rubakos δεν κατάλαβε τι έλεγα.

Link to comment
Share on other sites

μονο αν εισαι root μπωρεις http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5310186#post5310186

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5310528#post5310528 και μάλλον ο φίλος @Da rubakos δεν κατάλαβε τι έλεγα.

 

Αυτο παιδιά είναι θέμα της Google Η την Μα@@κια την έκανε η σαμυ;

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιδιά είναι θέμα της Google Η την Μα@@κια την έκανε η σαμυ;

 

Της google, ισχύει σε όλες τις συσκευές με kit kat λογισμικό και εξωτερική κάρτα αποθήκευσης. Μπορεί βέβαια η Samsung και η κάθε samsung με ένα update να επαναφέρει την πλήρη λειτουργία της αλλά προς το παρών δυστυχώς διορθώνεται μόνο με root.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Ναι δε με απασχολεί το μέγεθος του κι εγώ συνειδητά θα το αγοράσω με το καλό:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν διαβάσεις λίγο, σχεδόν όλα αυτά έχουν απαντηθεί πολλές φορές.

Lag δεν έχει ούτε για πλάκα. Το lag στα android (τα high end) έρχεται από το μπούκωμα της μνήμης. Ε σε αυτό δεν γεμίζει με τίποτα (τα 3GB κανουν την διαφορά). Οπότε η 4.4 δεν διορθώνει τίποτα σε ότι έχει να κάνει με το lag, αφού δεν είχε.

Η οθόνη είναι υπέροχη. (είμαι βέβαια οπαδός των Amoled)

Είναι σχεδόν τέλειο (για τα σημερινά δεδομένα πάντα) τηλέφωνο. Το μόνο που μπορεί να σε ταλαιπωρήσει είναι το μέγεθος. Δεν είναι τεράστιο, αλλά είναι οριακό. Και για πολλούς υπερβολικά μεγάλο.

Για μένα ήταν συνειδητή επιλογή. Τι είναι ο κόπος μπρος στα κάλλη! :D

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου! Ναι δε με απασχολεί το μέγεθος του κι εγώ συνειδητά θα το αγοράσω με το καλό

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε ΟΤΑ αναβάθμιση σε KitKat 4.4.2 μπορείτε να τσεκάρετε αν παίζει το Action Memo;

 

Από όλες τις εφαρμογές με s-pen ήταν η μόνη που χρησιμοποιούσα και μέχρι τώρα είναι και η μόνη που μου δημιουργεί πρόβλημα:

 

"unfortunately, action memo has stopped" :cry:

 

Και σε μένα δεν λειτουργεί πλέον με τα την χθεσινή αναβάθμιση.

Βλέπω ότι στο application manager έχει 4 εικονίδια του Action memo

 

Τι κάνουμε τώρα;

Edited by sakissalonika
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα δεν λειτουργεί πλέον με τα την χθεσινή αναβάθμιση.

Βλέπω ότι στο application manager έχει 4 εικονίδια του Action memo

 

Τι κάνουμε τώρα;

 

εγω!!! τωρα που το ειπες το δοκιμασα...

παταω να ανοιξει και μ ανοιγει βγαζει ενα παραθυρο και λεει το ενεργο σημειωμα δεν ανοιγει

και φινιττο :/

Το σωστό είναι όσοι πήρατε αναβάθμιση να κάνετε hard reset.
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις εφαρμογές του S Pen (Action Note, Scrapbook, S Note κτλ) η λύση είναι η ακόλουθη:

 

System Settings > General > Security > Security Policy Updates > Check for Updates

 

Έκανα το update και πάιζουν όλα μια χαρά! Μη με ρωτάτε πως το βρήκα, εντελώς τυχαία, ήταν οι τελευταίες απέλπιδες προσπάθειες πριν το hard reset! :D

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΛΥΘΗΚΕ

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν πρόβλημα με τις εφαρμογές του S Pen (Action Note, Scrapbook, S Note κτλ) η λύση είναι η ακόλουθη:

 

System Settings > General > Security > Security Policy Updates > Check for Updates

 

Έκανα το update και πάιζουν όλα μια χαρά! Μη με ρωτάτε πως το βρήκα, εντελώς τυχαία, ήταν οι τελευταίες απέλπιδες προσπάθειες πριν το hard reset! :D

 

Χίλια μπράβο φίλε μου. Το έκανα και δουλεύει σε μένα.

Πάνω που σκεφτόμουν για Hard reset, με έσωσες με το μήνυμά σου.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω,ο launcher εχει ρυθμισεις για το ποσες σελιδες να εχει και για ρυθμιση εφφε κινησης?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ.

1.ΤΟ ΠΕΝΑΚΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΚ.

2.ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΙΑ ΦΑΚΕΛΩΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ. ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΥΣΗ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΚΑΝΕΙΣ ΓΙΑ FM RADIO ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ?

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Sofos_5
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

1ον ας παραβλεψω οτι δεν μπορω να αλλαξω ονομα μεσω τς καρτας μνημης.

2ον δεν μ αφηνει ν συρω εικονες πχ μεσω του airdroid

3ον ακομα και να τς βαλω τς φωτο μεσω usb ή με καποιον αλλον τροπο δεν μου τς διαβαζει απο το whatsapp για κανα 30λεπτο..

4ον ειναι τ πληκτρολογιο π αν ενεργοποιησεις κατι μεσω τς προσβασιμοτητας δν σ αφηνει ν αλλαξεις γλωσσα.

 

 

Ρε συ arxondas,με συγχωρείς τωρα αλλα ο τροπος γραφης σου σε στυλ sms καταντα εκνευριστικος.Δεν χρεώνεσαι εδω για παραπανω χαρακτηρες και εκτος αυτου απαγορεύεται και απο τους κανόνες του φορουμ.Φιλικα παντα

 

 

 

 

Αν διαβάσεις λίγο, σχεδόν όλα αυτά έχουν απαντηθεί πολλές φορές.

Lag δεν έχει ούτε για πλάκα. Το lag στα android (τα high end) έρχεται από το μπούκωμα της μνήμης. Ε σε αυτό δεν γεμίζει με τίποτα (τα 3GB κανουν την διαφορά). Οπότε η 4.4 δεν διορθώνει τίποτα σε ότι έχει να κάνει με το lag, αφού δεν είχε.

Η οθόνη είναι υπέροχη. (είμαι βέβαια οπαδός των Amoled)

Είναι σχεδόν τέλειο (για τα σημερινά δεδομένα πάντα) τηλέφωνο. Το μόνο που μπορεί να σε ταλαιπωρήσει είναι το μέγεθος. Δεν είναι τεράστιο, αλλά είναι οριακό. Και για πολλούς υπερβολικά μεγάλο.

Για μένα ήταν συνειδητή επιλογή. Τι είναι ο κόπος μπρος στα κάλλη! :D

Με την 4.3 το note 3 ειχε σποραδικα ψιλολαγκακια και τα εβλεπα .Με την 4.4 λογω καλυτερης διαχείρισης μνημης κυριως, οντως δεν έχει τιποτα

 

 

 

 

 

 

 

Όσοι κάνατε ΟΤΑ αναβάθμιση σε KitKat 4.4.2 μπορείτε να τσεκάρετε αν παίζει το Action Memo;

 

Από όλες τις εφαρμογές με s-pen ήταν η μόνη που χρησιμοποιούσα και μέχρι τώρα είναι και η μόνη που μου δημιουργεί πρόβλημα:

 

"unfortunately, action memo has stopped" :cry:

Παιδια, απο την στιγμή που θα κσνετε update στην 4.4 το hard reset επιβάλλεται. Εχω 2 νοτελια σπιτι και διαπιστωσα θεματα μετα το update τα οποια λυθηκαν μετα το factory reset (το οποιο εγω κανω παντα μετα απο τετοιες αναβαθμισεις.Ειναι αλλαγη εκδοσης λειτουργικού και χρειαζεται οπωσδηποτε).Οποτε μην κουραζεστε και μην επαναλαμβανεστε με τέτοιες ερωτησεις περι fc και διαφορων κουλων after update.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, απο την στιγμή που θα κσνετε update στην 4.4 το hard reset επιβάλλεται. Εχω 2 νοτελια σπιτι και διαπιστωσα θεματα μετα το update τα οποια λυθηκαν μετα το factory reset (το οποιο εγω κανω παντα μετα απο τετοιες αναβαθμισεις.Ειναι αλλαγη εκδοσης λειτουργικού και χρειαζεται οπωσδηποτε).Οποτε μην κουραζεστε και μην επαναλαμβανεστε με τέτοιες ερωτησεις περι fc και διαφορων κουλων after update.

 

Αν διαβάσεις και λίγο παρακάτω θα δεις πως υπάρχει και διαφορετική λύση. Δεν έχουν όλοι τον χρόνο και τη διάθεση να στήνουν τα κινητά τους από την αρχή.

 

Επίσης, πριν από το Note είχα το Nexus 4 το οποίο πήρε αρκετά συνεχόμενα updates στο λειτουργικό του χωρίς κανένα reset και δεν έβγαλε κιχ.

Akism :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις και λίγο παρακάτω θα δεις πως υπάρχει και διαφορετική λύση. Δεν έχουν όλοι τον χρόνο και τη διάθεση να στήνουν τα κινητά τους από την αρχή.

 

Επίσης, πριν από το Note είχα το Nexus 4 το οποίο πήρε αρκετά συνεχόμενα updates στο λειτουργικό του χωρίς κανένα reset και δεν έβγαλε κιχ.

 

Φιλε μου ξερω παρα πολυ καλα τι γινεται και δεν υπαρχει καμια διαφορετικη λυση.Το οτι ετυχε να σου κοψει καποιο fc με αυτον τον τροπο σημαίνει οτι υπαρχει προβλημα και θα το βρεις μπροστα σου, να εισαι σιγουρος. Το τι θα κανει φυσικα ο καθενας με το κινητο του και το πως θα το διαχειριστει ειναι δικο του θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα μολις εγινε η αναβαθμηση εκανα επι τοπου factory reset και μετα το εστησα. Δεν ειχα καποιο προβλημα με το πενακι...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Dear Sir/Madam,

Thank you for using the Automatic Call Recorder.

 

We found that there are only noises in recorded files after firmware update (Android 4.4 kitkat update) in some devices (Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 and etc).

 

We see this is not an application issue and this problem occurs because the manufacturing company intentionally sent the firmware without including the library for call recording.

(As for the Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005, the call recorder function was provided in 4.3 jellybean firmware, but excluded in 4.4 Kitkat)

 

 

Φίλε βρήκες κάποια λύση; Έχω το ίδιο πρόβλημα. Κάποιος από το forum έχει κάποια λύση;

Link to comment
Share on other sites

Dear Sir/Madam,

Thank you for using the Automatic Call Recorder.

 

We found that there are only noises in recorded files after firmware update (Android 4.4 kitkat update) in some devices (Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005 and etc).

 

We see this is not an application issue and this problem occurs because the manufacturing company intentionally sent the firmware without including the library for call recording.

(As for the Samsung Galaxy Note 3 SM-N9005, the call recorder function was provided in 4.3 jellybean firmware, but excluded in 4.4 Kitkat)

αυτο τι σημαινει?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...