Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πως απενεργοποιώ τα animation;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

φιλοι μου πηρα και εγω το NOTE 3. και ειμαι ευχαριστημένος. διαπιστωσα ομως οτι δεν βρισκει τιποτε το S Finder, οταν γραφω ελληνικά. Υπάρχει κάποια λυση; Η γλώσσα του συστηματος ειναι ελληνικά. Σας ευχαριστω;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ο dolphin δεν κάνει προσαρμογή κειμένου. Είμαι με 4.3 παίζει ρόλο ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο dolphin;

 

Τικαρισμενο το αυτόματη προσαρμογή σελίδας στο περιεχόμενο διαδίκτυου

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τον stock έχω.

 

 

Τι άλλαξες από όταν σου έβγαζε την συντόμευση;

 

Κάνε καμιά επανεκκίνηση αλλά δεν σου βγάζει το μενού επιλογής για συντομεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξες από όταν σου έβγαζε την συντόμευση;

 

Κάνε καμιά επανεκκίνηση αλλά δεν σου βγάζει το μενού επιλογής για συντομεύσεις.

 

Δεν νομίζω να είχα πειράξει κάτι! Έκανα κι επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Κάποια στιγμή μπορεί να κάνω factory reset να δω αν θα εμφανιστεί!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είχα πειράξει κάτι! Έκανα κι επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Κάποια στιγμή μπορεί να κάνω factory reset να δω αν θα εμφανιστεί!

 

Όσο εντύπωση και αν σας κάνει, τέτοιο θέμα είχα και εγώ στο Νοτε 8. Η γερμανική ρομ που είχα στο 8αρι και έχω ακόμα, δεν έχει αυτή την επιλογή.

Οι ευρωπαϊκές ρομ μπορεί να έχουν μικρές διαφορές μεταξύ τους

Edited by nnik_1969

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είχα πειράξει κάτι! Έκανα κι επανεκκίνηση αλλά τίποτα. Κάποια στιγμή μπορεί να κάνω factory reset να δω αν θα εμφανιστεί!

 

Οι γερμανικές rom δεν έχουν την επιλογή για συντομεύσεις οπότε μην κάνεις άδικα factory reset.

Αν θες περνά μέσω odin κάποια άλλη ευρωπαϊκή καλύτερα .

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έχει χαθεί η επιλογή (EUR)

Υπήρχε σίγουρα γιατί είχα ενεργοποιήσει και έχω στην οθόνη κλειδώματος την εφαρμογή της κάμερας.

 

 

edit:

Το βρήκα!

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η κύλιση στο κλείδωμα οθόνης.

Αν το έχουμε με μοτίβο κλειδώματος χάνετε η επιλογή.

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου έχει χαθεί η επιλογή (EUR)

Υπήρχε σίγουρα γιατί είχα ενεργοποιήσει και έχω στην οθόνη κλειδώματος την εφαρμογή της κάμερας.

 

Πώς γίνεται αυτο;

 

Αφού δεν υπάρχει ακόμα ελληνική 4.4.2

Link to comment
Share on other sites

..... 4.3 έχω

Έχει να κάνει με αυτό που είπα πιο πάνω. Οπότε δεν έχει σημασία αν έχεις την 4.3 η την 4.4.2

 

edit:

screenshots

Edited by Jig
edit
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως απενεργοποιώ τα animation;

πάει ρυθμίσεις /γενικά/πληροφορίες συσκευής και πάτα 7-8 φορές συνεχόμενα

πάνω εκεί που γράφει αριθμός κατασκευής

μετά στις ρυθμίσεις γενικά θα σου εμφάνιση άλλη μια επιλογή που δεν την είχες και θα λέει επιλογές προγραμματιστη εκεί ψάξε και θα το βρεις κλίμακα το λέει και έχει τρία διαφορετικα.

Και στο δικό μου έχει χαθεί η επιλογή (EUR)

Υπήρχε σίγουρα γιατί είχα ενεργοποιήσει και έχω στην οθόνη κλειδώματος την εφαρμογή της κάμερας.

 

 

edit:

Το βρήκα!

Πρέπει να είναι ενεργοποιημένη η κύλιση στο κλείδωμα οθόνης.

Αν το έχουμε με μοτίβο κλειδώματος χάνετε η επιλογή.

όχι που δεν θα το έβρισκες χαχα

μπορει καποιος να φωτισει?

πήγανε στις επαφές και λογικά εκεί που λέει εγώ αν βάλεις το κινητό σου θα αλλάξει ιδέα Λέω δεν το ξερω.

Link to comment
Share on other sites

..... 4.3 έχω

Έχει να κάνει με αυτό που είπα πιο πάνω. Οπότε δεν έχει σημασία αν έχεις την 4.3 η την 4.4.2

 

edit:

screenshots

 

Στο screen shot που έβαλε ο φίλος είχε την κύλιση επιλεγμένη

Link to comment
Share on other sites

Στο screen shot που έβαλε ο φίλος είχε την κύλιση επιλεγμένη

Τότε ίσως είναι διαφορετικά με την 4.4.2

Ας το ψάξει λίγο ο φίλος που έχει το πρόβλημα και να μας απαντήσει.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

πήγανε στις επαφές και λογικά εκεί που λέει εγώ αν βάλεις το κινητό σου θα αλλάξει ιδέα Λέω δεν το ξερω.

 

με εχω περασει κανονικα στο "εγω".

εσας τι λεει σε αυτο το πεδιο?

Link to comment
Share on other sites

@manan69t

Μάνο ,μεγάλη η διαφορά στο μέγεθος ,βέβαια οτι βολεύει τον καθένα .

 

Έτσι είναι Μιχάλη, γιαυτό και εγώ μέχρι πέρυσι άνοιξη και καλοκαίρι με έπιανε τρέλα αλλαγής καθαρά λόγο μεγέθους και πήγαινα σε κάτι πιο μικρό και βολικό(S4)αλλά πάντα μου έλειπε αυτή η άνεση στο ίντερνετ του note οπότε από το φθινόπωρο το κρατάω και απλά έχω και ένα μικρότερο ανάλογα τα κέφια κυρίως για έξω όταν το νότε3 καταντά άβολο μερικές φορές(& το note πάντα στο τσαντάκι μαζί μου εννοείται )ή για παιχνίδι(να ασχολούμαι μαζί του)όπως το nexus 5 που έχω τώρα.

Έτσι είναι καλυμμένος πλέον σε αυτά που θέλω.

Ανεβάζω ακόμα 2 φώτο και με το S4 mini να δείτε τις διαφορές μεγέθους, όπως και να το κάνουμε καθαρά για τηλέφωνο είναι μεγάλο το note αλλά το άτιμο έχει τόσα άλλα καλά που συγχωρείται!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάθε φορά που με έβλεπαν με το κινητό από όταν είχα το Note 2 και τώρα με το 3 με ρωτάνε πως μπορώ με τόσο μεγάλο τηλ τους απαντάω ότι δεν είναι μεγάλο αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ μικρά. ..χάχα

 

Πέρα από την πλάκα με έχει βολέψει πάρα πολύ αυτό το μέγεθος και προσωπικά δεν θα μπορούσα με μικρότερο

Όλα είναι θέμα συνήθειας

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κάθε φορά που με έβλεπαν με το κινητό από όταν είχα το Note 2 και τώρα με το 3 με ρωτάνε πως μπορώ με τόσο μεγάλο τηλ τους απαντάω ότι δεν είναι μεγάλο αλλά όλα τα υπόλοιπα είναι πολύ μικρά. ..χάχα

 

Πέρα από την πλάκα με έχει βολέψει πάρα πολύ αυτό το μέγεθος και προσωπικά δεν θα μπορούσα με μικρότερο

Όλα είναι θέμα συνήθειας

 

Έτσι και εγώ βασικά όλη μέρα με αυτό είμαι ότι και να χρειαστώ, απλά είναι στιγμές που θέλω παιχνίδι(rom,σκάλισμα γενικά )ή στιγμές που θέλω να πάω με τη βερμούδα κάπου χωρίς το τσαντάκι οπότε παίρνω το nexus που το έχω βέβαια με το ίδιο νούμερο τηλεφώνου και είμαι jet σε όλα!

Πάντως ειλικρινά με το note έχω καταργήσει laptop, tablet έτσι και αλλιώς ποτέ δε τα πήγαινα καλά μαζί τους, και το PC το ανοίγω που και που μόνο για λίγη ώρα.

Browsing(boat k tapatalk), mail, εφαρμογές για ενημέρωση στο ίντερνετ, φωτογραφίες,αρχεία(&text)όλα μα όλα τα κάνω στο νότε3, όπως και εδώ αυτά που γράφω κατά καιρούς.

Καμία άλλη συσκευή δε μου τα δίνει όλα αυτά έτσι ολοκληρωμένα γιαυτό το note ήταν. είναι και θα είναι η νούμερο ένα επιλογή μου.

Ξέχασα να πω και σα τηλέφωνο στο σπίτι αυτό έχω καθώς σε ένταση και ποιότητα ακουστικού είναι άνετα κορυφή, σαφώς καλύτερα απ όλα όσα είχα ειδικά το τελευταίο καιρό, ακόμα και απ το Nokia 1020 που φημίζεται για τη ποιότητά στις κλήσεις, το νότε3 είναι χαλαρά ανώτερο.

Από κάτι LG G2 δε είναι μακράν μπροστά και κυρίως πιο αξιόπιστο χωρίς βυθισματα, corrupt και τέτοια.

Οπότε για μένα είναι μια ολοκληρωμένη συσκευή σχεδόν σε όλα με 2 μείον,ίσως το μέγεθος για κάποιους και τα κλειδώματα που έχει πλέον και δε μου επιτρέπουν ούτε τα πιο απλά να κάνω όπως τον ex dialer εφαρμογή συστήματος και να βγάλω το σπαστικό κρατς κρουτς του ήχου της κάμερας (δε λέει να το έχω στο σιωπηλό για να μην ακούγεται).

Συν πόσες άλλες ευκολίες που χάνω και έχω στο nexus μου.

Αυτά τα 2 είναι τα μείον του για μένα, κατά τα άλλα είναι super και είμαι δηλωμένος notakias από το πρώτο note μάλιστα! :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...