Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι στο θέμα με την κάμερα που όταν είναι ενεργοποιημένο το wifi και ο φωτισμός πολύ χαμηλός, βγάζει γραμμές από παρεμβολές στην οθόνη! Ύστερα από αναζήτηση στο διαδίκτυο και βλέποντας ότι το πρόβλημα είναι έντονο σε πολλούς, για να μην πω όλους, απενεργοποίησα το GPS στη φωτογραφία και το πρόβλημα εξαφανίστηκε!
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνετε φίλε από την στιγμή που έγραψε ο knox πας και για οθόνη και για πλακέτα υπολόγισε κάνα 300αρι

 

420 € πήρα το κίνητρο καινούργιο πριν 10 μέρες να δώσω 300 να το φτιάξε ούτε στην ύπνο τους. .θα το κάνουν και θα πουν και ένα τραγούδι. .Τελικά το έκανα unroot και θα το πάω Δευτέρα να το κάνουν όπως με είπανε στην Samsung. Ελπίζω να το κάνουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

420 € πήρα το κίνητρο καινούργιο πριν 10 μέρες να δώσω 300 να το φτιάξε ούτε στην ύπνο τους. .θα το κάνουν και θα πουν και ένα τραγούδι. .Τελικά το έκανα unroot και θα το πάω Δευτέρα να το κάνουν όπως με είπανε στην Samsung. Ελπίζω να το κάνουν.

Έτσι και αλλιώς το πρόβλημα το είχε πριν το κάνω root και τους ενημέρωσα κιόλας απλά είμαι βλακας ενώ ήξερα ότι η συσκευή έχει θέμα το rootara. .

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρυθμιση απενεργοποιησες ??

 

Μπαίνεις στην κάμερα και πας Ρυθμίσεις--> Ετικέτα τοποθεσίας.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια η μεταβαση απο nexus5 σε note 3 λεει .. λεω να το αλλαξω λογο αποθ χωρου.. ειναι πολυ τεραστιο; λαγκαρι καθολου;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

420 € πήρα το κίνητρο καινούργιο πριν 10 μέρες να δώσω 300 να το φτιάξε ούτε στην ύπνο τους. .θα το κάνουν και θα πουν και ένα τραγούδι. .Τελικά το έκανα unroot και θα το πάω Δευτέρα να το κάνουν όπως με είπανε στην Samsung. Ελπίζω να το κάνουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έτσι και αλλιώς το πρόβλημα το είχε πριν το κάνω root και τους ενημέρωσα κιόλας απλά είμαι βλακας ενώ ήξερα ότι η συσκευή έχει θέμα το rootara. .

 

Ενημερωσε μας για τις εξελίξεις

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια η μεταβαση απο nexus5 σε note 3 λεει .. λεω να το αλλαξω λογο αποθ χωρου.. ειναι πολυ τεραστιο; λαγκαρι καθολου;;
αρκετά παιδιά που έχουν και τα δύο έχουν γράψει θετικά σχόλια υπέρ του N3. Για το μέγεθος συνηθίζεται εγώ προσωπικά εάν ήταν πιο μεγάλο δεν θα με χαλούσε καθόλου:)

Lag δεν παίζει.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε χαλούσε, ο λόγος που απο το Mega πηγαίνω σε note 3 ειναι το μικροτερο και πιο ευέλικτο μέγεθος.

Νομιζω οτι ειναι το μέγιστο πλεον... Οτι μεγαλύτερο δεν ειναι για καθημερινή χρήση...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Εκτός του Dolphin που διατηρεί το text wrapping στην κιτ κατ, όλοι οι άλλοι browser δεν κάνουν ούτε text wrapping, ούτε text reflow.

Δεν με πολυ πειραζει γιατί χρησιμοποιώ τον dolphin αλλά ρωτάω από περιέργεια.

Έχετε και εσείς αυτό το θέμα;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε kit kat στην οθόνη κλειδώματος κάτω δεξιά μου εμφάνιζε το εικονίδιο της κάμερας. Τώρα πλέον δεν μου το εμφανίζει! Είναι κάποια ρύθμιση που έχω αλλάξει κι έχει φύγει; Ψάχνω μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι!
Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση σε kit kat στην οθόνη κλειδώματος κάτω δεξιά μου εμφάνιζε το εικονίδιο της κάμερας. Τώρα πλέον δεν μου το εμφανίζει! Είναι κάποια ρύθμιση που έχω αλλάξει κι έχει φύγει; Ψάχνω μέσα στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου αλλά δεν έχω καταφέρει κάτι!

 

 

Πας ρυθμίσεις - τηλέφωνο - κλείδωμα οθονης- συντομεύσεις και επιλέγεις κάμερα

Link to comment
Share on other sites

απο προχθες το βραδυ μου κανει το εξης: Στην εξωτερική οθόνη του s view cover μου δείχνει συνέχεια το φεγγάρι ενώ αλλάζει κανονικά την ώρα και τη θερμοκρασία???
Link to comment
Share on other sites

Το εκανες refresh και συνεχιζει?Αν ναι βγαλε τον καιρο και ξαναβαλτον

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Το εκανες refresh και συνεχιζει?Αν ναι βγαλε τον καιρο και ξαναβαλτον

 

Το έκανα αλλα συνεχίζει με φεγγάρι! Μήπως χρειάζετια κάποια ρύθμιση? Τωρα παρατηρω ότι εχει κολλήσει και η θερμοκρασία! μόνο η ώρα είναι σωστή!

Edited by cac
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια η μεταβαση απο nexus5 σε note 3 λεει .. λεω να το αλλαξω λογο αποθ χωρου.. ειναι πολυ τεραστιο; λαγκαρι καθολου;;

 

Αν δε σε ενοχλεί το μέγεθος μια χαρά είναι.

Χώρος άπλετος να κάνεις ότι θες, lag δεν έχει, σα λειτουργία είναι μισό μόνο κλικ κάτω απ το απολύτως αεράτο nexus 5 στα μενού, dialer και τέτοια, αλλά στο άνοιγμα εφαρμογών πάει τι ένα τ' άλλο.

Γενικά είναι σχεδόν σε όλα άλλη κλάση το νότε3 εκτός της φορητότητας και τις τρέλας για το pure Android που έχουμε μερικοί(έρωτας προσωπικά)

Σου τράβηξα και μια φωτογραφία πριν λίγο να τα δεις στο μέγεθος δίπλα δίπλα.

 

 

 

[ATTACH]42509[/ATTACH]

 

 

Θα σε χαλούσε, ο λόγος που απο το Mega πηγαίνω σε note 3 ειναι το μικροτερο και πιο ευέλικτο μέγεθος.

Νομιζω οτι ειναι το μέγιστο πλεον... Οτι μεγαλύτερο δεν ειναι για καθημερινή χρήση...

 

 

Έτσι ακριβώς, και εγώ όταν είχα το mega έλεγα εντάξει μωρέ αλλά είναι to to much για καθημερινη χρήση ΚΑΙ για έξω!!!

 

 

 

 

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι.

Εκτός του Dolphin που διατηρεί το text wrapping στην κιτ κατ, όλοι οι άλλοι browser δεν κάνουν ούτε text wrapping, ούτε text reflow.

Δεν με πολυ πειραζει γιατί χρησιμοποιώ τον dolphin αλλά ρωτάω από περιέργεια.

Έχετε και εσείς αυτό το θέμα;

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει σε αυτά που λες ο boat!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, το πήρα κι εγώ το τέρας την Τετάρτη :)

 

Να ρωτήσω κάτι.

Έχει παρατηρήσει κανείς μειωμένη ευαισθησία με το S Pen σε κάποια σημεία στην άκρη της οθόνης;

Μιλάμε για πολύ άκρη όμως, αλλά και πάλι δε μου μοιάζει πολύ φυσιολογικό (είμαι και λίγο ψείρας :X).

 

Επίσης, έχει κανείς θέμα με την πυξίδα;

Φαίνεται ώρες ώρες να "χαλάει" και να δείχνει ότι να 'ναι.

Με calibration όμως επαναφέρεται πάντα και δουλεύει μια χαρά. Αυτό μοιάζει πιο πολύ για software θέμα.

 

N9005 EU με 4.3 MJ7

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να ρωτησω:εκτος απο το airdroid με ποιο αλλο προγραμμα μπορω να χρησιμοποιω το κινητο μεσω wifi?

επισης στο airdroid μπορω να βαλω το whatsapp μεσα στς εφαρμογες που μπορω να χρησιμοποιησω?

μπορει καποιος να με βοηθησει?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις - τηλέφωνο - κλείδωμα οθονης- συντομεύσεις και επιλέγεις κάμερα

 

Δεν υπάρχει το μενού συντομεύσεις! [ATTACH]42510[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να με βοηθησει?

Για σύνδεση pc με τηλεφωνο χρησιμοποιώ το WiFi File Transfer Pro και το WiFi File Explorer PRO αν και τώρα τελευταία κάνω την δουλειά μου με efs file .

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

 

 

@manan69t

Μάνο ,μεγάλη η διαφορά στο μέγεθος ,βέβαια οτι βολεύει τον καθένα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αλλα συνεχίζει με φεγγάρι! Μήπως χρειάζετια κάποια ρύθμιση? Τωρα παρατηρω ότι εχει κολλήσει και η θερμοκρασία! μόνο η ώρα είναι σωστή!

Εχεις ενεργά δεδομένα ή σύνδεση στο internet?

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

Για σύνδεση pc με τηλεφωνο χρησιμοποιώ το WiFi File Transfer Pro και το WiFi File Explorer PRO αν και τώρα τελευταία κάνω την δουλειά μου με efs file .

Καλύτερα να ρωτήσεις στο σωστό θέμα Android - Προτάσεις: Γενικές εφαρμογές II

 

 

ευχαριστω παρα πολυ!!

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

 

Εμένα μια χαρά δουλεύει σε αυτά που λες ο boat!

 

Πολύ περίεργο. Σε εμένα προσαρμογή κειμένου κάνει μόνο ο dolphin.

Μήπως κάποιος άλλος με ολλανδικό κινητό μπορεί να απαντήσει, μήπως φταίει η ρομ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Σε εμένα προσαρμογή κειμένου κάνει μόνο ο dolphin.

Μήπως κάποιος άλλος με ολλανδικό κινητό μπορεί να απαντήσει, μήπως φταίει η ρομ;

 

Εμένα ο dolphin δεν κάνει προσαρμογή κειμένου. Είμαι με 4.3 παίζει ρόλο ή πρέπει να κάνω κάποια ρύθμιση στο dolphin;

Ηλίας
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...