Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βεβαίως, όσες εφαρμογές έχουν αναβαθμιστεί για την kitkat 4.4.2 , γράφουν στην extSD, χωρίς να απαιτείται rooting. Π. χ. οι file manager, ES file explorer αποθηκεύουν τώρα κανονικά στην extSD.

Sorry που επανέρχομαι, αλλά.... Κατέβασα τον ES Explorer και αυτόν της Rhythm Software και κανένας εκ των δυο δεν γράφει στην ExtSD, τουλάχιστον σε εμένα, αν και είμαι με stock unrooted 4.4.2. Μοιραία, συνεχίζω να δουλεύω με τoν stock file manager ("Τα Αρχεία μου"). Τέλος πάντων, θέλω να πιστεύω οτι η λύση ειναι προ των πυλών πλέον, αφού γενικεύεται το roll out της KitKat, σε πολλές περισσότερες συσκευές πλην του Note3.

Καλή Καθαρή Δευτέρα παιδιά :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω ότι η κιτ κατ έχει θέμα με την εφαρμογή του Facebook. Όταν πάω να δω τα λαικ κάποιου δεν μου τα εμφανίζει λες και δεν ανταποκρινεται η αφή. Μπορεί κάποιος να το ελεγξει;;;
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Sorry που επανέρχομαι, αλλά.... Κατέβασα τον ES Explorκer και αυτόν της Rhythm Software και κανένας εκ των δυο δεν γράφει στην ExtSD, τουλάχιστον σε εμένα, αν και είμαι με stock unrooted 4.4.2. Μοιραία, συνεχίζω να δουλεύω με τoν stock file manager ("Τα Αρχεία μου"). Τέλος πάντων, θέλω να πιστεύω οτι η λύση ειναι προ των πυλών πλέον, αφού γενικεύεται το roll out της KitKat, σε πολλές περισσότερες συσκευές πλην του Note3.

Καλή Καθαρή Δευτέρα παιδιά :)

 

Έχεις δίκιο , εν μέρει όμως. Στο δικό μου Note 3 μπορώ (με τον file manager και τον ES

Explorer ) να κάνω ( από την device memory) copy to, move to extSD , delete in ExtSD,

αλλά ΔΕΝ μπορώ να κάνω Rename στην extSD. Ελπίζω σύντομα να το διορθώσουν αυτό το πρόβλημα.

Edited by aitoum
Link to comment
Share on other sites

Επίσης βλέπω ότι η κιτ κατ έχει θέμα με την εφαρμογή του Facebook. Όταν πάω να δω τα λαικ κάποιου δεν μου τα εμφανίζει λες και δεν ανταποκρινεται η αφή. Μπορεί κάποιος να το ελεγξει;;;

 

Το ίδιο και εδώ και είναι όντως σπαστικό.

Επίσης ούτε εμένα κάνει rename με τον Es στη κάρτα μνήμης.

Μόνο με το στοκ.

Και έχω και ένα κουφό να μη μπορεί να αλλάξει η γλώσσα του στοκ πληκτρολογίου ενώ έχω κάνει τα πάντα.

Μετά που έβαλα για δοκιμή ένα άλλο απ το play.

Τώρα κάνω δουλειά με το touch pal και το Swype βέβαια αλλά περίεργο!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ και είναι όντως σπαστικό.

Επίσης ούτε εμένα κάνει rename με τον Es στη κάρτα μνήμης.

Μόνο με το στοκ.

Και έχω και ένα κουφό να μη μπορεί να αλλάξει η γλώσσα του στοκ πληκτρολογίου ενώ έχω κάνει τα πάντα.

Μετά που έβαλα για δοκιμή ένα άλλο απ το play.

Τώρα κάνω δουλειά με το touch pal και το Swype βέβαια αλλά περίεργο!

 

Έχουμε και άλλοι το ίδιο πρόβλημα. Σιγά το πρόβλημα βεβαια εφόσον χρησιμοποιουμε άλλα πληκτρολόγια

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον πληκτρολογιο εχει να κανει με τα accessibility settings. Αν απενεργοποιηθουν, επανέρχεται και η αλλαγη γλωσσας. Τραγικό αλλα συμβαινει.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον πληκτρολογιο εχει να κανει με τα accessibility settings. Αν απενεργοποιηθουν, επανέρχεται και η αλλαγη γλωσσας. Τραγικό αλλα συμβαινει.

 

Για δώσε πλήρες path. Είδα που το έγραφες προηγουμένως αλλά δεν το έπιασα πλήρως

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω γιατί αλλά με το TouchPal και το πενάκι βολεύομαι να γράφω πολύ εύκολα και γρήγορα με Swype πάνω στην οθόνη. Είχα το swiftkey αλλά αυτό με βολεύει περισσότερο. Εσείς πως γράφεται στο note σας
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εδώ και είναι όντως σπαστικό.

Επίσης ούτε εμένα κάνει rename με τον Es στη κάρτα μνήμης.

Μόνο με το στοκ.

Και έχω και ένα κουφό να μη μπορεί να αλλάξει η γλώσσα του στοκ πληκτρολογίου ενώ έχω κάνει τα πάντα.

Μετά που έβαλα για δοκιμή ένα άλλο απ το play.

Τώρα κάνω δουλειά με το touch pal και το Swype βέβαια αλλά περίεργο!

 

Εγώ τε παιδιά μόλις δοκίμασα και δεν έχω κανένα από τα 2 προβλήματα. Και rename κάνω από τον stock Explorer και δεν αντιμετωπίζω θέμα με το πληκτρολόγιο(Γαλλική kit kat).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τε παιδιά μόλις δοκίμασα και δεν έχω κανένα από τα 2 προβλήματα. Και rename κάνω από τον stock Explorer και δεν αντιμετωπίζω θέμα με το πληκτρολόγιο(Γαλλική kit kat).

 

Με το στοκ δεν υπάρχει θέμα.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσεων μπορείτε να κάνετε όσοι είστε με kit kat και χωρίς root;;;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Ηχογράφηση κλήσεων μπορείτε να κάνετε όσοι είστε με kit kat και χωρίς root;;;;;;;;

 

Όχι δυστυχώς δε γίνετε

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς δε γίνετε

 

Αυτό ήταν άσχημο ννέο σαν την ήττα του Ολυμπιακού απόψε.

 

 

Είχα όμως ακούσει σε άλλο ποστ ότι όσοι έχουν πάρει νεότερες αναβαθμίσεις μετά τις 14/01/14... δεν έχουν πρόβλημα.

 

Ισχυει;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Για δώσε πλήρες path. Είδα που το έγραφες προηγουμένως αλλά δεν το έπιασα πλήρως

 

Settings> Device> Accessibility> Services.

 

Αν ξετικαρεις ολα τα Services που θα δεις εκει το προβλημα θα λυθει. Βεβαια δημιουργειται το προφανες, δηλαδη πως δεν μπορεις να εχεις και πληκτρολογιο και services ταυτοχρονα :(

 

Γι'αυτο μαλλον καποιοι το εχουν και καποιοι οχι, αν δεν εχεις εφαρμογες που θελουν accessibility access λογικα δεν υπαρχει θεμα.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν άσχημο ννέο σαν την ήττα του Ολυμπιακού απόψε.

 

 

Είχα όμως ακούσει σε άλλο ποστ ότι όσοι έχουν πάρει νεότερες αναβαθμίσεις μετά τις 14/01/14... δεν έχουν πρόβλημα.

 

Ισχυει;;;;;

 

Άσχημο δε λες τίποτα.

Με είχε βολέψει ειδικά καλοκαίρι στη δουλειά σε κάτι παραγγελίες που έκανα και πολλές φορές άλλα τους έλεγα και άλλα έφερναν!

Για το άλλο που λες είναι μάλλον για το non LTE Note3 οπότε δεν ισχύει για μας.

Ελπίζω να κάνουν κάτι γιατί για μένα είναι βασικό ειδικά στη δουλειά όπως είπα.

Όσο για την ήττα του Ολυμπιακού...μαχαιριά τίποτα άλλο, αλλά όσοι καβαλούν το καλάμι αυτά παθαίνουν!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που μου το είπατε για να μην κάνω ποτέ την αναβάθμιση. Είναι πολύ σημαντικό να ηχογραφούνται οι κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ηχογραφείτε τις κλήσεις τόσο απαραίτητο είναι? Με έχουν ηχογραφήσει και εμένα με τέτοια προγράμματα και δεν μου άρεσε καθόλου
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ηχογραφείτε τις κλήσεις τόσο απαραίτητο είναι? Με έχουν ηχογραφήσει και εμένα με τέτοια προγράμματα και δεν μου άρεσε καθόλου

 

Όταν είναι για δουλειά ναι είναι σημαντικό με τη προϋπόθεση να έχει ενημερωθεί ο άλλος.

Ένα παράδειγμα:

Έπρεπε να κάνω παραγγελία διάφορες πράγματα για το ξενοδοχείο που δουλεύω το καλοκαίρι σε τοπικούς προμηθευτές του hotel που ήταν λίγο κουκουρούκου σε θέματα αξιοπιστίας.

Αλλά τους έλεγα πολλές φορές και άλλα έφερναν, και το κακό είναι δε παραδέχονταν το λάθος τους με συνέπεια να υπάρχει θέμα αξιοπιστίας στο πρόσωπο μου.

Από τότε που τους ενημέρωσα ότι οι συνομιλίες μας θα καταστρέφονται για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις ως δια μαγείας μετά όλα πήγαν ρολόι, και τέρμα οι δικαιολογίες!

Οπότε σε πολλούς χρειάζεται.

Τώρα όσο για σένα που σε ηχογράφησα μια φορά(ενημερώνοντας σε βεβαίως πρώτα)ήταν καθαρά για να σου στείλω το αρχείο να σου αποδείξω πόσο χάλια και με βύθισμα ακουγόταν υπό προϋποθέσεις το LG G2 που σου είχα πουλήσει και που αν δε το άκουγες ούτε εσύ θα το καταλαβαίνες!!:D:cool:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

ΠΕΙΡΑΞΑ τις ρυθμισεις για να εχω καλυτερη μπαταρια κ αλλαξα κατι ρυθμισεις εκει με το wifi αλλα βλεπω οτι ακομα παραμενει η μπλε γραμμη οταν πηαγινω να δω στι ρυθμισει την μπαταρια.. κ σημερα ειδα οτι μου εβγαλε και οτι μ τρωει μπαταρια με την μπλε γραμμη το gps χωρις να το εχω ανοιξει ουτε για μισο λεπτο!!! οταν βαζω να δω βιντεο παταω πανω μου βγαζει την μπαρα με το play next κτλ αλλα οταν ξαναπαταω δεν την εξαφανιζει???? κ πρεπει να γυριζω το κινητο καθετα για να φευγει... τις ρυθμισεις δε τις πειραξα.. παντως εγω απο φωτογραφια με φουλ σκοταδι πηρα πολυ καλα αποτελεσματα αν καταλαβα καλα σε καποιους δεν αρεσει?? δεν ξερω πως να ανεβασω φωτο

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το ίδιο και εδώ και είναι όντως σπαστικό.

Επίσης ούτε εμένα κάνει rename με τον Es στη κάρτα μνήμης.

Μόνο με το στοκ.

Και έχω και ένα κουφό να μη μπορεί να αλλάξει η γλώσσα του στοκ πληκτρολογίου ενώ έχω κάνει τα πάντα.

Μετά που έβαλα για δοκιμή ένα άλλο απ το play.

Τώρα κάνω δουλειά με το touch pal και το Swype βέβαια αλλά περίεργο!

 

 

φιλε μου δε ξερω αν θα σου πω βλακεια αλλα κ μενα δεν αλλαζε με συρσιμο η γλωσσα κ τωρα λιγο πιο αριστερα απλα πατας ενα κουμπακι που εχει ενα στρογγυλό σαν υδρόγειο σφαιρα κ αλλαζει η γλωσσα!

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

http://boutique.orange.fr/mobile/samsung-galaxy-note-3-noir ΓΙΑ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗς??

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

http://boutique.orange.fr/mobile/samsung-galaxy-note-3-noir ΓΙΑ ΡΙΞΤΕ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΤΙ ΕΝΝΟΕΙ Ο ΠΟΙΗΤΗς??

 

prix du mobile selon l'offre sélectionnée (τιμές του κινητου σύμφωνα με την επιλεγμένη προσφορά)

Είναι με συμβόλαιο στα 189 Ευρω

prix du mobile seul (Τιμή σκέτης συσκευής) 719,90 Ευρω

Nokia 808 Pureview, iPad Air 4th gen(2020), Apple iPhone 13 Pro Max, iWatch Ultra

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑ ΟΚ κ παλι ομως τσαμπα το δινουν με συμβολαιο αν αναλογιστεις ποσα τρωνε... τα δικα μας εδω μεγαλα καταστηματα εμενα εγραφε οτι ειναι απο κει το κινητο γιαυτο και μπηκα !σπυρο εχεις παρει κιτ κατ? εγω ουτε κinder boueno δεν εχω παρει ακομα ! απο μερα σε μερα ειναι ναρθει? αυτο με το βιντεο που δε φευγει η μπαρα ειναι μπαγκσ του δικου μου? κ κατι τελευταιο ! με τον νοβα το εχω νομιζω οτι το μενου οταν αλλαζει σε καρτελες η στο κανονικο ειναι πολυ πιο σμουθ απτο να το βαλεις σε κυβο που τρωει κατι σκαλοματακια καμια φορα το εχει προσεξει κανεις αυτο?

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...