Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρες,

εάν φλασάρω την 4.4.2 πάνω από stock Ελληνική το Knox θα γράψει..?

 

Με την official by Odin δεν γράφει...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Με την official by Odin δεν γράφει...

 

Ωραία, ευχαριστώ πολύ...λέω να δοκιμάσω μιας και το Ελληνικό το βλεπω να παίρνει την αναβάθμιση το καλοκαίρι.

Ακόμα με MJ7 είμαι...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ...λέω να δοκιμάσω μιας και το Ελληνικό το βλεπω να παίρνει την αναβάθμιση το καλοκαίρι.

Ακόμα με MJ7 είμαι...

 

Μέσα στο μήνα θα την πάρει και το ελληνικό πιστεύω...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση στο ενεργο σημειωμα υπαρχει καποια ρυθμισει ετσι ωστε να χτυπαει το κινητο και να με υπενθμιζει τι εχω να κανω..να πεταγεται δηλαδη καπου..το σημειωμα?γινεται αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατα το φλασάρισμα της 4.4.2, το odin μου βγάζει fail...το τηλ έχει μείνει μόνιμα σε download mode (μέχρι και την μπαταρία έβγαλα) και μου βγάζει μια ειδοποίηση να συνδέσω το τηλ στο KIES και να κάνω emergency recovery firmware...

Me οδιν προσπάθησα να φλασάρω και την official Ελληνική 4.3 αλλά και εκεί μου βγάζει fail...καμιά ιδέα κάποιος να το ξεκολλήσω?

Link to comment
Share on other sites

Me οδιν προσπάθησα να φλασάρω και την official Ελληνική 4.3 αλλά και εκεί μου βγάζει fail...καμιά ιδέα κάποιος να το ξεκολλήσω?

Επιστροφή στα 4.3 δεν υπαρχει.Το έκανες με αυτά τα τικαρισματα ?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5145445#post5145445
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στα 4.3 δεν υπαρχει.Το έκανες με αυτά τα τικαρισματα ?http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5145445#post5145445

 

ακριβώς όπως στην εικόνα ήταν οι ρυθμίσεις...τι άλλο μπορώ να κάνω? άλλαξα και usb θύρα αλλά πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

ακριβώς όπως στην εικόνα ήταν οι ρυθμίσεις...τι άλλο μπορώ να κάνω? άλλαξα και usb θύρα αλλά πάλι τίποτα

 

Δοκίμασε να ξανάκατεβάσεις την ρομ μήπως και δεν κατέβηκε σωστά και ξανάκανε την διαδικασία από την αρχή.

1)εχεις κατεβάσει το σωστό οντιν;

2)εχεις ξανακάνει κάτι με οντιν έχει τους ντριβερ το pc που προσπαθείς;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα κατα το φλασάρισμα της 4.4.2, το odin μου βγάζει fail...το τηλ έχει μείνει μόνιμα σε download mode (μέχρι και την μπαταρία έβγαλα) και μου βγάζει μια ειδοποίηση να συνδέσω το τηλ στο KIES και να κάνω emergency recovery firmware...

Me οδιν προσπάθησα να φλασάρω και την official Ελληνική 4.3 αλλά και εκεί μου βγάζει fail...καμιά ιδέα κάποιος να το ξεκολλήσω?

 

Αν το knox σου ειναι μηδεν παντο στην samsung και σε μια ωρα θα στο εχουν ετοιμο.Κι εγω επαθα παρομοιο πραγμα και ουτε με το kies εγινε δουλεια.τζαμπα παιδευομουν 2 μερες.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Αν το knox σου ειναι μηδεν παντο στην samsung και σε μια ωρα θα στο εχουν ετοιμο.Κι εγω επαθα παρομοιο πραγμα και ουτε με το kies εγινε δουλεια.τζαμπα παιδευομουν 2 μερες.

 

Δοκίμασε να ξανάκατεβάσεις την ρομ μήπως και δεν κατέβηκε σωστά και ξανάκανε την διαδικασία από την αρχή.

1)εχεις κατεβάσει το σωστό οντιν;

2)εχεις ξανακάνει κάτι με οντιν έχει τους ντριβερ το pc που προσπαθείς;

 

Odin 3.0.9, οι drivers σωστοί μιας και το κινητό το σύνδεα συνέχεια στο pc και στο odin το είδε κανονικά.

Μήπως έχει καμιά σχέση οτι σε odin mode η οθόνη του κινητού κάτω μου βγάζει ''QUALCOM SECURE BOOT: ENABLE'' και ''write protection : enable''..?

 

το knox είναι 0χ0...

Link to comment
Share on other sites

και εμενα παιδια ενω τα ειχα τικαρει ολα σωστα και μου το διαβασε το κινητο κανονικα μου βγαζει σφαλμα μετα το setupconnection και τελικα fail....μπορει να φταιει οτι η μπαταρια του κινητου ηταν στο 20%?το κινητο δεν επαθε τιποτα..
Link to comment
Share on other sites

Αν και είμαι οφ τοπικ.

Εφαρμογή ir remote και έχει και την ελληνική nova επιτέλους.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.moletag.galaxy.s4.remote

Link to comment
Share on other sites

εαν χρησιμοποιησω το οdin 1.85 στο pda φορτωνω το αρχειο της official rom?

 

Ναι.(10 χαρακτηρες)

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ναι.(10 χαρακτηρες)

 

εχαριστω φιλε μου....παλι τα ιδια μου κανει....οταν φθανει στο setupconnection μου βγαζει failed....ξερει κανεις γιατι?

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι στην περίπτωση σου δυο πράγματα συμβαίνουν. Οι δεν έχουν περάσει σωστά οι drivers του τηλεφώνου (Δεν παίζει ρόλο που στο αναγνωρίζει το Odin ) ή δεν έχει κατέβει η Ρομ σωστά...

Κάνε και μία επανακοινηση στο PC σου και ξαναδοκίμασε...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως πήγε Smartec για αλλαγή motherboard...

 

Στο πήραν με την εγγύηση; Τι τους είπες;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Στο πήραν με την εγγύηση; Τι τους είπες;

 

Τους τα είπα όπως έγιναν...στην προσπάθεια μου να εγκαταστήσω official firmware το κινητό κόλλησε. Αφού το knox ήταν 0χ0 και το status official δεν νομίζω να μου έλεγαν και τίποτα...κανονικά στην εγγύηση το πέρασαν...

Link to comment
Share on other sites

Τους τα είπα όπως έγιναν...στην προσπάθεια μου να εγκαταστήσω official firmware το κινητό κόλλησε. Αφού το knox ήταν 0χ0 και το status official δεν νομίζω να μου έλεγαν και τίποτα...κανονικά στην εγγύηση το πέρασαν...

 

Σε ρώτησα γιατί χρησιμοποιησες το Οντιν. Και όχι το Kies το οποίο είναι το επίσημο software της Samsung

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Σε ρώτησα γιατί χρησιμοποιησες το Οντιν. Και όχι το Kies το οποίο είναι το επίσημο software της Samsung

 

και το odin της samsung είναι...

Aν βάλεις το κινητό σε ''download mode'' θα δείς πάνω πάνω στο κινητό οιτι γράφει ''odin mode''...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, ευχαριστώ πολύ...λέω να δοκιμάσω μιας και το Ελληνικό το βλεπω να παίρνει την αναβάθμιση το καλοκαίρι.

Ακόμα με MJ7 είμαι...

Πλέον τα πράγματα έχουν αλλάξει.

Μέσα σε 15, το πολύ 20 ημέρες, παίρνουν τις αναβαθμίσεις ΟΛΕΣ οι συσκευές!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

ολα ενταξει παιδια....η αναβαθμιση εγινε μετα αο επανεκκινηση του υπολογιστη.........
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...