Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τις φανταστικές και τρελές μου καλημέρες. 8.30 ώρα ήμουν στο κατάστημα της ACS και πήρα το δέμα μου. Το άνοιξα και απο τότε λιώνω. Έχω μία ερωτησούλα. Έγραφα με το πληκτρολόγιο ονοματα επαφων και είπα να αλλάξω και να γράψω με το πενάκι. τώρα όμως που θέλω να γράψω ξανα με το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το γυρίσω. έχει ένα κουμπάκι μόνο που μου εμφανίζει τα σύμβολα. για τα γράμματα δεν βρίσκω κάτι. για πείτε μου.

 

Πάτησε εκεί παρατεταμένα και θα σου βγάλει την επιλογή για πληκτρολόγιο

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση για νυχτερινές λήψεις χαμηλού φωτισμού είναι η επιλογή του HDR!

 

Έχει λίγο κόκκο κάτι φορές, αλλά κάνει τη νύχτα μέρα!

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Πολύ δυνατή επίδοση για τόσο μεγάλου μεγέθους συσκευή.

Δείχνει ότι η Samsung εκτός του ότι έχει πλέον φτιάξει Καλή βάση με πιστούς φίλους της σειράς νότε, επεκτείνεται κιόλας σε νέους αγοραστές!

Σε αντίθεση μου έκανε έκπληξη τα πόσο λίγα αναλογικά κομμάτια G2 έχουν πωληθεί ανάλογα και με τις δυνατότητες του κινητού!

http://techblog.gr/mobile/lg-g2-sales-fall-behind-expectations-2-3-million-units-in-4-months-9116/

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

όσο και να την κράζουν κάποιοι, η εταιρεία, έχει ακόμα δρόμο μέχρι να πάρει (αν πάρει) την κατιούσα...

 

 

και γω έλεγα δε θα πάρω το 3, θα πάω στο 4 απευθείας, αλλά τελικά βρέθηκα με το 3 και δεν το μετανιώνω...

:) :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως στα πολυτελή mall της Αραπιάς, απο τα 10 νεα κορυφαία smartphones που συναντώ μπροστά μου, τα 4 είναι Note2&3, 3 S3&S4, 2 iphone και 1 διάφορα.

Δεν κυκλοφορεί τιποτα άλλο εκτός samsung και apple.

 

LG δεν βρίσκεις ούτε στα καταστήματα. Sony τωρα τελευταία μπήκαν στην βιτρίνα και htc μόνο demo πλέον.

Να φανταστείτε οτι υπάρχουν μαγαζιά που πωλούν μόνο συσκευες και αξεσουάρ samsung.

 

Και λεω εγω τώρα: αν βγάλει το S5 μ ενα βελτιωμένο octa+LTE, camera με OIS, δεν χρειάζεται τίποτα άλλο σε hardware. Φτάνουν αυτά ΑΛΛΑ με την προσθήκη ενός μεταλλικού bezel & πισω μέρους συν γράψιμο απο την αρχή των δικων της εφαρμογών με ριζική ανανέωση του TW.

Αν τα κάνει αυτά ποια LG και ποιά motorola. Το κοινό την έχει επιλέξει, μένει να μας δείξει οτι ξέρει να το κρατήσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Θα βγάλει καινούργια σειρά με το S5 μεταλλική με κωδικό F και η τιμή άγνωστη βέβαια, παρόλα αυτά πάλι πλαστικό θα πάρω γιατί θα μπει θήκη ούτως ή αλλως

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω τι ακριβώς θέλεις.

Μήπως αυτό

http://img.tapatalk.com/d/13/12/10/mavane7u.jpgαν ναι σύρε το δάχτυλο σου προς τα κάτω στο ωμέγα Δλδ η στο z και μην το σηκώσεις αλλά κράτησε το και θα αλλάξει από λατινικά σε ελληνικά αν όχι δοκίμασε το προς τα πάνω.

 

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα να το κανω πιο κατανοητο..Θελω να παρω τηλεφωνο την γυναικα μου πχ και θελω στο πληκτρολογιο του τηλεφωνο να γραψω το ονομα και οχι το 69...Να πατησω δηλαδη το 3(ε) το 8(υ) και το 4(η) και να μην μου βγαζει μονο τις επαφες που αντιστοιχουν στους λατινικους χαρακτηρες...Ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις!!

Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα να το κανω πιο κατανοητο..Θελω να παρω τηλεφωνο την γυναικα μου πχ και θελω στο πληκτρολογιο του τηλεφωνο να γραψω το ονομα και οχι το 69...Να πατησω δηλαδη το 3(ε) το 8(υ) και το 4(η) και να μην μου βγαζει μονο τις επαφες που αντιστοιχουν στους λατινικους χαρακτηρες...Ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις!!

 

Συγνώμη για να καταλάβω και εγώ... μόλις ακουμπάς την αναζήτηση σου βγάζει το πληκτρολόγιο κάτω.. εκεί γράφεις το όνομα... τα νούμερα που λες που τα βλέπεις? ή γυρίζεις σε αριθμούς και θες να σου κάνει ότι τα παλιά κινητά? αν ναι αυτό ΔΕΝ γίνεται στο contacts αλλά μόνο στον dialer o οποίος ΔΕΝ υποστηρίζει ελληνικά από ότι βλέπω απλά γράφοντας νουμεράκια ....

 

Πάντως απλά για ενημέρωση... εγώ έχω μετατρέψει από την απαρχή της κινητής τηλεφωνίας όλα τα ονόματα σε αγγλικά... για αυτούς ακριβώς τους λόγους... τα ελληνικά απλά δεν υπάρχουν στους υπολογιστές..

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την εικόνα http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38398&stc=1&d=1386683107
Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έψαξα και σου βρήκα λύση, κατεβάζεις τον dialer one από το play store, είναι τσάμπα

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.dialer.DialerOne

Στις ρυθμίσεις του πατάς το T9 και διαλέγεις Greek και είσαι έτοιμος

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έψαξα και σου βρήκα λύση, κατεβάζεις τον dialer one από το play store, είναι τσάμπα

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.dialer.DialerOne

Στις ρυθμίσεις του πατάς το T9 και διαλέγεις Greek και είσαι έτοιμος

 

Σε ευχαριστω φιλε μου..Το κοιταξα το dialer αλλα αναρωτιωμουν αν γινεται αυτο και στο stock του τηλεφωνου!!!

Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το έψαξα και σου βρήκα λύση, κατεβάζεις τον dialer one από το play store, είναι τσάμπα

https://play.google.com/store/apps/details?id=me.dialer.DialerOne

Στις ρυθμίσεις του πατάς το T9 και διαλέγεις Greek και είσαι έτοιμος

 

δηλαδη επειδη το παραγγειλα και εγω και περιμενω αυριο να μου ερθει,τις επαφες τις εμφανιζει μονο στα στα λατινικα και οχι στα ελληνικα και ας ειναι στα ελληνικα γραμμενες οι επαφες?οχι οτι ειναι τιποτα σοβαρο δηλαδη αλλα να ειχαμε να λεγαμε.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη επειδη το παραγγειλα και εγω και περιμενω αυριο να μου ερθει,τις επαφες τις εμφανιζει μονο στα στα λατινικα και οχι στα ελληνικα και ας ειναι στα ελληνικα γραμμενες οι επαφες?οχι οτι ειναι τιποτα σοβαρο δηλαδη αλλα να ειχαμε να λεγαμε.

 

Οχι ρε συ καμια σχεση...Απλα αν πας να καλεσεις ετσι οπως περιγραφω δεν σου βγαζει τις επαφες που ειναι στα ελληνικα αλλα αυτες που εχεις με λατινικους χαρακτηρες, γιατι στην ουσια πληκτρολογεις με λατινικα!!!

Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά Σορυ για το οφ τοπικ

Έχω ένα προβληματάκι με το ταπαταλκ το τελευταίο 4.3 δεν με αφήνει να βάλω φώτο στο φορουμ.

Με το προηγούμενο που είχα 4.2.2 έβαζα κανονικά.

Μπορείτε να μου πείτε εσείς πώς βάζετε φώτο.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΦΙλε για δώσε περισσοτερες λεπτομεριες σχετικά με το πρόβλημα. Δε εκανε καθολου focus, σε θολωνε συνέχεια? η εκανε καθε λιγο και λιγάκι (με οποιαδήποτε μικροκίνηση του κινητου) με αποτέλεσμα να μη προλάβεις να βγάλεις καθαρές φώτο?

 

Καί όσο για αυτό που λες "Εχει μια αλλη λειτουργια ''εξυπνος σταθεροποιητης'' η οποια κατ εμε δεν κανει τοσο καλη δουλεια" συμφωνώ απόλυτα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι σταθεροποιητής, μάλλον αποσταθεροποιητής είναι και όσο για τη λειτουργία νεύχτας που υποτίθεται ότι περιέχει επίσης δεν κάνει καλή δουλεία.

 

Τι τηλέφωνο ήταν? Ελληνικο; Γαλλικο; Πολωνικό;

 

Αλλά σε παρακαλώ περιέγραψέ λιγο περισσότερο τα προβλήματα που η smartec δέχτηκε σαν πρόβλημα συσκευής.

 

Ευχαριστώ

 

Καλησπερα. Το προβλημα ηταν οτι σε μετριο προς χαμηλο φωτισμο και σε χαμηλο φωτισμο δεν μπορουσε να κανει καθολου focus. Δηλαδη 9/10 φορες δεν μπορουσε καν να εστιασει. Επισης ειχα τρομερο blur σαν να ηταν καποιο φιλτρο ενεργοποιημενο στην καμερα. Και σε σκοτεινες φωτογραφιες ειχα εντονο θορυβο. Καμια σχεση με το s4. Του s4 οι φωτο επειδη εκανα συγκριση ηταν κλασεις ανωτερες.

Δυστυχως δεν εχω κρατησει φωτογραφια να την ανεβασω να γελασετε. Ειχα ξενερωσει τοσο που ουτε ορεξη να τις στειλω στο pc δεν ειχα.... Καποιοι στο xda ειχαν παρομοιο θεμα.

 

Τελος παντων για να μην τα πολυλογω, το τηλεφωνο ηταν ελληνικο. Το επεστρεψα στο καταστημα, το εστειλαν στο service με το χαρτι παρατηρησεων που τους ειχα δωσει και με πηραν μετα απο 2 μερες λεγοντας μου να περασω να παραλαβω νεα συσκευη σε μαυρο αλλιως να παραγγειλουν λευκη γιατι δεν εχουν να μου δωσουν. Δεν μιλησα εγω με το service. Ολη η συνεννοηση εγινε με τη μεσολαβηση του καταστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το προβλημα ηταν οτι σε μετριο προς χαμηλο φωτισμο και σε χαμηλο φωτισμο δεν μπορουσε να κανει καθολου focus. Δηλαδη 9/10 φορες δεν μπορουσε καν να εστιασει. Επισης ειχα τρομερο blur σαν να ηταν καποιο φιλτρο ενεργοποιημενο στην καμερα. Και σε σκοτεινες φωτογραφιες ειχα εντονο θορυβο. Καμια σχεση με το s4. Του s4 οι φωτο επειδη εκανα συγκριση ηταν κλασεις ανωτερες.

Δυστυχως δεν εχω κρατησει φωτογραφια να την ανεβασω να γελασετε. Ειχα ξενερωσει τοσο που ουτε ορεξη να τις στειλω στο pc δεν ειχα.... Καποιοι στο xda ειχαν παρομοιο θεμα.

 

Τελος παντων για να μην τα πολυλογω, το τηλεφωνο ηταν ελληνικο. Το επεστρεψα στο καταστημα, το εστειλαν στο service με το χαρτι παρατηρησεων που τους ειχα δωσει και με πηραν μετα απο 2 μερες λεγοντας μου να περασω να παραλαβω νεα συσκευη σε μαυρο αλλιως να παραγγειλουν λευκη γιατι δεν εχουν να μου δωσουν. Δεν μιλησα εγω με το service. Ολη η συνεννοηση εγινε με τη μεσολαβηση του καταστηματος.

 

Της φωτογραφίας μέρας τις έβγαζε καλές???

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την εικόνα http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=38398&stc=1&d=1386683107

 

Ασχετο αλλα πολυ ωραια γραμματα για χειρογραφο κειμενο πανω στην οθονη του ΝΟΤΕ 3. Εμενα συνηθως μου βγαινουν καρικατουρες. Μπραβο.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Το προβλημα ηταν οτι σε μετριο προς χαμηλο φωτισμο και σε χαμηλο φωτισμο δεν μπορουσε να κανει καθολου focus. Δηλαδη 9/10 φορες δεν μπορουσε καν να εστιασει. Επισης ειχα τρομερο blur σαν να ηταν καποιο φιλτρο ενεργοποιημενο στην καμερα. Και σε σκοτεινες φωτογραφιες ειχα εντονο θορυβο. Καμια σχεση με το s4. Του s4 οι φωτο επειδη εκανα συγκριση ηταν κλασεις ανωτερες.

Δυστυχως δεν εχω κρατησει φωτογραφια να την ανεβασω να γελασετε. Ειχα ξενερωσει τοσο που ουτε ορεξη να τις στειλω στο pc δεν ειχα.... Καποιοι στο xda ειχαν παρομοιο θεμα.

 

Τελος παντων για να μην τα πολυλογω, το τηλεφωνο ηταν ελληνικο. Το επεστρεψα στο καταστημα, το εστειλαν στο service με το χαρτι παρατηρησεων που τους ειχα δωσει και με πηραν μετα απο 2 μερες λεγοντας μου να περασω να παραλαβω νεα συσκευη σε μαυρο αλλιως να παραγγειλουν λευκη γιατι δεν εχουν να μου δωσουν. Δεν μιλησα εγω με το service. Ολη η συνεννοηση εγινε με τη μεσολαβηση του καταστηματος.

 

Καλως να δεχτεις το καινουργιο σου και μπραβο και στο καταστημα για το σωστο service.

 

Το δικο μου (Πολωνικο) δεν εχει τοσο σοβαρο προβλημα αλλα με το focus εχουμε ενα θεμα. Ελπιζω σε καμια ανανεωση η Sammy να κανει καμια διορθωση.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση αλλα να το κανω πιο κατανοητο..Θελω να παρω τηλεφωνο την γυναικα μου πχ και θελω στο πληκτρολογιο του τηλεφωνο να γραψω το ονομα και οχι το 69...Να πατησω δηλαδη το 3(ε) το 8(υ) και το 4(η) και να μην μου βγαζει μονο τις επαφες που αντιστοιχουν στους λατινικους χαρακτηρες...Ελπιζω να σε βοηθησα να καταλαβεις!!

 

Αυτό που θες είναι extra εφαρμογή και λέγεται ex dialer και κάνει ακριβώς αυτό που θες.

Έξυπνο search ΚΑΙ στα ελληνικά κατευθείαν απ το dial pad.

Δείτε το "ExDialer & Contacts"

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer

 

Ρίξε αν θες και 1 ματιά πριν το βάλεις σε 1 βιντεάκι που έχω ανεβάσει στο nexus που είχα πως δουλεύει και αποφασίζεις.

Στο 2.35' είναι ο dialer. .

 

Ρε παιδιά Σορυ για το οφ τοπικ

Έχω ένα προβληματάκι με το ταπαταλκ το τελευταίο 4.3 δεν με αφήνει να βάλω φώτο στο φορουμ.

Με το προηγούμενο που είχα 4.2.2 έβαζα κανονικά.

Μπορείτε να μου πείτε εσείς πώς βάζετε φώτο.

Ευχαριστώ.

 

Δες τα pm's σου!

Σορυ για το 2πλο ποστ, γράφω γρήγορα από tapatalk

Edited by m7ixalis
συνενωση συνεχόμενων μυνηματων

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ακουγεται το vibration feedback σε ανυποπτες στιγμες οταν εχω την συσκευη σε αναμονη? Το χει παθει κανας αλλος αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως ακουγεται το vibration feedback σε ανυποπτες στιγμες οταν εχω την συσκευη σε αναμονη? Το χει παθει κανας αλλος αυτο?

 

Μήπως σε δονεί όταν το πιάνεις?

Γιατί όταν έχεις κάποιο notification σε δονεί όταν το πιάνεις για να σε ενημερώσει ότι κάτι έχεις...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...