Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω παρατηρήσει το εξής πρόβλημα, όταν βρίσκει 4G (LTE) τότε ακόμα και αν πέφτει το σήμα πολύ χαμηλά δεν το αφήνει ώστε να πέσει σε HSPA αλλά παραμένει με πολύ χαμηλό σήμα (-120db) στο 4G με αποτέλεσμα τα data να σέρνονται και να μην φορτώνει σελίδες. Οταν μετά από κάποια ώρα τελικά πέσει στο HSPA ( με πολύ δυνατότερο σήμα φυσικά ) τότε πετάει ξανά. Μιλάω πάντα για την ίδια τοποθεσία.

 

Υπάρχει τρόπος να μην επιτρέπουμε το 4G αλλά μόνο HSPA ?

Και βέβαια υπάρχει

Θα πας Ρυθμίσεις / Συνδέσεις / Περισσότερα δίκτυα /Δίκτυα κινητής / Λειτουργία δικτύου και θα το βάλεις στο WCDMA/GSM

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ευχαριστώ για τις συμβουλές τις οποίες ακολούθησα και πήγα στο πλαίσιο στις 9 το πρωί και κατάφερα να το αλλάξω στις 5 το απόγευμα αλλα τώρα που το έστησα πάλι βλεπω οτι μου αλαζει μονο του τον ηχο σε δόνηση δηλαδή εγω το βαζω σε ηχο και μετα λιγα δευτερόλεπτα μου γυρίζει σε δόνηση τι να κανω θα φρικάρω. βοηθειαααααααααααα
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που τον ψησαμε και πηγε σε νοτελι 2 δε μπορει χωρις s-pen, τι να το κανουμε :lol:

 

Βαγγέλη μπορείς να μας πεις πως είναι το 3g σήμα σε σχέση με το xperia ultra αν το έχεις ακόμα ;

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

επειδή βλέπω ότι κανεις δεν μου απαντάει πανω σε αυτό το θέμα, μπορειτε τουλάχιστον να μου πείτε πόσο score σας βγαζει στο antutu? εμενα βγαζει γυρω στα 26700. Και ρωτω αν είναι φυσιολογικό αυτό το score η θα έπρεπε να βγάζει παραπάνω. Διότι αν τα σκαμπανεβάσματα της φωτεινότητας που εχει το δικό μου οφείλονται στην υπερθέρμανση λογικά επηρεάζει και το score. Θέλω να βγάλω γρήγορα συμπέρασμα διότι αν έχει πρόβλημα πρέπει να το επιστρέψω στο expansys το συντομότερο και να μου το αλλάξουν. :(

 

Φίλε μου από Expansys έχω κι εγώ, Αγγλική συσκευή. Στο AnTutu με φουλ στοκ συσκευή μου βγάζει ~33300. Και σίγουρα δεν υπερθερμαίνεται με τίποτα!

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αρκετές φορές όταν πιάνω το κινητό ενώ το έχω αφήσει π.χ. στο τραπέζι με κλειστή οθόνη δονείται στιγμιαία.

Τι ειν' τούτο πάλι;

Ayto,το κανει και το 2.Καποιο μηνυμα ή αναπαντητη.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα ευτuχης κατοχος του note 3.To τηλεφωνο ειναι απιστευτο σε ολους τους τομεις.

Σας παραθετω και μια φωτο τραβηγμενη απο το τηλεφωνο

 

http://img23.imageshack.us/img23/8385/7o4k.jpg

 

Φιλε φοβερη φωτο. Ο Αγιος Ανδρεας φαινεται λες και εισαι απ'εξω. Απο πλαισιο το πηρες το νοτελι???

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη μπορείς να μας πεις πως είναι το 3g σήμα σε σχέση με το xperia ultra αν το έχεις ακόμα ;

Σήμερα δούλεψα το LG και έπαθα πλάκα τρελά γρήγορο βέβαια με μόνη σύγκριση το ΝΌΤΕ 1.

 

Λίγο εκτός θέματος

ρώτησα cosmoτε για να βάλω 4G και μου είπαν ότι δεν χρεώνει παραπάνω αλλά θα έχω μεγαλύτερη κατανάλωση στα mb γιατί να ισχύει αυτό πιο γρήγορο το καταλαβαίνω αλλά μεγαλύτερη κατανάλωση? Ας μου πει κάποιος που έχει 4G αξίζει να πάρω κάρτα και να βάλω αν και πιστεύω ότι δεν θα πιάνει και πολύ. Ευχαριστώ οποίων βοηθήσει.

Φίλε μου από Expansys έχω κι εγώ, Αγγλική συσκευή. Στο AnTutu με φουλ στοκ συσκευή μου βγάζει ~33300. Και σίγουρα δεν υπερθερμαίνεται με τίποτα!

 

Και εμένα με την πρώτη δοκιμή 33421 έβγαλε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε φοβερη φωτο. Ο Αγιος Ανδρεας φαινεται λες και εισαι απ'εξω. Απο πλαισιο το πηρες το νοτελι???

 

Ναι απο πλαισιο αγοραστηκε το τηλεφωνο και ημουν ο πρωτος που πηρε την δωροεπιταγη των 100e

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη,αλλα μπερδευτηκα.Το 9000 δεν πιανει 4g;Τοτε το 9005,σε τι διαφερει;

Kαι κατι αλλο.

Με το πενακι,τι γινεται;Αναγνωριζει τα Ελληνικα,ή θα την πατησουμε οπως καποιοι με το 2 περυσι;

Αν το παρω απο το Νικο πχ,που ειχα παρει και το 2,αναγνωριζει Ελληνικα;Ξερει κανεις;

Edited by Theodore41

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τη λες 2Κ επειδή είναι 2 φορές μεγαλύτερη η ανάλυση κάθε μεγέθους μάλλον.

Έχεις δίκαιο, απλά είναι 2Χ μήκος (2Κ) 2Χ πλάτος (2Κ) ... άρα 4Κ :hypno:

 

Λίγο μπερδεμένα στα λέω, αλλά πάνω κάτω αυτή είναι η φιλοσοφία. (4 φορές μεγαλύτερο μέγεθος, UHD δλδ)

 

Κ=1000 (kilo). Η 4K λέγεται έτσι γιατί η οριζόντια ανάλυσή της είναι της τάξης των 4000 pixels (3840 για την ακρίβεια). Η κάθετη ανάλυση είναι 2Κ (2160).

3840*2160= 8.29 Megapixels

Link to comment
Share on other sites

Πολλες συσκευες note με προβλημα και δεν ειναι ωραια νεα αυτα...

Μια τα κουμπια που μαγκωνουν, μια οι οθονες, τωρα εχουμε και αυτο...

Τα δυο πρωτα τα ειχε επισημανει και η Griffin στο site της. Σε ενα βιντεο ελεγε πως επεστρεψε το note που ειχε λογω αυτων των θεματων.

Τι να πω... Απορω πως τετοια πραγματα περνανε απ τον τελικο ποιοτικο ελεγχο...

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να κάνω μια μεγάλη παράκληση στους νέους κατόχους. Κατ'αρχήν με τις υγείες σας και να το χαρείτε όλοι μέχρι τέρμα.

Ήθελα απλά να ζητήσω από τα πρώτα reviews των κατόχων, να μας πουν ποιο μοντέλο πήραν ακριβώς. Το topic έχει ανέβει με το μοντέλο N9000 όπως ίσως να παρατηρήσατε, το οποίο μοντέλο ΔΕΝ είναι με τον snapdragon, αλλά με τον exynos octa, στα 1.9GHz συγχρονισμένο, χωρίς 4G.

 

Οπότε, θα ήθελα να παρακαλέσω να μας επιβεβαιώσουν το πραγματικό μοντέλο, και ότι όντως ο snapdragon είναι καλύτερος σε απόδοση από τον exynos αν έχει τύχει να τον χειριστούν και αυτόν. Ξέρω, ξέρω είναι νωρίς ακόμα για τέτοιες συγκρίσεις στην συγκεκριμένη συσκευή, αλλά τουλάχιστον μια επιβεβαίωση μοντέλου για τα reviews από χρήστες που ανεβάζουν εδώ, το θεωρώ ιδιαίτερα σημαντικό.

 

Και μιας και στην Ελλάδα δεν έρχεται το N9000 επίσημα, αλλά μόνο το Ν9005, μήπως θα ήταν καλύτερο να διορθωνόταν και ο τίτλος του topic προς αποφυγή συγχύσεων. Και απλά, αν όντως κάποιος πήρε από εξωτερικό το Ν9000, απλά να το επισημαίνει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_3-5665.php

"Available as:

Samsung Galaxy Note 3 N9000 with 3G connectivity

Samsung Galaxy Note 3 N9002 with dual SIM card support

Samsung Galaxy Note 3 N9005 with 3G & LTE connectivity."

 

Αυτό ακριβώς ήρθα να γράψω.

Όπως το χει το myphone μπερδεύει. Για λίγη ώρα δεν ήμουν σίγουρος πιο έρχεται εδώ.

Και 9005 είναι σημαντικά καλύτερο. Μέχρι και 4Κ βίντεο γράφει που είδα τώρα και είναι σούπερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τελικα μετα απο ενα κλείσιμο εφτιαξε μονο του , θελω ομως να ρωτησω κατι για το back up εχω βαλει και το google και την Samsung αλλα και το helium να κανουν back up ,το Προβλημα ειναι οταν εκανα επαναφορα ηρθαν ολες η εφαρμογές αλλα δεν ηταν οκ οι ρυθμισεισ του τηλεφωνου και απο την εφαρμογή voice secretary έλειπαν τα αρχεια , ξερετε τι πρεπει να κανω για να ειναι οκ το backup. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς λύση πλην του Helium δεν υπάρχει αυτή τη στιγμή. Εφόσον ακόμα δεν μπορούμε να ρουτάρουμε σίγουρα χωρίς να χάσουμε το knox για να έχουμε CWM ή TWRP για full phone backup δεν βλέπω φως... πλάκα πλάκα μήπως το KIES τα σώνει όλα?

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Απορώ γιατί αφαίρεσαν την λειτουργία οδήγησης.... κρίμα

 

Δεν την αφαιρεσαν.

Υπαρχει.

Γιωργος και.....

[sIGPIC][/sIGPIC]

φυσικα....

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτη η λειτουργεια βρε παιδια της οδηγησης?? Την εχω και εγω στο 2 και δεβ ξερω τι κανει
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Σου ανακοινώνει το όνομα αυτού που σου τηλεφωνεί, μηνύματά κλπ κλπ . Βέβαια για τα Ελληνικά ήθελε το svox classic και svox ariadne. Αυτό που έχει σαν λειτουργία hands-free δεν με ικανοποιεί
Link to comment
Share on other sites

Λίγο εκτός θέματος

ρώτησα cosmoτε για να βάλω 4G και μου είπαν ότι δεν χρεώνει παραπάνω αλλά θα έχω μεγαλύτερη κατανάλωση στα mb γιατί να ισχύει αυτό πιο γρήγορο το καταλαβαίνω αλλά μεγαλύτερη κατανάλωση? Ας μου πει κάποιος που έχει 4G αξίζει να πάρω κάρτα και να βάλω αν και πιστεύω ότι δεν θα πιάνει και πολύ. Ευχαριστώ οποίων βοηθήσει.

 

Θα κατεβάζεις τα ίδια mb πιο γρήγορα με 4G, προς Θεού δεν θα έχεις παραπάνω κατανάλωση για την ίδια σελίδα πχ...Έχει ξαναειπωθεί αυτό και μάλλον είναι άσχετος ο πωλητής της cosmote...Και η διαφορά εκεί που πιάνεις 4G είναι μεγάλη στην ταχύτητα οπότε αξίζει..

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία δεν σχέση με το note2 πώς είναι βρε παιδιά? Επίσης αν κάποιοι είχατε S4 πώς βλέπετε την κάμερα και σε σχέση με αυτό?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...