Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.

 

Συγγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος.Θελω μονο να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος επειδη με ενδιαφερει η αγορα του Νοτε 3 απο το Καιζερ αν θα ειναι Γερμανικο η οχι κ γενικα αν θα εχω καποιο προβλημα λογο του οτι θα χρησιμοποιηθει στη Αυστρια με καρτα σιμ δικτυου Αυστριας.

 

Ευχαριστω πολυ,

 

Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτό ανέβασα τα screen shots, δεν πρόσεξες τίποτα;

δες τα βελάκια

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4928418#post4928418

 

στο δικό μου διαφανές είναι μόνο στην οθόνη κλειδώματος, μετά είναι μαύρη... o_O

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πήραν έχουν ελέγξει αν πιάνει το πενάκι πχ στην ζωγραφική κάτω χαμηλά και στις γωνίες της οθόνης; Μέχρι στιγμής σε κάποια έχει παρατηρηθεί ότι δεν πιάνει το πενάκι αφήνοντας κενά ενώ με το δάχτυλο δεν υπάρχει πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου διαφανές είναι μόνο στην οθόνη κλειδώματος, μετά είναι μαύρη... o_O

 

To βρήκα το "πρόβλημα", έχω εγκατεστημένο τον nova launcher και την δείχνει μαύρη, ενώ σε touchwiz είναι διάφανο κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

To βρήκα το "πρόβλημα", έχω εγκατεστημένο τον nova launcher και την δείχνει μαύρη, ενώ σε touchwiz είναι διάφανο κανονικά...

Nova Prime έχω και είναι διάφανη στην lock screen και στην αρχική οθόνη.

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Nova Prime έχω και είναι διάφανη στην lock screen και στην αρχική οθόνη.

 

Παράξενο...

θα δώ τις ρυθμίσεις του nova...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο...

θα δώ τις ρυθμίσεις του nova...

Μάλλον κάποια ρύθμιση θα πείραξα και εγώ άλλα δεν θυμάμαι :)

 

Δείτε εδώ καινούργιο tip, αχαχαχαχαχαχα

δεν υπάρχει, μπράβο!!!

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον κάποια ρύθμιση θα πείραξα και εγώ άλλα δεν θυμάμαι :)

 

Δείτε εδώ καινούργιο tip, αχαχαχαχαχαχα

δεν υπάρχει, μπράβο!!!

 

Πολύ χρήσιμη λειτουργία κατά τη γνώμη μου! Θα ήταν ίσως καλύτερα αν το κομμάτι της οθόνης, το οποίο δε χρησιμοποιείται, ήταν εντελώς μαύρο! :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και εγώ έκανα το μεγαλο βημα μετα απο 3 χρονια Iphone πηρα το Note 3 ολα καλα αλλα εχω ενα μεγαλο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω, οταν ανοιγω τις επαφες καθυστερεί και οταν καπακι παω να ανοιξω και μια επαφή μαυριζει η οθονη για 6 δευτερα και μετα μου την εμφανιζει. παρακαλω βοηθεια για τι ειμαι νεος στο android . αν χρειαζεται να παω και καπου που να ξερουν (μαγαζι κλπ) παω σφαιρα. ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε αναβάθμιση στο πληκτρολόγιο και δουλεύει μια χαρά τέλειο.

 

Διορθώθηκε και το hand writing recognition στα ελληνικά?

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

 

Συγγνωμη αν ειμαι εκτος θεματος.Θελω μονο να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος επειδη με ενδιαφερει η αγορα του Νοτε 3 απο το Καιζερ αν θα ειναι Γερμανικο η οχι κ γενικα αν θα εχω καποιο προβλημα λογο του οτι θα χρησιμοποιηθει στη Αυστρια με καρτα σιμ δικτυου Αυστριας.

 

Ευχαριστω πολυ,

 

Γιαννης

 

Άκυρο αυτο που ειχα γράψει πριν δεν κατάλαβα καλά .

Θα δουλεύει κανονικά απο την στιγμή που η συσκευή προορίζεται για την Ευρωπαϊκή αγορά .

Edited by m7ixalis

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νεος καυοχος5 και γω :)

 

Μια απορια, μπορώ να χρησιμοποιώ τον φορτιστή του note 2 / gs4 στο note 3 ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Νεος καυοχος5 και γω :)

 

Μια απορια, μπορώ να χρησιμοποιώ τον φορτιστή του note 2 / gs4 στο note 3 ?

 

Από όσο γνωρίζω κανονικά και απροβλημάτιστα.

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe. (Albert Einstein)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους και εγώ έκανα το μεγαλο βημα μετα απο 3 χρονια Iphone πηρα το Note 3 ολα καλα αλλα εχω ενα μεγαλο προβλημα και δεν ξερω τι να κανω, οταν ανοιγω τις επαφες καθυστερεί και οταν καπακι παω να ανοιξω και μια επαφή μαυριζει η οθονη για 6 δευτερα και μετα μου την εμφανιζει. παρακαλω βοηθεια για τι ειμαι νεος στο android . αν χρειαζεται να παω και καπου που να ξερουν (μαγαζι κλπ) παω σφαιρα. ευχαριστω.

 

καποιος βοηθεια :D

Link to comment
Share on other sites

καποιος βοηθεια :D

 

Φίλε μου καλύτερα να το πας από εκεί που το πηρες για αντίκατάσταση.είναι ότι πιο σωστό μη και έχει και κάνα άλλο πρόβλημα . Είσαι άτυχος ρε γαμοτο.... Αλλά μη στεναχώριεσε θα στο αλλάξουν.

 

Μπας και ξέρει κανείς η αν το έχει δοκιμάσει πως μπορεί να κάνει φακτορι ρεισετ από ρεκοβερι μπας και στρώσει και να το φτιάξει από σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου καλύτερα να το πας από εκεί που το πηρες για αντίκατάσταση.είναι ότι πιο σωστό μη και έχει και κάνα άλλο πρόβλημα . Είσαι άτυχος ρε γαμοτο.... Αλλά μη στεναχώριεσε θα στο αλλάξουν.

 

Μπας και ξέρει κανείς η αν το έχει δοκιμάσει πως μπορεί να κάνει φακτορι ρεισετ από ρεκοβερι μπας και στρώσει και να το φτιάξει από σήμερα.

 

Vol Up+Home+Power και μπαίνει στο Recovery και από εκεί επιλέγει Wipe Data!

 

Αν και δε ξέρω αν θα βοηθήσει!

 

Υ.Γ. Factory Reset γίνεται και μέσα από τα Settings της συσκευής

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

κατι πατησα στο πληκτρολογιο και εχασα τα γραμματα. εχω το εικονιδιο του τ9, το emoticons. γραφω με το χερι βεβαια οτι θελω. τι πατατια εκανα?
Link to comment
Share on other sites

Πάτα το κουμπί που δείχνει το πληκτρολόγιο και θα εμφανιστεί πάλι

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Από έγκυρη πηγή το 30% των συσκευών note 3 που έχει πουλήσει το πλαίσιο επέστρεψε πίσω ως ελαττωματική. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο κεντρικό κουμπί που δεν πατάει σωστά όπως πρέπει. Τσεκάρετε και σε περίπτωση που κάτι δεν σας πάει καλά το επιστρέφετε

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή κάθε Note 3 κοστίζει μόλις 240$...

Αυτό θα πει κέρδος!

 

(....χαλάλι! :X )

 

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-3-teardown-reveals-that-it-costs-240-to-build-the-phablet/

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Η κατασκευή κάθε Note 3 κοστίζει μόλις 240$...

Αυτό θα πει κέρδος!

 

(....χαλάλι! :X )

 

http://blog.gsmarena.com/samsung-galaxy-note-3-teardown-reveals-that-it-costs-240-to-build-the-phablet/

 

Χαλάλι του όπως το είπες. Μήπως είναι το πρώτο πράγμα που το αγοράζουμε με +400% πάνω.:X

Link to comment
Share on other sites

Από έγκυρη πηγή το 30% των συσκευών note 3 που έχει πουλήσει το πλαίσιο επέστρεψε πίσω ως ελαττωματική. Το πρόβλημα εντοπίζεται στο κεντρικό κουμπί που δεν πατάει σωστά όπως πρέπει. Τσεκάρετε και σε περίπτωση που κάτι δεν σας πάει καλά το επιστρέφετε

 

Γιωργο παρατηρησα σε 3-4 συσκευες ελληνικες που επιασα στα χερια μου πως το κεντρικο κουμπι ειχε τζογο, "επαιζε" κανονικα δηλαδη. Το δικο μου (UK) ειναι "βραχος", αλλα με πιο σκληρο feedback απο τα ελληνικα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...