Jump to content

ZTE Blade V


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

που τη βρηκες ρε φιλαρακι? Πες και μολις το εφτιαξα μετα απο 6 μηνες! :w00t::w00t:

Που τη βρήκα ??????

Το , οτι την εφτιαξα δεν παει καλυτερα ??? Χαχαχα ...

Ψηνεσαι για δοκιμή ??

Αν θες , ανεβαζω λινκ ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 332
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Που τη βρήκα ??????

Το , οτι την εφτιαξα δεν παει καλυτερα ??? Χαχαχα ...

Ψηνεσαι για δοκιμή ??

Αν θες , ανεβαζω λινκ ...

 

ακομα καλυτερα τοτε! Well done!!:D:D

 

Ναι αν ειναι λειτουργικη στα βασικα δωσε λινκ:cool:

Link to comment
Share on other sites

ακομα καλυτερα τοτε! Well done!!:D:D

 

Ναι αν ειναι λειτουργικη στα βασικα δωσε λινκ:cool:

Ok , σου Στέλνω π.μ. με οδηγίες.

Εννοειτε οτι δουλεύουν όλα , αλλιως δε θα μιλαγα ...

ακομα καλυτερα τοτε! Well done!!:D:D

 

Ναι αν ειναι λειτουργικη στα βασικα δωσε λινκ:cool:

Link to comment
Share on other sites

Ok , σου Στέλνω π.μ. με οδηγίες.

Εννοειτε οτι δουλεύουν όλα , αλλιως δε θα μιλαγα ...

 

Δωσε λινκ στο λαο :D:D:D

Homtom HT7
Link to comment
Share on other sites

Σε μια γρηγορη ματια που εριξα τα βασικα δουλευουν. Δε δουλευει η default εφαρμογη της καμερας, εβαλα τη google camera και δεν δουλευει μονο η μπροστινη. Αυτα για την ωρα :)
Link to comment
Share on other sites

Σε μια γρηγορη ματια που εριξα τα βασικα δουλευουν. Δε δουλευει η default εφαρμογη της καμερας, εβαλα τη google camera και δεν δουλευει μονο η μπροστινη. Αυτα για την ωρα :)

Δουλεύει η κάμερα κανονικά σε μένα ...

Τελικά , λάθος ...

Η ανάποδη κάμερα δε δουλεύει , η κανονική κάμερα δουλεύει κανονικά .

Θα τα δουμε όλα σιγα-σιγά παίδες , μόλις το φτιαξα το Ρομ και συνεχίζουμε ...

Να'στε καλά κι ευχαριστώ για τα feedbacks .

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, επειδή το τηλεφωνακι δεν έχει και πολύ χώρο για εφαρμογές, κάνα script app2ext δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, επειδή το τηλεφωνακι δεν έχει και πολύ χώρο για εφαρμογές, κάνα script app2ext δουλεύει;

Αν εχεις κανει partition την κάρτα sd τοτε θα ελευθερώσεις αρκετό χωρο με το link2sd ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το συνδέσω με adb στον υπολογιστή. Το βλέπει αλλά offline. Να είναι θέμα της ρομ ή του υπολογιστή μου;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το συνδέσω με adb στον υπολογιστή. Το βλέπει αλλά offline. Να είναι θέμα της ρομ ή του υπολογιστή μου;

Τι θες να κανεις ???

Δεν έχω δοκιμάσει , νομιζω το ίδιο ειχα και με αλλά Ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να φλασαρω το recovery ξανά γιατι δεν έβλεπε την sd

Κάνουμε , advanced και reboot recovery για να τη δει , δε χρειαζεται φλασαρισμα το cwm ξανά.

Χωρια που το κανεις και με terminal emulator το φλασαρισμα cwm .

Link to comment
Share on other sites

ενα ακομα θεματακι που εντοπισα: Αν το συνδεσεις με usb και το κλεισεις μετα δεν ανοιγει. Μενει με το σημα του android κολλημενο. Πρεπει να το αποσυνδεσεις και να βγαλεις την μπαταρια για να μπουταρει κανονικα
Link to comment
Share on other sites

ενα ακομα θεματακι που εντοπισα: Αν το συνδεσεις με usb και το κλεισεις μετα δεν ανοιγει. Μενει με το σημα του android κολλημενο. Πρεπει να το αποσυνδεσεις και να βγαλεις την μπαταρια για να μπουταρει κανονικα

Ναι , δεν το συνδεουμε κλειστο , φορτιση μονο ανοιχτο η σε recovery , το ειδα κι αυτο.

Link to comment
Share on other sites

πως πάει η 4,4;;;;

Τα πιο πολλά φτιαχτηκαν , και αύριο θα βάλω λινκ.

Δεν υπάρχει μπροστινή κάμερα , αλλά όλα τ'αλλα δουλεύουν κανονικά , έφτιαξα και τις φωτο που έβγαιναν μαύρες με το φλας αναμμένο και όλα καλά τωρα.

Ελπίζω πλεον οτι όλα δουλεύουν ρολόι και το μονο πράμα που θα λείπει , είναι η μπροστινή κάμερα που έχει καταργηθεί .

Οποίος βέβαια χρειαζεται και τη μπροστινη κάμερα δεν χρειαζεται να προχωρήσει σε ΚιτΚατ , εννοειτε !!!!

 

Edit ( 19/11/2014 )

Το ρομ ειναι ετοιμο.

Στο modaco θα βρειτε λινκς και οδηγιες για φλασαρισμα της , CM11 KKbladeV v2 ... http://www.modaco.com/topic/373923-rom-unofficial-cm11-444-cm11-kkblade-v-port-from-n909-to-blade-v/#entry2239527

 

Enjoy , KitKat 4.4.4 στο Blade V !!!

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια εχω και εγω το blade v

τελικα τα ρουτ ειναι ασφαλη? κατι recovery ρομ και τετοια τι ειναι; επειδη θα κανω ενα φορματ στο κινητο, μπορει να μου στειλει καποιος ενα μηνυμα τιποτα οδηγειες για ρουτ και ολα τα σχετικα ωστε να σβησω μερικες παπαρες που εχει μεσα το κινητο και ισως παρει λιγο τα πανω του?

thanks μαγκες

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω και εγω το blade v

τελικα τα ρουτ ειναι ασφαλη? κατι recovery ρομ και τετοια τι ειναι; επειδη θα κανω ενα φορματ στο κινητο, μπορει να μου στειλει καποιος ενα μηνυμα τιποτα οδηγειες για ρουτ και ολα τα σχετικα ωστε να σβησω μερικες παπαρες που εχει μεσα το κινητο και ισως παρει λιγο τα πανω του?

thanks μαγκες

Εχω οδηγιες για ροοτ σε καποια σελιδα ποιο πισω , διαβασε λιγο απο τη σελιδα 13 και μετα , νομιζω.

Εδω , θα βρεις το τελευταιο JellyBlade V3 ...

https://www.sendspace.com/file/hop9e6

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα παιδιά, πριν από λίγες ημέρες απέκτησα το ZTE Blade V και αντιμετωπίζω το εξής "πρόβλημα", δεν ξέρω ακριβώς αν είναι όντως θέμα της οθόνης ή εάν είναι κάτι φυσιολογικό και υπάρχει σε όλες τις συσκευές Blade V, γι'αυτό και ήρθα εδώ για να μάθω τι συμβαίνει από χρήστες του συγκεκριμένου κινητού.

 

Συγκεκριμένα, παρατήρησα ένα "πλέγμα" από τελείες (dots) σε όλη την έκταση της οθόνης, με αρκετά "τακτοποιημένες" αποστάσεις μεταξύ των κουκίδων (δεν είναι δηλαδή randomly τοποθετημένες), το οποίο γίνεται ιδιαίτερα αισθητό σε ανοιχτά χρώματα στο φόντο. Επίσης, φαίνεται συνέχεια και μάλιστα παρατήρησα ότι ακόμα και όταν η οθόνη είναι σβησμένη, εάν φωτίσουμε την οθόνη με ένα φακό ή φλας από άλλο κινητό, πάλι διακρίνονται αυτές οι κουκίδες/τελείες.

 

Έπειτα από λίγο ψάξιμο στο Internet, είδα ότι και σε άλλες συσκευές (και όχι ιδιαίτερα φθηνές) έχει παρατηρηθεί το συγκεκριμένο φαινόμενο, χωρίς να υπάρχει κάποια σαφής απάντηση για την αιτία που το προκαλλεί. Μερικοί υποθέτουν ότι είναι θέμα του digitizer (το πιο πιθανό) και ότι είναι "φυσιολογικό".

 

Το θέμα είναι ότι είναι αρκετά έντονο (τουλάχιστον το μάτι μου "πέφτει" συνέχεια πάνω στις τελείες) και πραγματικά θα ήθελα να ρωτήσω 1) εάν το έχει παρατηρήσει κανείς από εσάς 2) τί μπορώ να κάνω σε περίπτωση που δεν είναι φυσιολογικό αυτό το φαινόμενο; Να το δώσω στη Wind για να το στείλει στην αντιπροσωπία για αντικατάσταση του touch screen;

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Ενδεικτικές εικόνες του πως φαίνεται το πρόβλημα σε διάφορα κινητά:

http://the-gadgeteer.com/wp-content/uploads/2013/10/lg-g2-7.jpg

 

5913132773014845074?authkey=CJPs15KA8631yAE&pid=5913132773014845074&oid=116366643055143602086

 

Υ.Γ. Ελπίζω να πόσταρα σε σωστό thread!

Edited by samjon
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το συγκεκριμένο φαινόμενο το παρουσιάζουν ΟΛΕΣ οι συσκευές ZTE Blade V στην ίδια ένταση, ή υπάρχουν κάποιες στις οποίες το φαινόμενο είναι περισσότερο έντονο;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το συγκεκριμένο φαινόμενο το παρουσιάζουν ΟΛΕΣ οι συσκευές ZTE Blade V στην ίδια ένταση, ή υπάρχουν κάποιες στις οποίες το φαινόμενο είναι περισσότερο έντονο;

Να το πας στο service , δεν εχω κατι τετοιο στο δικο μου Blade V.

Υπαρχει μια περιπτωση να φταιει και το προστατευτικο οθονης ( αν εχεις βαλει ) , αλλιως πρεπει να παει service το τηλ....

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το παράγγειλα σήμερα σε τιμή 69 ευρώ συν μεταφορικά και αντικαταβολή. Με τέτοια τιμή δεν περιμένω το σουπερ κινητό φυσικά. Φαντάζομαι πως από το Sony U που έχω θα είναι κλάσεις ανώτερο ( εκτός κάμερας ίσως; ) Edited by Doubt
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
καλημερα κυριοι!μια βοηθεια παρακαλω εαν καποιος γνωριζει.πως βαζουμε την cwm recovery??την εχω κατεβασει και αποθηκευσει και στις δυο καρτεςαποθηκευσης του κινητου αλλα δεν μπορω να την ανοιξω!!μου βγαζει με εκτελεσιμη εφαρμογη!εδωσα και τις εντολες απο το terminal emulator αλλα μου γραφει οτι δεν διαβιαζει το αρχειο που εχω κατεβασει.αυτα συμφωνα με τις οδηγιες του Gkalen!τι κανω λαθος φιλε gkalen??ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους έχω από χθες σοβαρό θέμα με το κινητό....μου έπεσε πριν λίγο καιρό και δεν πατούσε καλά η εξωτερική κάρτα μνήμης...έβαλα ένα χαρτάκι και το καπάκι που πίεζε πίεζε το χαρτάκι και έβρισκε κανονικά την κάρτα μνήμης....από χθες με κανένα τρόπο δεν βρίσκει την εξωτερική κάρτα με αποτέλεσμα πολλές εφαρμογές που ήταν στην κάρτα να μην δουλεύουνε καθώς και το άλμπουμ με τις φωτογραφίες....έβαλα σε αντάπτορα την κάρτα στο λάπτοπ και έκανα αντιγραφή τα αρχεία....και η κάρτα δουλεύει κανονικά.

Πήγα να ξανακατεβάσω 2-3 εφαρμογές απαραίτητες αλλά επειδή έχω περάσει νέω λειτουργικό με την βοήθεια του gkalen δεν τις βάζει στην μνήμη του κινητού έτσι ώστε να κάνω την δουλειά μου αλλά ψάχνει την κάρτα μνήμης η οποία δεν υπάρχει. Τι μπορώ να κάνω έτσι ώστε πλέον να βάλω 2-3 εφαρμογές που θέλω και να το δουλεύω χωρίς εξωτερική μνήμη; Επίσης με την φωτογραφική πως μπορώ να αποθηκεύω 2-3 φωτογραφίες στην εσωτερική μνήμη;

Μάλλον πρέπει με κάποιο τρόπο να αλλάξει να πάνε οι οι εφαρμογές του store στην εσωτερική μνήμη.....πώς;

Παρακαλώ gkalen την πολύτιμη βοήθειά σου...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...