Jump to content

BlackBerry Z30


npatrin
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οποια εταιρεια να'ναι, ειμαι αναμεσα στο Ζ10 και στο Ζ30 και, ενω εχω δει τις διαστασεις του Ζ10, θελω να δω και το μεγεθος του Ζ30, για να δω τι με βολευει περισσοτερο
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχετε παρατηρησει ποτε περιεργες συμπεριφορες στην storage memory της συσκευης σας? Δηλαδη να δειχνει πως χρησιμοποιουν οι εφαρμογες πολυ μνημη (οχι ram) και καποιες αλλες φορες να πεφτει? Εχω την εντυπωση πως λογω συγχρονισμου καποιων αρχειων με το dropbox εκανε την δουλεια αλλα δεν ειμαι και σιγουρος αν φταιει αυτο μιας και το θεμα συνεχιζεται. Υπαρχει καποια λυση για να δουμε τι παιζει?

 

Στις ρυθμισεις >αποθηκευση και προσβαση, μου δειχνει πως χρησιμοποιουνται 6,7gb απο τα 16 της συσκευης και παρατηρω και καποια μεγαλα νουμερα σε mb σε εφαρμογες που δεν χρησιμοποιω.

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Έλα να ανεβαίνει λίγο το παρόν θέμα ...

Τελικά είμαστε τόσο λίγοι όσο φαινόμαστε?:rolleyes:

Για πείτε λίγο την γνώμη σας για τον browser του κινητού ...

Προσωπικά μου έχει αφήσει μια γλυκόπικρη γεύση ...

Ενώ σε ορισμένα site η αίσθηση κύλισης είναι ο ορισμος της ομαλότητας, σε αλλα χωλαίνει πολύ (όπως στο myphone πχ..) ακόμα και στην mobile version της σελίδας ..

Αρα σίγουρα δεν είναι το φόρτο της σελίδας που προκαλεί αυτό το πρόβλημα,αλλα κάτι άλλο ...νομίζω πως οι HTML5 υποστηρίζονται πολύ καλύτερα από το λειτουργικό ..

Έχετε υπόψιν κάποια άλλη εξήγηση γι αυτήν την συμπεριφορά που κατά τ'αλλα φορτώνει το περιεχόμενο ταχύτερα από κάθε άλλον browser ανταγωνιστικού λειτουργικού .

The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μέσα στις επόμενες 2 ημέρες θα παραγγείλω το blackberry Z30, αλλά δεν ξέρω από που.

 

Απ' ότι έχω δει συμφέρει από το γερμανικό amazon, αλλά δεν έχω ξαναπαραγγείλει από εκεί τίποτα και επίσης δεν ξέρω αν έχει κάπου επιλογή το site για άλλη γλώσσα, γιατί γερμανικά δεν γνωρίζω καθόλου.

 

Έχεις αγοράσει κανένας από εδώ το Ζ30 από εκεί; Μεταφορικά πόσο έχει; Σε πόσες ημέρες φτάνει εδώ;

 

Ενδιαφέρομαι για το λευκό μόνο και δεν το έχω βρει κάπου αλλού (από Ευρώπη) φθηνότερα.

 

Είναι το 4G το εν λόγω μοντέλο που έχουν στο amazon.de;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρήγγειλα το δικό μου από το γερμανικό amazon, κάνει 5-9 εργάσιμες ημέρες να έρθει και τα μεταφορικά είναι περίπου στα 9 €.. όσο για την γερμανική γλώσσα στο site μπορείς να χρησιμοποιησεις το chrome που κάνει και αυτόματη μετάφραση..
The sky moves on sideways
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου επειδη και εγω ενδιαφερομαι για το z30 απο amazon.de σε τι τιμη το πηρες?και σε τι κατασταση ητανε?αν θελεις στειλε και πμ...
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλημέρα σε όλους!

Νέος κάτοχος Ζ30. Το τηλέφωνο είναι unlocked αλλά δεν μου εχει έρθει ενημέρωση λογισμικού. Λαμβάνετε Κανονικά ενημερώσεις? Στο Ζ10 που έχω ερχόταν κανονικά.....

Link to comment
Share on other sites

Από Δευτέρα που το έχω στα χέρια μου απλά μετάνιωσα που δεν το πήρα εξ αρχής και πήρα το Ζ10...

 

edit:

Τελικά δεν άντεξα, και με το sachesi εγκατέστησα άψογα την τελευταία επίσημη έκδοση. Το προτείνω σε όλους σας!

Edited by thief
συνεχομενα μηνυματα
Link to comment
Share on other sites

10.2.1.3247

Σε λίγες μέρες θα έχω εντυπώσεις. Μέχρι στιγμής όλα είναι οκ.

 

edit:

http://pocketnow.com/2014/07/08/which-phone-would-you-buy-poll

Edited by thief
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλημερα!ειμαι κατοχος z30 εδω κ αρκετο καιρο!ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος απο εσας καποια εφαρμογη για black list h call block.επισης κατεβαζω android apps οπως πχ το viber κ δεν αναγνωριζει τις επαφες μ ελληνικους χαρακτηρες!χρησιμοποιω την εφαρμογη good e-reader!θπαρχει καποιος αλλος τροπος για να κατεβαζω android apps???
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!ειμαι κατοχος z30 εδω κ αρκετο καιρο!ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος απο εσας καποια εφαρμογη για black list h call block.επισης κατεβαζω android apps οπως πχ το viber κ δεν αναγνωριζει τις επαφες μ ελληνικους χαρακτηρες!χρησιμοποιω την εφαρμογη good e-reader!θπαρχει καποιος αλλος τροπος για να κατεβαζω android apps???

 

για black list/block call δεν μπορω να σου πω δεν το ξερω.

για το viber ειναι γνωστο το θεμα μονο αν αλλαξεις τις επαφες σου με λατινικους χαρακτηρες θα βγαλεις ακρη.

για να κατεβαζεις android apps υπαρχει το amazon το snap και το 1market απο τα πιο δημοφιλη.το amazon δινει μια δωρεαν εφαρμογη την ημερα το snap (για να το βαλεις υπαρχει διαδικασια στο crackberry αλλα και στο thread του z10 θα βρεις αναλυτικες οδηγιες).το 1market δεν το χρησιμοποιω.στο snap θα βρεις πολλες ελληνικες εφαρμογες πχ τραπεζες χρυση ευκαιρια κτλ.προσωπικα χρησιμοποιω snap.

Link to comment
Share on other sites

και εγω snap χρησιμοποιω και δεν εχω κανενα προβλημα

Μια χαρα τρεχουν οι android εφαρμογες

Οσο για viber ο dalton114 τα ειπε σωστα, βαλε whatup που ειναι native και απροβληματιστο

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κανείς σας 10.3.700; εντυπώσεις ;

 

έχει bugs πολλά και + το pin αριστερά και δεξιά - οπότε έφυγε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για σας εχω το z10 αλλα μου εβγαλε θεμα ξαφνικα κλεινει και ανοιγει στην θεση pin με ειχε βολεψει και τωρα δεν ξερω να αγορασω παλι το z10 η να παρω το z30 ;

Και επειδει διαβασα οτι καποιοι ειχατε το z10 και αγορασατε μετα το z30 υστερει καπου το z30 ; ειναι πολυ μεγαλυτερο το z30 ; και τις εφαρμογες που ειχα αγορασει απο το blackberry world ετσι νομιζω οτι λεγεται τις χανω η μπορω να τις εγκαταστησω στο z30 ;

Σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Για σας εχω το z10 αλλα μου εβγαλε θεμα ξαφνικα κλεινει και ανοιγει στην θεση pin με ειχε βολεψει και τωρα δεν ξερω να αγορασω παλι το z10 η να παρω το z30 ;

Και επειδει διαβασα οτι καποιοι ειχατε το z10 και αγορασατε μετα το z30 υστερει καπου το z30 ; ειναι πολυ μεγαλυτερο το z30 ; και τις εφαρμογες που ειχα αγορασει απο το blackberry world ετσι νομιζω οτι λεγεται τις χανω η μπορω να τις εγκαταστησω στο z30 ;

Σας ευχαριστω

 

Το Ζ30 δεν υστερει πουθενα! Εγω μετανιωσα που δεν το πηρα εξαρχης λογω μπαταριας και μεγαλυτερης οθονης. Το μεγεθος δεν με προβληματισε καθολου ισα ισα που με βολευει καλυτερα για browsing. Οσο αφορα τις αγορασμενες εφαρμογες δεν εχω προσωπικη αποψη αλλα πιστευω πως αν βαλεις το ιδιο ΒΒ ID δεν χανεις τιποτα.

Βεβαια για κοιτα μπας και φτιαξει το Ζ10 γιατι δεν μου ακουγεται σοβαρο προβλημα.

Και μην ξεχασεις να βαλεις 10.2.2.1531!

Link to comment
Share on other sites

Για σας εχω το z10 αλλα μου εβγαλε θεμα ξαφνικα κλεινει και ανοιγει στην θεση pin με ειχε βολεψει και τωρα δεν ξερω να αγορασω παλι το z10 η να παρω το z30 ;

Και επειδει διαβασα οτι καποιοι ειχατε το z10 και αγορασατε μετα το z30 υστερει καπου το z30 ; ειναι πολυ μεγαλυτερο το z30 ; και τις εφαρμογες που ειχα αγορασει απο το blackberry world ετσι νομιζω οτι λεγεται τις χανω η μπορω να τις εγκαταστησω στο z30 ;

Σας ευχαριστω

 

εννοειται το ίδιο blackberry id θα περάσεις. Θα στο δεχτεί κανονικότατα. Μόνο αν είχες αλλάξει πάνω από καμια δεκαριά συσκευές blackberry θα ήθελε άλλο κολπάκι

BlackBerry Passport and a Playbook
Link to comment
Share on other sites

έχει bugs πολλά και + το pin αριστερά και δεξιά - οπότε έφυγε!

 

Πολύ κουτσουρεμένη επίσης Σε μένα ούτε το 1/3 των βασικών εφαρμογών δεν είχε.

Link to comment
Share on other sites

ειχα πετυχει το λευκο στα 250ε με free shipping στα μεταχειρισμενα απο amazon.de και ακομα χτυπαω το κεφαλι μου που δεν το πηρα...
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...