Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι λεει κοσμοτε πανω, και data κανονικα, και σε απλο και σε 3g και σε lte.

 

και όταν κάνεις κλήση τι λέει?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τιποτα, απλα κλεινει. εχω αποκλεισει και τα του ηχου γιατι viber πχ παιζει κανονικα. πραγματικα εχω σκαλωσει, δεν μου χει ξανατυχει κατι τετοιο
Link to comment
Share on other sites

τιποτα, απλα κλεινει. εχω αποκλεισει και τα του ηχου γιατι viber πχ παιζει κανονικα. πραγματικα εχω σκαλωσει, δεν μου χει ξανατυχει κατι τετοιο

 

last test και τότε σχεδον σίγουρα ότι είναι network ic (baseband χλομό και αν είναι baseband δεν αξιζει και επισκευή)

βγαλε την sim και πάρε 112 (παίρνει χωρίς sim)

restore απο dfu κλπ σίγουρα θα έχεις κάνει δεν ρωτάω κάτι τετοιο ουτε καν

Link to comment
Share on other sites

last test και τότε σχεδον σίγουρα ότι είναι network ic (baseband χλομό και αν είναι baseband δεν αξιζει και επισκευή)

βγαλε την sim και πάρε 112 (παίρνει χωρίς sim)

restore απο dfu κλπ σίγουρα θα έχεις κάνει δεν ρωτάω κάτι τετοιο ουτε καν

 

Πολλές φορές αυτό μπορεί να σχετίζεται με την κινητή τηλεφωνία και το σήμα στην περιοχή σου.

Πχ εγώ στην παραλία Κατερίνης που ήμουν 3 μέρες δεν είχα τηλέφωνο.

Ναι μεν είχε σήμα. Μου έρχονταν ξαφνικά κλήσεις από το πουθενά.

Πήγαινα να πάρω τηλέφωνο ενώ έδειχνε 2-3 γραμμές αλλά κατευθείαν έκλεινε όπως σου κάνει εσένα

 

Δοκίμασες να πας σε άλλη περιοχή μακριά από εκεί που εισαι;

1-2-5 χιλιόμετρα μακριά

Ίσως ειναι το πρόβλημα στο δίκτυο σου γιατί το τηλέφωνο δεν νομίζω να έχει πρόβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πολλές φορές αυτό μπορεί να σχετίζεται με την κινητή τηλεφωνία και το σήμα στην περιοχή σου.

Πχ εγώ στην παραλία Κατερίνης που ήμουν 3 μέρες δεν είχα τηλέφωνο.

Ναι μεν είχε σήμα. Μου έρχονταν ξαφνικά κλήσεις από το πουθενά.

Πήγαινα να πάρω τηλέφωνο ενώ έδειχνε 2-3 γραμμές αλλά κατευθείαν έκλεινε όπως σου κάνει εσένα

 

Δοκίμασες να πας σε άλλη περιοχή μακριά από εκεί που εισαι;

1-2-5 χιλιόμετρα μακριά

Ίσως ειναι το πρόβλημα στο δίκτυο σου γιατί το τηλέφωνο δεν νομίζω να έχει πρόβλημα

 

οσο περναει ο καιρος και κοιταω τι παιζει μαλλον πρεπει να ειναι το ολοκληρωμενο που λεει ο φιλος. βεβαια παιζει να ναι και κανα πυκνωτκι πριν την επαφη με την κεραια και γι αυτο να μην εχει voice, σημα εχει κανονικα φιλε μου, και μαλιστα κατι φορες καλυτερο απ το S5 μου

Link to comment
Share on other sites

οσο περναει ο καιρος και κοιταω τι παιζει μαλλον πρεπει να ειναι το ολοκληρωμενο που λεει ο φιλος. βεβαια παιζει να ναι και κανα πυκνωτκι πριν την επαφη με την κεραια και γι αυτο να μην εχει voice, σημα εχει κανονικα φιλε μου, και μαλιστα κατι φορες καλυτερο απ το S5 μου

 

Πυκνωτές άκρος σπάνια χαλάνε σε αυτά (εκτός και αν έχεις ανοίξει συσκευη αλλά και πάλι στο πείσω μέρος της μητρικής είναι και θέλει κόπο να το βαρέσεις

α ναι και μια συμβουλή αν πας να αλλάξεις μόνος το ic προσοχή!!! δίπλα είναι η nand μιν την κάνεις καλοκαιρινή...

Link to comment
Share on other sites

αν καταληξω να το αλλαξω δεν αγχωνομαι, περασαν οι μερες που χαλαγα ηλεκτρονικα, εμαθα πια. το θεμα εινια να μην χρειαστει το χειρουργειο αλλα να μπορεσω να το διορθωσω αλλιως
Link to comment
Share on other sites

αν καταληξω να το αλλαξω δεν αγχωνομαι, περασαν οι μερες που χαλαγα ηλεκτρονικα, εμαθα πια. το θεμα εινια να μην χρειαστει το χειρουργειο αλλα να μπορεσω να το διορθωσω αλλιως

 

χλομο να διορθονετε αλλιος αν θελεις full chematics πατντος θα σου ανεβασω καπου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα το 5s 16gb στα 200€ (καινούργιο-απο επώνυμο μαγαζί), η ερώτηση ειναι αξίζει η αγορά και η μετάβαση απο το 4s 16gb που έχω τώρα ?

 

Γιατί φαινομενικά τα 16gb ειναι λίγα.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βρήκα το 5s 16gb στα 200€ (καινούργιο-απο επώνυμο μαγαζί), η ερώτηση ειναι αξίζει η αγορά και η μετάβαση απο το 4s 16gb που έχω τώρα ?

 

Γιατί φαινομενικά τα 16gb ειναι λίγα.....

 

Φυσικά αξίζει ,για πες ποιο μαγαζί ειναι να το πάρουμε και εμείς .:)

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Από Γερμανό, πάρτε τηλέφωνο στα καταστήματα. Ενδεχομένως να βρείτε απόθεμα (στο site το δείχνει εξαντλημένο).

 

Ναι το είδα ,πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά αλλά ειχε εξαντληθεί και εδω Κρήτη θα ειναι πολύ δύσκολο ως ακατόρθωτο να το βρω .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η θήκη που θα επιλέξεις είναι θέμα γούστου, προσωπικά προτιμώ τη γνήσια δερμάτινη που τη βρίσκεις πλέον σε λογικές τιμές.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,θελω την βοηθεια σας..εχω το iPhone 5s που το μοντελο του ειναι Α1533(Αμερικανικο)!θα ηθελα να μαθω αμα ερθω Ελλαδα και βαλω whats up σιμ καρτα θα δουλεψει LTE?η τουλαχιστον 3G?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος του Nexus 5X, και σκέφτομαι να το δώσω (ή να το ανταλλάξω) για να πάρω iPhone 5S. Αξίζει λέτε;; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να πέσει ή τιμή τού κοντά στα 240-250 ευρώ;;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

για 5s δεν θα το ανταλλαζα... για το iphone SE ναι ή 6αρι... το 5x ειναι εξισου καλη συσκευη αν εχεις βολευτει το μεγεθος ισως σου κακοφανει..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Είμαι κάτοχος του Nexus 5X, και σκέφτομαι να το δώσω (ή να το ανταλλάξω) για να πάρω iPhone 5S. Αξίζει λέτε;; Επίσης, υπάρχει πιθανότητα να πέσει ή τιμή τού κοντά στα 240-250 ευρώ;;

 

Ευχαριστώ!

 

Επειδή είμαι ήδη κάτοχος της συσκευής θα πω οτι κάνει την δουλειά της άψογα. Το nexus 5 ενός φίλου που έχω δουλέψει ειναι πολυ καλο. Ποσό μάλλον το 5x

Ίσως πιο σωστό θα ήταν να πας σε iPhone 6. Λόγο μεγέθους

Δεν το βλέπω όμως να πέφτει τόσο. Έχει καιρό που έχει κολλήσει η τιμή του στα 290€

 

Δεν θα σε αφήσει πάντως αν καταλήξεις να το πάρεις. Το se ειναι πολυ ακριβό και δεν τα αξίζει αυτά τα λεφτά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι ήδη κάτοχος της συσκευής θα πω οτι κάνει την δουλειά της άψογα. Το nexus 5 ενός φίλου που έχω δουλέψει ειναι πολυ καλο. Ποσό μάλλον το 5x

Ίσως πιο σωστό θα ήταν να πας σε iPhone 6. Λόγο μεγέθους

Δεν το βλέπω όμως να πέφτει τόσο. Έχει καιρό που έχει κολλήσει η τιμή του στα 290€

 

Δεν θα σε αφήσει πάντως αν καταλήξεις να το πάρεις. Το se ειναι πολυ ακριβό και δεν τα αξίζει αυτά τα λεφτά

To SE αξιζει αυτα τα λεφτα και οχι το 5s που θα πρεπε να κανει 200 ευρο!! μην λεμε οτι θελουμε...το SE στα 420 ευρο ειναι καλη τιμη και το εννοω εχωντας παρακολουθησει τα τελευταια χρονια τις τιμες των κινητων της apple.εδω το φθηνο 5c αγγιζε το 500ρικο.

 

AlienTechGR για μενα δεν αξιζει να δωσεις 250 ευρο για το 5αρι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To SE αξιζει αυτα τα λεφτα και οχι το 5s που θα πρεπε να κανει 200 ευρο!! μην λεμε οτι θελουμε...το SE στα 420 ευρο ειναι καλη τιμη και το εννοω εχωντας παρακολουθησει τα τελευταια χρονια τις τιμες των κινητων της apple.εδω το φθηνο 5c αγγιζε το 500ρικο.

 

AlienTechGR για μενα δεν αξιζει να δωσεις 250 ευρο για το 5αρι.

 

Για εσένα μπορεί. Για εμένα δεν αξίζει. Την άποψη μου λέω.

Δεν σημαίνει οτι έχω δίκιο αλλά ούτε εσύ μπορεί να μην έχεις.

Μπορώ κι εγώ να σε κατηγορήσω οτι λες οτι θέλεις.

Καθαρά στον καθένα ειναι και είπα τι πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχεις Tassos έχεις άποψη. Δεν αξίζει το SE και λες στον άνθρωπο να πάρει το 6.... Φίλε μου είχα το 5s και εκτός αν πας στο 6s δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις τόσο παλιό τηλέφωνο όπως το 5s. Εγώ έχω το iPad μου και δεν υπήρχε λόγος να πάω στο 6s. Μια χαρά με έχει βολέψει το SE. Συνέχεια βλέπω να κανεις κριτική σε πράγματα που δεν έχεις. Μιλά για αυτά που έχεις καλύτερα. Αρκετά με εσένα.
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να το έχεις Tassos έχεις άποψη. Δεν αξίζει το SE και λες στον άνθρωπο να πάρει το 6.... Φίλε μου είχα το 5s και εκτός αν πας στο 6s δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρεις τόσο παλιό τηλέφωνο όπως το 5s. Εγώ έχω το iPad μου και δεν υπήρχε λόγος να πάω στο 6s. Μια χαρά με έχει βολέψει το SE. Συνέχεια βλέπω να κανεις κριτική σε πράγματα που δεν έχεις. Μιλά για αυτά που έχεις καλύτερα. Αρκετά με εσένα.

 

Διακρίνω μια επίθεση στο πρόσωπο μου χωρίς λόγο.

Μπορώ να εκφέρω την άποψη μου χωρίς να μου υποδείξεις εσύ ποιο είναι το σωστό.

Δεν μπορείς να ξέρεις τι συσκευές έχω άσχετα με το τι γράφει η υπογραφή μου.

350 ευρώ για το 5s τα θεωρώ καλά.

440 για το se τα θεωρώ πολλά.

Για 6αρι μεταχειρισμένο μέχρι 370 τα θεωρώ καλά. Για καινούριο 520 όχι είναι πολλά

Για 6s ναι καλά είναι τα 570

Επειδή έχεις εσύ iPad και σε βολεύει το se τι σημαίνει όλοι τι ίδιο μοντέλο με εσένα να ακολουθήσουν;

Ούτε το δικό μου μοντέλο είπα κάποιον να ακολουθήσει.

Την άποψη μου λέω και σε όποιον αρέσει.

Σε παρακαλώ αν δεν συμφωνείς να πεις την δική σου χωρίς επιθέσεις και λόγια του τύπου "Αρκετά με εσένα".

Έχουν περάσει παρά πολλές συσκευές από τα χέρια μου. Δεν μιλάω στον αέρα. Έχω βοηθήσει και κόσμο εδώ μέσα. Φυσικά κάποιοι διαφωνούν μαζί μου. Όπως κι εγώ με άλλους. Τουλάχιστον ας σεβαστούμε ο καθένας τις απόψεις του άλλου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...