Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καμία φορά κολλάει μου έχει τύχει κι εμένα. Μετά μόνη της η εφαρμογή στρώνει

Σήμερα ετσι στα ξαφνικά ξεκόλησε και το δικό μου. Όλα καλά οπότε!!!:happy:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το κινητό το έχω 2 χρόνια και κάτι... και μάλλον αρχίζει να τα παίζει!!!!

Εκεί που ξεπέρασα το θέμα με τα μη αναγνωσμένα μηνύματα, τώρα στα ξαφνικά μου απενεργοποίησε το imessage και δεν ξαναενεργοποιείται!!! Υπόψην ότι δεν είναι jailbroken... Ρίχτε καμιά ιδέα ρε παιδιά τι μπορεί να παίζει πάλι???

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το έχω 2 χρόνια και κάτι... και μάλλον αρχίζει να τα παίζει!!!!

Εκεί που ξεπέρασα το θέμα με τα μη αναγνωσμένα μηνύματα, τώρα στα ξαφνικά μου απενεργοποίησε το imessage και δεν ξαναενεργοποιείται!!! Υπόψην ότι δεν είναι jailbroken... Ρίχτε καμιά ιδέα ρε παιδιά τι μπορεί να παίζει πάλι???

 

Έχει θέμα το iMessage σε πολλούς. Εμένα μερικές φορές δεν στέλνει μήνυμα άλλες φορές δεν μου έρχονται γενικά ότι να ναι κάνει.

Ξανά δοκίμασε να το ενεργοποιήσεις και μετά μην το πειράζεις κάποτε δουλεύει καλά μετά πάλι κάπου κολλάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μου έχει έρθει ειδοποίηση για την 9.2 . Να την βάλω ή όχι ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδία το κεντρικό κουμπί δε δουλεύει πολυ σωστά. Την μια πιάνει την αλλη όχι. Πάω για αλλαγή ή υπαρχει αλλη λύση;

 

Καθαρισε το με λιγο οινοπνευμα σε ενα καθαρο πανι πρωτα και αν συνεχισει αναγκαστικα τοτε δεν υπαρχει αλλη λυση

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα , εχω iphone 5s με ios9 με την τελευταια ενημερωση. Εδω και δυο ημερες ενω το τηλεφωνο ειναι φορτισμενο με 50% και πανω , κλεινει και οταν παταω το κουμπι εναρξης μου βγαζει την ενδειξη της αδειας μπαταριας και οτι πρεπει να συνδεθει με φορτιστη . Οταν το συνδεω λοιπον με τον φορτιση η ενδειξη στην μπαταρια δειχνει οτι και πριν . Αυτο συμβαινει συχνα μεσα στην ημερα με αποτελεσμα να υποχρεωνομαι να το εχω συνεχεια στην φορτιση. Εχετε καποια λυση για αυτο ? Σκεφτηκα να κανω RESTORE αλλα φοβαμαι μηπως χασω επαφες και εφαρμογες και μετα κλαιω . Ετσι λοιπον απποφασησα να απευθυνθω σε εσας για ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρε full backup πρωτα για να κανεις δοκιμη με επαναφορα ωστε να μη φοβασαι μηπως χασεις κατι! DFU mode περασε μονο το iOS 9.2 και αστο ετσι ωστε να αποκλεισεις καποιο θεμα με καποια εφαρμογη και μετα επανεφερε το backup! Επαφες υπαρχουν στο iCloud οποτε μολις βαλεις τον λογαριασμο σου θα ερθουν και τις εφαρμογες μπορεις να τις ξανακατεβασεις!
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Παρε full backup πρωτα για να κανεις δοκιμη με επαναφορα ωστε να μη φοβασαι μηπως χασεις κατι! DFU mode περασε μονο το iOS 9.2 και αστο ετσι ωστε να αποκλεισεις καποιο θεμα με καποια εφαρμογη και μετα επανεφερε το backup! Επαφες υπαρχουν στο iCloud οποτε μολις βαλεις τον λογαριασμο σου θα ερθουν και τις εφαρμογες μπορεις να τις ξανακατεβασεις!

Τι είναι το dfu mode ? εάν κανω restore θα χασω μυνημνατα και μουσικη ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 50 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εάν χρειαστεί να αλλαξω μπαταρια , αυτό γινεται από εμενα ? ξερεις κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το dfu mode ? εάν κανω restore θα χασω μυνημνατα και μουσικη ? Εάν χρειαστεί να αλλαξω μπαταρια , αυτό γινεται από εμενα ? ξερεις κοστος?

 

To dfu mode εγκαθιστα στη συσκευη το λογισμικο εξ αρχης σβηνοντας οτιδηποτε υπαρχει στη συσκευη (καθαρη εγκατασταση) και σβηνει τα παντα απο τη συσκευη

 

Εχοντας full backup και κανοντας το restore θα επανελθουν ολα πισω

 

Αλλαγη μπαταριας καλυτερα απο εξειδικευμενο ατομο για να σαι σιγουρος για το αποτελεσμα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο καταστημα και δεν ανοιγε καθολου πριν το βαλω στη πριζα. Δε πιστευω να μεινε πολυ καιρο στοκ με μηδεν μπαταρια και να εχει χασει τη χωρητικοτητα της. αμα ειναι να το επιστρεψω στις πρωτες 7 μερες

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα απο καταστημα και δεν ανοιγε καθολου πριν το βαλω στη πριζα. Δε πιστευω να μεινε πολυ καιρο στοκ με μηδεν μπαταρια και να εχει χασει τη χωρητικοτητα της. αμα ειναι να το επιστρεψω στις πρωτες 7 μερες

 

Λογικά έπρεπε να ανοίγει. Κάτι παίζει ίσως. Τι έγινε τώρα που το έβγαλες είναι εντάξει η μπαταρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα για αλλαγή μπαταρίας ; Έχει αρχίσει να κλείνει ποτε στο 45% ποτε στο 15% όποτε μάλλον θέλει αλλαγή. Στο ired που παρακολουθώ στο Facebook κοστίζει 44.28 € με ενα χρόνο εγγύησης ενώ στο irepair με τα ίδια λεφτά αλλα 2 χρόνια εγγύησης. Πάνω κάτω εκεί κυμαίνονται οι τιμές ; Edited by andreas1022
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

To dfu mode εγκαθιστα στη συσκευη το λογισμικο εξ αρχης σβηνοντας οτιδηποτε υπαρχει στη συσκευη (καθαρη εγκατασταση) και σβηνει τα παντα απο τη συσκευη

 

Εχοντας full backup και κανοντας το restore θα επανελθουν ολα πισω

 

Αλλαγη μπαταριας καλυτερα απο εξειδικευμενο ατομο για να σαι σιγουρος για το αποτελεσμα

 

Λεω να το προσπαθησω το Σ/Κ ωστε να μπορω να διορθωσω τυχον μ@#$κια

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα για αλλαγή μπαταρίας ; Έχει αρχίσει να κλείνει ποτε στο 45% ποτε στο 15% όποτε μάλλον θέλει αλλαγή. Στο ired που παρακολουθώ στο Facebook κοστίζει 44.28 € με ενα χρόνο εγγύησης ενώ στο irepair με τα ίδια λεφτά αλλα 2 χρόνια εγγύησης. Πάνω κάτω εκεί κυμαίνονται οι τιμές ;

 

Εγω είχα αλλάξει μόνος μου με κόστος αγοράς 18€ από κατάστημα από skroutz. Easy buy world νομίζω την πήρα.

Αυθεντική 100% δεν υπάρχει στην αγορά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εγω είχα αλλάξει μόνος μου με κόστος αγοράς 18€ από κατάστημα από skroutz. Easy buy world νομίζω την πήρα.

Αυθεντική 100% δεν υπάρχει στην αγορά

 

πόσες ώρες σου κρατά περίπου; έμενα μετά την αναβάθμιση σε 8 ώρες από 100% πάει 0 και ζεσταίνετε, άλλαξα μπαταρία κια τα ίδια:(

Link to comment
Share on other sites

πόσες ώρες σου κρατά περίπου; έμενα μετά την αναβάθμιση σε 8 ώρες από 100% πάει 0 και ζεσταίνετε, άλλαξα μπαταρία κια τα ίδια:(

 

Κάτι κολλάει στο παρασκήνιο δεν φταίει η μπαταρία σε αυτό.

Αλλά αν σου κάνει τυχαία shutdown τότε έχει θέμα. Δηλαδή ενώ είχα 20-30 μπαταρία το έβρισκα κλειστό.

Τώρα μάλλον πρέπει αρχικά να κανείς μια επαναφορά και set up as new για να δεις αν φταίει κάποια εφαρμογή. Μετά μην βάλεις τίποτα μέσα δούλεψε το έτσι σκέτο μια μέρα και θα δεις πως θα πάει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πόσες ώρες σου κρατά περίπου; έμενα μετά την αναβάθμιση σε 8 ώρες από 100% πάει 0 και ζεσταίνετε, άλλαξα μπαταρία κια τα ίδια:(

 

 

Προχθές ήταν στο 100% , έφτασε 40% σε καμια ώρα ( με χρήση δεδομένων ) κ έπεσε στο 15% τα επόμενα 10 λεπτά και στο τελος έμεινε στο 1% κανα τέταρτο. Κ μολις το συνέδεσα με το φόρτιση πηγε 30% ! Γενικα δύσκολο να κρατήσει πάνω απο 4-5 ώρες

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Προχθές ήταν στο 100% , έφτασε 40% σε καμια ώρα ( με χρήση δεδομένων ) κ έπεσε στο 15% τα επόμενα 10 λεπτά και στο τελος έμεινε στο 1% κανα τέταρτο. Κ μολις το συνέδεσα με το φόρτιση πηγε 30% ! Γενικα δύσκολο να κρατήσει πάνω απο 4-5 ώρες

 

Άμα έχει τόση μεγάλη απόκλιση ειναι μπαταρία.

Μήπως έχεις όμως παρατηρήσει να ζεσταίνεται το Touch ID το home button δηλαδή;

Έχει πάρει μήπως υγρασία η συσκευή;

Θέλει ψάξιμο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Άμα έχει τόση μεγάλη απόκλιση ειναι μπαταρία.

 

Μήπως έχεις όμως παρατηρήσει να ζεσταίνεται το Touch ID το home button δηλαδή;

 

Έχει πάρει μήπως υγρασία η συσκευή;

 

Θέλει ψάξιμο

 

 

Όχι ! Δεν εχω παρατηρήσει να ζεσταίνεται αλλα αυτο με την υγρασία υπάρχει ως πιθανότητα αφού το εχω στη σκοπιά κ έχει μπόλικη. Αρα το πρόβλημα μπορεί να ειναι και η μητρική ; Γιατι σε ενα απο τα σάιτ που έψαχνα το δίνει και αυτο ως πιθανότητα

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Κάτι κολλάει στο παρασκήνιο δεν φταίει η μπαταρία σε αυτό.

Αλλά αν σου κάνει τυχαία shutdown τότε έχει θέμα. Δηλαδή ενώ είχα 20-30 μπαταρία το έβρισκα κλειστό.

Τώρα μάλλον πρέπει αρχικά να κανείς μια επαναφορά και set up as new για να δεις αν φταίει κάποια εφαρμογή. Μετά μην βάλεις τίποτα μέσα δούλεψε το έτσι σκέτο μια μέρα και θα δεις πως θα πάει

 

Έκανα επαναφορά είναι χωρίς εφαρμογές και παλι τα ιδια, Μια χαρά δουλεύει ούτε κλείνει ούτε τίποτα, μόνο μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας έχει και είναι ζεστό, μάλλον θα πάει για πούλημα

Link to comment
Share on other sites

Έκανα επαναφορά είναι χωρίς εφαρμογές και παλι τα ιδια, Μια χαρά δουλεύει ούτε κλείνει ούτε τίποτα, μόνο μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας έχει και είναι ζεστό, μάλλον θα πάει για πούλημα

 

Φίλε ίσως η μπαταρία ειναι γιατί να το δώσεις με 20€ μπορείς να κανείς δουλειά.

Αν δεν ειναι αυτό μετά ίσως ειναι μητρική.

Γενικά ίσως κάτι άλλο που βραχυκυκλώνει και κάνει την συσκευή να δουλεύει με αυτό τον τροπο. Θέλει ψάξιμο.

Αν ήμασταν κοντά μπορούσα να το ψάξω εγώ Πτολεμαιδα είμαι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...