Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σαν θεατής, από την απέξω δηλαδή χωρίς να έχω τη συσκευή, παράκολουθωντας τα γραφόμενα σας, αυτή η αίσθηση μου δημιούργηθηκε, πως το ios 7 χρειάστηκε ένα χρόνο για να έρθει στα ίσα του.

Από τη μία χαίρομαι που πήρα αυτό το διάστημα το 5s και από την άλλη είμαι περίεργος να δω τι θα γίνει με το ios 8. Έχω την εντύπωση πως το ios 7 ήταν πιο Major αναβάθμιση...

 

Πώς σου φαίνεται το κινητό Αντώνη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πώς σου φαίνεται το κινητό Αντώνη?

 

Είναι η πρώτη μου ios συσκευή και η αλήθεια είναι πως αν έχεις συνηθίσει τόσα χρόνια να χειρίζεσαι android πρέπει να μπεις σε διαφορετική νοοτροπία..ακόμα το μαθαίνω και δεν έχω σχηματίσει τελική άποψη..

σαν πρώτη εντυπωση, αφήνω το κατασκευαστικό κομμάτι που είναι άψογο, βλέπω ενα πολύ καλοδουλεμένο λειτουργικό, ομαλό, τρομερό store και προσεγμένο γενικά στη ποιότητα και στη λεπτομέρεια στην όποια δίνω πολύ σημασία.

Η μικρή οθόνη δεν μπορώ να πω πως με ενόχλησε, αν ήταν στις 4.5 θα ήταν το ιδανικό. Μπαταρία με wifi πολύ καλή με 3g επιφυλάσσομαι ακομα..

Υπάρχουν κάποια σημεία που θα ήθελα να βελτιωθουν, οπως να εμφανίζεται στο σημερα ολα τα συμβαντα του ημερολογιου(γενεθλια, γιορτες), swype στο πληκτρολογιο(που θα υποστηρίζει το ios 8) και καποιες αλλες λεπτομέρειες.

Τετοιο καιρό συνήθως αλλάζω τηλέφωνο..πιάνοντας ολες τις τοπ android ναυαρχίδες, με προτίμησει στο m8 και z2, δεν εντυπωσιαστηκα και αμφιβάλλω αν θα αισθανόμουν αναβάθμιση από το m7..περίμενα να παω στο iphone 6 αλλά δεν κρατήθηκα και ειπα να δοκιμασω το 5s που μπορεί να είναι και το τελευταίο iphone σε αυτό το μέγεθος..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

σαν πρώτη εντυπωση, αφήνω το κατασκευαστικό κομμάτι που είναι άψογο, βλέπω ενα πολύ καλοδουλεμένο λειτουργικό, ομαλό, τρομερό store και προσεγμένο γενικά στη ποιότητα και στη λεπτομέρεια στην όποια δίνω πολύ σημασία.

Κατά τη γνώμη μου, θα μπορούσε να ήταν ακόμη περισσότερο ομαλό. Το Ios 6 στο iphone 5 ήταν ακόμα πιο ομαλό. Δεν έβλεπες τ-ι-π-ο-τ-α!!! Τώρα, αραιά και πού μπορεί να κάνει κανένα μικρό λαγκάκι.

Η μικρή οθόνη δεν μπορώ να πω πως με ενόχλησε, αν ήταν στις 4.5 θα ήταν το ιδανικό.
Ακριβώς έτσι. :)

Υπάρχουν κάποια σημεία που θα ήθελα να βελτιωθουν, οπως να εμφανίζεται στο σημερα ολα τα συμβαντα του ημερολογιου(γενεθλια, γιορτες), swype στο πληκτρολογιο(που θα υποστηρίζει το ios 8) και καποιες αλλες λεπτομέρειες.

Τετοιο καιρό συνήθως αλλάζω τηλέφωνο..πιάνοντας ολες τις τοπ android ναυαρχίδες, με προτίμησει στο m8 και z2, δεν εντυπωσιαστηκα και αμφιβάλλω αν θα αισθανόμουν αναβάθμιση από το m7..περίμενα να παω στο iphone 6 αλλά δεν κρατήθηκα και ειπα να δοκιμασω το 5s που μπορεί να είναι και το τελευταίο iphone σε αυτό το μέγεθος..

Υπάρχουν πολλά που θα μπορούσαν να βελτιωθούν και θα βελτιόνονται αργά και σταθερά.

Καλοδούλευτο! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη.. Παρεπιπτοντως είδα ένα λευκό 5s δίπλα στο δικό μου που είναι Space Grey και πιστεύω το λευκό το αδικεί... Γούστα είναι αυτά βέβαια :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη.. Παρεπιπτοντως είδα ένα λευκό 5s δίπλα στο δικό μου που είναι Space Grey και πιστεύω το λευκό το αδικεί... Γούστα είναι αυτά βέβαια :D

Γούστα είναι αυτά.:)

Εμένα το λευκό μου αρέσει πάρα πολύ (ειδικά πίσω και στα πλαινά).

Επίσης μου άρεσε υπερβολικά πολύ το μαύρο , αλλά στο 5αρι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ Γιάννη.. Παρεπιπτοντως είδα ένα λευκό 5s δίπλα στο δικό μου που είναι Space Grey και πιστεύω το λευκό το αδικεί... Γούστα είναι αυτά βέβαια :D

 

Ωωω φιλε με προλαβες! Πως και το αποφάσισες? Για δοκιμή? Οταν είναι να το δωσεις (αν το δώσεις γιατι δεν νομιζω πως θα το αποχωριστεις) πες μου χεχε

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ωωω φιλε με προλαβες! Πως και το αποφάσισες? Για δοκιμή? Οταν είναι να το δωσεις (αν το δώσεις γιατι δεν νομιζω πως θα το αποχωριστεις) πες μου χεχε

 

 

Φίλιππε μ έτρωγε καιρό τώρα και το πήρα απόφαση μιας και καμία καινούργια android ναυαρχίδα δεν μου κανε το κλικ..το one ήταν ότι καλύτερο από το android για μένα.

Είμαι στο στάδιο δοκιμής αλλά μέχρι τώρα μ έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο..

Πήραμε μεταγραφή αρκετοί βλέπω :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πήραμε μεταγραφή αρκετοί βλέπω :D

Καλά, ο Φίλιππος δεν ήταν και ποτέ ανδρόφιλος. ;)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα προς άπαντες.

 

Πρόσφατα κάτοχος 5s μετά από πολλά χρόνια σε Android και επιστροφή σε iOS, και έχω ένα θεματάκι με το sleep/wake button.

Χοροπηδαει λες και χορεύει samba!! Το επέστρεψα στο μαγαζι που το πηρα και θα το έστελναν infoquest.

Κανείς κάποια ιδέα τι μπορεί να γίνει;; Σε ξένα forum που διάβασα είναι ενα γενικότερο πρόβλημα και στις περισσότερες περιπτωσεις αντικαθιστούν.

 

Ευχαριστώ! :D

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει ελάχιστα αλλά το θεωρώ αμελητέο...καλά έκανες και το γύρισες αν έπαιζε τοσο

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παίζει ελάχιστα αλλά το θεωρώ αμελητέο...καλά έκανες και το γύρισες αν έπαιζε τοσο

 

Το θέμα είναι πως όπου και αν διάβασα σε ξένα forum, ακόμα και αυτοί που τα επέστρεψαν, τα καινούργια που πήραν είχαν το ίδιο θέμα. Και η μεγαλύτερη πλάκα είναι πως σε κάποια Apple Store τους είπαν πως δεν είναι πρόβλημα γιατί έτσι ήθελε να το φτιάξει η Apple!!!!:wacko::wacko:

Ελπίζω σε καλή θέληση της infoquest!!!

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα με το ξαφνικο ζεσταμα του κινητου (και αναλογη γρηγορη πτωση της μπαταριας) χωρις καποιον προφανη λογο θα μπορεσουμε να ανακαλυψουμε απο που προερχεται με το iOS 8; Απο την στιγμη που θα υπαρχει break down στην καταναλωση ρευματος.
Take five..
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι πως όπου και αν διάβασα σε ξένα forum, ακόμα και αυτοί που τα επέστρεψαν, τα καινούργια που πήραν είχαν το ίδιο θέμα. Και η μεγαλύτερη πλάκα είναι πως σε κάποια Apple Store τους είπαν πως δεν είναι πρόβλημα γιατί έτσι ήθελε να το φτιάξει η Apple!!!!:wacko::wacko:

Ελπίζω σε καλή θέληση της infoquest!!!

Φίλε μου, η άποψή μου είναι ότι δεν πρόκειται για πρόβλημα.

Μην κοιτάς που η άπλ προβαίνει σε αντικατάσταση, απλά και μόνο για να μην δυσαρεστήσει τον πελάτη. Αφού το κουμπί λειτουργεί σωστά, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μην είμαστε τόσο υπερβολικοί. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, η άποψή μου είναι ότι δεν πρόκειται για πρόβλημα.

Μην κοιτάς που η άπλ προβαίνει σε αντικατάσταση, απλά και μόνο για να μην δυσαρεστήσει τον πελάτη. Αφού το κουμπί λειτουργεί σωστά, δεν υπάρχει πρόβλημα. Μην είμαστε τόσο υπερβολικοί. :)

 

Θα πρέπει να διαφωνήσω φίλε μου. Το γεγονός ότι είναι λειτουργικό δεν σημαίνει πως δεν είναι και προβληματικό σαν κατασκευή. Και γενικότερα από τη στιγμή που τα προιόντα της Apple έχουν τη φήμη του αψεγάδιαστου είναι απαράδεκτο ένα τέτοιο θέμα. Το μοναδικό iPhone που είχα ηταν το 3GS και απλά έβγαζε μάτια με την ποιότητα κατασκευής.

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να διαφωνήσω φίλε μου. Το γεγονός ότι είναι λειτουργικό δεν σημαίνει πως δεν είναι και προβληματικό σαν κατασκευή. Και γενικότερα από τη στιγμή που τα προιόντα της Apple έχουν τη φήμη του αψεγάδιαστου είναι απαράδεκτο ένα τέτοιο θέμα. Το μοναδικό iPhone που είχα ηταν το 3GS και απλά έβγαζε μάτια με την ποιότητα κατασκευής.

Μα γι αυτό το λόγο και τα αντικαθιστά η άπλ. Επειδή έχει τη φήμη του αψεγάδιαστου.

Αλλά στην ουσία το θεωρώ (προσωπική άποψη) too much. Δηλαδή, είναι τόσο μικρές οι ανοχές που , εντάξει, τι να πώ....

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα γι αυτό το λόγο και τα αντικαθιστά η άπλ. Επειδή έχει τη φήμη του αψεγάδιαστου.

Αλλά στην ουσία το θεωρώ (προσωπική άποψη) too much. Δηλαδή, είναι τόσο μικρές οι ανοχές που , εντάξει, τι να πώ....

Θα συμφωνούσα αν μας είχε δείξει ότι έχει γενικά θέμα με τέτοια μικροπροβλήματα, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς μας έχει επιδείξει το εντελώς αντίθετο!!:D:D

Η δικιά σου άποψη όποτε είναι πως θα προβεί σε αντικατάσταση μόνο και μόνο για διατήρηση της καλή της φήμης.:confused:

Δεν με χαλάει καθόλου!!!!!

Galaxy S8 / 8.0
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνούσα αν μας είχε δείξει ότι έχει γενικά θέμα με τέτοια μικροπροβλήματα, αλλά δυστυχώς ή ευτυχώς μας έχει επιδείξει το εντελώς αντίθετο!!:D:D

Η δικιά σου άποψη όποτε είναι πως θα προβεί σε αντικατάσταση μόνο και μόνο για διατήρηση της καλή της φήμης.:confused:

Δεν με χαλάει καθόλου!!!!!

Καλά, αν υπήρχε store εδώ, θα στο έλεγα με βεβαιότητα.

Αλλά και τώρα έτσι πιστεύω, θα στο αλλάξουν. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στα δύο δικά μου που είχα έναν τζόγο τα κουμπιά τον είχαν. Βέβαια δούλευαν κανονικότατα και χωρίς προβλήματα, αλλά συμφωνώ πως δεν θα έπρεπε σε μία τέτοια συσκευή να έχει τέτοια θεματακια...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου χωρίς να το σπρωξω με το δάχτυλο δεν κουνιέται καθόλου.
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αρχάριους παιδιά..το wifi όταν το τηλέφωνο κοιμάται, απενεργοποιήται; Παρατήρησα ότι χάνω ειδοποιήσεις και μόλις ανοίγω τη συσκευή βλέπω πως εκείνη την ώρα επανασυνδεεται στο wifi Edited by gsir

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για αρχάριους παιδιά..το wifi όταν το τηλέφωνο κοιμάται, απενεργοποιήται; Παρατήρησα ότι χάνω ειδοποιήσεις και μόλις ανοίγω τη συσκευή βλέπω πως εκείνη την ώρα επανασυνδεεται στο wifi

 

Ειναι περιεργη ιστορια αυτο.

Για πες, τι ειδοποιησεις χανεις?

 

Βασικα, εχω καταλαβει οτι, αναλογα με τις ρυθμισεις του wifi router ειτε απενεργοποιειτσι , ειτε οχι. Και οτσν ομως απενεργοποιειται, ετσι και αλλιως σε τακτα διαστηματα συνδεεται και κανει συγχρονισμους κλπ. Με λιγα λογια, δεν χανω ειδοποιησεις εγω προσωπικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Viber, Gmail..απ ότι διάβασα στο νετ είναι στάνταρ αυτό στα iPhone για εξοικονόμηση μπαταρίας..δεν το χω παρατηρησει αν όντως ξανασυνδέεται σε τακτά χρονικά διαστήματα...ειναι λίγο χαζομαρα αυτό παντως,.

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Viber, Gmail..απ ότι διάβασα στο νετ είναι στάνταρ αυτό στα iPhone για εξοικονόμηση μπαταρίας..δεν το χω παρατηρησει αν όντως ξανασυνδέεται σε τακτά χρονικά διαστήματα...ειναι λίγο χαζομαρα αυτό παντως,.

 

Δεν χρησιμοποιω ουτε viber ουτε gmail.

Με την native εφαρμογη αποδεδειγμενα δεν εχω θεμα. Αν χανεις ειδοποιησεις ειναι μεγα λαθος. Δοκιμασε αν μπορεις σε αλλο ρουτερ (πχ στη δουλεια) για να δεις αν απενεργοποιειται. Εμενα εχει διαφορετικη συμπεριφορα απο ρουτερ σε ρουτερ, απο οτι εχω παρατηρησει. Αλλα δεν χανω κατι.

(Εχεις κλειστα τα δεδομενα?)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι λογικο να είμαι σε wifi..τα δεδομένα τα χω κλειστά..θα το τσεκάρω και σ άλλο ρούτερ να δω αν ισχύει αυτό που λες...παντως viber χάνω σίγουρα ειδοποιήσεις...

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Στο σπίτι λογικο να είμαι σε wifi..τα δεδομένα τα χω κλειστά..θα το τσεκάρω και σ άλλο ρούτερ να δω αν ισχύει αυτό που λες...παντως viber χάνω σίγουρα ειδοποιήσεις...

 

Παρακολουθησε το και πες μου γιατι το εχω ξανασυζητησει με αλλους αυτο, αλλα δεν εχουμε κατσληξει καπου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...