Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι κάμερες που είναι ολοιδιες;

Λάθος κανείς

Κι'εγω ετσι γνωριζω οτι εχουν τα ιδια χαρακτηριστικα.και σε αναλυση και σε διαφραγμα (νομιζω οτι ετσι το λενε) και σε δυνατοτητες.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από χτες σταμάτησε να εμφανίζεται η ένδειξη 3G - 4G - edge. Τελευταία φορά το είχε ο γιός μου και έβλεπε στο youtube βιντεάκια. Υπάρχει περίπτωση να έχει απενεργοποιήσει κάτι? Εχω κάνει reset, έχω δοκιμάσει τα πάντα. Πρίν κάνω set-up μήπως μου διαφεύγει κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Από χτες σταμάτησε να εμφανίζεται η ένδειξη 3G - 4G - edge. Τελευταία φορά το είχε ο γιός μου και έβλεπε στο youtube βιντεάκια. Υπάρχει περίπτωση να έχει απενεργοποιήσει κάτι? Εχω κάνει reset, έχω δοκιμάσει τα πάντα. Πρίν κάνω set-up μήπως μου διαφεύγει κάτι?

Μήπως έχει αλλάξει την επιλογή για το δίκτυο και το έχει βάλει σε 2G; Πήγαινε settings > cellural > voice & data και δες τι επιλογή έχει εκεί. Επίσης στο ίδιο μενού δες μήπως έχει απενεργοποιήσει το cellural data.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει αλλάξει την επιλογή για το δίκτυο και το έχει βάλει σε 2G; Πήγαινε settings > cellural > voice & data και δες τι επιλογή έχει εκεί. Επίσης στο ίδιο μενού δες μήπως έχει απενεργοποιήσει το cellural data.

 

Φίλε μου ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά δεν είμαι και αρχάριος. Εννοείται ότι όλα είναι ενεργοποιημένα...

Link to comment
Share on other sites

Είτε είσαι αρχάριος είτε ο πιο γκουρού χρήστης μπορεί να σου ξεφύγει κάτι, γιατί πρώτα απ' όλα είμαστε άνθρωποι. Οπότε αυτά σου τα είπα επειδή μου ήρθαν πρώτα στο μυαλό και όχι επειδή σε θεωρώ αρχάριο. Πάμε παρακάτω :)

 

Αν δεν δοκίμασες να βγάλεις κάρτα sim και να κάνεις reset τα network settings, δοκίμασε και τα 2 και εφόσον δεν πιάσουν ούτε αυτά τότε κάνε restore.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάνεις restore δεν δοκιμάζεις άλλη sim να δεις αν σου τα εμφανίζει ή όχι; Αν δεν το δοκίμασες και αυτό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restore............ τίποτα τα ίδια. Θα δοκιμάσω άλλη κάρτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ο γιός μου κατανάλωσε ΟΛΑ τα MB και το όριο των 15€ που είχα βάλει. Οπότε σωστά δεν μου εμφανίζει τα data. Τσάμπα και το restore που έκανα, τσάμπα και η ταλαιπωρία...!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα restore............ τίποτα τα ίδια. Θα δοκιμάσω άλλη κάρτα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά ο γιός μου κατανάλωσε ΟΛΑ τα MB και το όριο των 15€ που είχα βάλει. Οπότε σωστά δεν μου εμφανίζει τα data. Τσάμπα και το restore που έκανα, τσάμπα και η ταλαιπωρία...!!

 

Μήπως έχει ενεργοποιημένη τη βοήθεια Wi-Fi; εάν ναι απενεργοποίησε τη άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει ενεργοποιημένη τη βοήθεια Wi-Fi; εάν ναι απενεργοποίησε τη άμεσα.

Την απενεργοποίησα, αλλά δεν έχει σχέση με το πρόβλημά μου. Αυτή η ενέργεια χρειάζεται για να μπαίνει αυτόματα στο 3g όταν δεν έχεις wifi...

Εγώ μίλησα με wind και πράγματι είχαν τελειώσει όλα τα δωρεάν mb που είχα από το πρόγραμμα, και επίσης επειδή είχα βάλει και όριο 15€ επιπλέον, τα είχε καταναλώσει και αυτά. Οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν μου έδινε το δικαίωμα πλέον να συνδεθώ στα data του δικτύου...

Link to comment
Share on other sites

Την απενεργοποίησα, αλλά δεν έχει σχέση με το πρόβλημά μου. Αυτή η ενέργεια χρειάζεται για να μπαίνει αυτόματα στο 3g όταν δεν έχεις wifi...

Εγώ μίλησα με wind και πράγματι είχαν τελειώσει όλα τα δωρεάν mb που είχα από το πρόγραμμα, και επίσης επειδή είχα βάλει και όριο 15€ επιπλέον, τα είχε καταναλώσει και αυτά. Οπότε καταλαβαίνεις ότι δεν μου έδινε το δικαίωμα πλέον να συνδεθώ στα data του δικτύου...

 

Εάν μου επιτρέπεις, έχει σχέση, καθώς η λειτουργία αυτή σας "έφαγε" τα δωρεάν mb. Συγκεκριμένα, η φύση της λειτουργίας είναι να κάνει switch από wi-fi σε data όταν το σήμα των δεδομένων είναι καλύτερο. Με αποτέλεσμα ενώ βρίσκεσαι στο σπίτι σου με wi-fi, να ενεργοποιούνται τα δεδομένα όταν μειώνεται το σήμα (κίτρινο εικονίδιο wi-fi).

Link to comment
Share on other sites

Εάν μου επιτρέπεις, έχει σχέση, καθώς η λειτουργία αυτή σας "έφαγε" τα δωρεάν mb. Συγκεκριμένα, η φύση της λειτουργίας είναι να κάνει switch από wi-fi σε data όταν το σήμα των δεδομένων είναι καλύτερο. Με αποτέλεσμα ενώ βρίσκεσαι στο σπίτι σου με wi-fi, να ενεργοποιούνται τα δεδομένα όταν μειώνεται το σήμα (κίτρινο εικονίδιο wi-fi).

Ενδιαφέρον!! Δεν το ήξερα, να΄σαι καλά...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θέλω να ρωτήσω κάτι αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Προσπαθώ να στείλω κανονικό μήνυμα από το κινητό μου (iphone 5s) πράσινο με λίγα λόγια , χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το wifi ούτε το 3g και στην αρχή πάει σαν iMessage και γεμίζει το μπλε από πάνω, από ότι γνωρίζω όταν δεν έχες ενεργοποιήσει το wifi η το 3g πάει αυτομάτως το μήνυμα σου σαν κανονικό μήνυμα πράσινο δηλαδη.

 

Εμενα για να γίνει αυτό , δηλαδη να πάει σαν πράσινο μήνυμα πρέπει να περάσει το πιο λίγο 12 λεπτά.

 

Υπάρχει κάποια λύση , κάποιος τρόπος για να στέλλεται αυτόματα το μήνυμα σαν πράσινο όταν δεν έχω ενεργοποιήσει το wifi η το 3g?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω κάτι αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει.

 

Προσπαθώ να στείλω κανονικό μήνυμα από το κινητό μου (iphone 5s) πράσινο με λίγα λόγια , χωρίς να έχω ενεργοποιήσει το wifi ούτε το 3g και στην αρχή πάει σαν iMessage και γεμίζει το μπλε από πάνω, από ότι γνωρίζω όταν δεν έχες ενεργοποιήσει το wifi η το 3g πάει αυτομάτως το μήνυμα σου σαν κανονικό μήνυμα πράσινο δηλαδη.

 

Εμενα για να γίνει αυτό , δηλαδη να πάει σαν πράσινο μήνυμα πρέπει να περάσει το πιο λίγο 12 λεπτά.

 

Υπάρχει κάποια λύση , κάποιος τρόπος για να στέλλεται αυτόματα το μήνυμα σαν πράσινο όταν δεν έχω ενεργοποιήσει το wifi η το 3g?

 

Νομίζω κολλάει καμία φορά.

Πήγαινε ρυθμίσεις μηνύματα και δες αν είναι ανοιχτή η επιλογή αποστολή ως sms

Μετά κλείσε τα iMessage κάνε μια επανεκκίνηση και δες αν δουλεύει. Αν είναι εντάξει ξανά άνοιξε τα iMessage μήπως διορθωθεί. Δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση για αυτό

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα όπως πρέπει και πάλι τίποτα. Το μονο που δεν έχω κάνει είναι να τα κλείσω όλα όπως λες και να το κάνω restart.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Είναι όλα όπως πρέπει και πάλι τίποτα. Το μονο που δεν έχω κάνει είναι να τα κλείσω όλα όπως λες και να το κάνω restart.

 

Σε ευχαριστώ πολύ.

 

Δοκίμασε το. Δεν υπάρχει πιστεύω κάτι άλλο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πληκτρολόγησε το μήνυμα που θέλεις να στείλεις και πάτα αποστολή. Μόλις το μήνυμα μπει σε κατάσταση αποστολής, πάτησε παρατεταμένα πάνω στο μήνυμα και από πάνω θα εμφανιστούν επιλογές. Στις επιλογές επέλεξε αποστολή ως SMS και το μήνυμα μετατρέπεται αυτόματα από iMessage σε απλό SMS.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μερικες μερες μετα απο καθε επανεκιννηση του κινητου μου βγαζει το μηνυμα για την ενεργοποιηση του imessage με αποτελεσμα να μου αδειαζει την καρτα συνεχεια.

 

Ενω το ενεργοποιω στην επομενη επανεκκινηση μου το ξαναβγαζει.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μερικες μερες μετα απο καθε επανεκιννηση του κινητου μου βγαζει το μηνυμα για την ενεργοποιηση του imessage με αποτελεσμα να μου αδειαζει την καρτα συνεχεια.

 

Ενω το ενεργοποιω στην επομενη επανεκκινηση μου το ξαναβγαζει.

 

Μια από τα ίδια , μόνο που το κάνει πιο σπάνια σε εμένα. Από την 9.1 ξεκίνησε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μερικες μερες μετα απο καθε επανεκιννηση του κινητου μου βγαζει το μηνυμα για την ενεργοποιηση του imessage με αποτελεσμα να μου αδειαζει την καρτα συνεχεια.

 

Ενω το ενεργοποιω στην επομενη επανεκκινηση μου το ξαναβγαζει.

 

Τι μήνυμα είναι αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τι μήνυμα είναι αυτό;

Αυτο που σε προειδοποιει οτι για το imessage ισως υπαρχουν χρεωσεις απο τον παροχο για την ενεργοποιηση του. Αυτο το εκανε μια φορα μονο οταν ηθελες να το ενεργοποιησεις.

 

Τωρα σε καθε επανεκκινηση μου το βγαζει και μου αδειαζει την καρτα. Πρεπει μετα απο καθε restart να το ενεργοποιω.

Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σε προειδοποιει οτι για το imessage ισως υπαρχουν χρεωσεις απο τον παροχο για την ενεργοποιηση του. Αυτο το εκανε μια φορα μονο οταν ηθελες να το ενεργοποιησεις.

 

Τωρα σε καθε επανεκκινηση μου το βγαζει και μου αδειαζει την καρτα. Πρεπει μετα απο καθε restart να το ενεργοποιω.

 

Για ποιο λογο αδειαζει η καρτα;;;

 

Κλεισε τελειως τα iSMS κανε επανεκκινηση της συσκευης και μετα ξαναενεργοποιησε τα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εδω και μερικες μερες μετα απο καθε επανεκιννηση του κινητου μου βγαζει το μηνυμα για την ενεργοποιηση του imessage με αποτελεσμα να μου αδειαζει την καρτα συνεχεια.

 

Ενω το ενεργοποιω στην επομενη επανεκκινηση μου το ξαναβγαζει.

 

Όταν λες επανεκκίνηση; Κλείσιμο - άνοιγμα ή restart;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...