Jump to content

Galaxy S Duos (S7562) : Root / Flash Custom ROM


xristosxat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Προσπαθώ να κάνω root και στο τελευταίιο βήμα μου βγάζει error "Ε:cant mount /emmc" αν επιλέξω "choose zip from internal card" και "Ε:cant mount /sdcard" αν επιλέξω "choose zip from external card". Έχω περάσει και τα δύο αρχεία zip στη μνήμη της συσκευής (δεν έχω εξωτερική κάρτα μνήμης)!!! Μπορείτε να βοηθήσετε?

 

Τελικά έβαλα μία εξωτερική κάρτα και λειτούργησε..

ευχαριστώ!

Edited by Superuser
Συνένωση Μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε Χρήστο με την Ελληνική Baseband η rom παίζει αλλά δεν αναγνωρίζει τις κάρτες sim οπότε περνάω μια απο τις beseband που έχεις προαναφέρει και ξαναξεκινάω για την rom..
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Χρήστο με την Ελληνική Baseband η rom παίζει αλλά δεν αναγνωρίζει τις κάρτες sim οπότε περνάω μια απο τις beseband που έχεις προαναφέρει και ξαναξεκινάω για την rom..

 

Ναι συνηθως στις baseband που δεν παιζει σωστα το προβλημα υπαρχει στις sim και στο wifi. Η baseband που γραφω στο πρωτο post ειναι ομως πιο καινουρια απο αυτη που ειχε μεχρι τωρα το κινητο μας. Αμα δειτε εξαφανιστηκε η λειτουργια εξοικονομησης ενεργειας και αντικατασταθηκε απο την λειτουργια αποκλεισμου ( blocking mode ).

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά το τηλέφωνο αποκτά ένα lag. Αλλά μάλλον είναι θέμα μνήμης. Με μια εκκαθάριση όλα είναι τέλεια πάλι. Πάντως όπως και να'χει είναι πολύ καλύτερα από τη stock μορφή του.:)

 

Φίλε Χρήστο, σου κατέρριψα και το ρεκόρ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά το τηλέφωνο αποκτά ένα lag. Αλλά μάλλον είναι θέμα μνήμης. Με μια εκκαθάριση όλα είναι τέλεια πάλι. Πάντως όπως και να'χει είναι πολύ καλύτερα από τη stock μορφή του.:)

 

Φίλε Χρήστο, σου κατέρριψα και το ρεκόρ.:lol:

 

Μπραβο ρε αδερφε!!!! Για πες;;;; Ποσο πηγες;;; Ανεβασε και κανα screenshoot εδω να το βλεπουμε ολοι. Να ξερουμε οτι εχει επιτυχια αυτη η rom και να το στειλω και στον δημιουργο της!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Χρήστο γιατί είναι διαφορετικό το AnTuTu μήπως γιαυτό δεν με ανεβάζει παραπάνω μήπως είναι άλλο πρόγραμμα ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτο είναι στην παλιότερη έκδοση. Κανε αναβάθμιση. Πάντως στο άλλο μου τηλέφωνο, με το παλιό έκανε καλύτερο σκορ συγκριτικά με το νεότερο.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα Χρήστο γιατί είναι διαφορετικό το AnTuTu μήπως γιαυτό δεν με ανεβάζει παραπάνω μήπως είναι άλλο πρόγραμμα ;

Αυτα με το καινουριο Antutu

Link to comment
Share on other sites

Το έχω γράψει ήδη στο θέμα του στο xda. :-)

 

Ναι ναι ναι το ειδα.... μια χαρα παει η rom. Πεταει και σε σενα!!! :D

 

Αυτα με το καινουριο Antutu

 

Κωστα τι να σου πω. Ισως δεν εχει γινει κατι σωστα. Παντως αν η συσκευη σου δεν lagαρει και την βλεπεις να μην εχει προβλημα τοτε μη δινεις και πολυ σημασια στο AnTuTu. Ενα test ειναι μονο. Μπορει να συμβαινουν πολλα, ειναι πιθανο να εχεις και μια αργη καρτα μνημης και να σου ριχνει πολυ το τελικο αποτελεσμα. Μας ενδιαφερει ομως να εχουμε συσκευη χωρις lag και οχι υψηλο σκορ στο test!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλουμε να το επαναφέρουμε το κινητό έτσι όπως το πήραμε με την ελληνική baseband και την original rom τι κάνουμε μήπως έχετε ιδέα;;
Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλουμε να το επαναφέρουμε το κινητό έτσι όπως το πήραμε με την ελληνική baseband και την original rom τι κάνουμε μήπως έχετε ιδέα;;

 

+1 Και εμένα με ενδιαφέρει αυτό!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα είχα βγει έξω και δούλευα το κινητό, και ψιλοαπογοητεύτηκα. Μιλάμε για πολύ lag. Το έβλεπα τις τελευταίες μέρες βέβαια. Και πριν λίγο καθόμουν και έπαιζα λιγάκι, και δοκίμασα να απεγκαταστήσω το Skype. Μετά από αυτό η διαφορά είναι τρομακτική... το ήξερα πως είναι βαριά εφαρμογή, αλλά δεν υπολόγιζα ότι είναι τόσο πολύ...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σήμερα είχα βγει έξω και δούλευα το κινητό, και ψιλοαπογοητεύτηκα. Μιλάμε για πολύ lag. Το έβλεπα τις τελευταίες μέρες βέβαια. Και πριν λίγο καθόμουν και έπαιζα λιγάκι, και δοκίμασα να απεγκαταστήσω το Skype. Μετά από αυτό η διαφορά είναι τρομακτική... το ήξερα πως είναι βαριά εφαρμογή, αλλά δεν υπολόγιζα ότι είναι τόσο πολύ...

Φίλε Mark έχεις δοκιμάσει το Greenify ;; που αδρανοποιεί της εφαρμογές όσο δεν της χρησιμοποιούμε ;; για να έχουμε όλες της εφαρμογές που χρειαζόμαστε όταν της θέλουμε ;..ίσως λύσει το πρόβλημα με το Skype ...Αν το έχεις και logare με το Skype τότε υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Σε περίπτωση που θέλουμε να το επαναφέρουμε το κινητό έτσι όπως το πήραμε με την ελληνική baseband και την original rom τι κάνουμε μήπως έχετε ιδέα;;

 

Κατεβαζεις την ελληνικη rom απο εδω και την περνας μεσω odin και ολα ετοιμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Mark έχεις δοκιμάσει το Greenify ;; που αδρανοποιεί της εφαρμογές όσο δεν της χρησιμοποιούμε ;; για να έχουμε όλες της εφαρμογές που χρειαζόμαστε όταν της θέλουμε ;..ίσως λύσει το πρόβλημα με το Skype ...Αν το έχεις και logare με το Skype τότε υπάρχει πρόβλημα

Για να πω την αλήθεια, δεν το έχω υπόψιν μου. Θα το δοκιμάσω και θα μεταφέρω εντυπώσεις. Ευχαριστώ πολύ πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Skype από ότι φαίνεται δεν γίνεται να αδρανοποιηθεί από το greenify. Έτσι μου λέει τουλάχιστον. Αλλά δεν πειράζει, νομίζω πως βοηθάει αρκετά με τα υπόλοιπα προγράμματα. Ευχαριστώ για το , tip.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, το Skype από ότι φαίνεται δεν γίνεται να αδρανοποιηθεί από το greenify. Έτσι μου λέει τουλάχιστον. Αλλά δεν πειράζει, νομίζω πως βοηθάει αρκετά με τα υπόλοιπα προγράμματα. Ευχαριστώ για το , tip.

Εμένα πάντως το αδρανοποιεί το Skype δεν ξέρω γιατί δεν το κάνει σε σένα για ξαναδοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Υπέθεσα πως δεν το κάνει, γιατί είχε το skype κάτω από μια λίστα με τίτλο "δεν αδρανοποιείται αυτόματα". Και παράλληλα το επέλεξα μαζί με 2 άλλες εφαρμογές και κόλλησε 2-3 λεπτά στο κυκλάκι που γυρίζει και αναγκάστηκα να το κλείσω. Σήμερα το εγκατέστησα ξανά και όλα οκ. Ευχαριστώ για άλλη μια φορά!
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την ελληνικη rom απο εδω και την περνας μεσω odin και ολα ετοιμα!!!

 

Το site αυτό έχει για Ελληνική ρομ την S7562XXALJ4 ενώ εμένα το κινητό μου έχει την S7562XXLJ3... Είναι το ίδιο???

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Η συσκευή περιλαμβάνεται στη λίστα με τις υποστηριζόμενες. Εγώ που ετρεξα την τελευταία έκδοση στη stock rom, μια χαρά δούλεψε.
Link to comment
Share on other sites

Το site αυτό έχει για Ελληνική ρομ την S7562XXALJ4 ενώ εμένα το κινητό μου έχει την S7562XXLJ3... Είναι το ίδιο???

 

Λογικα θα εχει βγει καποια αναβαθμιση και αυτη θα ειναι η επομενη εκδοση... δεν ξερω. Παει καιρος απο οταν αλλαξα rom!!!

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαζεις την ελληνικη rom απο εδω και την περνας μεσω odin και ολα ετοιμα!!!

 

Από εδώ κατεβάζουμε τo Ελληνικό Firmware ή Baseband (Δεν έχω καταλάβει την διαφορά)... Την Ελληνική rom που την βρίσκουμε???

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...