Jump to content

Galaxy S Duos (S7562) : Root / Flash Custom ROM


xristosxat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χρήστο είδα στο Xda ότι πέρασες την PMP Light ROM v8.5 και ότι είχες κάποια προβλήματα .. πες μας εντυπώσεις

 

Καλημερα φιλε. Μετα απο ενα clean install που εκανα ολα πανε πολυ καλα. Δεν εχω κανενα παραπονο. Που και που κανω κανα restart για να καθαρισει η συσκευη και ολα καλα. Και με το greenify δουλευει πολυ καλυτερα!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα φιλε. Μετα απο ενα clean install που εκανα ολα πανε πολυ καλα. Δεν εχω κανενα παραπονο. Που και που κανω κανα restart για να καθαρισει η συσκευη και ολα καλα. Και με το greenify δουλευει πολυ καλυτερα!!!

 

Γεια σου Χρήστο εκτός από το greenify και το LinkSD2 που τα ενσωμάτωσε και το πρόβλημα με την γλώσσα έχει κάτι άλλο αλλάξει ώστε να αντικαταστήσω την V7 που είμαι αρκετά ευχαριστημένος χωρίς προβλήματα και χωρίς κολλήματα ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Χρήστο εκτός από το greenify και το LinkSD2 που τα ενσωμάτωσε και το πρόβλημα με την γλώσσα έχει κάτι άλλο αλλάξει ώστε να αντικαταστήσω την V7 που είμαι αρκετά ευχαριστημένος χωρίς προβλήματα και χωρίς κολλήματα ?

 

 

Πλεον υπαρχει η v9 που ειναι απλα ενα update απο την v7 ( προσοχη μονο απο την 7 και οχι απο την 8.5 ).

Αν εχεις την 7 κανε install το update της 9 απο το CWM Recovery. Οι αλλαγες ειναι αυτες:

 

In Next v9

Based on v7

Some more smoothness + performance [Fixed missed performance in v8.5]

Language problem fixed

New ICS-PMP Platform Logo

No-frills CPU Control added

Greenify added

Link2SD added

In settings menu, some settings added/customized

Link to comment
Share on other sites

Πλεον υπαρχει η v9 που ειναι απλα ενα update απο την v7 ( προσοχη μονο απο την 7 και οχι απο την 8.5 ).

Αν εχεις την 7 κανε install το update της 9 απο το CWM Recovery. Οι αλλαγες ειναι αυτες:

 

In Next v9

Based on v7

Some more smoothness + performance [Fixed missed performance in v8.5]

Language problem fixed

New ICS-PMP Platform Logo

No-frills CPU Control added

Greenify added

Link2SD added

In settings menu, some settings added/customized

Ευχαριστω Χρηστο δεν το ειχα δει οτι βγαλανε V9... θα το περασω να δω τι λεει και αυτο...πιστευω να ειναι και αυτο καλο σαν το V7

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα. Εβαλα πριν 2 μερες την 9 και μεχρι στιγμης δουλευει αψογα σε ολα ουτε κοληματα ουτε τιποτα. Δειχνει πολυ σταθερη προς το παρον Παρακατω βαζω το λινκ για την αναβαθμηση απο την 7 στην 9 εκδοση

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2343108

Edited by geo1963
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να βρω και που το ξυπνητήρι που είχε το κινητό από τη μαμά του , γιατί το έσβησα και θέλω να το επαναφέρω. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Μια ερώτηση: μετά το update της pmp lite rom σε v9 παρατήρησα ότι όταν έχω ανοικτή εφαρμογή και κλειδώνει η οθόνη, όταν θέλω να το ξεκλειδώσω αργεί αρκετά (περίπου 2 ίσως 3 δευτερόλεπτα) να ανταποκριθεί στο power ή στο home button. Έχει τύχει και σε σας αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Μια ερώτηση: μετά το update της pmp lite rom σε v9 παρατήρησα ότι όταν έχω ανοικτή εφαρμογή και κλειδώνει η οθόνη, όταν θέλω να το ξεκλειδώσω αργεί αρκετά (περίπου 2 ίσως 3 δευτερόλεπτα) να ανταποκριθεί στο power ή στο home button. Έχει τύχει και σε σας αυτό;

 

Η λύση γι΄αυτό είναι να μην το αφήνεις να κλειδώνει με ανοιχτή εφαρμογή.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Η λύση γι΄αυτό είναι να μην το αφήνεις να κλειδώνει με ανοιχτή εφαρμογή.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Το γνωρίζω αυτό! Μπορεί για κάποιο λόγο να μείνει ενεργή η εφαρμογή (πχ browser) χωρίς να αγγίζω την οθόνη και να κλειδώσει. Απλά ρωτάω αν έχει τύχει και σε κάποιον άλλο ή ίσως έκατσε στραβά το update στο κινητό μου

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!να ρωτησω και εγώ με τη σειρα μου κάτι?έχει ραδιο η Ρομ αυτή γιατί είναι για το κινητό της γυναίκας μου και ακούει πολύ ράδιο και επίσης λυθηκε το θέμα με τα ελληνικά?ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!να ρωτησω και εγώ με τη σειρα μου κάτι?έχει ραδιο η Ρομ αυτή γιατί είναι για το κινητό της γυναίκας μου και ακούει πολύ ράδιο και επίσης λυθηκε το θέμα με τα ελληνικά?ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας!

Ράδιο έχει. Με το update στη v9 έχει λυθεί και το πρόβλημα με τα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Ράδιο έχει. Με το update στη v9 έχει λυθεί και το πρόβλημα με τα ελληνικά

 

Ευχαριστώ φίλε μου την έβαλα και όλα καλά!

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την έκδοση PMP Light ROM v9. Ξέρει κάποιος ποιές είναι οι καλύτερες ρυθμίσεις στην εφαρμογή Διαχείριση CPU No-frills, για τις μέγιστες επιδόσεις του κινητού?

Και μια ερώτηση ακόμα. Υπάρχει τελικά κάποιος τρόπος να αλλάξει σε Ελληνικό αλφάβητο η μπάρα στις επαφές, εκτός από το να κατεβάσω άλλο dialer.

Edited by gogosmama
HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Ειστε ευχαριστημενοι με το αποτελεσμα της καστομ ρομ στο συγκεκριμενο κινητο ή ειναι μια απο τα ιδια μετα απο λιγο φορτωμα???Σκαλωματα τρωει το κινητο ή δουλευει το ιδιο σταθερα (αν μπορει κανεις να πει οτι το κινητο αυτο δουλευει) με την οφισιαλ ρομ?Επειδη το εχει αλλος-η το κινητο δεν θελω να το πειραξω και μετα να με πρηζει οτι δεν κανει το ενα , δεν κανει το αλλο , παλι εσβησε στα καλα καθουμενα.
Same Sh..t , Different Day
Link to comment
Share on other sites

Χαίρεται,

 

Αφού πρώτα απογοητεύτηκα που το cynogen δεν είχε rom για το S Duos, την είχα εγκαταλείψει την προσπάθεια.

Χτες είδα ότι υπάρχουν άλλα και δοκίμασα αμέσως.

Δοκίμασα με επιτυχία την KyleOPEN και ξετρελλάθηκα γιατί επιτέλους το κινητό ήταν όπως θα έπρεπε.

Μόνο που είχε ένα θέμα με το πληκτρολόγιο.

Είδα μετά ότι το PMP Light v9 το έχει λύσει το θέμα με το πληκτρολόγιο ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!

Κάνω όλες τις κινήσεις και όταν βάζω την v7, αυτό ήταν...

Το κινητό δεν κάνει boot.

Αφού το έκανα 5-6 φορές, το άφησα 30-45 λεπτά αλλά είχε κολλήσει στο PMP Light μετά από 3-4 reboot που έκανε από μόνο του...

Ξέρει κανείς κάτι επ' αυτού;!

 

Βαρέθηκα τις προσπάθειες, και επιστρέφω στο KyleOPEN.

Αν ξέρει κάποιος την λύση για το πληκτρολόγιο, θα είναι σούπερ...

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!

μετα απο τη rom που εβαλα μου ζηταει συνεχεια να εισαγω το pin της καρτα sim και οταν το κανω αυτο δεν εχω καθολου σημα!!

γενικα ολα δουλευουν ρολοι εκτος απο τα διχτυα μου.. περιμενω απαντηση.

ευχαριστω...

Edited by jnt80
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί, και το λέει στις οδηγίες της rom. Χρειάζεται πρώτα να περάσεις εργοστασιακή rom με διαφορετικό baseband και έπειτα περνάς την custom rom. Αν δεν το κάνεις θα έχεις το πρόβλημα που περιγράφεις.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί, και το λέει στις οδηγίες της rom. Χρειάζεται πρώτα να περάσεις εργοστασιακή rom με διαφορετικό baseband και έπειτα περνάς την custom rom. Αν δεν το κάνεις θα έχεις το πρόβλημα που περιγράφεις.

 

ΣΩΣΤΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!! Αν ακολουθήσετε βήμα βήμα τις οδηγίες, μπαινει κανονικά!!:clap::clap::clap::clap::clap:

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

Τελικά, έβαλα το KyleOPEN και με το πληκτρολόγιο τελικά δεν έχει πρόβλημα, εγώ είχα!!!

 

Έχω βάλει και το Avast για ασφάλεια, και το antutu μου έβγαλε 4470. Όχι κακό...

Ξέρουμε περίπου πόσο βγάζει το antutu όταν τρέχει με το stock rom;!

Link to comment
Share on other sites

ΕΚΔΟΣΗ ΒΑΣΙΚΟΥ ΦΑΣΜΑΤΟΣ

S7562ΧΧLJ3

ΕΚΔΟΣΗ KERNEL

3.0.8-KYLEOPEN-OC-V1

ΑΡΙΘΜΟΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ

PMP U450 (GT-S7562)

 

που κανω λαθως ρε παιδια? δεν καταλαβαινω

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πάλι....

Στις οδηγίες της rom που πέρασες γράφει αυτό :

make sure you are running XXBMD6 as base ROM. If you skip this step, you may have network and signal problems after installing KyleOpen ROM. So, download the ROM image here and flash it from download mode using ODIN and PDA button BEFORE you continue!!!

(σε περίπτωση που δεν το βλέπεις, είναι διαφορετικό από το δικό σου(ΧΧLJ3).

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ απο μενα στην παρεα.. μετα απο 2 μερες επιτελους τα καταφερα κ εβαλα την PMP v9.. ηθελα να ρωτησω τροπος ή προγραμμα να διαχειριστω τις επαφες υπαρχει τωρα που δεν μπορω με το kies?? κ β) αν υπαρχει προγραμμα να φορμαρω την memory κ να την χωρισω σε μέρη χωρις να την αφαιρεσω απο το κινητο, γιατι δεν έχω card reader!.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα!

Παιδια μια βοηθεια, προσπαθω να κατεβασω την baseband S7562DDBMD1, εχω κανει εγγραφη και μου λεει οτι δεν υπαρχει το αρχειο στο sammobile, καπου αλλου υπαρχει να το κατεβασω?

ευχαριστω προκαταβολικα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...