Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.....πως μπορω να βάλω το ποσοστο τξς μπαταρίας σε %???

Πρέπει να κατεβάσεις ξεχωριστή εφαρμογή από το store για να βλέπεις σε %, κάνε search battery και θα βρείς.

 

o stock music player δεν εχει ρυθμισεις για μπασα, πριμα κ.τλ?

Έχει, πρέπει να πας στις ρυθμίσεις στην κατηγορία ήχος.

Toshiba TS605 -> Sony Ericsson W580 -> Sony Ericsson W995 -> Nokia Lumia 820 -> Xiaomi Redmi 4X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εμένα παιδιά εδώ και 2 μέρες σταμάτησε να λειτουργεί,το φλας!!Δεν ξέρω τι έπαθε,ξαφνικά;

 

Λέτε να πρέπει να πάει σε Νοκια;

 

Τυχαίνει σε κάποιον από εσάς κάτι ανάλογο;

 

Ρωτάω γιατί αναφέρουν κάποιοι προβλήματα με την black και αναρι τιέμαι μήπως είναι και αυτό κανένα κόλλημα....

 

 

 

 

 

Κανείς που μπορεί να ξέρει κάτι έστω;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω κωδικο κλειδωματος οθονης.το πληκτρολογησα για να το ξεκλειδωσω και κολλησε εκει..μετα απο λιγο εσβησε και η οθονη...δεν κλεινει το κινητο ουτε ανοιγει..καλω απο αλλο κινητο,καλει κανονικα και το κινητο δεν κανει τιποτα..τι να κανω?help me..!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω κωδικο κλειδωματος οθονης.το πληκτρολογησα για να το ξεκλειδωσω και κολλησε εκει..μετα απο λιγο εσβησε και η οθονη...δεν κλεινει το κινητο ουτε ανοιγει..καλω απο αλλο κινητο,καλει κανονικα και το κινητο δεν κανει τιποτα..τι να κανω?help me..!

 

Ας πει και κάποιος άλλος τη γνώμη του, η δική μου είναι:

 

Σύνδεσε το στον υπολογιστή και κάνε ένα backup.. (μπορεί και να ξεμπλοκάρει)

 

Μετά δυστυχώς: Hard Reset :(

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εχω κωδικο κλειδωματος οθονης.το πληκτρολογησα για να το ξεκλειδωσω και κολλησε εκει..μετα απο λιγο εσβησε και η οθονη...δεν κλεινει το κινητο ουτε ανοιγει..καλω απο αλλο κινητο,καλει κανονικα και το κινητο δεν κανει τιποτα..τι να κανω?help me..!

Δοκιμασες να κανεις σοφτ ρισετ? πατας για 15 δευτερα το πληκτρο ον/οφ και την ενταση κατω ταυτοχρονα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς αν η ένταση ήχου από τα ακουστικά μετά το update είναι η ίδια με πριν; Έχω την εντύπωση ότι είναι αισθητά χαμηλότερη, περίπου 30-40%, όταν ακούω μουσική τουλάχιστον.

 

+1 και από εμένα, εχεις δίκιο.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις σοφτ ρισετ? πατας για 15 δευτερα το πληκτρο ον/οφ και την ενταση κατω ταυτοχρονα.

 

το εκανα. εκλεισε το κινητο και ευτυχως ξαναανοιξε χωρις κανενα προβλημα.... τωρα δουλευει κανονικα αλλα γιατι πιστευεις πως εγινε αυτο?ευχαριστω για την βοηθεια....

Link to comment
Share on other sites

το εκανα. εκλεισε το κινητο και ευτυχως ξαναανοιξε χωρις κανενα προβλημα.... τωρα δουλευει κανονικα αλλα γιατι πιστευεις πως εγινε αυτο?ευχαριστω για την βοηθεια....

είναι από τα σπάνια κολλήματα του λειτουργικού....

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες να κανεις σοφτ ρισετ? πατας για 15 δευτερα το πληκτρο ον/οφ και την ενταση κατω ταυτοχρονα.

 

Παιδιά, συγγνώμη.

Με το σόφτ ρεσέτ, τι μένει στο τηλέφωνο και τι χάνεις;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....με το viber τι παιζει????ενω εχω την συσκευη σε κατασταση αναμονης οταν ερχετε μηνυμα στο viber δεν ανοιγει αυτοματα,αλλα πρεπει να μεταβω στην εφαρμογη για να δω το μηνυμα......υπαρχει καποια λυση???σρ μια συσκευη android που ειχα πριν,οποτε ειχα νεο μηνυμα στο viber ανοιγε και ειχα ειδοποιηση....

στο 920 δεν παιζει αυτο.......η κανω κατι λαθος????

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, συγγνώμη.

Με το σόφτ ρεσέτ, τι μένει στο τηλέφωνο και τι χάνεις;

Ευχαριστώ

δεν χανεις τιποτα :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....με το viber τι παιζει????ενω εχω την συσκευη σε κατασταση αναμονης οταν ερχετε μηνυμα στο viber δεν ανοιγει αυτοματα,αλλα πρεπει να μεταβω στην εφαρμογη για να δω το μηνυμα......υπαρχει καποια λυση???σρ μια συσκευη android που ειχα πριν,οποτε ειχα νεο μηνυμα στο viber ανοιγε και ειχα ειδοποιηση....

στο 920 δεν παιζει αυτο.......η κανω κατι λαθος????

 

Φίλε μου μέχρι πριν λίγο καιρό δούλευε μια χαρά το viber. Τελευταία άρχισε να το κάνει και σε εμένα. Μάλλον είναι γενικό το κακό :)

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση...πως μπορω να αφαιρεσω το σήμα της vodafone οτάν ανοίγω την συσκευή???

 

Θα πρέπει να του φλασάρεις unbranded έκδοση firmware!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να του φλασάρεις unbranded έκδοση firmware!

 

που σημαινει οτι χανω εγγυηση με το φλασαρισμα αλλης ρομ......σωστα??????

Link to comment
Share on other sites

που σημαινει οτι χανω εγγυηση με το φλασαρισμα αλλης ρομ......σωστα??????

 

Ναι αλλά μπορείς πολύ εύκολα να ξαναπεράσεις την "μαμά" ρομ όπου και λογικά επανέρχεται η εγγύηση!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά μπορείς πολύ εύκολα να ξαναπεράσεις την "μαμά" ρομ όπου και λογικά επανέρχεται η εγγύηση!

 

δηλ μπορω να περασω

την country varriant rom για το 920......

Link to comment
Share on other sites

δηλ μπορω να περασω

την country varriant rom για το 920......

 

Μπορείς να περάσεις όποια ρομ θέλεις αρκεί να είναι για RM-821 που είναι το ευρωπαϊκό 920 και να προορίζεται για το χρώμα της συσκευής που έχεις.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να περάσεις όποια ρομ θέλεις αρκεί να είναι για RM-821 που είναι το ευρωπαϊκό 920 και να προορίζεται για το χρώμα της συσκευής που έχεις.

 

το οτι η rom πρεπει να ειναι για RM-821 το καταλαβαινω.....αλλα οτι πρεπει και να επιλεξω και χρωμα συσκευης μου φενετε λιγο περιεργο......δηλ η rom παει αναλογα με το χρωμα συσκευης?????

Link to comment
Share on other sites

το οτι η rom πρεπει να ειναι για RM-821 το καταλαβαινω.....αλλα οτι πρεπει και να επιλεξω και χρωμα συσκευης μου φενετε λιγο περιεργο......δηλ η rom παει αναλογα με το χρωμα συσκευης?????

 

Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν και αν έχουν αλλά αφού υπάρχει για παράδειγμα η CV DE YELLOW και η CV DE RED γιατί να περάσω την δεύτερη αφού έχω κίτρινη συσκευή;

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι διαφορές έχουν και αν έχουν αλλά αφού υπάρχει για παράδειγμα η CV DE YELLOW και η CV DE RED γιατί να περάσω την δεύτερη αφού έχω κίτρινη συσκευή;

 

εγω παντος αγνοουσα οτι καθε χρωμα εχει δικια της rom........

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για σας να ρωτήσω κάτι όταν πήρα το κινητό πριν 10 μήνες και είχα περάσει τον λογαριασμό του facebook το ημερολόγιο μου πέταγε ειδοποίηση μήνυμα ότι γιορτάζει η τάδε επαφή τώρα δεν μου πετάει κάποιο μήνυμα τέτοιο τι μπορεί να φταίει???

 

Kαι κάτι ακόμα όταν πάω στις ρύθμισις μετά πάω εφαρμογές και πατάω στην αναζήτηση έχει ένα κουτάκι που γραφει εμφάνιση κουμπιού αναζήτησης στην οθόνη κλειδώματος το έχω τσεκαρισμένο αλλα δεν μου εμφανίζει κάτι στην οθόνη κλειδώματος

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να βαλει Link για την rom country variant την Ελληνική....

Σκέφτομαι να αλλαξω την rom της voda με αυτη....εχουν πολλές διαφορές μεταξύ τους;;;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...