Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους :)

Είμαι κάτοχος ενός lumia 920 το οποίο και πήρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή επειδή έχει ένα ράγισμα. Έχω μπει στην διαδικασία να το δώσω επειδή με δυσκολεύει λίγο λόγω βάρους αλλά και επειδή άρχισε να με ενοχλεί λίγο το ράγισμα,το οποίο όμως είναι μικρό.

 

Έχω μια πρόταση για ανταλλαγή με το samsung ativ s.

 

Αξίζει αυτή η ανταλλαγή ή το lumiaki είναι πολύ καλύτερο;;

 

προσωπική αποψη, το "lumiaki" είναι καλύτερο αλλά το ραγισμένο "lumiaki" όχι.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους :)

Είμαι κάτοχος ενός lumia 920 το οποίο και πήρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή επειδή έχει ένα ράγισμα. Έχω μπει στην διαδικασία να το δώσω επειδή με δυσκολεύει λίγο λόγω βάρους αλλά και επειδή άρχισε να με ενοχλεί λίγο το ράγισμα,το οποίο όμως είναι μικρό.

 

Έχω μια πρόταση για ανταλλαγή με το samsung ativ s.

 

Αξίζει αυτή η ανταλλαγή ή το lumiaki είναι πολύ καλύτερο;;

 

Αντάλλαξε το και μετά ξαναντάλλαξε το με ένα ίδιο χωρίς ράγισμα. Χωρίς Νόκια χάνεις τα μισά πλεονεκτήματα των WP.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους :)

Είμαι κάτοχος ενός lumia 920 το οποίο και πήρα μεταχειρισμένο σε πολύ καλή τιμή επειδή έχει ένα ράγισμα. Έχω μπει στην διαδικασία να το δώσω επειδή με δυσκολεύει λίγο λόγω βάρους αλλά και επειδή άρχισε να με ενοχλεί λίγο το ράγισμα,το οποίο όμως είναι μικρό.

 

Έχω μια πρόταση για ανταλλαγή με το samsung ativ s.

 

Αξίζει αυτή η ανταλλαγή ή το lumiaki είναι πολύ καλύτερο;;

 

Βγάλε φώτο το ράγισμα και πόσταρε, για να πάρεις σωστές γνώμες. Ράγισμα από ράγισμα διαφέρει.

Εγω θα κράταγα το lumia απο άποψη υποστήριξης και μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Αντάλλαξε το και μετά ξαναντάλλαξε το με ένα ίδιο χωρίς ράγισμα. Χωρίς Νόκια χάνεις τα μισά πλεονεκτήματα των WP.

άψογος........:cool:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι τόσο το ράγισμα όσο το βάρος και κυρίως το πλάτος του που με κάνουν και το σκέφτομαι.

 

Τι πλεονεκτήματα προσφέρει δλδ; Αν εννοείς τους χάρτες,δεν μου χρειάζονται ιδιαίτερα..

 

http://imageshack.com/a/img6/9130/cbky.jpg

 

http://imageshack.com/a/img543/6134/76xi.jpg

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση μεγάλου μεγέθους εικόνων
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή (hardware), το Ativ S προσφέρει περισσότερα πράγματα.

 

άρχισε να με ενοχλεί λίγο το ράγισμα,το οποίο όμως είναι μικρό.

 

Μικρό το λες εσύ αυτό; :blink:

Edited by thePRODIGY

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Από πλευράς υποστήριξης είναι "αλλού" τα Lumia. Ίσως αυτό αλλάξει μετά την εξαγορά (και μακάρι να πάρουν όλοι τα καλούδια της nokia που το κάνουν άλλο λειτουργικό). Επίσης υπερτερούν και στο θέμα φωτογραφία. Δυστυχώς όμως το ράγισμά σου μου φαίνεται πολύ μεγάλο και ενοχλητικό....... Οπότε προχώρησε σε αλλαγή

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

με κλειστο το κινητο, το φορτιζω αλλα εκεινο μπουταρει μονο του...δεν γινεται να παραμεινει κλειστο/
Link to comment
Share on other sites

Σαν συσκευή (hardware), το Ativ S προσφέρει περισσότερα πράγματα.

 

 

 

Μικρό το λες εσύ αυτό; :blink:

 

Χαχαχαχα!! Η μουτσούνα που έβαλες είναι όλα τα λεφτά!! Το θεωρώ μικρό γιατί δεν φαίνεται τόσο έντονα όσο στην συγκεκριμένη φωτογραφία,εκεί το έβγαλα "μπαμ"!

 

Επίσης,εγώ το αγόρασα 100 ευρώ :cool:

Link to comment
Share on other sites

με κλειστο το κινητο, το φορτιζω αλλα εκεινο μπουταρει μονο του...δεν γινεται να παραμεινει κλειστο/

 

Όχι δεν γίνεται.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάντως , για να συνοψίζουμε, αυτό το 920 που βλέπω στην φωτό το οποίο (ευτυχώς) το πήρες μόλις 100 ευρώ... το δίνεις άνετα για Ativ S και τον φιλάς και στοργικά στο μέτωπο αυτόν τον άγιο άνθρωπο.

 

ps: Αρκεί να μην είναι και το Ativ σαν βετεράνος του Βιετνάμ..

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μας πέθανες :lol:

 

Μα περίμενα να δω (είπε μικρό βλέπεις :lol:) κανα ραγισματάκι σε καμιά γωνίτσα, να τρώει το bezel, άντε και λίγο από την οθόνη, και με το που μπαίνει η φωτογραφία, βλέπω την χαράδρα που πάω για rapelling!:lol:

 

Για να είμαι και εντός θέματος πέρα από την πλάκα, αυτό το lumia με αυτό το ράγισμα εγώ θα το αντάλλασσα άνετα με Ativ. Μην σου πω και με κανα lumia 720 και φανώ υπερβολικός.

Link to comment
Share on other sites

και με 520 να πεις δεν θα είσαι καθόλου υπερβολικός :cool:

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βάλτο αγγελία!

Εμένα δεν με χάλαγε σε αυτή την τιμή πάντως...

 

there! I said it!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ανδιαμφισβήτητα το πήρε σε καλή τιμή, αν και εγώ δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα στην θέση του. Είμαι ψιλοπερίεργος με τα πράγματα μου, τα θέλω να είναι στην πένα.

Το θέμα του όμως δεν είναι να το βγάλει αγγελία να το δώσει στην ίδια τιμή που το πήρε, αλλά να το ανταλλάξει με κάποιο άλλο. Εκεί πιστευω αν δεν υπάρχει κάποιος άμεσα ενδιαφερόμενος με Ativ, θα του είναι δύσκολο.

 

Ωραία πάντως θα ήταν (πέρα απο το ράγισμα και την ανταλλαγή) να είχαμε ένα Versus μεταξύ των δύο κινητών απο κάποιον που γνωρίζει όλα τα χαρακτηριστικά και τα καλούδια που έχει το καθένα, με όλα τα υπερ και τα κατά. Δεν το λέω στον αέρα...σκέφτομαι να αναβαθμιστώ οσονούπω!:O

Link to comment
Share on other sites

Ανδιαμφισβήτητα το πήρε σε καλή τιμή, αν και εγώ δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα στην θέση του. Είμαι ψιλοπερίεργος με τα πράγματα μου, τα θέλω να είναι στην πένα.

Το θέμα του όμως δεν είναι να το βγάλει αγγελία να το δώσει στην ίδια τιμή που το πήρε, αλλά να το ανταλλάξει με κάποιο άλλο. Εκεί πιστευω αν δεν υπάρχει κάποιος άμεσα ενδιαφερόμενος με Ativ, θα του είναι δύσκολο.

 

Ωραία πάντως θα ήταν (πέρα απο το ράγισμα και την ανταλλαγή) να είχαμε ένα Versus μεταξύ των δύο κινητών απο κάποιον που γνωρίζει όλα τα χαρακτηριστικά και τα καλούδια που έχει το καθένα, με όλα τα υπερ και τα κατά. Δεν το λέω στον αέρα...σκέφτομαι να αναβαθμιστώ οσονούπω!:O

 

Αύριο λογικά θα κάνω την ανταλλαγή και μέσα στην βδομάδα θα γράψω μερικά πραγματάκια :)

Link to comment
Share on other sites

Ανδιαμφισβήτητα το πήρε σε καλή τιμή, αν και εγώ δεν ξέρω αν θα το έπαιρνα στην θέση του. Είμαι ψιλοπερίεργος με τα πράγματα μου, τα θέλω να είναι στην πένα.

Το θέμα του όμως δεν είναι να το βγάλει αγγελία να το δώσει στην ίδια τιμή που το πήρε, αλλά να το ανταλλάξει με κάποιο άλλο. Εκεί πιστευω αν δεν υπάρχει κάποιος άμεσα ενδιαφερόμενος με Ativ, θα του είναι δύσκολο.

 

Ωραία πάντως θα ήταν (πέρα απο το ράγισμα και την ανταλλαγή) να είχαμε ένα Versus μεταξύ των δύο κινητών απο κάποιον που γνωρίζει όλα τα χαρακτηριστικά και τα καλούδια που έχει το καθένα, με όλα τα υπερ και τα κατά. Δεν το λέω στον αέρα...σκέφτομαι να αναβαθμιστώ οσονούπω!:O

Και πως θα αισθανόσουν τώρα που εμείς παίρνουμε την black και εσύ θα είχες το κατά τα άλλα αψογο ativ s γυμνό από τα καλούδια?

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και πως θα αισθανόσουν τώρα που εμείς παίρνουμε την black και εσύ θα είχες το κατά τα άλλα αψογο ativ s γυμνό από τα καλούδια?

 

Εμ γι' αυτό το λέμε δίλημμα!:lol:

 

Το θέμα είναι ότι επειδή δεν υπάρχουν πολλές επιλογές στα WP και δεν βγαίνουν καινούρια μοντέλα κάθε μέρα, έχω την πολυτέλεια να ζυγίσω όλους τους παίχτες!Χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Ας ξεχάσουμε για λίγο την ύπαρξη του ραγίσματος μιας και όπως ανέφερα δεν φαίνεται έντονα,και πραγματικά δεν με απασχολεί και τόσο πολύ. Μεταξύ του ativ και του lumia ποιο θεωρείται καλύτερο;
Link to comment
Share on other sites

Ας ξεχάσουμε για λίγο την ύπαρξη του ραγίσματος μιας και όπως ανέφερα δεν φαίνεται έντονα,και πραγματικά δεν με απασχολεί και τόσο πολύ. Μεταξύ του ativ και του lumia ποιο θεωρείται καλύτερο;

 

To Λουμια

 

Πήρε αμπερ:

http://www.nokia.com/gr-el/windows-phone-amber-update/

 

θα πάρει black:

http://www.techgear.gr/nokia-lumia-black-update-available-83241/

 

Features που βγαζει μονο για τα λούμια η Νοκια. Χωρια το here drive & here maps και όλα τα camera apps που βγαινουν κατα καιρους + άλλα καλουδια.

 

Υπάρχει σημαντική υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...