Jump to content

blogging @ myphone.gr: Editor's voice, Samsung Galaxy Note 3


DJDB
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξερω αν εχει σχολιαστει ηδη αλλα ενω προβαλλουν οτι εχει 3gb ram μετα απο hands on που ειδα, στο quadrant (system information) ελεγε total memory 2,5gb. Αρα τα 3γιγα που λενε δεν ακριβως 3. Γινεται και σε αλλα τηλεφωνα αυτο απλα θεωρω πως μισο γιγα ραμ ειναι σημαντικη διαφορα για να μην αναφερεται. Εκτος κι αν κανω καπου λαθος (το hands on ειναι απ το techblog). Κατα τα αλλα τουμπανο ειναι, μονο καφε δεν κανει!

Κάποιος είχε αναφέρει ότι 512 Mb δεσμεύονται από την κάρτα γραφικών και γι αυτό στο λειτουργικό είναι διαθέσιμα τα 2.5 Gb. Δε νομίζω ότι θα δούμε σύντομα κινητά με 3Gb ελεύθερα εκτός και αν οι κάρτες γραφικών αποκτήσουν τη δική τους αφιερωμένη μνήμη ή αποκτήσουν τα κινητά 3+ Gb μνήμη με το + να πηγαίνει στην κάρτα και τα 3 στο λειτουργικό.

Μαϊμούδαρχος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ότι θέλουμε λέμε ή μου φαίνεται;

 

Σου φαίνεται.!

 

Το note2 μου δεν έγινε dtr λόγω ανάλυσης.

Το note3 δεν έχει τέτοιο θέμα.

Το desktop το χρησιμοποιώ για surfing, mails κλπ. κάτι που κάνω άνετα με το note2, και πρόσφατα με το ZP980+. Το οποίο όμως δεν έχει mhl.

Για οποιαδήποτε δουλειά θέλω pc έχω κατεβάσει τις αντίστοιχες εφαρμογές από το playstore και για το κινητό.

Έχω και το σχετικό dock της Samsung το οποίο δίνει 3 usb και hdmi, και παίζει κανονικά και ασύρματος δέκτης για set wireless keyboard-mouse, και σύνδεση με usb hub. Έχω επίσης εφαρμογές για εκτύπωση σε printers που έχω.

Κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Σου φαίνεται.!

 

Το note2 μου δεν έγινε dtr λόγω ανάλυσης.

Το note3 δεν έχει τέτοιο θέμα.

Το desktop το χρησιμοποιώ για surfing, mails κλπ. κάτι που κάνω άνετα με το note2, και πρόσφατα με το ZP980+. Το οποίο όμως δεν έχει mhl.

Για οποιαδήποτε δουλειά θέλω pc έχω κατεβάσει τις αντίστοιχες εφαρμογές από το playstore και για το κινητό.

Έχω και το σχετικό dock της Samsung το οποίο δίνει 3 usb και hdmi, και παίζει κανονικά και ασύρματος δέκτης για set wireless keyboard-mouse, και σύνδεση με usb hub. Έχω επίσης εφαρμογές για εκτύπωση σε printers που έχω.

Κάτι άλλο;

Κάτι άλλο;ναι σε τετοιο μεγεθος μια 2 σιμ θαταν οτι καλυτερο.μετα απο παρατεταμενη χρηση σαν πσ μηπως τα δει ολα απο θερμοκρασιες.οσο για το σχεδιο οσοι εχουν ιδεες περι σχεδιου ας στείλουν βιογραφικα στις εν λογο εταιρίες για να τους παρουν για σχεδιαστες,διαβασαμε πολλα τρελα περι σχεδιου εδω.99% ειναι οθονη.οσο για το νατιβ πληκτρο ετσι κ το καταργήσουν δεν ξαναπαίρνω σαμσουνγκ.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα με το dual Sim με απασχόλησε πολύ δεν έχωκκαταλάβει ακόμη γιατί έχει κυκλοφορήσει σε κάποιες χώρες κι εδώ όχι
Link to comment
Share on other sites

ετσι οπως προβαλλονται ταυτοχρονα και τα δυο ,νομιζω οτι σε εναν businessman με τους στενους ενδυματολογικους κανονες που βαζουν οι πολυεθνικες θα ταιριαζει περισσοτερο το note 3 σαν συνδιασμος με κουστουμι

 

Εκτός και αν δουλεύεις στη Google :lol:

http://imageshack.com/a/img854/9724/9yva.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...