Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποιες φορές ο Κωτσόβολος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άλλο κατάστημα δεν κάνει θες κάρτα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έκανα χθες την αναβάθμιση από την Ισπανική. Όλα οκ και όντως είδα διαφορά. Δυστυχώς δεν μπορώ να ξαναεγκαταστησω το WhatsApp. Μου λέει όταν πατάω το τηλ. Και οκ να κατεβάσω τη νεότερη έκδοση από το σαιτ. Έλα που είναι η νεότερη (μπαίνεις στο σαιτ και πατάς desktop Mode και το κατεβάσεις για αντροιντ).

Δοκίμασα και το WhatsApp plus το οποίο σε αφήνει να βάλεις αριθμό αλλά σου λέει ότι απέτυχε να εποκοινωνησει μαζί σου, ενώ και με την επιλογή να σε πάρει τηλ. Πάλι δεν κάνει τπτ. Ξέρει κανείς κανένα κόλπο; είναι η πιο σημαντική μου εφαρμογή. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα ειμαι νεος κατοχος ενος samsung 10.1 2014 lte p605 ποιο πριν ειχα note n8000 10.1 και to p5100 . Θα ηθελα την βοηθεια σας καθ οτι με τον συγχρονισμο του λογαριασμου της google μου βγαζει στις φωτο ενα auto backup του picassa αν κρινω σωστα απο το σηματακι που βγαζει πηγα και ξετικαρα τον συγχρονισμο του πικασα απο τον λογαριασμο της google αλλα ο φακελος με τις φωτο παραμενει στις φωτο. Καμια ιδεα πως μπορω να τις αφαιρεσω αλλα και πως γενικα μπορω να τις διαγραψω τελειως να μην βγαινουν???
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει παντού είναι το auto backup της google σου κανει backup στον google λογαριασμό.

Δεν νομιζω να μπορείς να το αφαιρέσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχει παντού είναι το auto backup της google σου κανει backup στον google λογαριασμό.

Δεν νομιζω να μπορείς να το αφαιρέσεις.

Moυ το ειχε κανει και στο note 3 που εχω και με αυτον τον τροπο δεν μου εμφανιστηκε ξανα τωρα εδς δεν ξερω τι παιζει και δεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πείτε μου με πια σειρά βάζετε τα tablets σε σχέση με την οθόνη τους? Σωστά πάει πρώτο το S μετά το Note 10.1 LTE 2014 και μετά το PRO?
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι μου ειπαν στο πλαισιο, το pro εχει οθονη τεχνολογιας IPS ενω το Note 10.1 2014 εχει amoled και το S εχει super amoled.
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι μου ειπαν στο πλαισιο, το pro εχει οθονη τεχνολογιας IPS ενω το Note 10.1 2014 εχει amoled και το S εχει super amoled.

καλύτερα να ρώταγες κανένα χασάπη . του πλαίσιο (και του καθε μεγάλης εταιρείας) υπάλληλοι ουτε για λαντζα δεν κανουν!! ips Super clear LCD εχει το note 2014 . μην εμπιστεύεσαι για χαρακτηριστικά προϊόντων αυτα τα μαγαζιά ( κόσμος κάηκε τωρα τελευταία με το tab S lte ,τους έλεγαν οτι φορούσε τον Snapdragon 800 και αυτο ειχε τον 8 πύρινο )

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι μου ειπαν στο πλαισιο, το pro εχει οθονη τεχνολογιας IPS ενω το Note 10.1 2014 εχει amoled και το S εχει super amoled.

 

αχαχαχαχαχ γελαω...Το 2014 λεει amoled και το S super amoled... Αφου δεν σου ειπε οτι το pro εχει super amoled plus παλι καλα...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

καλύτερα να ρώταγες κανένα χασάπη . του πλαίσιο (και του καθε μεγάλης εταιρείας) υπάλληλοι ουτε για λαντζα δεν κανουν!! ips Super clear LCD εχει το note 2014 . μην εμπιστεύεσαι για χαρακτηριστικά προϊόντων αυτα τα μαγαζιά ( κόσμος κάηκε τωρα τελευταία με το tab S lte ,τους έλεγαν οτι φορούσε τον Snapdragon 800 και αυτο ειχε τον 8 πύρινο )

 

αχαχαχαχαχ γελαω...Το 2014 λεει amoled και το S super amoled... Αφου δεν σου ειπε οτι το pro εχει super amoled plus παλι καλα...

Καταλαβα, ...

Τελικα με ποια σειρα καλυτερης οθονης τα βαζετε οσον αφορα τα S - Note 2014 10.1 - Pro ?

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα, ...

Τελικα με ποια σειρα καλυτερης οθονης τα βαζετε οσον αφορα τα S - Note 2014 10.1 - Pro ?

υποκειμενική ερώτηση. προσωπικά επειδή ειχα πάντοτε samsung κινητά μου αρέσουν η super amoled και ας ειναι κορεσμένα τα χρώματα ! το pro δεν το εχω και δεν ξερω τη calibration εχουν κάνει στην οθόνη ,οσο για το note Εντάξει ειναι η οθόνη σε γενικες γραμμές ( για άλλους η ips lcd ειναι καλυτερη επειδή σου προσφέρει ποιο φυσικά χρώματα )περι ορέξεως

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το tablet παιρνει microsdxc UHS-1 η ειναι πολυ γρηγορη καρτα γιαυτο το tablet?

Θελω να βαλω μια 64 gb και δεν ξερω εαν οι UHS-1 μπορουν να μπουν

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα το tablet παιρνει microsdxc UHS-1 η ειναι πολυ γρηγορη καρτα γιαυτο το tablet?

Θελω να βαλω μια 64 gb και δεν ξερω εαν οι UHS-1 μπορουν να μπουν

θα την διαβάσει ,τωρα εαν θα πιάσει τις ταχύτητες δεν ξερω http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4-accessories/271945-does-galaxy-s4-support-uhs-1-speeds-uhs-1-microsd-cards.html . αφου εισαι διατεθειμένος να ξοδεψεις χρήματα γιατι δεν πας για αυτό http://www.skroutz.gr/s/4884539/Sandisk-Ultra-microSDXC-128GB-Class-10-UHS-I.html?from=drop

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

θα την διαβάσει ,τωρα εαν θα πιάσει τις ταχύτητες δεν ξερω http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4-accessories/271945-does-galaxy-s4-support-uhs-1-speeds-uhs-1-microsd-cards.html.αφου εισαι διατεθειμένος να ξοδεψεις χρήματα γιατι δεν πας για αυτό http://www.skroutz.gr/s/4884539/Sandisk-Ultra-microSDXC-128GB-Class-10-UHS-I.html?from=drop

 

Υποστηριζει εως 64gb το tablet απλα προβληματιζομαι εαν μπορει να διαβασει UHS-1 επειδη δεν το ξεχωριζει στα χαρακτηριστικα

Link to comment
Share on other sites

Υποστηριζει εως 64gb το tablet απλα προβληματιζομαι εαν μπορει να διαβασει UHS-1 επειδη δεν το ξεχωριζει στα χαρακτηριστικα

δες την πρώτη διεύθυνση που σου έστειλα . 128 έχουμε ξαναπεί την διαβάζει μια χαρα . δες αυτο

.μέχρι και το s2 που "υποστηρίζει" μέχρι 32 gb . Όλες οι καινούργιες συσκευές που υποστηρίζουν 64 δεν εχουν κανένα πρόβλημα με τις 128gb (βασικα ιδια τεχνολογία κατασκευής ειναι)
Link to comment
Share on other sites

δες την πρώτη διεύθυνση που σου έστειλα . 128 έχουμε ξαναπεί την διαβάζει μια χαρα . δες αυτο
.μέχρι και το s2 που "υποστηρίζει" μέχρι 32 gb . Όλες οι καινούργιες συσκευές που υποστηρίζουν 64 δεν εχουν κανένα πρόβλημα με τις 128gb (βασικα ιδια τεχνολογία κατασκευής ειναι)

 

Καλα και να την υποστηριζει ξεφευγει πολυ οικονομικα,θελω να μαθω εαν υποστηριζει γρηγορες microsdxc τυπου UHS-1εαν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

Καλα και να την υποστηριζει ξεφευγει πολυ οικονομικα,θελω να μαθω εαν υποστηριζει γρηγορες microsdxc τυπου UHS-1εαν ξερεις

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4-accessories/271945-does-galaxy-s4-support-uhs-1-speeds-uhs-1-microsd-cards.html

την διαβάζει σε s3,s4 επομένως και στο note απλα με την ταχύτητα δεν ειναι ξεκάθαρο , γιατι δεν πας για μια απλη class 10 (να γλυτώσεις χρήματα)

Link to comment
Share on other sites

http://forums.androidcentral.com/samsung-galaxy-s4-accessories/271945-does-galaxy-s4-support-uhs-1-speeds-uhs-1-microsd-cards.html

την διαβάζει σε s3,s4 επομένως και στο note απλα με την ταχύτητα δεν ειναι ξεκάθαρο , γιατι δεν πας για μια απλη class 10 (να γλυτώσεις χρήματα)

 

Σκεφτομαι και την kingston 64gb class10 που ειναι φτηνοτερη,απλα επειδη θα μεταφερω δεδομενα απο παιχνιδια μηπως εχει κοληματα δεν ξερω

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι και την kingston 64gb class10 που ειναι φτηνοτερη,απλα επειδη θα μεταφερω δεδομενα απο παιχνιδια μηπως εχει κοληματα δεν ξερω

προφανώς εισαι root .μπορεί να εχει μικροκολλήματα σε κάποια ,αλλά πάλι και απο εσωτερικη να τα τρέξεις μπορεί να τα εχεις(θελει ποιο δυνατο επεξεργαστή,gpu για να διαχειριστεί με άνεση τη αναλογια οθόνης με απαιτητικά παιχνίδια). η καρτα ειναι ενας απο τους πολλούς παράγοντες .κ παρε μια απλή να κανεις την δουλειά σου (και εγω μια απλη SanDisk 64 class 10 εχω, εαν ειχα τα χρήματα θα πήγαινα για την 128 . τα 64 τελικά ειναι πολυ λιγα ,εχω φουλάρη )

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι 64 gb σηκώνει

 

Φίλε όλα τα σύγχρονα που υποστηρίζουν 64 σηκώνουν και 128gb χωρίς κανένα πρόβλημα. το ταβλετ το δικό το υποστηρίζει 1000%. Είναι δοκιμασμένο από χρήστες!!!

 

καλησπερα σε ολους ,συμβιωνω με το μεγαλυτερο αδερφακι του 12,2 και με ενδιαφερον διαβαζω το thread αφου ειναι το ιδιο εργαλειο. θελω και γω να αναβαθμισω τη χωρητικοτητα του με μια 64αρα ,αλλα επειδη πια εχω παρατησει το laptop και ασχολουμαι μονο με το pro το σχολιο του alex οτι σηκωνει ακομα και 128giga micro sd το βλεπω υπερ-θετικα !!

 

επιβεβαιωνεται και απο αλλους που το εχουν δει στη πραξη?

αν ναι ποια ειναι η καλυτερη και γρηγοροτερη 128αρα που μπορουμε να βρουμε για το tablet μας τη δεδομενη στιγμη? εχω την εντυπωση οτι ειναι αρκετα παρθενα η αγορα εξω σε αυτη τη κλιμακα χωρητικοτητας καρτων και δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους ,συμβιωνω με το μεγαλυτερο αδερφακι του 12,2 και με ενδιαφερον διαβαζω το thread αφου ειναι το ιδιο εργαλειο. θελω και γω να αναβαθμισω τη χωρητικοτητα του με μια 64αρα ,αλλα επειδη πια εχω παρατησει το laptop και ασχολουμαι μονο με το pro το σχολιο του alex οτι σηκωνει ακομα και 128giga micro sd το βλεπω υπερ-θετικα !!

 

επιβεβαιωνεται και απο αλλους που το εχουν δει στη πραξη?

αν ναι ποια ειναι η καλυτερη και γρηγοροτερη 128αρα που μπορουμε να βρουμε για το tablet μας τη δεδομενη στιγμη? εχω την εντυπωση οτι ειναι αρκετα παρθενα η αγορα εξω σε αυτη τη κλιμακα χωρητικοτητας καρτων και δεν υπαρχουν και πολλες επιλογες

μονο η SanDisk εχει βγάλει στα 128 . απο επίσημη σελίδα το ταβλετ το υποστηρίζει http://pct1.sandisk.com/ProductList.aspx?DeviceID=21029

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2738206

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει ξεχωριστο θεμα για αξςσουαρ αυτου του ταμπλετ??

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/accessories

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...