Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομιζω πλεον και το data δουλευει αν και εγω ποτε δεν εβαλα sim στο tablet lol(δε χρειαστηκε) Το μονο παραπονο απο την ταμπλετα ειναι το οτι δεν τρεχει καλα τα naitive 4k videos λογο cpu βεβαια(mx player pro) . Του youtube σε 1440p καλα τρεχουν. Νομιζω απο τον 805 και μετα τρεχουν οκ. Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

"ZappIR pro" τέλειο.

Υποστηρίζει δέκτες mpeg-4;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Το είδα thanks.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Μήπως υπάρχουν κάπου αναλυτικές οδηγίες ή βίντεο για τη χρήση που μπορώ να κάνω με το πενακι γιατί έχω χαθεί. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!!!:) Λοιπον σημερα αγορασα αυτό το μοντελο από τον κωτσοβολο και δυστυχως ανακαλυψα ότι ελειπε το s pen από τη συσκευη! Κανονικα δεν επρεπε να το περιεχει μεσα?? Τι μπορω να κανω τωρα?:(
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή συγγνώμη δε σου έδωσαν σφραγισμένη συσκευή; Πώς γίνεται να έλειπε το πενάκι; Μήπως πήρες κάνα εκθεσιακό μοντέλο; Σε κάθε περίπτωση το γυρνάς πίσω και απαιτείς καινούριο. Καλού κακού το ανοίγεις και μπροστά τους να ελέγξεις ότι όλα είναι εκεί.
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω!!! το κοιταξα και ηταν σφραγισμενο και από τις 2 πλευρες!! εχει μεσα τα 2 βιβλιαράκια το ταμπλετ τα ακουστικα το φορτιστη το καλωδιο του φορτιστη και ένα ασημενιο πιαστρακι και κατι σα χτενάκια μαζι αυτά τα 2 τελευταια....δεν εχω ξεκολλησει κανενα χαρτακι από κανενα αντικειμενο γιατι το πρωτο που εκανα είναι να ελεγξω αν τα εχει όλα μεσα...:(
Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω!!! το κοιταξα και ηταν σφραγισμενο και από τις 2 πλευρες!! εχει μεσα τα 2 βιβλιαράκια το ταμπλετ τα ακουστικα το φορτιστη το καλωδιο του φορτιστη και ένα ασημενιο πιαστρακι και κατι σα χτενάκια μαζι αυτά τα 2 τελευταια....δεν εχω ξεκολλησει κανενα χαρτακι από κανενα αντικειμενο γιατι το πρωτο που εκανα είναι να ελεγξω αν τα εχει όλα μεσα...:(

Εισαι σιγουρος οτι ξερεις που ειναι το πενακι;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...να κάνω μια ερώτηση.

Το ταμπλετάκι έχει μέσα του κανένα ανεμιστηράκι; Προχτές που το δούλεψα πολύ αργά το βράδυ και δεν είχα ούτε τηλεόραση αναμένη (απόλυτη ησυχία), άκουγα έναν πολύ πολύ αχνό θόρυβο. Το έφερα δίπλα στο αυτί μου και άκουγα έναν βόμβο, ο οποίος υπήρχε με την οθόνη αναμένη. Όταν έκλεινε η οθόνη σταματούσε ο θόρυβος. Προφανώς μιλάω για ένταση που σε φυσιολογικό περιβάλλον δεν ακούγεται.

Οπότε αναρωτιέμαι αν είνα φυσιολογικό (ίσως είναι τα στοιχεία που φωτίζουν την οθόνη) ή έχει κάποιο θέμα που θα το βρω μπροστά μου στο μέλλον και καλό είναι να το λύσω στο ΠΛΑΙΣΙΟ από τώρα.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Αγόρασα και εγώ το p605 εδώ και μια εβδομάδα και είμαι ακόμα στο ψάξιμο.

Σήμερα του έβαλα και μια θήκη άλλα όταν ανοίγω το καπάκι δεν ανοίγει.

Έχω κάνει κάτι λάθος η υπάρχει πρόβλημα ?

Δεύτερον εxω φτιάξει μια σελίδα στην wix αλλά όταν πάω να την ανοίξω λέει πως θέλει flash, το κατέβασα αλλά και πάλι τίποτα,(μερικές άλλες σελίδες τις wix τις ανοίγει και άλλες όχι).

Οποίος μπορεί ας βοηθήσει παιδιά.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα.

Αγόρασα και εγώ το p605 εδώ και μια εβδομάδα και είμαι ακόμα στο ψάξιμο.

Σήμερα του έβαλα και μια θήκη άλλα όταν ανοίγω το καπάκι δεν ανοίγει.

Έχω κάνει κάτι λάθος η υπάρχει πρόβλημα ?

Δεύτερον εxω φτιάξει μια σελίδα στην wix αλλά όταν πάω να την ανοίξω λέει πως θέλει flash, το κατέβασα αλλά και πάλι τίποτα,(μερικές άλλες σελίδες τις wix τις ανοίγει και άλλες όχι).

Οποίος μπορεί ας βοηθήσει παιδιά.

Ευχαριστώ.

κανε εγκατάσταση το dolphin browser για flash player. για οθόνη μπορεί να φταίει η θήκη..

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο το έκανα και όλα μια χαρά.

Ευχαριστώ.

Όταν λέμε μπορεί να φταίει η θήκη, τι εννοείς?

ποια θήκη ειναι ; για να δουλέψει πρέπει το καπάκι να εχει μαγνητακια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ alex222800.

Ρώτησα για μην βρω πάλι καμιά που να μην κάνει.

Η μαγνήτες σε πια σημεία είναι.(πολύ άσχετος).

εγω έχω αυτη ...την Samsung EF-BP600B (ειναι η γνήσια ) .Ας σου απαντήσει,βοηθησει καποις που εχει κατι διαφορετικό ...

αυτο εχω

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να δοκιμάσουν lollipop (p605!! μονο) stock http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/development/rom-besonderes-touchwiz-5-0-2-rom-t3117133..λειτουργούν όλα (μέχρι τώρα..Δεν έχω δοκιμάσει την sim ,σύμφωνα με τα λεγόμενα του δημιουργού λειτουργεί ) .μη με ρωτάτε για knox γιατί δεν ξέρω (ήμουν από την αρχή με knox =0 )

η rom είναι port από note 12.2 .Περιέχει όλα τα προγράμματα από την 12.2

είναι ποιο smooth από την 4.4.2 ,περιέχει και κάποιο καλούδια από note 4 όπως εάν κάνουμε swipe διαγώνια το εκάστοτε πρόγραμμα θα μικρύνει και θα γίνει παράθυρο ... Η εγκατάσταση γίνεται με odin ...και δεν είναι root

https://www.dropbox.com/s/o1halpmldxkrkn0/Screenshot_2015-05-29-20-05-11.png?dl=0

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Όσοι θέλουν να δοκιμάσουν lollipop (p605!! μονο) stock http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/development/rom-besonderes-touchwiz-5-0-2-rom-t3117133..λειτουργούν όλα (μέχρι τώρα..Δεν έχω δοκιμάσει την sim ,σύμφωνα με τα λεγόμενα του δημιουργού λειτουργεί ) .μη με ρωτάτε για knox γιατί δεν ξέρω (ήμουν από την αρχή με knox =0 )

η rom είναι port από note 12.2 .Περιέχει όλα τα προγράμματα από την 12.2

είναι ποιο smooth από την 4.4.2 ,περιέχει και κάποιο καλούδια από note 4 όπως εάν κάνουμε swipe διαγώνια το εκάστοτε πρόγραμμα θα μικρύνει και θα γίνει παράθυρο ... Η εγκατάσταση γίνεται με odin ...και δεν είναι root

https://www.dropbox.com/s/o1halpmldxkrkn0/Screenshot_2015-05-29-20-05-11.png?dl=0

 

ναι προσφατα βγηκε και αυτη η ρομ αρκετα καλη ειναι (σε αυτους που αρεσει το touchwiz) ροοτ γινεται φλασαροντας τον supersu μεσω recovery

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για αυτους που το θέλουν κυρίως για τη γραφίδα,εγώ απο προσωπικη εμπειρία θα πω οτι δεν ειναι τόσο βολική όσο νόμιζα στην αρχή.Και καλά νόμιζα θα καταργούσα το χαρτί και το στυλό για γρήγορες σημειώσεις,αλλα δέεεν...Για μεγάλα κείμενα πάλι, ούτε εκεί πολυβολευει η γραφίδα και τελικά καταλήγεις να χρησιμοποιείς το παραδοσιακό keyboard για να γράφεις μεγάλα κείμενα στο τσακ-μπαμ.Σε note 3 ας πούμε για γρήγορες σημειώσεις,πιθανώς λόγω της χαμηλότερης ανάλυσης,η γραφίδα είναι όντως χρήσιμη και γρήγορη για μικρά κείμενα.

Αν ήθελα σήμερα οπωσδήποτε γραφίδα, επειδή στην φαντασίωση μου θα λειτουργούσε τέλεια,θα αγόραζα το κινητό note 3.Σε tablet θα πήγαινα στο πρόσφατο surface 3.Πιθανόν να laggαρει και αυτό-δεν το έχω δοκιμάσει-αλλα σίγουρα το note 10.1 με έχει απογοητεύσει οσοναφορά το πως ήλπιζα να λειτουργούν οι σημειώσεις με γραφίδα,η μετατροπή κειμένου απο χειρόγραφο σε κανονικό,η αναγνώριση γραφικού χαρακτήρα κτλ.

Τώρα για κάποιον που δεν θέλει γραφίδα, τότε εγώ προσωπικα δεν θα πρότεινα αυτό το tablet.'Oντας κάτοχος nexus 7 FHD απλα οσοναφορα ταχύτητα,σπιρτάδα,περιβάλλον εργασίας είναι μέρα με τη νύχτα.Το nexus πάει σφαίρα,το note καίει κάρβουνο.Άρα εγω σε 9-10 ίντσες για surfing,e-mail,videos,fb,candy,youtube κτλ θα πήγαινα σούμπιτος σε nexus 9 ή κάποιο άλλο 10ιντσο σφαιράτο tablet με ελαφρύ ui.Άρα αμα έχεις συνηθίσει στην σπιρτάδα tablets όπως τα xperia, nexus 7,lg g pad και κινητών όπως xperia z,lg g2,nexus 4-5,ascend p7 κτλ απλά θα βρείς το note 10.1 αρκετά "βαρύ" και κουραστικό.Πάντα μιλάω για αρουτάριστο note με μαμα rom.

 

 

Και εγώ φίλε μου αυτό πίστευα ότι θα κρατάω σημειώσεις στην σχολή, δεν θα χρειαστεί να μεταφέρω σημειώσεις και γενικά τέρμα στο χαρτί αλλά έκανα λάθος έπεσα θύμα του marketing:X:p, και να το πουλήσω 300) στην καλύτερη) ενώ το αγόρασα σχεδόν 700 δεν συμφέρει. Οπότε όλα αυτά που λες είναι σωστά. Όσοι θέλετε απλά ένα ταμπλετ υπάρχουν πολλές καλύτερες-οικονομικές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά τη γραφή με το πενάκι αν θέλετε δοκιμάστε και τη χειρόγραφη εισαγωγή Google. Δείχνει να είναι σε καλό δρόμο.
Link to comment
Share on other sites

Τωρα τελευταια μου χει εμφανισει 2-3 φορες προβλημα να μου γινονται τα χρωματα ροζ μωβ βγαινει ολο το καλωδιακι της οθονης.Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο? με βλεπω να μεταπηδαω στο xperia z4 οταν βγει λολ.ευτυχως ανοιγει ευκολα το καπακι και το διορθωνω μονος μου λολ Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...