Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι ακόμη, σε κάποια site εμφανίζονται κάτι μπλε κύβοι σαν τουβλάκι lego σαν να λείπει μια εικόνα, τι πρέπει να εγκατασταθεί;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι ακόμη, σε κάποια site εμφανίζονται κάτι μπλε κύβοι σαν τουβλάκι lego σαν να λείπει μια εικόνα, τι πρέπει να εγκατασταθεί;

δώσε ένα παράδειγμα...

Link to comment
Share on other sites

http://i57.tinypic.com/sgn51z.png

Δεν είναι τίποτα..(διαφημίσεις ..)

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι ακόμη, σε κάποια site εμφανίζονται κάτι μπλε κύβοι σαν τουβλάκι lego σαν να λείπει μια εικόνα, τι πρέπει να εγκατασταθεί;

δες και αυτό http://www.rojadirecta.me/ (εάν θέλεις να δεις βαζελο...:X:lol:) κατά προτίμηση αυτά με τα ποιο μεγάλα kbps (καλύτερη ποιότητα εικόνας) και σε acestream (θα είναι στα ισπανικά κατά πάσα πιθανότητα ) αλλά η εικόνα θα είναι hd μάλλον 720p super !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ο Boat browser δουλεύει με flash player ...δοκίμασε το dolphin browser που δουλεύει σίγουρα

 

 

Ο Dolphin όντως δουλεύει, αλλά ο Boat με βολεύει περισσότερο και έχω και τις αγαπημένες μου σελίδες αποθηκευμένες. Κάτι που θα μπορούσα να κάνω για να λειτουργήσει με flash ο Boat υπάρχει? ή θα πρέπει να περιμένω κάποιο update που να είναι συμβατό μιας και δεν φταίει το 4.4.1 :O

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω εάν ο Boat browser δουλεύει με flash player ...δοκίμασε το dolphin browser που δουλεύει σίγουρα

 

 

Ο Dolphin όντως δουλεύει, αλλά ο Boat με βολεύει περισσότερο και έχω και τις αγαπημένες μου σελίδες αποθηκευμένες. Κάτι που θα μπορούσα να κάνω για να λειτουργήσει με flash ο Boat υπάρχει? ή θα πρέπει να περιμένω κάποιο update που να είναι συμβατό μιας και δεν φταίει το 4.4.1 :O

Δεν το νομίζω να φτιάξει !! είμαστε σε android 4.4.2 ! όχι 1... (το flash δεν υποστηρίζετε πλέον ) θα πρέπει να πορευθείς με τα browser που το υποστηρίζον!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απ' τα 16GB πόσα μένουν καθαρά ελεύθερα σε καινούρια συσκευή;

 

Επίσης απ' όσο βλέπω η Wi-Fi έκδοση έρχεται με τον Exynos ενώ η LTE με Snapdragon - ποια είναι καλύτερη από άποψη επεξεργαστή, lags κτλ;

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Γυρω στα 11 gb μενουν ελευθερα και καλυτερα να ειναι με snapdragon. Κολληματα θα εχεις παντως και με τους 2.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Δεν πολυψηνόμουν για το tablet (προτιμώ 4:3 format και 32GB) αλλά το βλέπω τώρα στα 400 ευρώ με LTE και μου φαίνεται αρκετά καλή τιμή για καινούριο. Απαιτήσεις δεν έχω ιδιαίτερες για τα δεδομένα αυτά (κυρίως για ταινίες/μουσική το θέλω και browsing) οπότε τα κολλήματα δε με πολυπειράζουν. Τα 11GB τα θεωρώ λίγα αλλά γι' αυτά που θέλω φτάνουν, δεδομένου ότι παίρνει και SD. Απλά ρωτάω μην τύχει και είχε ας πούμε 8GB ελεύθερα γιατί εκεί παραείναι λίγα!
Link to comment
Share on other sites

Δεν το νομίζω να φτιάξει !! είμαστε σε android 4.4.2 ! όχι 1... (το flash δεν υποστηρίζετε πλέον ) θα πρέπει να πορευθείς με τα browser που το υποστηρίζον!

 

4.4.2 σωστό. Με έπεισες, :happy: πέρασα κι εγώ σε dolphin τελικά. Ίδωμεν :respect:

Link to comment
Share on other sites

 

4.4.2 σωστό. Με έπεισες, :happy: πέρασα κι εγώ σε dolphin τελικά. Ίδωμεν :respect:

Ο καλύτερος συνδυασμός ...dolphin browser και chrome browser...(ανάλογο με την περίσταση )

για dolphin browser ..addons .. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cypressworks.dolphinsendto ,https://www.dropbox.com/s/ckax1q9v60b6yaw/AdBlock%20Add-on_1.0.apk?dl=0

για pc

https://addons.mozilla.org/el/firefox/addon/dolphinconnect/

https://chrome.google.com/webstore/detail/dolphin-connect/pajecklcmiegagoelbbjldmfcbcpdpll

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος εδώ και περίπου μια εβδομάδα :), ρουταρισμένο από την δεύτερη μέρα :D χωρίς να μετρήσει το knox.Σε προσπάθεια να αποθηκεύσω οποιοδήποτε αρχείο σε φάκελο που είναι στην εξωτερική κάρτα μνήμης μου λέει πως είναι μόνο για ανάγνωση, γιατί? Διορθώνεται αυτό με κάποιον τρόπο? Ευχαριστώ προκαταβολικά για τυχόν βοήθεια.

 

Καλησπέρα φίλε μου.Το πήρες καινούργιο ή μεταχειρισμένο;Ρωτάω γιατί το δικό μου που το αγόρασα τον Δεκέμβριο από το πλαίσιο,έχει Kernel με ημερομηνία Wed Jun 11 2014 και απ' ότι έχω διαβάσει δεν μπορεί να γίνει root χωρίς να γράψει το knox.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Το πήρες καινούργιο ή μεταχειρισμένο;Ρωτάω γιατί το δικό μου που το αγόρασα τον Δεκέμβριο από το πλαίσιο,έχει Kernel με ημερομηνία Wed Jun 11 2014 και απ' ότι έχω διαβάσει δεν μπορεί να γίνει root χωρίς να γράψει το knox.

φυσικά και μπορεί!! Δες στο Xda

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου.Το πήρες καινούργιο ή μεταχειρισμένο;Ρωτάω γιατί το δικό μου που το αγόρασα τον Δεκέμβριο από το πλαίσιο,έχει Kernel με ημερομηνία Wed Jun 11 2014 και απ' ότι έχω διαβάσει δεν μπορεί να γίνει root χωρίς να γράψει το knox.

 

Απο Πλαίσιο το πήρα και εγώ, καινούργιο με το ίδιο kernel ακριβώς έγινε root σε τριάντα δευτερόλεπτα.με μια απλή εγκατάσταση του Towelroot

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Είμαι λίγο διστακτικός γιατί σύμφωνα με τα post #1990 & #1991 μου δόθηκε η εντύπωση από τον Alex ότι δεν γίνεται χωρίς να χαθεί η εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σας ευχαριστώ για την βοήθεια.Είμαι λίγο διστακτικός γιατί σύμφωνα με τα post #1990 & #1991 μου δόθηκε η εντύπωση από τον Alex ότι δεν γίνεται χωρίς να χαθεί η εγγύηση.

Θα δουλέψει... αυτήν έχεις P605XXUCNF2... Jun 11 2014; για ποιο μεταγενέστερες υπάρχει ένα μικρό εμπόδιο ...(έχει βρεθεί τρόπος για root πλέον )

Link to comment
Share on other sites

μετα απο root στο ταμπλετ , το nova go επαψε να μου λειτουργει βγαζοντας service unavailable.

εβαλα το hide my root αλλα δυστυχως με την νεα εκδοση του apk για tablets δεν μπορεις να το ξεγελασεις.

 

η λυση βρεθηκε, βαζοντας μια παλια εκδοση nova go αλλα για τα smartphones και με hide my root μπορεσα κανονικα να δω τα καναλια απο Nova Go...

 

Αναφερω το παραπανω ωστε αν καποιος φιλος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα να ξερει ποια ειναι η λυση

Link to comment
Share on other sites

μετα απο root στο ταμπλετ , το nova go επαψε να μου λειτουργει βγαζοντας service unavailable.

εβαλα το hide my root αλλα δυστυχως με την νεα εκδοση του apk για tablets δεν μπορεις να το ξεγελασεις.

 

η λυση βρεθηκε, βαζοντας μια παλια εκδοση nova go αλλα για τα smartphones και με hide my root μπορεσα κανονικα να δω τα καναλια απο Nova Go...

 

Αναφερω το παραπανω ωστε αν καποιος φιλος αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα να ξερει ποια ειναι η λυση

Ναι θέλει έκδοση NovaGO 1.0.0.3 . ΕΙΝΑΙ γνωστό εδώ και πάρα πολύ καιρό !!δεν χρειάζεται hide my root !!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η εκδοση αυτη για το tablet μας , ωστε να βγαλω την εκδοση των smartphones ?

υπαρχει καποιο link ?:D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει η εκδοση αυτη για το tablet μας , ωστε να βγαλω την εκδοση των smartphones ?

υπαρχει καποιο link ?:D

Δεν ξέρω γιατί είναι ...(έχω καιρό να το χρησιμοποιήσω) https://www.dropbox.com/s/i5py241wkajz71n/NovaGO%201.0.0.3.apk?dl=0

μπορείς να χρησιμοποιήσεις και xposed +app settings (για rotation ...κυρίως για εφαρμογές+ game που δεν περιστρεφονται ...)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν καποιος φιλος είχε το ίδιο πρόβλημα και έχει απαντηθει ξανά, αλλά έχω πρόβλημα με το screen mirroring. Έχω μια τηλεοραση lg smart tv που υποστηριζει miracast/widi. Το κινητό μου samsung note 3 συνδεεται κανονικά, το ταμπλετ όμως όχι. Μου βγάζει συνεχώς μήνυμα δεν είναι δυνατή η εκκινηση του Screen Mirroring λόγω προβλήματος υλικού. Το wifi στο ταμπλετ δουλεύει κανονικά, το ίδιο και το wifi direct. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να κάνω; Όσο γνωρίζω το wifi direct είναι το ιδιο hardware με το screen mirroring. Όποτε αν ήταν θέμα Hardware φαντάζομαι δεν θα δουλευε και το άλλο.Επίσης αν βλέπω βιντεο και πατήσω από το player το screen mirroring προβάλλεται κανονικά. Αν γνωρίζει κάποιος ας....... Edited by serafims
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν καποιος φιλος είχε το ίδιο πρόβλημα και έχει απαντηθει ξανά, αλλά έχω πρόβλημα με το screen mirroring. Έχω μια τηλεοραση lg smart tv που υποστηριζει miracast/widi. Το κινητό μου samsung note 3 συνδεεται κανονικά, το ταμπλετ όμως όχι. Μου βγάζει συνεχώς μήνυμα δεν είναι δυνατή η εκκινηση του Screen Mirroring λόγω προβλήματος υλικού. Το wifi στο ταμπλετ δουλεύει κανονικά, το ίδιο και το wifi direct. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να κάνω; Όσο γνωρίζω το wifi direct είναι το ιδιο hardware με το screen mirroring. Όποτε αν ήταν θέμα Hardware φαντάζομαι δεν θα δουλευε και το άλλο.Επίσης αν βλέπω βιντεο και πατήσω από το player το screen mirroring προβάλλεται κανονικά. Αν γνωρίζει κάποιος ας.......

 

Μηπως εχεις κανει root στο ταμπλετ;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Λέω να παραγγείλω το LTE μοντέλο απ' το Πλαίσιο (σχεδόν το μόνο κατάστημα με λογική τιμή για το συγκεκριμένο tablet). Παίζει καμιά πιθανότητα να έχει ξεμείνει κάποια προβληματική παρτίδα/β' διαλογής και να ξεστοκάρουν ή να προχωρήσω άφοβα;

 

Να διευκρινήσω ότι δεν ξέρω κάτι σχετικό, απλά διάβασα κάνα δυο δυσαρεστημένους χρήστες που είχαν αγοράσει από εκεί και είπα να ρωτήσω καλού κακού. Βέβαια από οπουδήποτε θα μπορούσαν να έχουν αγοραστεί tablet με κάποιο πρόβλημα αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Γενικά όσοι έχετε αγοράσει από εκεί τελευταία είστε ευχαριστημένοι;

 

EDIT: Κάτι ακόμα που ήθελα να ρωτήσω. Στο s-note app κάπου διάβασα ότι πρέπει να σετάρεις απ' την αρχή αν θα το χρησιμοποιήσεις σε portrait ή landscape mode κι αν θες ν' αλλάξεις πρέπει να κάνεις clear cache στο application και πάλι απ' την αρχή με καινούρια templates (άλλα για portrait, άλλα για landscape, χάνοντας ό,τι notes είχες). Ισχύει ή μπορείς να διαλέγεις portrait/landscape σε κάθε καινούριο note χωρίς clear cache; Επίσης στο tablet δεν παίζει το formula match για ν' αναγνωρίζει σχήματα;

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν καποιος φιλος είχε το ίδιο πρόβλημα και έχει απαντηθει ξανά, αλλά έχω πρόβλημα με το screen mirroring. Έχω μια τηλεοραση lg smart tv που υποστηριζει miracast/widi. Το κινητό μου samsung note 3 συνδεεται κανονικά, το ταμπλετ όμως όχι. Μου βγάζει συνεχώς μήνυμα δεν είναι δυνατή η εκκινηση του Screen Mirroring λόγω προβλήματος υλικού. Το wifi στο ταμπλετ δουλεύει κανονικά, το ίδιο και το wifi direct. Υπάρχει κάποια ρύθμιση για να κάνω; Όσο γνωρίζω το wifi direct είναι το ιδιο hardware με το screen mirroring. Όποτε αν ήταν θέμα Hardware φαντάζομαι δεν θα δουλευε και το άλλο.Επίσης αν βλέπω βιντεο και πατήσω από το player το screen mirroring προβάλλεται κανονικά. Αν γνωρίζει κάποιος ας.......

Τελικα βρεθηκε λυση στο προβλημα και σας τη παραθετω τη λυση για οποιον αλλο αντιμετωπιζει το ιδιο προβλημα.

Υπαρχει μια τελευταια αναβαθμιση απο τη Samsung που γινεται αυτοματα, "AllShare Cast Dongle S/W update" θα τη βρειτε στη διαχειρηση των εφαρμογων απο τις ρυθμισεις. Πατατε επιβολη διακοπης, στη συνεχεια καταργηση εγκαταστασης ενημερωσεων και εκκαθαριση μνημης cache. Κανετε μια επανεκκινηση και ολα ειναι τελεια.... :D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...