Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραιος!! Το μονο που μου δουλεψε με 3G και ειναι κανονικο cloud, μπαινεις και απο browser. Βεβαια εχω ενα αλλο προβλημα. Δεν μου παιζει τους υποτιτλους:p Υπαρχει καμια ρυθμιση γιατι δεν βρισκω κατι.

νομίζω δεν γίνεται ,δεν το εχω ψάξει , για streaming για ταινίες δεν στο προτείνω (κολλάει κάνει συνέχεια buffering.....) εκτός εαν μπορείς να κανεις upload >300 kbbs ,για μουσική, μεταφορά δεδομένων (μικρά αρχεία τύπου pdf......) ειναι καλό..

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

 

Ηρθε η αναβάθμιση.:):):)

 

Τη δοκίμασε κανείς?

#1393 .εαν εχεις ελληνικής Αντιπροσωπείας θα σου έρθει OTA, διαφορετικά με odin (όσοι έχετε απο άλλες χώρες)

Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική είναι και εχει ερθει ΟΤΑ , απλα δεν την εχω εγκαταστήσει ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Η ελληνική είναι και εχει ερθει ΟΤΑ , απλα δεν την εχω εγκαταστήσει ακόμα.

τι περιμένεις :lost: ; η αναβάθμιση είναι μονόδρομος .... καποια στιγμή θα υποχρεωθείς να το κάνεις . το μηχάνημα θα τσουλήσει καλύτερα:lol:

Link to comment
Share on other sites

τι περιμένεις :lost: ; η αναβάθμιση είναι μονόδρομος .... καποια στιγμή θα υποχρεωθείς να το κάνεις . το μηχάνημα θα τσουλήσει καλύτερα:lol:

 

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και κάνα μήνα τη νορβηγική 4.4.2, να βάλω μέσω odin, άραγε την ελληνική έκδοση;

Διάβασα ότι μεταγενέστερες, εκδόσεις δεν ήταν συμβατές με το towelroot.

Τη πέρασε κάποιος να μας ενημερώσει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Χρησιμοποιώ εδώ και κάνα μήνα τη νορβηγική 4.4.2, να βάλω μέσω odin, άραγε την ελληνική έκδοση;

Διάβασα ότι μεταγενέστερες, εκδόσεις δεν ήταν συμβατές με το towelroot.

Τη πέρασε κάποιος να μας ενημερώσει;

όσοι είστε root με towelroot θέλει προσοχή με μεταγενέστερες (εαν αναβαθμίσετε μπορεί να μην ξανα ρουταρετε με ασφάλεια με towelroot, should support all phones < jun 3 2014 ) η ελληνική (PDA: P605XXUCNF2 CSC: P605EURCNF1 MODEM: P605XXUCNF2 CHANGELIST: 1914976 BUILD DATE: 11.06.2014) ,δεν ξέρω εαν το δοκίμασε κάνεις ( εγω ειμαι με knox =1) τελικά μπορει να δουλεύει το towelroot ....εχει ιδια BUILD DATE: με την νορβηγική 4.4.2 (PDA: P605XXUCNF2 CSC: P605OXACNF2 MODEM: P605XXUCNF2 CHANGELIST: 1914976 BUILD DATE: 11.06.2014) (βλέπω δουλέψαμε πολύ το καλοκαίρι ..... copy paste με 2 μήνες διάφορα έδωσαν.......)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι απίστευτη είμαι 2 μέρες στο σπίτι και είπα να δω καμία σειρά από το xbmc [ATTACH]49400[/ATTACH][ATTACH]49401[/ATTACH] αν συνεχίσει έτσι βγάζω σχεδόν 9 ώρες οι περισσότερες βίντεο και YouTube
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι απίστευτη είμαι 2 μέρες στο σπίτι και είπα να δω καμία σειρά από το xbmc [ATTACH]49400[/ATTACH][ATTACH]49401[/ATTACH] αν συνεχίσει έτσι βγάζω σχεδόν 9 ώρες οι περισσότερες βίντεο και YouTube

 

Πραγματι, ειναι φοβερη η μπαταρια του και το λεω εγω που εχω κανει μονο μια φορτιση !

Το xbmc που το βρηκες? Εχεις και το Navix ?

 

Κατι αλλο

Αυτη εδω ειναι η Αυστριακη

 

Model: SM-P605

Model name: GALAXY Note 10.1 2014 Edition LTE

Country: Austria (T-Mobile)

Version: Android 4.4.2

Changelist: 1614486

Build date: Mon, 12 May 2014 10:43:53 +0000

Product Code: MAX

PDA: P605XXUCNE2

CSC: P605MAXCND1

MODEM: P605XXUCNE2

 

και αυτη ειναι η Ελληνικη

 

Model: SM-P605

Model name: GALAXY Note 10.1 2014 Edition LTE

Country: Greece

Version: Android 4.4.2

Changelist: 1914976

Build date: Wed, 11 Jun 2014 12:38:31 +0000

Product Code: EUR

PDA: P605XXUCNF2

CSC: P605EURCNF1

MODEM: P605XXUCNF2

 

Εχουν διαφορες ?

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι απίστευτη είμαι 2 μέρες στο σπίτι και είπα να δω καμία σειρά από το xbmc [ATTACH]49400[/ATTACH][ATTACH]49401[/ATTACH] αν συνεχίσει έτσι βγάζω σχεδόν 9 ώρες οι περισσότερες βίντεο και YouTube

πως βλεπεις σειρες απτο xbmc;Το εχω ακουσει και απο αλλον αυτο αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι.Εχεις καποιο λινκ για να παρω μια ιδεα;

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

πως βλεπεις σειρες απτο xbmc;Το εχω ακουσει και απο αλλον αυτο αλλα δεν εχω ιδεα τι ειναι.Εχεις καποιο λινκ για να παρω μια ιδεα;

για xbmc αυτο θα σε καλύψει στο 99% https://mega.co.nz/#F!28QiRLJY!K1VPNCEyr2mzM2MWXxdKnw

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πραγματι, ειναι φοβερη η μπαταρια του και το λεω εγω που εχω κανει μονο μια φορτιση !

Το xbmc που το βρηκες? Εχεις και το Navix ?

 

Κατι αλλο

Αυτη εδω ειναι η Αυστριακη

 

Model: SM-P605

Model name: GALAXY Note 10.1 2014 Edition LTE

Country: Austria (T-Mobile)

Version: Android 4.4.2

Changelist: 1614486

Build date: Mon, 12 May 2014 10:43:53 +0000

Product Code: MAX

PDA: P605XXUCNE2

CSC: P605MAXCND1

MODEM: P605XXUCNE2

 

και αυτη ειναι η Ελληνικη

 

Model: SM-P605

Model name: GALAXY Note 10.1 2014 Edition LTE

Country: Greece

Version: Android 4.4.2

Changelist: 1914976

Build date: Wed, 11 Jun 2014 12:38:31 +0000

Product Code: EUR

PDA: P605XXUCNF2

CSC: P605EURCNF1

MODEM: P605XXUCNF2

 

Εχουν διαφορες ?

η ελληνική ειναι ποιο καινούργια!!ελέγχουμε το Build date και τα Changelist ,για xbmc δες τη διεύθυνση mega ποιο πανω ,εχω βάλει σε φάκελο οτι χρειάζεται +++++ για xbmc

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να ξερουμε ομως αν εχουμε αλλαγες η οχι σωστα? Γιατι αν ειναι η ιδια, να μην αλλαξω τιποτα. Αυτο ηθελα να ξερω, αν φαινεται απο καπου.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε να ξερουμε ομως αν εχουμε αλλαγες η οχι σωστα? Γιατι αν ειναι η ιδια, να μην αλλαξω τιποτα. Αυτο ηθελα να ξερω, αν φαινεται απο καπου.

τι αλλαγές ψάχνεις; εχεις brandet (T-Mobile)? αλλαγές θα δεις μονο σε μεγαλα update τύπου android L (τα update μεταξύ τους εχουν να κανουν με διορθώσεις bugs , βελτίωση διαφόρων παραμέτρων πχ μπαταρία ,ταχύτητα κλπ ) δες την διαφορά στο Changelist

Link to comment
Share on other sites

για xbmc αυτο θα σε καλύψει στο 99% https://mega.co.nz/#F!28QiRLJY!K1VPNCEyr2mzM2MWXxdKnw

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η ελληνική ειναι ποιο καινούργια!!ελέγχουμε το Build date και τα Changelist ,για xbmc δες τη διεύθυνση mega ποιο πανω ,εχω βάλει σε φάκελο οτι χρειάζεται +++++ για xbmc

ευχαριστω αλλα το λινκ μου ανοιγει να κανω εγκατασταση την εφαρμογη mega και τιποτα παραπανω.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

τι αλλαγές ψάχνεις; εχεις brandet (T-Mobile)? αλλαγές θα δεις μονο σε μεγαλα update τύπου android L (τα update μεταξύ τους εχουν να κανουν με διορθώσεις bugs , βελτίωση διαφόρων παραμέτρων πχ μπαταρία ,ταχύτητα κλπ ) δες την διαφορά στο Changelist

 

Θελω να πω πως μπορει πχ μιας χωρας να εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας, η καλυτερο σημα, τετοιες διαφορες ψαχνω να δω αν υπαρχουν η εχουν ειπωθει απο ατομα που εχουν βαλει απο διαφορες χωρες , προκειμενου να προβω σε αλλαγη απο Αυστριακη σε Ελληνικη, αυτο ειναι το σκεπτικο μου.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω αλλα το λινκ μου ανοιγει να κανω εγκατασταση την εφαρμογη mega και τιποτα παραπανω.

κανε εγκατάσταση mega απο play store

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θελω να πω πως μπορει πχ μιας χωρας να εχει καλυτερη διαχειριση μπαταριας, η καλυτερο σημα, τετοιες διαφορες ψαχνω να δω αν υπαρχουν η εχουν ειπωθει απο ατομα που εχουν βαλει απο διαφορες χωρες , προκειμενου να προβω σε αλλαγη απο Αυστριακη σε Ελληνικη, αυτο ειναι το σκεπτικο μου.

σου ξαναγράφω δες τα Changelist (αλλαγές που εχουν κανει ) ελληνική Changelist: 1914976 Austria Changelist: 1614486 =300490 αλλαγές ,διορθώσεις κλπ , τι άλλο ....... η ελληνικη εχει διαφορα ενα μηνα ( παντα βγαίνουν ποιο καινούργιες rom ,πχ μετα απο ενα μηνα μπορεί να ξανα βγει ελληνική 4.4.2 με διορθώσεις) φιλικά :D

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κατάλαβα. Άντε άλλη μια ερώτηση, αν βάλω ελληνικής άπο Αυστρία η που έχω τώρα δεν θα αλλάξει ο knox?
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το κατάλαβα. Άντε άλλη μια ερώτηση, αν βάλω ελληνικής άπο Αυστρία η που έχω τώρα δεν θα αλλάξει ο knox?

εαν ακολουθήσεις οδηγίες για odin ΟΧΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση σχετικά με το dolphin browser.

Γιατί οι σελίδες όταν ανοίγουν , καλύπτουν όλο το κάδρο της οθονης;

Σε σχέση με τον Internet Explorer, ο dolphin ζουμαρει περισσοτερο, με αποτέλεσμα να σου δίνεται η εντύπωση, ότι χάνονται πληροφορίες.

Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Μπορώ να κάνω κάτι, ώστε να δείχνει όπως ο Internet explorer;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μια ερώτηση σχετικά με το dolphin browser.

Γιατί οι σελίδες όταν ανοίγουν , καλύπτουν όλο το κάδρο της οθονης;

Σε σχέση με τον Internet Explorer, ο dolphin ζουμαρει περισσοτερο, με αποτέλεσμα να σου δίνεται η εντύπωση, ότι χάνονται πληροφορίες.

Έψαξα όλες τις ρυθμίσεις αλλά δεν έβγαλα άκρη.

Μπορώ να κάνω κάτι, ώστε να δείχνει όπως ο Internet explorer;

Ευχαριστώ.

Ρίξε μια ματιά στο ρυθμίσεις, περιεχόμενο διαδικτύου

Link to comment
Share on other sites

Έριξα ρε ΑΛΕΞ, τα τσέκαρα όλα. Σε εσένα σύμφωνα με τις προ ρυθμίσεις που έχουν οι 2 browser, έχουν το ίδιο κάδρο;

Γεμίζει η οθόνη και από τους 2, αλλά ο dolphin ζουμάρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Έριξα ρε ΑΛΕΞ, τα τσέκαρα όλα. Σε εσένα σύμφωνα με τις προ ρυθμίσεις που έχουν οι 2 browser, έχουν το ίδιο κάδρο;

Γεμίζει η οθόνη και από τους 2, αλλά ο dolphin ζουμάρει περισσότερο.

Σου είναι εύκολο για καμιά φώτο; να δω τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...