Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είμαι στο παρά πέντε να πάρω την wifi έκδοση με τον exynos.

Ειναι όντως τραγικά τα πράγματα με τα πολλα lags?

Έχει βγει κάποιο update που να έρχεται στα ίσια του?

 

Lag έχει πολλα. Όπως έχω ξαναπεί το s4 μου είναι πιο γρήγορο σαν αίσθηση. Επίσης μετά από ένα update που πήρε τον Νοέμβριο, μετά παπαλα. Έβγαλαν και την σειρά pro οπότε το tablet το ξέχασε η Samsung. Με λίγα λόγια δεν θα το έπαιρνα ξανά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Lag έχει πολλα. Όπως έχω ξαναπεί το s4 μου είναι πιο γρήγορο σαν αίσθηση. Επίσης μετά από ένα update που πήρε τον Νοέμβριο, μετά παπαλα. Έβγαλαν και την σειρά pro οπότε το tablet το ξέχασε η Samsung. Με λίγα λόγια δεν θα το έπαιρνα ξανά...

 

Σε ευχαριστώ.

Καποια lags στο να γυρνας πχ τις αρχικες σελιδες δεν θα με πειραζαν , θα με ενοχλουσε ομως αν πχ κανουν συχνο lag οι web browsers (πχ στο scrolling).

Μιλαμε για χοντρες καταστασεις που σε κανουν να θες να το κλεισεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ.

Καποια lags στο να γυρνας πχ τις αρχικες σελιδες δεν θα με πειραζαν , θα με ενοχλουσε ομως αν πχ κανουν συχνο lag οι web browsers (πχ στο scrolling).

Μιλαμε για χοντρες καταστασεις που σε κανουν να θες να το κλεισεις?

 

Εχω το 16gb wi-fi τα lag που λεει ο φιλος υπαρχουν και αφορουν μονο την αρχικη επιφανεια εαν δεν εχεις ξαναδουλεψει tablet αυτου του επιπεδου δεν θα τα καταλαβεις.

Οι εφαρμογες ανοιγουν ταχυτατα ειναι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει σε tablet εαν δεν σε καλυψει αυτο δυσκολα θα σε καλυψει κατι αλλο,οσο για το εαν τελικα σε ενοχλουν τα lagαρισματα που ειναι αμελητεα εαν τα καταλαβεις μπορεις να βαλεις τον nova launcher και να δεις οτι πιο γρηγορο εχουν δει τα ματια σου.

Η μπαταρια τωρα μετρια θα ελεγα με βαρια χρηση multiwindow,video,games κρατα περιπου 5 ωρες δυσκολα θα την πας πολυ παραπανω.

Εγω προσωπικα εχω rootαρει το tablet και απολαμβανω 4 windows με δυνατοτητα να προσθετω οτι εφαρμογες θελω,και με s-pen που παλι μπορω να προσθεσω οποια εφαρμογη να ανοιγει με το παραθυρο πενας.Μονο to xbmc μου κολαει οταν το σε σε multi window για οσους ξερουν ποσο απαιτητικη εφαρμογη ειναι.Στα γραφω ολα αυτα για να σου πω οτι το tablet αυτο εχει δυνατοτητες που δεν μπορεις να φανταστεις και αν με το καιρο ψαχτεις λιγο θα βρεις απιστευτα πραγματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 16gb wi-fi τα lag που λεει ο φιλος υπαρχουν και αφορουν μονο την αρχικη επιφανεια εαν δεν εχεις ξαναδουλεψει tablet αυτου του επιπεδου δεν θα τα καταλαβεις.

Οι εφαρμογες ανοιγουν ταχυτατα ειναι οτι πιο γρηγορο κυκλοφορει σε tablet εαν δεν σε καλυψει αυτο δυσκολα θα σε καλυψει κατι αλλο,οσο για το εαν τελικα σε ενοχλουν τα lagαρισματα που ειναι αμελητεα εαν τα καταλαβεις μπορεις να βαλεις τον nova launcher και να δεις οτι πιο γρηγορο εχουν δει τα ματια σου.

Η μπαταρια τωρα μετρια θα ελεγα με βαρια χρηση multiwindow,video,games κρατα περιπου 5 ωρες δυσκολα θα την πας πολυ παραπανω.

Εγω προσωπικα εχω rootαρει το tablet και απολαμβανω 4 windows με δυνατοτητα να προσθετω οτι εφαρμογες θελω,και με s-pen που παλι μπορω να προσθεσω οποια εφαρμογη να ανοιγει με το παραθυρο πενας.Μονο to xbmc μου κολαει οταν το σε σε multi window για οσους ξερουν ποσο απαιτητικη εφαρμογη ειναι.Στα γραφω ολα αυτα για να σου πω οτι το tablet αυτο εχει δυνατοτητες που δεν μπορεις να φανταστεις και αν με το καιρο ψαχτεις λιγο θα βρεις απιστευτα πραγματα.:)

 

εχω την lte version.o tw launcher οντος κινειτε δυσκολα και εκει εντοπιζετε ενα ειδους lag.απο εκει και περα εγω εβαλα τον τελευτεο apex launcher kai to tablet παει σφερα.η μπαταρια που λενε δεν ειναι καλη εμενα κραταει ανετα κοντα στις 2 μερες με κανονικη χρηση.δε παιζω πολλα παιχνιδια ειναι η αληθεια.θελω να ρουταρο το ταμπλετ και να βαλω custom rom απλα σκεφτομαι τον knox.εσυ απλα το εχεις ρουταρι η εχεις βαλει και καποια custom;

Link to comment
Share on other sites

εχω την lte version.o tw launcher οντος κινειτε δυσκολα και εκει εντοπιζετε ενα ειδους lag.απο εκει και περα εγω εβαλα τον τελευτεο apex launcher kai to tablet παει σφερα.η μπαταρια που λενε δεν ειναι καλη εμενα κραταει ανετα κοντα στις 2 μερες με κανονικη χρηση.δε παιζω πολλα παιχνιδια ειναι η αληθεια.θελω να ρουταρο το ταμπλετ και να βαλω custom rom απλα σκεφτομαι τον knox.εσυ απλα το εχεις ρουταρι η εχεις βαλει και καποια custom;

 

To εχω απλα ρουταρει με cf auto root δυστιχως το knox εγραψε,δεν εχω αλλαξει recovery oyte ebala custom rom,δεν νομιζω οτι την χρειαζομαι,παγωσα 6 εφαρμογες του knox με titanium και κατεβασα 3 εφαρμογες απο το play store που προσθετουν εφαρμογες στο multiwindow και στο παραθυρο πενας και σου δινουν την δυνατοτητα να εχεις 4 παραθυρα ανοιχτα.

θελω και εγω να ρωτησω αν ξερει κανεις σε περιπτωση που παθει κατι και πρεπει να παει στην samsung ποιος τροπος υπαρχει να γινει unroot και να μηδενισει το knox?

Link to comment
Share on other sites

Aρα περιμενουμε να βρεθει τροπος,οποιος μαθει ας ποσταρει να μαθουμε και εμεις;)

 

 

 

 

 

Το knox δεν μηδενίζει

 

Δε νομιζω να βρεθει ποτε τροπος δυστυχως.....

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να βρεθει ποτε τροπος δυστυχως.....

 

Δυστυχως αυτο το εκανε η σαμσουνκγ απο 4.3 και μετα και ακομα δεν εχει βρεθει λυση.οταν γραψει ο knox η εγγυηση χανετε δυστυχως.βεβαια δε σημαινει οτι αναγκαστικα θα παθει κατι το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου wifi πάντως δεν έχω παρατηρήσει κανένα lag. Τρέχει τα πάντα σφαίρα (σε στοκ κατάσταση).

 

Στην μπαταρία, έχω μονίμως πρώτο τον διακομιστή μέσων και μου τρώει πολύ ακόμα και όταν είναι idle. Καμιά ιδέα;

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου μια χαρά σφαίρα πάει...

 

Παιδιά έχει κανείς καμιά λίστα με TOP10 Apps και Games να προτείνει;

ή ακόμη καλύτερα απο προσωπική χρήση, τί χρησιμοποιείτε;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι αρέσει στον καθένα. Εμένα πχ μου αρέσουν τα puzzle games.

Πες τι σου αρέσει από εφαρμογές ή παιχνίδια να σου πούμε.

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Μία γενική ιδέα μπορείς να πάρεις διαβάζοντας τα παρακάτω θέματα :

 

* Android - The best of (2014)

* Android - προτάσεις: Παιχνίδια

Link to comment
Share on other sites

Μία γενική ιδέα μπορείς να πάρεις διαβάζοντας τα παρακάτω θέματα :

 

* Android - The best of (2014)

* Android - προτάσεις: Παιχνίδια

 

ΩΡΑΙΟΣ! Κάτι τέτοιο ήθελα!

 

ΩΡΑΙΟΣ! Κάτι τέτοιο ήθελα!

 

Για Tablet υπάρχει κάποια αντίστοιχη λίστα;

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sofos_5
Συνένωση Μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Για Tablet υπάρχει κάποια αντίστοιχη λίστα;

 

Δυστυχώς προς το παρών όχι, με μία αναζήτηση όμως είτε γενικά στο google είτε στο youtube θα σου βγάλει σίγουρα πολλές επιλογές :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο samsung Updates Live πως βγήκε η 4.4.2 για το WiFi Edition !!

Ελπίζω πως και για το LTE που έχω δεν θα αργήσει να βγει....

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα στο samsung Updates Live πως βγήκε η 4.4.2 για το WiFi Edition !!

Ελπίζω πως και για το LTE που έχω δεν θα αργήσει να βγει....

 

Σοβαρά ;; Άντε ωραία λοιπόν να βγει και για το lte κι ας ελπίσουμε να μας δώσει τον καινούριο launcher όπως στα tab pro και στα note pro. :O:O:O:blink:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια.. Παρέλαβα σμρ τ γκαλαξι κ έχω κάποιες απορίες..

 

1. Κανονικά δεν θα πρεπε να είναι χει ακουστικά;

 

2. Δεν μου έχει βγάλει κάποια ενημέρωση λογισμικού και όταν κοιτώ λέει είναι ενημερωμένο.. Η έκδοση που έχω είναι : P605XXUBMJ4

Είναι όντως ενημερωμένο με την τελευταία έκδοση και πως γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδια.. Παρέλαβα σμρ τ γκαλαξι κ έχω κάποιες απορίες..

 

1. Κανονικά δεν θα πρεπε να είναι χει ακουστικά;

 

2. Δεν μου έχει βγάλει κάποια ενημέρωση λογισμικού και όταν κοιτώ λέει είναι ενημερωμένο.. Η έκδοση που έχω είναι : P605XXUBMJ4

Είναι όντως ενημερωμένο με την τελευταία έκδοση και πως γίνεται αυτό;

 

Ευχαριστώ

 

Δεν θυμαμαι πια εκδοση πρεπει να εχει αλλα εγω που πηρα το ελληνικο wi-fi εχει ακουστικα

Link to comment
Share on other sites

Η Lte δεν δεν έχει; και με ενημερώσεις για δεν βρίσκει; ρωτώ γτ φοβάμαι μήπως μου ρθε ανοιγμένο...

 

H lte exei kanonika akoustika

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. απαγορεύεται αυστηρά η μεταγραφή των ελληνικών με την χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish). Τα επόμενα μηνύματα που θα διατυπωθούν σε αυτήν τη μορφή δύναται να αφαιρεθούν από την ομάδα διαχείρισης του myphone.gr χωρίς προειδοποίηση.

Edited by Sofos_5
Greeklish.
Link to comment
Share on other sites

Η Lte δεν δεν έχει; και με ενημερώσεις για δεν βρίσκει; ρωτώ γτ φοβάμαι μήπως μου ρθε ανοιγμένο...

 

Eαν δεν ειχε ταινια ασφαλειας στα πλαγια εχει ανοιχτει αλλα για τα ακουστικα μπορεις να δεις στην παρουσιαση στο internet εαν περιεχονται ψαξτο στο youtube θα το βρεις ευκολα,οσο για τις ενημερωσεις μπες στο sammobile βαλε το μοντελο και την χωρα και θα δεις τι πρεπει να εχει

Link to comment
Share on other sites

Φλάσαρα μέσω ODIN την 4.4 που βγήκε χθες. (δεν είμαι root, δεν έκανε trigger τίποτε, όλα official)

 

Μόνο θετικές εντυπώσεις έχω

 

+ καλύτερη μπαταρία

+ αισθητά πιο γρήγορο tablet

+ ΜΑΚΡΑΝ πιο χαμηλή χρήση μνήμης

+ Multi user

+ restricted access (τρελό feature αυτό)

 

ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες οθόνης περίπου σου βγάζει με την 4.4? Επίσης, πόση είναι η διαθέσιμη RAM? Εχεις παρατηρήσει καθόλου κολλήματα?
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

Η Lte δεν δεν έχει; και με ενημερώσεις για δεν βρίσκει; ρωτώ γτ φοβάμαι μήπως μου ρθε ανοιγμένο...

 

Lte κι εγω...ακουστικα κανονικα.

Το δικο μου ειναι στην 4.3...η επισημη 4.4.2 δεν παιζει ακομα.:ninja:

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...