Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα

θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να δει ενα usb 3.0 stick 32gb με το καλωδιο otg

μου βγαζει οτι δεν το βλεπει

υπαρχει καποιος τροπος να το κανω να το αναγνωρισει?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα

θα ηθελα να ρωτησω πως γινεται να δει ενα usb 3.0 stick 32gb με το καλωδιο otg

μου βγαζει οτι δεν το βλεπει

υπαρχει καποιος τροπος να το κανω να το αναγνωρισει?

ευχαριστω

σε τι format ; δοκίμασε με es Explorer (εξερεύνηση),λογικά θα δουλέψει ..διαβαζει fat32,exfat,ntfs (ενεργοποίησε την λειτουργία για usb μεσα απο τις ρυθμίσεις του προγράμματος). το explorer του ταβλετ δεν διαβάζει ntfs

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ιδέα για το πότε θα έρθει lolipop στο εργαλείο;

Δεν πρέπει να έχουν πάρει update πάντως ούτε το 12. 2 pro, ούτε το tab s, έτσι δεν είναι;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε ιδέα για το πότε θα έρθει lolipop στο εργαλείο;

Δεν πρέπει να έχουν πάρει update πάντως ούτε το 12. 2 pro, ούτε το tab s, έτσι δεν είναι;

ετοιμάζεται.... στα 12.2 ,τα s,tab 4 εχει ξεκινήσει (οχι στην Ελλάδα ....ως συνήθως θα αργήσει!! ,όσοι πιστοί με odin)

http://samsung.youmobile.org/

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εμενα μουρθε μια ενημερωση συστήματος (ελληνικο,wifi 16gb) γύρω στα 210 mb.Ti να ναι?την κάνω εγκατασταση.

Ναι

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σπαστικό να σου βγάζει μηνυμα "υπηρεσίες google play διακόπηκε" και "Google+ διακόπηκε" κάθε λιγο και λιγάκι, ειδικά οταν χρησιμοποιείς chrome ή άλλες εφαρμογές της Google, το έχετε αντιμετωπίσει στο lte μοντέλο;

Το δικο μου ειναι ρουμανικό, και όσες φορές του έβαλα roms με Odin (αρχικά τη NÉE και μετά τις 2 τελευταίες ελληνικές EU - πάντα stock) δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών, αλλά τις πέρναγα απο πανω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ξεφορτωθώ τη δυσλειτουργία αυτή, ή (μόνο) με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά πέρασμα ξανά του λογισμικού θα το καταφέρω;

Υπάρχουν κάποια ποστ παλιότερα αναφορικά με το θεμα;

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το σπαστικό να σου βγάζει μηνυμα "υπηρεσίες google play διακόπηκε" και "Google+ διακόπηκε" κάθε λιγο και λιγάκι, ειδικά οταν χρησιμοποιείς chrome ή άλλες εφαρμογές της Google, το έχετε αντιμετωπίσει στο lte μοντέλο;

Το δικο μου ειναι ρουμανικό, και όσες φορές του έβαλα roms με Odin (αρχικά τη NÉE και μετά τις 2 τελευταίες ελληνικές EU - πάντα stock) δεν έκανα επαναφορά εργοστασιακών, αλλά τις πέρναγα απο πανω. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να ξεφορτωθώ τη δυσλειτουργία αυτή, ή (μόνο) με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά πέρασμα ξανά του λογισμικού θα το καταφέρω;

Υπάρχουν κάποια ποστ παλιότερα αναφορικά με το θεμα;

δοκίμασε μια εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνήμης cache (του playstore,Google + ) δεν εχει κάτσει καλα η τελευταία rom που πέρασες ..(για αυτο συνίσταται επαναφορά ....ειναι λαχείο ..εαν δεν κανεις)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Τα καθαρίζω επανειλημμένα τα cache αλλά δεν...

Οπότε πάμε για εργοστασιακές και ξανά στήσιμο...Τουλάχιστον είμαστε σίγουροι ότι θα λυθεί το θέμα;

και επιτρέψτε μου και μια χαζή ερώτηση...όταν λέμε "στήνω από την αρχή", ΔΕΝ κάνω επαναφορά αντιγράφων ασφαλείας από το λογαριασμό google?

Edited by matthiasscorp

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και μερικές μέρες έχω συνεχείς αποσυνδεσεις στο wifi. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, άλλαξα router αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Με άλλη συσκευή (note 4) με το ίδιο router δεν υπάρχει πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εδώ και μερικές μέρες έχω συνεχείς αποσυνδεσεις στο wifi. Έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων, άλλαξα router αλλά το πρόβλημα συνεχίζει. Με άλλη συσκευή (note 4) με το ίδιο router δεν υπάρχει πρόβλημα.

Κάνε επανεκκίνηση συσκευή και ρούτερ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

να σας ρωτήσω και εγώ σαν αρχάριος χρήστης tablet (θα είναι το πρώτο μου) και επειδή έχω χαθεί λίγο στο forum και δεν βγάζω άκρη...:p

θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει τα χρήματα του (400ευρώ Πλαίσιο) και αν όντως θα έχω τα προβλήματα με τα lags που αναφέρονται σε απλή καθημερινή χρήση (browsing,chat,μουσική και καμια ταινία)

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Μια γενική ερώτηση: σε OTA update το αρχείο της αναβάθμισης πιάνει κάποιο χώρο που δεν ελευθερώνεται (χωρίς root), σωστά; Αν κάνεις την αναβάθμιση μέσω KIES το αρχείο κατεβαίνει στο PC; Οπότε δεν πιάνει χώρο στη συσκευή; Γενικά πότε είναι καλύτερα για τη μπαταρία να συνδέουμε τη συσκευή με το PC (δεδομένου ότι τη συνδέουμε για μεταφορά αρχείων, updates κτλ, δηλαδή όχι για να τη φορτίσουμε), όταν είναι full γεμάτη ή σε άλλη στιγμή;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ο player της μανας του δεν παιζει xvid ac3 αρχεια?

ακομα μαμα player δουλεύεις ;;;;;;κανε εγκατάσταση το mx player + codec για ac3,dts για να παίξεις τα ΠΑΝΤΑ !!!

δες pm που σου έστειλα...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Στα 349€ αξίζει έστω και εάν είναι δύο ετών tablet? Χρειάζομαι ένα tablet για την δουλειά για σημειώσεις, office μέχρι 10" για ευκολία, και το σκ για novago,σειρες και το σκεφτομαι σοβαρά . Μεγάλη οθόνη, καλά specs , εννοείται οτι θα ρουταριστεί σε περίπτωση αγορας του, αλλά με προβληματιζει το UI και το lag που αναφέρετε σε παραπάνω posts.
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

ακομα μαμα player δουλεύεις ;;;;;;κανε εγκατάσταση το mx player + codec για ac3,dts για να παίξεις τα ΠΑΝΤΑ !!!

δες pm που σου έστειλα...

 

O mx player δεν εγκαθιστά και τα codecs; Χρειάζεται κάτι παραπάνω απ' το installation του mx;

Link to comment
Share on other sites

Η LTE εκδοση 349 ευρω στο plaisio για το Σαββατοκυριακο. Αν ψάχνεις ταμπλετ στο οικοσύστημα του android με γραφίδα , το συγκεκριμένο είναι μονόδρομος σε αυτά τα χρήματα. Edited by wickerman_3
Caer esta permitido, levantarse es obligatorio
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε καμια πληροφορια γιατι το σκεφτομαι κ εγω...

Αξιζει η επειδη ειναι 2ετιας πρεπει να παμε σε καινουριο?

Ψαχνω κατι σε 10ιντσο κ να πηγαινει νορμαλ χωρις πολλα lag.

Απλα να μην το παιδευουμε με το κινητο αλλο...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...