Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πήρα ένα καλώδιο για σύνδεση με τηλεόραση μίνι usb se hdmi. Χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα ή κάποια ρύθμιση για να βλέπω την εικόνα του note 10.1 στην τηλεόραση? Επίσης μπορώ να μεταφέρω την εικόνα του προγράμματος της νοβα στην τηλεόραση?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πήρα ένα καλώδιο για σύνδεση με τηλεόραση μίνι usb se hdmi. Χρειάζεται κάποιο πρόγραμμα ή κάποια ρύθμιση για να βλέπω την εικόνα του note 10.1 στην τηλεόραση? Επίσης μπορώ να μεταφέρω την εικόνα του προγράμματος της νοβα στην τηλεόραση?

ποιο καλώδιο ; (δεν χρειάζεται τίποτα !!δεν θέλει μίνι usb se hdmi!! πατάτα έκανες ...) χρειάζεται MHL HDMI καλώδιο .για nova ΔΕΝ γίνεται !! δεν το επιτρέπει το πρόγραμμα novago !!

Link to comment
Share on other sites

ποιο καλώδιο ; (δεν χρειάζεται τίποτα !!δεν θέλει μίνι usb se hdmi!! πατάτα έκανες ...) χρειάζεται MHL HDMI καλώδιο .για nova ΔΕΝ γίνεται !! δεν το επιτρέπει το πρόγραμμα novago !!

Σωστό καλώδιο έχω πάρει...τι πρέπει να κάνω? Είμαι ροοτ.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι περιεργο, παρατηρησα οτιοταν εχω το ταμπλετ στην θηκη με το μαγνητικο καπακι εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας, ειναι λογικο αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι περιεργο, παρατηρησα οτιοταν εχω το ταμπλετ στην θηκη με το μαγνητικο καπακι εχει μεγαλυτερη καταναλωση μπαταριας, ειναι λογικο αυτο?

Η θήκη δεν έχει σχέση με κατανάλωση.....

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν ισχύει αυτό. Κάποια εφαρμογή πρέπει να στην κάνει

 

Και εγω ετσι σκεφτηκα, αλλα μόλις αλλάζω θήκη τοτε εχω βελτιωση αυτονομιας, τι να πω περιεργο.....

Link to comment
Share on other sites

Σωστό καλώδιο έχω πάρει...τι πρέπει να κάνω? Είμαι ροοτ.

 

η σαμσουνγκ θέλει δικό της καλώδιο, mhl.. πιθανόν να υπάρχουν κ απομίμησεις..

 

αν είχες σωστό απλώς θα έδειχνε, δεν χρειάζεται ρύθμιση.. με την σύνδεση προβάλλει στην τηλεόραση..

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ετσι σκεφτηκα, αλλα μόλις αλλάζω θήκη τοτε εχω βελτιωση αυτονομιας, τι να πω περιεργο.....

 

Καλημερα. Το πιο πιθανον ειναι να μενει η οθονη ανοιχτη οταν κλεινεις την θηκη. Την εχω πατησεις και εγω ετσι.

 

Σχετικα με τα lag του 605 θα συμφωνησω. Και εγω την περιμενα πιο δυνατη την συσκευη αλλα τελικα δεν ειναι....

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ρουταρισα και εγω την ταμπλετα γιατι ενας απο τους λογους ηταν οτι με Chrome και Dolphin Browser σε καποιες σελιδες μου κανει redirect για virus και εγκατασταση καποιον προγραμματων. Εγκατεστησα το AdBlock Plus και το AirPush Detector αλλα δε φαινεται να κανουν τρομερη δουλεια ... Παλι σε καποιες σελιδες σε ανακατευθυνει με spam ...

 

Υπαρχει καποιος τροπος , καποιο trick να απαλλαγω απο αυτο το εκνευριστικο πραγμα ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ρουταρισα και εγω την ταμπλετα γιατι ενας απο τους λογους ηταν οτι με Chrome και Dolphin Browser σε καποιες σελιδες μου κανει redirect για virus και εγκατασταση καποιον προγραμματων. Εγκατεστησα το AdBlock Plus και το AirPush Detector αλλα δε φαινεται να κανουν τρομερη δουλεια ... Παλι σε καποιες σελιδες σε ανακατευθυνει με spam ...

 

Υπαρχει καποιος τροπος , καποιο trick να απαλλαγω απο αυτο το εκνευριστικο πραγμα ?

χρειάζεται ΜΌΝΟ αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934544462 (σβήσε τα άλλα )

εάν δεν δουλεύει η ποιο πάνω έκδοση (μάλλον είναι για android 5 ) κάνε αυτήν την έκδοση https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934538388

εάν έχεις χάσει οριστικά την εγγύηση κάνε εγκατάσταση μια custom rom

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

ωραιος !!! με αυτο φαινεται πως δουλεψε και με το παραπανω

ναι την εγγυηση την εχασα ... το Knox ειναι 1 ...

Link to comment
Share on other sites

ωραιος !!! με αυτο φαινεται πως δουλεψε και με το παραπανω

ναι την εγγυηση την εχασα ... το Knox ειναι 1 ...

κάνε εγκατάσταση μια custom rom ...το ταβλες θα "τρέχει" πολύ καλύτερα ... το adaway "κόβει" τις διαφημίσεις από παντού ..Browser...προγράμματα....παιχνίδια...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

χρειάζεται ΜΌΝΟ αυτό https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934544462 (σβήσε τα άλλα )

εάν δεν δουλεύει η ποιο πάνω έκδοση (μάλλον είναι για android 5 ) κάνε αυτήν την έκδοση https://www.androidfilehost.com/?fid=95916177934538388

εάν έχεις χάσει οριστικά την εγγύηση κάνε εγκατάσταση μια custom rom

 

Αυτο για να λειτουργησει , πρεπει να ειναι root η συσκευη ?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για να λειτουργησει , πρεπει να ειναι root η συσκευη ?

φυσικά(μόνο για root) ...για συσκευές χωρίς root AdBlock Plus,Adguard Premium ..αλλά μόνο για browser ...σε αντίθεση με adaway που τα "κόβει"από ΠΑΝΤΟΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η smartec είναι επίσημο service...

 

Σε ευχαριστω,επειδη η smartec ειναι χαιδαρι εαν το δωσω σε ενα απο τα επισκευαστηκα κεντρα στην περιοχη μου θα παει στην smartec ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα παει. Καλυτερα για να κερδισεις χρονο πηγαινε το εσυ.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εχετε να προτεινεται κανεναν launcher για το ταμπλετ? Αρουταριστο..

φυσικά nova launcher !!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για το 605 ποια είναι η πιο καλή custom που έχει βγει μέχρι τώρα?

δυστυχώς δεν υπάρχουν πολλές ...http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2774680

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ alex...Επιπλεον βαζω να δω livestreams απο γνωστα site αλλα δν μ τα παιζει. Μηπως χρειαζεται να κατεβασω κανενα player η κατι τετοιο?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...