Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η συσκευή σου εχει φορτιστή fix μη αποσπωμενο; πως έγινε αυτό ; εχω να δω τέτοιο απο s2

 

Το διορθωσα Αλεξ, ΟΚ ειναι.

Δουλεψε ΤΕΛΕΙΑ. Μιλ μερσι:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να συνδεθεί ενσύρματα (ethernet) το ταμπλετ;

αν και δεν ειναι πρακτικό γίνεται .http://www.wap5.gr/product_info.php?products_id=17880&s=1.

.νομίζω και με αυτο http://www.digitop.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=2683 +καλώδιο otg. με λιγο ψάξιμο περισσότερο Δεν δουλεύουν σε samsung ( εχει αφαίρεση το λογισμικό που χρειάζεται) και εαν υπάρχει τρόπος πρέπει να είσαι ροοτ ........ εαν βρω κατι θα επανέλθω.... με ροοτ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2706211 με ροοτ ξανα χωρίς να αγοράσεις τιποτα μονο με καλώδιο του φορτιστή
,
Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

παιδες εχω βαλει στο ματι καιρο τωρα το ρ605 4g υπαρχει αυτη τη στιγμη στα 450 ευρω , πλην ομως απο τις 11/7 υπαρχει το galaxy tab s το οποιο amoled οθονη, αντε να πεσει κανα 50αρι ακομα πως το βλεπετε ?
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε αναβάθμιση ..περίπου 700 mb

 

Για δωσε λεπτομερειες... σε ποιο μοντελο ηρθε; με WIFI η με 3g ;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

εαν κανετε αναβαθμιση στην 4.4.2 να γνωριζεται οτι η google εχει αλλαξει τα permisions στο "ανανεωμενο" λειτουργικο απο την αλλη η samsung "μας προστατευει" με το knox απο τη 4.3, να ξερεται οτι καθε συσκευη δουλευει καλλιτερα με το εκδοση λειτουργικου που βγηκε απο το εργοστασιο, δηλαδη ειναι προτιμοτερο να εχεις την πιο αναβαθμισμενη 4.3 παρα την νεοανεβασμενη 4.4, η αν θελετε την αναβαθμιση τοσο πολυ αφηστε λιγο καιρο να δειτε τι προβληματα θα βγουν (παραδειγματος χαριν το nexus 7 2013 πηρε αναβαθμιση απο 4.3 σε 4.4 και ξαφνικα χρηστες ανεφεραν οτι εξαφανιστηκε το recovery menu) φανταστειτε τη σημασια που δωθει στο ταμπλετ τη στιγμη που λιγο καιρο θα δουμε note 10.1 2014 amoled edition, με ελαφρως αναβαθμισμενο hardware που σημαινειη υποστηριξη (οσο αναφορα τις αναβαθμισεις) συσκευων παλιοτερων θα ερθει σε δευτερη μοιρα, οπως εγινε με τα s3 k s4 και εναρωτιοντουσαν γιατι ΕΠΕΣΑΝ οι πωλησεις τους. θελω να πω οτι δεν ειναι απιστευτο η κακη υποστηριξη τον λιγο παλιοτερο συσκευων σε συνδιασμο με την παραγωγη νεων συσκευων σε διαστηματα λιγοτερο του 10μηνου σε μερικες περιπτωσεις να αλληλοεξυπηρετουνται.. Edited by goku86
ηθελα να προσθεσω κατι ακομα
Link to comment
Share on other sites

Για λιγο που το δουλεψα μου φανηκε πολυ καλυτερο σε αρκετα πραγματα... αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ομως, ειναι, οτι ενω η μεγιστη χωρητικοτητα της μνημης ραμ ηταν 2.35 γιγα περιπου...τωρα πηγε στα 2.75 γιγα..!!!

Εχω την 3g εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Για λιγο που το δουλεψα μου φανηκε πολυ καλυτερο σε αρκετα πραγματα... αυτο που μου εκανε μεγαλη εντυπωση ομως, ειναι, οτι ενω η μεγιστη χωρητικοτητα της μνημης ραμ ηταν 2.35 γιγα περιπου...τωρα πηγε στα 2.75 γιγα..!!!

Εχω την 3g εκδοση.

Σε μενα η ram δεν ανεβαινει πανω απο 1,30 - 1,40 . Ουτε παιγνιδια εχω μεσα ουτε κατι αλλο περιεργο , μονο fb και mail.

Ποιας χωρας ειναι to tablet; Γιατι κι εγω 3g εχω αλλα δεν μου βγαζει αναβαθμιση.

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

εαν κανετε αναβαθμιση στην 4.4.2 να γνωριζεται οτι η google εχει αλλαξει τα permisions στο "ανανεωμενο" λειτουργικο απο την αλλη η samsung "μας προστατευει" με το knox απο τη 4.3, να ξερεται οτι καθε συσκευη δουλευει καλλιτερα με το εκδοση λειτουργικου που βγηκε απο το εργοστασιο, δηλαδη ειναι προτιμοτερο να εχεις την πιο αναβαθμισμενη 4.3 παρα την νεοανεβασμενη 4.4, η αν θελετε την αναβαθμιση τοσο πολυ αφηστε λιγο καιρο να δειτε τι προβληματα θα βγουν (παραδειγματος χαριν το nexus 7 2013 πηρε αναβαθμιση απο 4.3 σε 4.4 και ξαφνικα χρηστες ανεφεραν οτι εξαφανιστηκε το recovery menu) φανταστειτε τη σημασια που δωθει στο ταμπλετ τη στιγμη που λιγο καιρο θα δουμε note 10.1 2014 amoled edition, με ελαφρως αναβαθμισμενο hardware που σημαινειη υποστηριξη (οσο αναφορα τις αναβαθμισεις) συσκευων παλιοτερων θα ερθει σε δευτερη μοιρα, οπως εγινε με τα s3 k s4 και εναρωτιοντουσαν γιατι ΕΠΕΣΑΝ οι πωλησεις τους. θελω να πω οτι δεν ειναι απιστευτο η κακη υποστηριξη τον λιγο παλιοτερο συσκευων σε συνδιασμο με την παραγωγη νεων συσκευων σε διαστηματα λιγοτερο του 10μηνου σε μερικες περιπτωσεις να αλληλοεξυπηρετουνται..

στην 4.4.2 δεν εχουν παρατηρηθεί προβλήματα ! το μηχάνημα θα τρέξει καλύτερα ! το μονο αρνητικό ειναι τα permisions στη εξωτερική καρτα μνήμης(για αυτούς που δεν ειναι root) ειναι εξαρχής πρόβλημα του λειτουργικού (4.4.2 και μετα) απο την Google με την Samsung να μην δείχνει ενδιαφέρον να το επιδιόρθωση (δεν ξερω γιατι ).η αναβάθμιση πρέπει να γίνει κατα τη γνώμη μου .θα βοηθήσει το μηχάνημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν το είχα προσέξει σε 4.3 αλλα σε 4.4.2 η συνολική ειναι 2.74 gb (p605)

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι, καλο δεν ειναι αυτο?

δεν χρησιμοποιεί 2.75 αλλά ειναι η συνολική του ταβλετ

Link to comment
Share on other sites

Ναι, καλο δεν ειναι αυτο?

 

στην 4.4.2 δεν εχουν παρατηρηθεί προβλήματα ! το μηχάνημα θα τρέξει καλύτερα ! το μονο αρνητικό ειναι τα permisions στη εξωτερική καρτα μνήμης(για αυτούς που δεν ειναι root) ειναι εξαρχής πρόβλημα του λειτουργικού (4.4.2 και μετα) απο την Google με την Samsung να μην δείχνει ενδιαφέρον να το επιδιόρθωση (δεν ξερω γιατι ).η αναβάθμιση πρέπει να γίνει κατα τη γνώμη μου .θα βοηθήσει το μηχάνημα.

 

ναι συγνωμη το καταλαβα μετα τωρα βλεπεις 2,75, με τη 4.4, με τη 4.3 εβλεπες μονον 2,3 γιγα ?! καλλιτερα εφοσον εχεις περισσοτερη ραμ στη διαθεση σου..

αλεξ απλα ειμαι κατοχος του nexus 7 2013 που ανεφερα πιο πανω, σιγουρα εμπειρικα στην χρηση φιανεται οτι εχει γινει καλλιτερο, απλα βλεπω πολλα λαθη κ παραλειψεις τησ google και των εταιρων στη προσπαθεια τους να βγαλουν στην αγορα οσο περισσοτερες συσκευεσ γινετε απο τη μια καιι οσο γρηγοροτερες αναβαθμισεις απο την αλλη, παντως αν εξαιρεσεις οτι δεν εχω recovery sthn 4.4.4 που τερχει η συσκευη τωρα στη χρηση του ειναι πιο απολαυστικο !:cool:

 

αντε να κατεβει λιγο ακομα να ξεφορτωθω και το ασους να το αγορασω το 4g μιλαμε παντα !!!

Edited by goku86
Link to comment
Share on other sites

για αυτο υπαρχει το xda:lol::lol:

 

δοξα το θεο που υπαρχει και το χδα μελος απο το πρωτο μου σοβαρο κινητο htc hd2 !!

Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση που αναφέρετε ότι βγήκε αφορά τα ελληνικά; Γιατί στο δικό μου p600 δε έχει έρθει τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα

Εχω παραγγείλει και εγω το P600 ακομα δεν το παρέλαβα

διαβάζοντας τα post εδω έχω μπερδευτεί.

Μήπως εκανα λάθος που δεν πήρα το P605 .

Εχουνε μεγάλη διάφορα το ενα με το αλλο?αξιζει τα 100 ευρ παραπάνω ?σαν επεξεργαστή γιατι το 3g δεν με ενδιαφερη

ευχαριστω εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_note_10_1_%282014_edition%29-5677.php

Nαι ο σναπντραγκον φυσαει εδω στο λινκ φιλε μου οι διαφορες

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μεγάλη βλακεια έκανα κ έσπασα την γραφίδα... Κυκλοφορεί στο εμπόριο ίδια; μήπως είναι μαϊμού κάποιες π είδα σε σκρουτζομαγαζα; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, έχω χρόνια να ασχοληθώ με root & custom rom από το 2011 που τα έκανα στο Samsung galaxy s2.

Έχω κάποιες απορίες : 1) Αν του κάνω root δεν θα πάρει update από μόνο του θα πρέπει να το περάσω με Odin σωστά?

2) κάθε φορά που θα περνάω κάποια official ή custom rom θα πρέπει να του κάνω πάλι root?. π. χ Αν το ρουταρω τώρα και σε λίγες μέρες θέλω να του περάσω το kitKat θα πρέπει να το ρουταρω ξανά?

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

1:ναι

2: σε official ναι θέλει ξανα root σε custom οχι στο 99,9,9,9 έρχονται με root ενσωματωμένο! για kit kat ξανα ναι . εαν το κάνεις root χάνεις εγγύηση!(στο p605 υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις την εγγύηση!)

Link to comment
Share on other sites

1:ναι

2: σε official ναι θέλει ξανα root σε custom οχι στο 99,9,9,9 έρχονται με root ενσωματωμένο! για kit kat ξανα ναι . εαν το κάνεις root χάνεις εγγύηση!(στο p605 υπάρχει τρόπος να επαναφέρεις την εγγύηση!)

 

Σε ευχαριστώ Αλεξ! Μια τελευταία ερώτηση.. Έχεις αντιμετώπιση κάποιο πρόβλημα με την 4.4 ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Αλεξ! Μια τελευταία ερώτηση.. Έχεις αντιμετώπιση κάποιο πρόβλημα με την 4.4 ?

προσωπικά οχι . ειμαι με custom rom βέβαια ! (με knox 0x1).την official μονο για 2 μέρες την δοκίμασα . ποιο note εχεις ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...