Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ισχύει ότι και με τα άλλα. Καμία διαφορά.

 

Μολις το επιβεβαιωσα στο τοπικο service center της Samsung. Δεν τους ενδιαφερει το καταστημα αγορας αρκει να υπαρχει η πανευρωπαϊκη εγγυηση.

STELSTEL να το παρω λες;:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μολις το επιβεβαιωσα στο τοπικο service center της Samsung. Δεν τους ενδιαφερει το καταστημα αγορας αρκει να υπαρχει η πανευρωπαϊκη εγγυηση.

STELSTEL να το παρω λες;:)

 

Κατά την δική μου υποκειμενική άποψη, δεν υπάρχει καλύτερο ταμπλετάκι εκεί έξω σε αυτά τα χρήματα. Επίσης θα διάλεγα το 605 (LTE).

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

στο note 2 υπαρχει λεει ενα προγραμμα, που του υπαγορευεις και αυτο γραφει,με ελληνικα.

Υπαρχει στο νοτε 10.1 2014 κατι αντιστοιχο ,και δεν το χω ανακαλυψει?

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η δυνατοτητα οταν μας ερχεται ειδοποιηση να αναβοσβηνει τιποτα σαν notification light οπως εχω στο Nexus ?
Link to comment
Share on other sites

Υπέβαλα τον προβληματισμό μου αναφορικά με Το video στο Samsung Hub στο Customer Support συγκεκριμένα:

"Δεν μου δίνεται η επιλογή "ταινίες" στο Samsung Hub

Μπορώ να αγοράσω παιχνίδια, μπορώ να κατεβάσω βιβλία, αλλά δεν έχω ΚΑΘΟΛΟΥ εμφάνιση δυνατότητας επιλογής ταινιών.

Πρέπει να έχει να κάνει με τη συσκευή και όχι με το Samsung account μου, γιατί στο Note II (N-7100) μου, υπάρχει η εν λόγω δυνατότητα".

 

Απάντηση:

"Αγαπητέ πελάτη,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας. Εκτιμούμε που μας δίνετε την ευκαιρία να σας βοηθήσουμε.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε οτι στην Ελλάδα το Samsung Hub για τη συσκευή σας SM-P605 δεν δεν υποστηρίζεται. Για τη συσκευή σας είναι διαθέσιμες οι επιλογές Βιβλία και Παιχνίδια. Προς στιγμή στην Ελλάδα η επιλογή Βιντέο δεν είναι διαθέσιμη για όλες τις συσκεύες. Λόγο των πνευματικών δικαιωμάτων, δεν έχετε τη δυνατότητα να μεταφέρετε τα βιντέο απο μια συσκευή στην άλλη. "

 

Φίλος με το wifi μοντέλο έχει

τη δυνατότητα video στο Samsung Hub - το είδα με τα μάτια μου.

Δηλαδή το wifi μοντέλο έχει καλύτερη υποστήριξη από το LTE;

Δεν έχει λογική..

Edited by matthiasscorp

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το ταμπλετ, ταχύτατο φαίνεται, φορτισμένο στο 55% και αρχίζει το ματς:)

Απορία : η καρτα εγγυησης δεν έχει υπογραφή από το μαγαζί πώλησης (λογικό αφού ήταν σφραγισμενο), ισχύει η εγγύηση με την απόδειξη ή θελει υπογραφη από το μαγαζι;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις άνοιξα το ταμπλετ, ταχύτατο φαίνεται, φορτισμένο στο 55% και αρχίζει το ματς:)

Απορία : η καρτα εγγυησης δεν έχει υπογραφή από το μαγαζί πώλησης (λογικό αφού ήταν σφραγισμενο), ισχύει η εγγύηση με την απόδειξη ή θελει υπογραφη από το μαγαζι;

 

Ισχυει η εγγυηση, με την αποδειξη. Ουτως ή αλλως δεν ειναι 2 ετων μοντελο, οποτε, ισχυει ουτως η αλλως. Εγω ηδη εκανα χρηση της εγγυησης απο την 1η μερα που το πηρα, ειχα προβλημα με το πενακι στη θηκη, δεν το εβλεπε. Το εστειλα πισω και μου το εφτιαξαν, δε μου ζητησαν κατι αλλο εκτος την αποδειξη.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, παει αυτο!

Στα εισαγόμενο από Ρουμανία έχουν βάλει οθόνη προστασιας; Δεν μου φαίνεται να έχει γιατι: πολύ γυαλίζει και οι δαχτυλιές φαίνονται:(

Και κάτι ακόμα: χωρίς να το έχω επιλέξει, χωρίς καμία ενέργεια εκ μερους μου το ταμπλετ πήρε (κατεβασε) τις περισσότερες εφαρμογές που έχω στο κινητο μου (Samsung g2). Πως γίνεται αυτό, μέσω Wifi? Bluetooth κλειστό.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, παει αυτο!

Στα εισαγόμενο από Ρουμανία έχουν βάλει οθόνη προστασιας; Δεν μου φαίνεται να έχει γιατι: πολύ γυαλίζει και οι δαχτυλιές φαίνονται:(

Και κάτι ακόμα: χωρίς να το έχω επιλέξει, χωρίς καμία ενέργεια εκ μερους μου το ταμπλετ πήρε (κατεβασε) τις περισσότερες εφαρμογές που έχω στο κινητο μου (Samsung g2). Πως γίνεται αυτό, μέσω Wifi? Bluetooth κλειστό.

Μεσο wifi και μεσο του google mail που εδωσες που εχεις στο playstore...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργιος στον χώρο του android και πήρα το samsung p600. Είμαι ενθουσιασμένος από το tablet! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αναπαραγωγής ήχου, που να αναγνωρίζει ονόματα αρχείων στα ελληνικά;;;;Όσα έχω καταβάσει δεν το κάνουν.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας! Εχω μια απορια κι εγω σαν κατοχος του p605. Οταν το βαζω να φορτισει με το φορτιστη του, νιωθω οτι αργει πολυ να φτασει το 100%. Βεβαια θα μου πειτε, 8ΑΗ ειναι η μπαταρια του κι ο φορτιστης του 2Α. Με τη διαιρεση χρειαζομαστε 4 ωρες ηεωρητικα να φορτισει απο το 0%. Εγω δεν το αφηνω ομως κατω απο 30% να πεσει. Εβαλα το προγραμμα galaxy charging να δω τι παιζει και τα αποτελεσματα μου ηταν συνεχως μεταβαλλομενα κι οχι φυσιολογικα. Δηλαδη: reference 800 με 1600 mA και παρομοια και το average. Το maximum δειχνει ολητην ωρα n/a.

 

Εχω ενα ΝΟΤΕ2 με ιδιο φορτιστη και δικο του καλωδιο..το δοκιμαζω κι αυτο στο ταμπλετ, τα ιδια αποτελεσματα. Δοκιμαζω κ τους 2 φορτιστες στο κινητο και μου φαινονται οκ δειχνοντας μου reference 1800mA και average 1798 mAh.

 

Τι μπορει να γινεται αραγε?

 

Μηπως στο ΝΟΤΕ10.1 δεν εχουν και τοσο ποιοτικα υλικα καιαισθητηρες επανω του κ δεν εχουν σωστηευαισθησια ή κατι αλλο??

 

Αυτο το συμπερασμα λεω πως καταληγω διοτι οταν εβλεπα σε ενα αλλο προγραμματακι τις τιμες γενικοτρα απο τους αισθητηρες παιζαν ολοι...ολη την ωρα ακομη κ ακινητο που το ειχα. Ετσι κι ο αισθητηρας φωτος.. επαιζε ολητην ωρα με τρελες διαφορες στα νουμερα που εφερνε. Ενω αντιστοιχα στο ΝΟΤΕ2 μου ολες οι τιμες φαινοντουσταν πιο φυσιολογικα..σταθερες.

ο ηλιος ειναι πρασινος και το γρασιδι λαμπει...κι αλλα πολλα τετοια ! Γεια σας ;)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, είμαι καινούργιος στον χώρο του android και πήρα το samsung p600. Είμαι ενθουσιασμένος από το tablet! Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα αναπαραγωγής ήχου, που να αναγνωρίζει ονόματα αρχείων στα ελληνικά;;;;Όσα έχω καταβάσει δεν το κάνουν.. Ευχαριστώ προκαταβολικά!

player χρησμοποιεισε οποίο θέλεις !!!!

.χρησμοποιεισε το ID3Fixer με iso-8859-7 ( greek) .θα σου φτιάξει όλα τα τραγούδια!!!! .ο player σου θα αναγνωρίσει τα ελληνικά! !!!

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω απελπιστει λιγο

 

αγορασα την δευτερα το 10.1 2014 lte 6050, με το που το ανοιξα διαπιστωσα lag στο σερφαρισμα και στο scrolling αλλα

το χειροτερο ειναι οτι κανει απιστευτα σπασιματα σε video που παιζει ειτε απο το ιντερνετ ειτε απο το youtube (εχω δοκιμασει και τους 2 browsers που εχει, και τον puffin, και απο youtube και ειδικα σε hd videos κανει σπασιματα ανα δευτερολεπτο σαν να κανει skip σκηνες...)

 

εχω διαβασει ολο το ιντερνετ απο προχθες, εχω κανει factory reset, εχω ενεργοποιησει το "developers mode" στα settings και εκανα

"force 2d gpu rendering", αλλαξα settings στο chrome αλλα δυστυχώς τιποτα και δεν ξερω τι αλλο να κανω,

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

 

χμους/γιωργος

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω απελπιστει λιγο

 

αγορασα την δευτερα το 10.1 2014 lte 6050, με το που το ανοιξα διαπιστωσα lag στο σερφαρισμα και στο scrolling αλλα

το χειροτερο ειναι οτι κανει απιστευτα σπασιματα σε video που παιζει ειτε απο το ιντερνετ ειτε απο το youtube (εχω δοκιμασει και τους 2 browsers που εχει, και τον puffin, και απο youtube και ειδικα σε hd videos κανει σπασιματα ανα δευτερολεπτο σαν να κανει skip σκηνες...)

 

εχω διαβασει ολο το ιντερνετ απο προχθες, εχω κανει factory reset, εχω ενεργοποιησει το "developers mode" στα settings και εκανα

"force 2d gpu rendering", αλλαξα settings στο chrome αλλα δυστυχώς τιποτα και δεν ξερω τι αλλο να κανω,

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

 

χμους/γιωργος

 

Εγώ χρησιμοποιώ πλέον dolphin browser. Κατέβασα και το dolphin jetpack που πάει πακέτο με τον dolphin. Πρέπει να είναι ενεργοποιημένο στις ρυθμίσεις. Πραγματικά ότι πιο γρήγορο έχω χρησιμοποιήσει. Όλοι οι άλλοι browser έχουν όντως λαγκ και σπασίματα, αν είναι δυνατόν σε τέτοιο μηχάνημα. Δοκίμασέ το και θα με θυμηθείς. ;);):wacko:

Link to comment
Share on other sites

Είσαι ηγέτης σε ευχαριστώ πολύ!!

 

 

 

player χρησμοποιεισε οποίο θέλεις !!!!

.χρησμοποιεισε το [url="https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.ID3Fixer με iso-8859-7 ( greek) .θα σου φτιάξει όλα τα τραγούδια!!!! .ο player σου θα αναγνωρίσει τα ελληνικά! !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους, θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω απελπιστει λιγο

 

αγορασα την δευτερα το 10.1 2014 lte 6050, με το που το ανοιξα διαπιστωσα lag στο σερφαρισμα και στο scrolling αλλα

το χειροτερο ειναι οτι κανει απιστευτα σπασιματα σε video που παιζει ειτε απο το ιντερνετ ειτε απο το youtube (εχω δοκιμασει και τους 2 browsers που εχει, και τον puffin, και απο youtube και ειδικα σε hd videos κανει σπασιματα ανα δευτερολεπτο σαν να κανει skip σκηνες...)

 

εχω διαβασει ολο το ιντερνετ απο προχθες, εχω κανει factory reset, εχω ενεργοποιησει το "developers mode" στα settings και εκανα

"force 2d gpu rendering", αλλαξα settings στο chrome αλλα δυστυχώς τιποτα και δεν ξερω τι αλλο να κανω,

 

ευχαριστω εκ των προτέρων

 

χμους/γιωργος

 

Πριν μερικά post αναφέρω ένα τρόπο για να βελτιώσεις το scrolling στον Chrome.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε πρόβλημα η μπαταρία...με το που φτάνει στο 15% πέφτει στο 1% σε 10 λεπτά το πολύ,κλείνει και όταν το βάζω στην φόρτιση ανεβαίνει στο 20% σε άλλα 10 λεπτά...Μίλησα με αντιπροσωπία, μου είπαν να το πάω. 16αρι wifi από Πλαίσιο πριν 10 μέρες...
Link to comment
Share on other sites

player χρησμοποιεισε οποίο θέλεις !!!!

.χρησμοποιεισε το [url="https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yschi.ID3Fixer με iso-8859-7 ( greek) .θα σου φτιάξει όλα τα τραγούδια!!!! .ο player σου θα αναγνωρίσει τα ελληνικά! !!!

 

Είσαι ο ήρωας μου! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές έβαλα την ισπανική 4.4.2 το ταμπλετ πάει σε άλλο επίπεδο πραγματικά.πλέον τα αρχεία μου ανοίγουν αστραπιαία και δεν υπάρχει το παραμικρό lag.τα νέα εικονίδια είναι πολύ όμορφα και δεν χρειάστηκε να βάλω ούτε nova launcher!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές έβαλα την ισπανική 4.4.2 το ταμπλετ πάει σε άλλο επίπεδο πραγματικά.πλέον τα αρχεία μου ανοίγουν αστραπιαία και δεν υπάρχει το παραμικρό lag.τα νέα εικονίδια είναι πολύ όμορφα και δεν χρειάστηκε να βάλω ούτε nova launcher!

 

Aλαξε τιποτα με το TW η το multiwindow?Aπο μπαταρια πως παει τωρα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχθές έβαλα την ισπανική 4.4.2 το ταμπλετ πάει σε άλλο επίπεδο πραγματικά.πλέον τα αρχεία μου ανοίγουν αστραπιαία και δεν υπάρχει το παραμικρό lag.

 

Στο WiFi ή στο LTE?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

Μπαίνω σε site όπως το nba.sport24.gr και τα βίντεο που έχει εκεί (από το dailymotion) μου τα δείχνει όλα σε χαμηλή ανάλυση. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μπορώ να κάνω για να εμφανίζονται σε high definition? Επιπλέον, όταν παω να πατήσω το κουμπί για να δω το βίντεο σε πλήρη οθόνη, δεν κάνει τίποτα και κάποιες φορές μεγεθύνει την εικόνα για να ξαναπατήσω αυτό που θέλω, σαν να είχα πατήσει σε άλλο σημείο της οθόνης όμως. Δεν έχω κάνει ρουτ και όλα αυτά γίνονται με τον στοκ browser. Έχω κάνει και λίγες προσπάθειες με firefox και dolphin αλλά δεν κατάφερα κάτι.....

 

Έχει κανείς καμία ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε πρόβλημα η μπαταρία...με το που φτάνει στο 15% πέφτει στο 1% σε 10 λεπτά το πολύ,κλείνει και όταν το βάζω στην φόρτιση ανεβαίνει στο 20% σε άλλα 10 λεπτά...Μίλησα με αντιπροσωπία, μου είπαν να το πάω. 16αρι wifi από Πλαίσιο πριν 10 μέρες...

 

Το ίδιο έκανε και σε εμένα (περίπου) στο wi fi όταν το είχα. Το πήγα στην smartec εντός εγγύησης και μου άλλαξαν μπαταρία....

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο WiFi ή στο LTE?

 

Το επιβεβαιώνω και εγώ αυτό. Στο Wi-fi, το LTE μας δυστυχώς δεν έχει ακόμα Kit Kat.... :(

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...