Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα....σκευτομε πολυ σοβαρα να παρω το Ζ1...τωρα...μιας και διαβασα αρκετες σελιδες απο το θεμα αυτο και για να προσπαθισω να αποφιγω να παρω καμια σαβουρα, θα ζιτισω την γνομη σας!!!

Αν κσερετε καποιο καλο μαγαζι να με στιλετε εντως Αττικης απο το οποιο να εχετε παρει το Ζ1 με καλη οθονη , ζελατινες και ολλα τα απαρετητα θα με ευχαριστουσε πολυ να μου το στιλετε σε πμ η και εδω !

Ευχαριστω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια καλησπερα....σκευτομε πολυ σοβαρα να παρω το Ζ1...τωρα...μιας και διαβασα αρκετες σελιδες απο το θεμα αυτο και για να προσπαθισω να αποφιγω να παρω καμια σαβουρα, θα ζιτισω την γνομη σας!!!

Αν κσερετε καποιο καλο μαγαζι να με στιλετε εντως Αττικης απο το οποιο να εχετε παρει το Ζ1 με καλη οθονη , ζελατινες και ολλα τα απαρετητα θα με ευχαριστουσε πολυ να μου το στιλετε σε πμ η και εδω !

Ευχαριστω!!!

 

Η πραγματικα καλη οθονη ειναι δυσκολο να βρεθει οσο πιο παλιο τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχεις μερικοι βλεπουν την Sharp (το κακο panel δηλαδη) για καλο...για τα παρελκομενα στην συσκευασια δεν ειναι στανταρ σε κανενα μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Η πραγματικα καλη οθονη ειναι δυσκολο να βρεθει οσο πιο παλιο τοσο μεγαλυτερες πιθανοτητες εχεις μερικοι βλεπουν την Sharp (το κακο panel δηλαδη) για καλο...για τα παρελκομενα στην συσκευασια δεν ειναι στανταρ σε κανενα μαγαζι

 

ολο και καπιος θα πηρε απο καπιο μαγαζι κινιτο με καλη οθονη και καλα παρελκομενα... (ακουστικα-φορτιστη-ζελατινες)

Link to comment
Share on other sites

ολο και καπιος θα πηρε απο καπιο μαγαζι κινιτο με καλη οθονη και καλα παρελκομενα... (ακουστικα-φορτιστη-ζελατινες)

 

Εγω απο κινητομανια πετυχα την καλη οθονη αλλα δεν ειχε μεσα στην συσκευασια τις ζελατινες και τα NFC

Link to comment
Share on other sites

θελω να δω ποιο τυπο οθονης εχω.εχω ροοτ κατεβασα 2-3 μην πω και 5-6 τερμιναλ απο το μαρκετ αλλα σε ολα μολισ βαζω -su μου λεει not found

οκ βρηκα την ακρη θυμηθηκα το θεμα ειναι ομως ποιο τυπο εχω?που το λεει??

http://postimg.org/image/sfs944if5/

Edited by nikolis2000

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο κινητομανια πετυχα την καλη οθονη αλλα δεν ειχε μεσα στην συσκευασια τις ζελατινες και τα NFC

 

Για τα NFC δεν με πολυνιαζει...ακουστικα εχει ομος ετσι? και μια ακομη εροτιση...ποσο πανε οι ζελατινες αυθεντικες ξερουμε? (παιζει να το παρω απο το kinitomania.com μπας και πετιχω το καλο :) )

Link to comment
Share on other sites

Για τα NFC δεν με πολυνιαζει...ακουστικα εχει ομος ετσι? και μια ακομη εροτιση...ποσο πανε οι ζελατινες αυθεντικες ξερουμε? (παιζει να το παρω απο το kinitomania.com μπας και πετιχω το καλο :) )

 

Αυθεντικές δεν νομίζω να υπάρχουν στο εμπόριο παρα μονο στα επίσημα service μπορει να κανω και λαθος

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θελω να δω ποιο τυπο οθονης εχω.εχω ροοτ κατεβασα 2-3 μην πω και 5-6 τερμιναλ απο το μαρκετ αλλα σε ολα μολισ βαζω -su μου λεει not found

οκ βρηκα την ακρη θυμηθηκα το θεμα ειναι ομως ποιο τυπο εχω?που το λεει??

http://postimg.org/image/sfs944if5/

 

Δες λιγα ποστ πριν εχω βαλει ακριβως την εντολη

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα ειχε μεσα? Σας επριξα αλλα 333 Euro θα δοσω :P Να ξερω τι περνω...!!! Πιρα και σε ενα καταστιμα αλλα δεν ξερανε ουτε αυτοι!
Link to comment
Share on other sites

ναι τις εβαλα τις εντολες οπως αναφερεις και μοθ βγαζει αυτα που εχω στο Printscreen.Δεν μου λεει jdc=.... πουθενα

[sIGPIC][/sIGPIC]

·۰•●_N1k0s_●•۰·

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα ειχε μεσα? Σας επριξα αλλα 333 Euro θα δοσω :P Να ξερω τι περνω...!!! Πιρα και σε ενα καταστιμα αλλα δεν ξερανε ουτε αυτοι!

 

Εμενα ειχε φιλε ειναι λαχειο και η οθονη και τα παρελκομενα μην νομίζεις επειδη ετυχε σε εμενα απο το κινητομανια καλο πανελ πως θα τυχει και σε εσενα επεισης επειδη το ακουω συνεχεια οτι εχω το καλο πανελ και εχω την καλη οθονη το τουμπανο πανελ IPS ειναι τις JDI σε οσους το terminal γραψει Sharp ειναι για κλαματα αν το βαλουν διπλα σε ενα με JDI θα τρεξουν δακρυα στα ματια....κριμα για την Sony να κανει τετοια πατατα.....

Link to comment
Share on other sites

Ακουστικα ειχε μεσα? Σας επριξα αλλα 333 Euro θα δοσω :P Να ξερω τι περνω...!!! Πιρα και σε ενα καταστιμα αλλα δεν ξερανε ουτε αυτοι!

 

Ένας φίλος μου που το πήρε από phonegallery.gr δεν είχε... αλλά μικρό το κακό! Επίσης η οθόνη του δεν παιζόταν! Δεν ήξερα να τσεκάρω ποια οθόνη ήταν αλλά δεν άξιζε να τσεκάρω μιας και η οθόνη τα έσπαγε κανονικά! Φοβερή!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα με ανχοσατε ομος με ολη αυτη την κουβεντα με τις "κακες" οθονες! Απο'τι διαβαζω το Ζ1 ειχε βγει κοριφεο στο 2013 ετσι? Αξιζει ακομα λετε για εμενα που εχω σκοπο να το κρατισω 2 +/- χρωνια ? Η να κιταξω για κανενα αλλο τιπου S4 ?
Link to comment
Share on other sites

Τωρα με ανχοσατε ομος με ολη αυτη την κουβεντα με τις "κακες" οθονες! Απο'τι διαβαζω το Ζ1 ειχε βγει κοριφεο στο 2013 ετσι? Αξιζει ακομα λετε για εμενα που εχω σκοπο να το κρατισω 2 +/- χρωνια ? Η να κιταξω για κανενα αλλο τιπου S4 ?

 

Sony=Ποιότητα κατασκευής

Samsung=Πλαστικά της πλάκας

 

Αν ειναι να πας σε κατι αλλο δες το G3 σε κανα μηνα θα πέσει η τιμη του

 

Η οθονη του Ζ1 δεν ειναι κακη απλα δεν ειναι το κατι διαφορετικο αν δεις μοντελο που φοαρει Japan Display ναι αυτο αξιζει τα μοντελα με Sharp που ειναι τα 9 στα 10 πλεον δεν αξιζει για εμενα....

Link to comment
Share on other sites

Sony=Ποιότητα κατασκευής

Samsung=Πλαστικά της πλάκας

 

Αν ειναι να πας σε κατι αλλο δες το G3 σε κανα μηνα θα πέσει η τιμη του

 

Η οθονη του Ζ1 δεν ειναι κακη απλα δεν ειναι το κατι διαφορετικο αν δεις μοντελο που φοαρει Japan Display ναι αυτο αξιζει τα μοντελα με Sharp που ειναι τα 9 στα 10 πλεον δεν αξιζει για εμενα....

 

Ειναι ομορφο το G3 αλλα ειναι και 5,5" και οσο και να πεσει σε ενα μινα τα 330 euro δεν θα τα φτασει!!! Ευχαριστω παντος με διαφωτισες πληρος :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω σου λεω να το παρεις το Ζ1, δεν

θα το μετανιωσεις για την οθονη οποια και να ειναι πιστευω..

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι με την οθόνη δεν έχω κανένα θέμα, ούτε με γωνίες θέασης, ούτε με χρώματα. Μου αρέσουν πολύ όπως είναι φυσικά και όχι υπερκορεσμένα όπως της Samsung.

Ήταν κι εμένα το μεγαλύτερο μου άγχος, το τόλμησα και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

 

Με την ευκαιρία, θα ήθελα να επαναλάβω ότι το πλαστικό φιλμ της οθόνης γρατζουνίζεται πολύ έυκολα. Πάρτε screen protector πριν το κινητό και βάλτε το αμέσως. Και κάντε το παραπάνω έξοδο και βάλτε tempered glass. Εξαιρετικό αποτέλεσμα, πολύ πιο έυκολη εφαρμογή από τα πλαστικά και ωραία αίσθηση στο άγγιγμα.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω ότι με την οθόνη δεν έχω κανένα θέμα, ούτε με γωνίες θέασης, ούτε με χρώματα. Μου αρέσουν πολύ όπως είναι φυσικά και όχι υπερκορεσμένα όπως της Samsung.

Ήταν κι εμένα το μεγαλύτερο μου άγχος, το τόλμησα και δεν το μετάνιωσα καθόλου.

 

Με την ευκαιρία, θα ήθελα να επαναλάβω ότι το πλαστικό φιλμ της οθόνης γρατζουνίζεται πολύ έυκολα. Πάρτε screen protector πριν το κινητό και βάλτε το αμέσως. Και κάντε το παραπάνω έξοδο και βάλτε tempered glass. Εξαιρετικό αποτέλεσμα, πολύ πιο έυκολη εφαρμογή από τα πλαστικά και ωραία αίσθηση στο άγγιγμα.

 

Οκ με πισατε παιδια θα το παρω ισος τον αλλο μινα!!!

πειτε μου κατι αλλο...το tempered glass ειναι η σκλιρη πλαστικη προστασια οθονης και το screen protector ειναι η απλη ζελατινα?

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις, επειδή όλα είναι θέμα προσωπικής αντίληψης, είναι να δεις την οθόνη σε λειτουργία. Μόνο έτσι θα είσαι σίγουρος οτι σου κάνει, εμάς άσε μας να λέμε.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αν βάλω με καθαρή επαναφορά πάλι την τελευταία έκδοση(έχω ήδη την 4.4.4), θα ξαναμπεί η αγγλική rom? Το κινητό είναι παραεισαγωγής και προοριζόταν για αγγλία. Είχα βρεί ελληνική rom της 4,3 και από τότε περνάω τις ενημερώσεις με update χωρίς φυσικά να έχω θέμα. Πλέον όμως νοιώθω ότι την χρειάζεται μια επαναφορά...

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αν βάλω με καθαρή επαναφορά πάλι την τελευταία έκδοση(έχω ήδη την 4.4.4), θα ξαναμπεί η αγγλική rom? Το κινητό είναι παραεισαγωγής και προοριζόταν για αγγλία. Είχα βρεί ελληνική rom της 4,3 και από τότε περνάω τις ενημερώσεις με update χωρίς φυσικά να έχω θέμα. Πλέον όμως νοιώθω ότι την χρειάζεται μια επαναφορά...

 

εαν βαλεις με SUS θα μπει η τελευταια που εχεις ξανα, δηλαδη η ελληνικη.. μονο αν ριξεις με το flashtool αλλη ρομ θα αλλαξει. Επομενως προχωρα, δεν εχεις θεμα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Χθες βρέθηκα αντιμέτωπος με μιά "προσφορά" ενός σφραγισμένου, λευκού, "ελληνικού" Ζ1 στα 280 ευρώ και δεν μπόρεσα να αντισταθώ! Πρόσφατης παραγωγής (14W24), φορούσε την 4.4.2 και πήρε κατ' ευθείαν την 4.4.4. ΟΤΑ. Μετά έκανα φορμάτ και το έστησα με προσοχή. Οι πρώτες μου επισημάνσεις αφορούν στην εκπληκτική ποιότητα κατασκευής και στην ταχύτητα της συσκευής. Επίσης, μετα από λίγες ώρες, η μπαταρία δείχνει να έχει ιδιαίτερα μεγάλη διάρκεια. Πολύ ωραίο τηλέφωνο ειδικά αν αναλογιστούμε την τιμή που το βρίσκουμε σήμερα.

 

Καλορίζικο! Εντυπώσεις από την οθόνη? Η γωνία θέασης πως είναι σε αυτά με τόσο πρόσφατη ημερομηνία παραγωγής??

 

 

εαν βαλεις με SUS θα μπει η τελευταια που εχεις ξανα, δηλαδη η ελληνικη.. μονο αν ριξεις με το flashtool αλλη ρομ θα αλλαξει. Επομενως προχωρα, δεν εχεις θεμα..

 

Μια χαρά! Το ξαναέστησα το κινητό. Το μόνο θέμα μου είναι ότι έχασα τις συνομιλίες του viber. Υπάρχουν όμως στο viber του pc, γι' αυτό και περίμενα να φορτωθούν αυτόματα την πρώτη φορά που άνοιξα το viber μετά την επαναφορά. Κάτι τέτοιο όμως δεν έγινε. Καμιά ιδέα??

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...