Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί πούλησα το Ζ γι' αυτό το λόγο και από βδομάδα θα πάρω το Ζ1 αλλά διάβασα ότι τρώει σκαλώματα και μένει μαύρη οθόνη και θέλει reset ισχύει?

 

ειμαι ο πλεον ακαταλληλος να σου απαντησω σε αυτο...εγω δεν ζοριζω το κινητο,το πηρα για να κανω το ψωνιο μου.δουλευει στο ρελαντι κ το φορτιζω μια φορα στις 2 βδομαδες.φαντασου χρηση που του κανω.το μονο που μου εκανε μια φορα,2η μερα που το ειχα,εκλεισε απο μονο του κ δεν το ειχα καταλαβει γιατι το ειχα στο τσαντακι.γενικα δεν μου εχει κανει τιποτα τρελο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γενικά ρώτησα αν έχει παρατηρήσει κανείς αυτό το πρόβλημα
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

Γενικά ρώτησα αν έχει παρατηρήσει κανείς αυτό το πρόβλημα

 

Όχι δεν έχει τετοια θέμματα... το κινητο ειναι τρομερο! Αν και εχω Custom Stock ROM πάνω και με την μαμα οταν ημουν ομως ηταν πολυ καλο χωρις κολληματα!

 

Υ.Γ: Custom έχω λόγο μπαταρίας & μόνο, τι εννοώ? Με την Stock Custom το βράδυ χάνω 0% δηλαδη σε 10-12 ωρες δε χανω ΤΙΠΟΤΑ σε idle, ενω με τη μαμα ROM χάνω 2-3%

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Ζ σε Ζ1 δεν το μετάνιωσα καθόλου. Μην το σκέφτεσαι καν. Δεν έχω ξαναδεί ποιο ομαλή λειτουργία σε τηλέφωνο.
Link to comment
Share on other sites

εδώ και δυο μέρες ευτυχής κάτοχος του κινητού απλά απίστευτο
Link to comment
Share on other sites

Από βδομάδα θα πάω να το τσιμπήσω και εγώ γιατί και το nexus 5 δεν με ενθουσίασε και πολύ
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

το κινητο ειναι πολυ καλο παιδια...αν διορθωθει κ το θεμα με την φωτο θα παιζει χωρις αντιπαλο.εκει στην σονυ πρεπει να τρομπαρουν..βγαζουν ενα κινητο δυναμιτη,κ η φωτο δεν ανταποκρινεται στις απαιτησεις κ τις προδιαγραφες που εχουν πει.ξερει κανεις κατι για νεο update?
Link to comment
Share on other sites

Γιατί πούλησα το Ζ γι' αυτό το λόγο και από βδομάδα θα πάρω το Ζ1 αλλά διάβασα ότι τρώει σκαλώματα και μένει μαύρη οθόνη και θέλει reset ισχύει?

 

Μου το ειχε παρουσιασει 2 φορες πριν κανω update.Μαυρη οθονη στο ασχετο και επρεπε να κανω reset με το κουμπακι που ειναι στη sim για να παρει μπροστα.

 

το κινητο ειναι πολυ καλο παιδια...αν διορθωθει κ το θεμα με την φωτο θα παιζει χωρις αντιπαλο.εκει στην σονυ πρεπει να τρομπαρουν..βγαζουν ενα κινητο δυναμιτη,κ η φωτο δεν ανταποκρινεται στις απαιτησεις κ τις προδιαγραφες που εχουν πει.ξερει κανεις κατι για νεο update?

 

Το εγραψα μερικα post πριν και το ξαναγραφω γιατι οντως ειναι το μοναδικο θεμα του κινητου.Κατεβασε καποια εφαρμογη απο το playstore.Εγω κατεβασα το procapture και το τηλεφωνο βγαζει (επιτελους) φοβερες φωτο.Για update περιμενουμε την 4.4 :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω την εξης ερωτηση:

Οταν η καμερα ειναι στο αυτοματο με ποσα mpixels τραβαει?

Ειναι αναλογα το περιβαλλον?

Ρωταω γιατι μονο στο manual μου βγαζει επιλογη να το παω στα 20.

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

procapture λοιπον...μαλλον μονοδρομος.

Εχει και αυτο αυτοματες ρυθμισεις αλλα τραβαει στα 20,7.

Ευχαριστω!

Ξερει κανεις απο που ρυθμιζεται ανοιγωντας την καμερα να ανοιγει αυτοματα αυτη την εφαρμογη η απλα να την βγαλω σαν συντομευση εξω εγω?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Μου το ειχε παρουσιασει 2 φορες πριν κανω update.Μαυρη οθονη στο ασχετο και επρεπε να κανω reset με το κουμπακι που ειναι στη sim για να παρει μπροστα.

 

 

 

Το εγραψα μερικα post πριν και το ξαναγραφω γιατι οντως ειναι το μοναδικο θεμα του κινητου.Κατεβασε καποια εφαρμογη απο το playstore.Εγω κατεβασα το procapture και το τηλεφωνο βγαζει (επιτελους) φοβερες φωτο.Για update περιμενουμε την 4.4 :D

το playstore την εχει ολοκληρη την εφαρμογη?

Link to comment
Share on other sites

procapture λοιπον...μαλλον μονοδρομος.

Εχει και αυτο αυτοματες ρυθμισεις αλλα τραβαει στα 20,7.

Ευχαριστω!

Ξερει κανεις απο που ρυθμιζεται ανοιγωντας την καμερα να ανοιγει αυτοματα αυτη την εφαρμογη η απλα να την βγαλω σαν συντομευση εξω εγω?

 

κατεβασα την εφαρμογη αλλα μου λεει μονο για 3.2 Mp..κανω τι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την εφαρμογη αλλα μου λεει μονο για 3.2 Mp..κανω τι λαθος?

 

Εχεις τη δοκιμαστικη εκδοση που εχει περιορισμους.Αυτη ειναι η κανονικη αλλα πληρωνεις https://play.google.com/store/apps/details?id=com.neaststudios.procapture&hl=en

Link to comment
Share on other sites

procapture λοιπον...μαλλον μονοδρομος.

Εχει και αυτο αυτοματες ρυθμισεις αλλα τραβαει στα 20,7.

Ευχαριστω!

Ξερει κανεις απο που ρυθμιζεται ανοιγωντας την καμερα να ανοιγει αυτοματα αυτη την εφαρμογη η απλα να την βγαλω σαν συντομευση εξω εγω?

 

Στις ρυθμίσεις της εφαρμογής-Προτιμήσεις- και διαλέγεις Launch using camera button.

Link to comment
Share on other sites

procapture λοιπον...μαλλον μονοδρομος.

Εχει και αυτο αυτοματες ρυθμισεις αλλα τραβαει στα 20,7.

Ευχαριστω!

Ξερει κανεις απο που ρυθμιζεται ανοιγωντας την καμερα να ανοιγει αυτοματα αυτη την εφαρμογη η απλα να την βγαλω σαν συντομευση εξω εγω?

 

8MP έχει μόνο η εφαρμογή Pro Capture... Maximum εννοώ 8MP έχει η επι πληρωμή... οχι 20.7! Δεν το εχουν βαλει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

H 1.6.4 εχει 20.7

 

Έχεις απόλυτο δίκιο φιλαράκι! ΑΛΛΑ... Ερώτηση... Τραβάει όντως καλύτερες φωτογραφίες το Pro Capture ρυθμισμένο στα 20,7 mpixel & 16:9 ή τσάμπα τα 10MB που πιάνει κάθε φωτογραφία ? γιατί και το Auto της Stock Camera τραβάει 16:9 αλλά 8mpixel με ικανοποιητικα αποτελεσματα... τα 20.7 μήπως ειναι εικονικά ?

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φιλαράκι! ΑΛΛΑ... Ερώτηση... Τραβάει όντως καλύτερες φωτογραφίες το Pro Capture ρυθμισμένο στα 20,7 mpixel & 16:9 ή τσάμπα τα 10MB που πιάνει κάθε φωτογραφία ? γιατί και το Auto της Stock Camera τραβάει 16:9 αλλά 8mpixel με ικανοποιητικα αποτελεσματα... τα 20.7 μήπως ειναι εικονικά ?

 

εχω αυτη την εκδοση,οχι ολοκληρη βεβαια,με τις ρυθμισεις που λετε,αλλα εξακολουθει να γραφει 3.2mp.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο φιλαράκι! ΑΛΛΑ... Ερώτηση... Τραβάει όντως καλύτερες φωτογραφίες το Pro Capture ρυθμισμένο στα 20,7 mpixel & 16:9 ή τσάμπα τα 10MB που πιάνει κάθε φωτογραφία ? γιατί και το Auto της Stock Camera τραβάει 16:9 αλλά 8mpixel με ικανοποιητικα αποτελεσματα... τα 20.7 μήπως ειναι εικονικά ?

 

Οσες εχω τραβηξει ειναι καλυτερες απο την stock app.Πολυ καθαροτερες.Δεν αλλαζω και πολυ τις ρυθμισεις,οι περισσοτερες ειναι τραβηγμενες στο auto.Αλλα αυτο θελω,να τραβαω μια φωτο τη στιγμη που πρεπει και οχι να καθομαι να κανω δοκιμες.

 

εχω αυτη την εκδοση,οχι ολοκληρη βεβαια,με τις ρυθμισεις που λετε,αλλα εξακολουθει να γραφει 3.2mp.

 

Πρεπει να αγορασεις την εφαρμογη για να μπορεις να αλλαξεις αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

What's New

Added Sony Z1 resolutions.

Added 4:3 and 3:2 crop aspect ratios.

 

 

με το νέο update

 

σε ελευθερη μεταφραση για τους ασχετους??υπαρχουμε κ εμεις:blink:

Link to comment
Share on other sites

ημουν στο mediamarkt και ειχε 2 Z1. ενα στο σταντ παρουσιασης μονο του και ενα με ολα τα τηλεφωνα μαζι.

το ενα ειχε οθονη μετρια και το αλλο πολυ καλη σαν του ultra. αυτο με την καλη οθονη οντως ηταν αψογο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μάλλον ο πιο άτυχος άνθρωπος στο κόσμο. Άλλαξα 2 Ζ τα οποία είχαν καμένα pixels και σήμερα πήρα το Ζ1 και έχει 1 καμένο pixel
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...