Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και εγω απο ibuymi .... Η ονυχοφαγια αρχισε......

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

γιατι πλαστικουρα βρε παιδια?

αφου το κινητο ειναι απο μαγνησιο και 2 στρωματα γραφενιου.

 

εκανα και ερωτηση εδω στο φορουμ στο ibuymi και ειπαν οτι το κινητο ειναι αυθεντικο(τι θα ελεγαν..) και οτι δινουν μαζι δωρο τα πιστονς αυθεντικα και flipcase αυθενικη.μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και το κουπονι για επιπλεον εκπτωση.

εχει την καλυτερη τιμη απο ολα παντως και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα...

επισης,τους βλεπω και ενεργους στο φορουμ.απαντανε καθημερινα στα ερωτηματα μας.

 

και που ειναι αυτή η προσφορά ολα μαζί??? Εχεις καποιο link γιατί εγω πηγα εκεί και το εχει μονο το τηλεφωνο.... Παρατήρησα ότι σε κάποιες εφαρμογές πχ στην εφαρμογή του video εχει κρατήσει καποια κινέζικα μεσα...ειναι φυσιολογικο? και οχι μόνο αλλα και σε καποιες ρυθμίσεις και καποιες άλλες εφαρμογές...πχ αν πατε και ανοίξετε ενα video και τρέχει όταν πατήσεις το Κουμπί επιστροφή ή τις τριεις γραμμές δεν θυμαμαι τωρα δεν το εχω μπροστα μου μπαίνει σε ενα μενού κινέζικο...με καποιες κινέζικες επιλογές....

 

 

 

Εντωμεταξύ ψάχνω τρεις μέρες να βρε τι εκδοση ειναι αυτή MIUI-JXDCNAL22.0 Είναι έκσοδης v5 v4??? οπου και να εψαξα δεν βρήκα αυτην την εκδοση τι γινεται??? Δεν ξερει κανείς???

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

και που ειναι αυτή η προσφορά ολα μαζί??? Εχεις καποιο link γιατί εγω πηγα εκεί και το εχει μονο το τηλεφωνο....

 

 

ρε παιδια κανενας δεν ξερει τι εκδοση ειναι αυτή???? MIUI-JXDCNAL22.0 οπου και να εψαξα δεν βρήκα αυτην την εκδοση τι γινεται???

 

Ειναι μια παλαιοτερη stable εκδοση.Οι stable εχουν αυτη τη μορφη ονοματος(JXCCNBD19.0 η τελευταια στο site) σε αντιθεση με τις developer που ειναι πχ η τελευταια ειναι Version: 4.4.25

Αν ψαξεις λιγο θα τα βρεις,νομιζω δε μπεικες στο επισημο site της miui.

Νομιζω αν πας στην ενημερωση λογισμικου θα σου βγαλει το τελευταιο update για να το περασεις(με μια επιφυλαξη δεν ειμαι σιγουρος για τις stable).

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μια παλαιοτερη stable εκδοση.Οι stable εχουν αυτη τη μορφη ονοματος(JXCCNBD19.0 η τελευταια στο site) σε αντιθεση με τις developer που ειναι πχ η τελευταια ειναι Version: 4.4.25

Αν ψαξεις λιγο θα τα βρεις,νομιζω δε μπεικες στο επισημο site της miui.

Νομιζω αν πας στην ενημερωση λογισμικου θα σου βγαλει το τελευταιο update για να το περασεις(με μια επιφυλαξη δεν ειμαι σιγουρος για τις stable).

 

Μα πήγα όπως είπα παντού την 19 την βρήκα βλέπετε πουθενά την 22 ? Και τι είναι τελικά ?έκδοση της v5 η αλλη? Η ενημέρωση λογισμικου που είναι? Υπάρχει εφςρμογη? Γιατί στις ρυθμίσεις δεν την βρηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ειναι μια παλαιοτερη stable εκδοση.Οι stable εχουν αυτη τη μορφη ονοματος(JXCCNBD19.0 η τελευταια στο site) σε αντιθεση με τις developer που ειναι πχ η τελευταια ειναι Version: 4.4.25

Αν ψαξεις λιγο θα τα βρεις,νομιζω δε μπεικες στο επισημο site της miui.

Νομιζω αν πας στην ενημερωση λογισμικου θα σου βγαλει το τελευταιο update για να το περασεις(με μια επιφυλαξη δεν ειμαι σιγουρος για τις stable).

 

Μα πήγα όπως είπα παντού την 19 την βρήκα βλέπετε πουθενά την 22 ? Και τι είναι τελικά ?έκδοση της v5 η αλλη? Η ενημέρωση λογισμικου που είναι? Υπάρχει εφςρμογη? Γιατί στις ρυθμίσεις δεν την βρηκα. Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω την multi με περασμένη την ελληνική γλώσσα αν αυτό σας λέει κάτι... Τι προτείνετε να βάλω?

Link to comment
Share on other sites

Μα πήγα όπως είπα παντού την 19 την βρήκα βλέπετε πουθενά την 22 ? Και τι είναι τελικά ?έκδοση της v5 η αλλη? Η ενημέρωση λογισμικου που είναι? Υπάρχει εφςρμογη? Γιατί στις ρυθμίσεις δεν την βρηκα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μα πήγα όπως είπα παντού την 19 την βρήκα βλέπετε πουθενά την 22 ? Και τι είναι τελικά ?έκδοση της v5 η αλλη? Η ενημέρωση λογισμικου που είναι? Υπάρχει εφςρμογη? Γιατί στις ρυθμίσεις δεν την βρηκα. Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω την multi με περασμένη την ελληνική γλώσσα αν αυτό σας λέει κάτι... Τι προτείνετε να βάλω?

 

Συγγνωμη απο βιασυνη πριν ξεχασα να γυρισω στη wcdma εκδοση,τα σωστα ονοματα/version των τελευταιων stable και developer ειναι

JXDCNBD13.0 και 4.4.27 αντιστοιχα.

Αν προσεξες δεν αλλαζουν μονο οι αριθμοι αλλα και τα γραμματα οποτε αυτο δε λεει κατι.

Η ενημερωση λογισμικου δε θυμαμαι δυστυχως που ειναι,εγω θα σου πρωτεινα να πας στη developer εκδοση αλλα οχι ακομα να θελεις τα ελληνικα γιατι στις τελευταιες δυο εκδοσεις δεν υπαρχουν,θα προσθεθουν συντομα μολις τελειωσει η νεα μεταφραση απο την ελληνικη κοινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη απο βιασυνη πριν ξεχασα να γυρισω στη wcdma εκδοση,τα σωστα ονοματα/version των τελευταιων stable και developer ειναι

JXDCNBD13.0 και 4.4.27 αντιστοιχα.

Αν προσεξες δεν αλλαζουν μονο οι αριθμοι αλλα και τα γραμματα οποτε αυτο δε λεει κατι.

Η ενημερωση λογισμικου δε θυμαμαι δυστυχως που ειναι,εγω θα σου πρωτεινα να πας στη developer εκδοση αλλα οχι ακομα να θελεις τα ελληνικα γιατι στις τελευταιες δυο εκδοσεις δεν υπαρχουν,θα προσθεθουν συντομα μολις τελειωσει η νεα μεταφραση απο την ελληνικη κοινοτητα.

 

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου.. Αλλά δεν μπορώ να καταλάβω και πάλι. Δηλαδή η εκδοση 13 είναι ποιο νέα από την 22 λίγο κουφό.... Κανείς άλλος εδώ δεν έχει την ίδια με μένα? Το θέμα είναι πως ξέρω αν είναι v5? Θυμάμαι στο red rice είχε εφαρμογή για update. Τώρα δεν την βρίσκω..... Από bugs βρήκατε κάτι? Από root μπορούμε? Να κάνουμε η θα το μπρικαρουμε?

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις να κλεινει τα δεδομενα(το ιντερνετ δηλαδη) η να γυριζει απο 3g δικτυο σε 2g;

Αν επιτρεπεται απο που το πειρες;

 

Ναι να γυρίζει σε 2g. Από τοκ!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν εννοείς αυτό αλλα:Settings-->about phone--->System updates

ή στο folder system&security --->updater

 

Εχεις μάλλον την αγγλική έκδοση στην δική μου δεν έχει εφαρμογή updater... Στο σχετικα με το τηλεφωνο το βρηκα το βγάζει κατω με ενα βελάκι αλλα το παταω και με πεταει στην επιφανεια εργασίας...στον lancher δεν κανει τιποτα ουτε λεει οτι δεν υπαρχει αναβαθμιση...

Ψάχνω να βρω ακομα τη εκδοση ειναι αυτή που εχω αν ειναι V5 ή V4 απο που φαινεται αυτο ρε παιδια???

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε μια το cpu z και άμα μπορείς ανέβασε και φωτογραφία να δούμε τη γράφει

Άμα τελικά είναι xiaomi mi3 τότε μπορείς να κάνεις updete

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5356214#post5356214

 

(Ψάχνω να βρω ακομα τη εκδοση ειναι αυτή που εχω αν ειναι V5 ή V4 απο που φαινεται αυτο ρε παιδια???)

Ρυθμίσεις --->Σχετικά με το τηλέφωνο

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

Το βρισκω σχεδον αδυνατο να εχει ερθει με v4 απο τη στιγμη που η v5 κυκλοφορει απο περσυ και παμε για v6 σε πολυ λιγο καιρο.

Το πιθανοτερο ειναι να εχεις μια version που εχει 'πειραξει/φτιαξει' το καταστημα που το πειρες,λογικα θα ηρθε με εγκατεστημενο και το playstore.

Αν θελεις φλασαρε τη τελευταια developer της ελληνικης κοινοτητας που εχει ελληνικα αλλα σε beta μορφη,αλλιως αν δε σε πειραζει να το εχεις για λιγο καιρο στα αγγλικα μεχρι να ολοκληρωθει η μεταφραση πληρως τη developer απο το επσιμο site.

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4929-%CE%A3%CE%B5-%CE%BB%CE%AF%CE%B3%CE%B5%CF%82-%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B8%CE%B1-%CE%B5%CE%AF%CE%BD%CE%B1%CE%B9-%CE%AD%CF%84%CE%BF%CE%B9%CE%BC%CE%B7-%CE%B7-100-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-MIUI-ROM/

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την CPU Z βάζω φωτο . Ναι ήταν εγκατεστημένο το play store και εχει ελληνικά ειναι σίγουρα multi rom.

Ενω λεει στο cpu z οτι είναι root . Πάω να ενεργοποιήσω απο τα permisions το root αλλα οι επιλογές εκει ειναι αχνές και δεν πατιούνται...γιατί?? Στο check root λεει οτι δεν ειναι root...εχει το super user μέσα....Τελικα ειναι δεν είναι ενεργοποιήτε και πως??

 

[ATTACH]44847[/ATTACH]

 

[ATTACH]44848[/ATTACH]

 

[ATTACH]44850[/ATTACH]

 

[ATTACH]44851[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την stable rom που δεν έχει επιλογή για root.

Βάλε την τελευταία developers (σήμερα θα έχουμε και νέα έκδοση οπότε μπορείς να περιμένεις λίγο και να βάλεις τη νέα αν θες κατευθείαν)

Στις developer η έκδοση του miui φαίνεται όπως παρακάτω:

[ATTACH]44853[/ATTACH]

 

Μετά από το permission manager η επιλογή για root:

[ATTACH]44854[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι αυτο που σου λεω,την εχει πειραξει το καταστημα που το πειρες.

MIUI με superuser μεσα δε εχει νοημα και δε θα δεις καμια εκδοση κανονικου miui να το εχει.

Οπως στο λεει ο φιλος σημερα θα βγει το update και απ οτι διαβασα(αν καταλαβα καλα) σε αυτο θα ειναι ολοκληρομενη η μεταφραση χωρις προβληματα,περασε το να σωθεις.

Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε καινούργιο Xiaomi μοντέλο στο Antutu! Λέτε αυτό να είναι το επερχόμενο Mi3S!?

 

http://1-ps.googleusercontent.com/h/www.gizchina.com/wp-content/uploads/images/600x883xxiaomi-mi3s-leo-.jpg.pagespeed.ic.AAqfob8bB8.jpg

Βέβαια η τιμή αυτή είναι χαμηλότερη από του OnePlus One και δεν γράφει εάν έχει 4G!

 

http://www.gizchina.com/2014/05/08/xiaomi-leo-xiaomi-mi3s-turns-antutu/

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε καινούργιο Xiaomi μοντέλο στο Antutu! Λέτε αυτό να είναι το επερχόμενο Mi3S!?

 

Θα το μάθουμε την Τετάρτη 15/05, καθώς έχουν κανονίσει παρουσίαση για τότε.

Link to comment
Share on other sites

Θα το μάθουμε την Τετάρτη 15/05, καθώς έχουν κανονίσει παρουσίαση για τότε.

Λένε ότι μπορεί να μην παρουσιάσουν τότε το Mi3S. Θα δούμε σε 6 ημέρες.....

Link to comment
Share on other sites

Αρα ειναι αυτο που σου λεω,την εχει πειραξει το καταστημα που το πειρες.

MIUI με superuser μεσα δε εχει νοημα και δε θα δεις καμια εκδοση κανονικου miui να το εχει.

Οπως στο λεει ο φιλος σημερα θα βγει το update και απ οτι διαβασα(αν καταλαβα καλα) σε αυτο θα ειναι ολοκληρομενη η μεταφραση χωρις προβληματα,περασε το να σωθεις.

Και πως την περνάω γιατί δεν έχω την εφαρμογή updater. ?Από το σχετικά με το τηλέφωνο βλέπω μόνο κάτω ενημέρωση συστήματος αλλά πατώντας το με πετάει στον lancer έξω στην επιφάνεια

Link to comment
Share on other sites

Σημερινές τιμές. Κάποιοι πέσανε κάποιοι είναι ακριβοί.....

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44859&stc=1&d=1399624788

Link to comment
Share on other sites

Και πως την περνάω γιατί δεν έχω την εφαρμογή updater. ?Από το σχετικά με το τηλέφωνο βλέπω μόνο κάτω ενημέρωση συστήματος αλλά πατώντας το με πετάει στον lancer έξω στην επιφάνεια

 

Διαβασε εδω:

http://en.miui.com/thread-11047-1-1.html

Με το δευτερο τροπο που εχει.

Link to comment
Share on other sites

@maddoctor

ειναι ευκολο να προσθεσεις και το ibuymi στο excel που εχεις φτιαξει?

 

τωρα αυτο με το mi3s με κολλησε λιγο γιατι ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το mi3.τιμη που ειδες?

Link to comment
Share on other sites

@maddoctor

ειναι ευκολο να προσθεσεις και το ibuymi στο excel που εχεις φτιαξει?

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44867&stc=1&d=1399632363

 

τωρα αυτο με το mi3s με κολλησε λιγο γιατι ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το mi3.τιμη που ειδες?

 

Υπόψιν η τιμή αυτή είναι για preorder, οπότε δεν ξέρουμε εάν αυτή θα είναι η τελική και το πιο βασικό, πότε θα βγει το Mi3S

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...