Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο μόνος official seller είναι η ίδια η Xiaomi που πουλά σε Κίνα - Σιγκαπούρη και σύντομα και σε άλλες 10 χώρες όπως η Τουρκία.

Οοοολοι οι άλλοι ΔΕΝ είναι official, δεν έχουν δηλαδή συμφωνία με την Xiaomi για διάθεση των προϊόντων της στο εξωτερικό ούτε την αντιπροσωπουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φίλε μου, δυστυχώς, με office 2010 και με office 2013 δεν κατάφερε να μου κάνει την ενημέρωση, οπότε τα έψαξα χειροκίνητα :/

Περίεργο...μάλλον κάτι δεν έχεις εγκαταστήσει. Ορίστε μία σημερινή. Είδα αρκετά μαγαζιά ρίξανε την τιμή τους στο 16άρι :rolleyes:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=44867&stc=1&d=1399632363

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Και μένα μεγάλο μου φαίνεται το sars του Xiaomi.

Αν ισχύει αυτή η τιμή είναι πολύ μεγάλο όχι απλά μεγάλο, επειδή έχω δει πολλές τιμές για αυτό προβληματίζομαι για το ισχύει τελικά... γενικώς στα κινέζικα υπάρχει ένα έλλειμμα ως προς το SAR και την αυτονομία της μπαταρίας.

 

Γενικά αυτό μαζί με 2-3 άλλα μειονεκτήματα είναι που με κρατά και δεν έχω αγοράσει την συσκευή, από εκεί και πέρα περιμένω και το mi3S...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας απαντησει καποιος που το εχει να μου λυσει 2-3 αποριες που εχω για το κινητο...

1.Γενικα με το κινητο ολα μια χαρα?Δουλευουν ολα καλα?Τελικα υπαρχει προβλημα με το ακουστικο ή το μικροφωνο (δεν θυμαμαι για ποιο απο τα 2 ειχε ακουστει)?καποιο αρνητικο εχετε να πειτε?

2.Το πισω καπακι ανοιγει,βγαινει κ μπορεις να το αλλαξεις αμα θελεις ας πουμε ή αν παρεις ενα αλλο χρωμα μπαινει επανω απο αυτο που ηδη εχει?

Link to comment
Share on other sites

Και στο Coolicool λόγω της γιορτής της μητέρας έχουν εκπτωτικά κουπόνια 10$ και 5 $, ανάλογα με το τι θα παραγγείλετε.
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν βοηθάω, αν θέλετε ψάξτε το. Έχω παραγγείλει μέχρι τώρα 4 κινητά από http://www.antelife.com

Δεν είχα κανένα πρόβλημα ποτέ, τα κινητά έρχονται σε μια-μιάμιση εβδομάδα περίπου εκτός αν υπάρξουν γιορτές για εμάς ή για αυτούς ενδιάμεσα. Έρχονται με απλό ταχυδρομείο φυσικά, αλλά σου δίνουν και την επιλογή για DHL κτλ.

Πληρώνεις με Paypal κανονικά και έχουν καλή εξυπηρέτηση και επικοινωνία.

 

Συγκεκριμένα για τα Xiaomi Mi3 που συζητάμε (μιας κι εγώ σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του) έχει καλές τιμές..

16GB και 64GB

Όταν πας με τις πόρτες, βλέπεις τον κόσμο με διαφορετικό μάτι... BMWcholic !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα προχθές και έχω ένα θεματάκι σήμερα με τη μπαταρία. Μου ήρθε με 40κάτι % μπαταρία και κατέβαινε πολύ ομαλά. Χθες το πρωί από τις 7 που το έβγαλα από 100% με πολύ χρήση gps μου έσβησε το βραδάκι κατά τις 8. Πολύ καλά δηλαδή. Το έβαλα το βραδάκι στην μπρίζα και το έβγαλα πάλι 7 το πρωί σήμερα, με παρόμοια χρήση αλλά λιγότερη χρήση gps και το το κινητό έμεινε από μπαταρία στις 3 το μεσημέρι. Τι κάνω λάθος; Επίσης όταν έσβησε σήμερα το μεσημέρι το έβαλα στην μπρίζα του αυτοκινήτου και από 10% πήγε στο 18% σε 1 ώρα και κάτι. Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο στην φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρέλαβα προχθές και έχω ένα θεματάκι σήμερα με τη μπαταρία. Μου ήρθε με 40κάτι % μπαταρία και κατέβαινε πολύ ομαλά. Χθες το πρωί από τις 7 που το έβγαλα από 100% με πολύ χρήση gps μου έσβησε το βραδάκι κατά τις 8. Πολύ καλά δηλαδή. Το έβαλα το βραδάκι στην μπρίζα και το έβγαλα πάλι 7 το πρωί σήμερα, με παρόμοια χρήση αλλά λιγότερη χρήση gps και το το κινητό έμεινε από μπαταρία στις 3 το μεσημέρι. Τι κάνω λάθος; Επίσης όταν έσβησε σήμερα το μεσημέρι το έβαλα στην μπρίζα του αυτοκινήτου και από 10% πήγε στο 18% σε 1 ώρα και κάτι. Είναι φυσιολογικό να αργεί τόσο στην φόρτιση;

 

Για το τελευταιο μαλλον ο φορτιστης του αυτοκινητου εχει χαμηλη εξοδο mah(υποθετω περι τα 500mah) γι αυτο και αργει να το φορτισει.

Οσο για την αντοχη της μπαταριας καλο ειναι να μην το αφηνεις να κατεβαινει κατω απο το 15-20% γιατι αν το αφηνεις συνεχεια να σβηνει απο μπαταρια σε λιγους μηνες θα ψαχνεις για καινουργια.

Θα σου πρωτεινα να κανεις 5-6 φορτισεις ακομα και να παρατηρεις που καταναλωθηκε η μπαταρια,σε τι ποσοστα και τι χρονους ωστε να εχεις πληρη αποψη.Αν εχεις μεγαλες αποκλισεις πιθανον κατι δεν παει καλα.

Edited by kss
Link to comment
Share on other sites

Μην επιδιώκεις να αφηνεις το κινητο να σβηνει απο μπαταρία. Επισης δεν ειναι καλο να αφήνουμε το κινητό ολο το βραδυ στην πριζα. Μια φορτηση απο 10 εως 90% ειναι οτι πρεπει γα να συντηρειται σωστα
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση, πως γίνεται να απενεργοποιείται το 3g όταν είναι συνδεδεμένο σε wifi??

 

Εννοεις να κλεινει τα δεδομενα(το ιντερνετ δηλαδη) η να γυριζει απο 3g δικτυο σε 2g;

Αν επιτρεπεται απο που το πειρες;

Link to comment
Share on other sites

στο thread του ibuymi παρέλαβε καποιος ( οχι το mi3) και ολα ηταν οκ!!! Ετοιμαζομαι να ριξω αυριο πρωι την παραγγελια για το 16αρι....

α και η τιμη 285$ πλεον....( με το κουπονι)

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα αλλα δεν πρόλαβα τις μειώσεις των τιμών...anyway...

1ο εχει πανω ζελατίνα γιατι εχει μία ήδη μεσα...?

2ο. Εχει την εκδοση MIUI-JXDCNAL22.0 είναι παλια νέα?? υπάρχει ποιο καινούρια...??ειναι 4 ή 5???

3ο. μου τρέχει καλά θέλει να περασω την νεα rom ή να το αφήσω καλύτερα....και τι bugs να προσέξω αν υπάρχουν τι εχει βγαλει μεχρι τώρα?

4ο. Λενε οτι το MIUI εχει πολούς fan γιατί? Τι το κάνει τοσο δημοφιλές που βρίσκουμε πράγματα για το miui?? τι αλλάζουμε με αυτό? Βρήκα πχ τα θέματα που κατεβασα καποια. Υπάρχουν και αλλα που μπορείς να κάνεις?? Τα ποιο σημαντικα....??

5ο οδηγίες για root υπάρχουν καπου ?? με vroot ή framaroot γίνεται???

6ο πως κανουμε ελεγχο αυθεντικότητας?

 

Μεχρι τώρα όλα τρέχουν πολυ smooth...πολύ καλο ui...και γρήγορο στις εφαρμογές....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και σε μενα αλλα δεν πρόλαβα τις μειώσεις των τιμών...anyway...

1ο εχει πανω ζελατίνα γιατι εχει μία ήδη μεσα...?

2ο. Εχει την εκδοση MIUI-JXDCNAL22.0 είναι παλια νέα?? υπάρχει ποιο καινούρια...??ειναι 4 ή 5???

3ο. μου τρέχει καλά θέλει να περασω την νεα rom ή να το αφήσω καλύτερα....και τι bugs να προσέξω αν υπάρχουν τι εχει βγαλει μεχρι τώρα?

4ο. Λενε οτι το MIUI εχει πολούς fan γιατί? Τι το κάνει τοσο δημοφιλές που βρίσκουμε πράγματα για το miui?? τι αλλάζουμε με αυτό? Βρήκα πχ τα θέματα που κατεβασα καποια. Υπάρχουν και αλλα που μπορείς να κάνεις?? Τα ποιο σημαντικα....??

5ο οδηγίες για root υπάρχουν καπου ?? με vroot ή framaroot γίνεται???

6ο πως κανουμε ελεγχο αυθεντικότητας?

 

Μεχρι τώρα όλα τρέχουν πολυ smooth...πολύ καλο ui...και γρήγορο στις εφαρμογές....

 

Αν θα μπεις στο παρακάτω ελληνικό Forum που είναι η κοινότητα των χρηστών Xiaomi και διαβάσεις λίγο, θα σου λυθούν όλες οι απορίες

https://xiaomi-miui.gr/archives/1316

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις πωσ μπορω να ξανα περασω την εφαρμογη mail που ειχε εργοστασιακα το κινητο χωρισ να κανω εργοστασιακες ρυθμισεισ κτλ? Υπαρχει καπου να την κατεβασω?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ας απαντησει καποιος που το εχει να μου λυσει 2-3 αποριες που εχω για το κινητο...

1.Γενικα με το κινητο ολα μια χαρα?Δουλευουν ολα καλα?Τελικα υπαρχει προβλημα με το ακουστικο ή το μικροφωνο (δεν θυμαμαι για ποιο απο τα 2 ειχε ακουστει)?καποιο αρνητικο εχετε να πειτε?

2.Το πισω καπακι ανοιγει,βγαινει κ μπορεις να το αλλαξεις αμα θελεις ας πουμε ή αν παρεις ενα αλλο χρωμα μπαινει επανω απο αυτο που ηδη εχει?

 

Σας παρακαλω δεν μπορει καποιος κατοχος του κινητου να απαντησει κ να πει 2 λογια???θελω να το αγορασω το κινητο κ θελω να δω αν ισχυουν αυτα ή αν ετυχε σε καποια παιδια να εχει η συσκευη τους το προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω δεν μπορει καποιος κατοχος του κινητου να απαντησει κ να πει 2 λογια???θελω να το αγορασω το κινητο κ θελω να δω αν ισχυουν αυτα ή αν ετυχε σε καποια παιδια να εχει η συσκευη τους το προβλημα.

 

Φιλέ δεν το έχω ακόμα το εχω παραγγείλει και το περιμένω αλλά το έχω δει το τηλέφωνο απο φιλο, μιλάμε για κορυφαία συσκευή σε όλα της και αν αναλογιστεις τα χρήματα που κοστίζει, όνειρο, το πίσω καπάκι δεν αλλάζει όπως και η μπαταρία δεν βγαίνει, όσο για το ακουστικό είχα ρωτήσει και εγώ και απ' όσο κατάλαβα πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά, ας ελπίζουμε οτι δεν θα τύχει σε κανέναν μας

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ δεν το έχω ακόμα το εχω παραγγείλει και το περιμένω αλλά το έχω δει το τηλέφωνο απο φιλο, μιλάμε για κορυφαία συσκευή σε όλα της και αν αναλογιστεις τα χρήματα που κοστίζει, όνειρο, το πίσω καπάκι δεν αλλάζει όπως και η μπαταρία δεν βγαίνει, όσο για το ακουστικό είχα ρωτήσει και εγώ και απ' όσο κατάλαβα πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά, ας ελπίζουμε οτι δεν θα τύχει σε κανέναν μας

 

Σε ευχαριστω φιλε μου!Νομιζω με βοηθησες αρκετα...Απο που το πηρες κ ποσο?χρωμα?το 16αρι?Απο τον φιλο σου δεν μπορεις να μαθεις τιποτα?Απο οσο ξερεις ομως ειναι καταπληκτικο ε?Οθονη...κατασκευη...κ ολα ε?κ χωρις να του εχει βγαλει προβληματα ε?Μακαρι να μην μας τυχει τιποτα ουτε σε μας ουτε σε κανεναν...τωρα αμα ειναι λιγο χαμηλο το μικροφωνο ή το ακουστικο μπορεις να αυξησεις λιγο την ενταση απο οσο ξερω,οποτε κομπλε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλό άρθρο με οδηγίες, γι αυτούς που ξεκινάνε με το νέο xiaomi κινητό τους.

http://en.miui.com/thread-20281-1-1.html (English)

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου!Νομιζω με βοηθησες αρκετα...Απο που το πηρες κ ποσο?χρωμα?το 16αρι?Απο τον φιλο σου δεν μπορεις να μαθεις τιποτα?Απο οσο ξερεις ομως ειναι καταπληκτικο ε?Οθονη...κατασκευη...κ ολα ε?κ χωρις να του εχει βγαλει προβληματα ε?Μακαρι να μην μας τυχει τιποτα ουτε σε μας ουτε σε κανεναν...τωρα αμα ειναι λιγο χαμηλο το μικροφωνο ή το ακουστικο μπορεις να αυξησεις λιγο την ενταση απο οσο ξερω,οποτε κομπλε!!!

 

Eγω το χω κανα μηνα τωρα. Εντυπωσεις αριστες. Με πρωτο απο ολα την μπαταρια. Οθονη πολυ καλη, κατασκευη για μενα εχω δει κ καλυτερεσ. Κανενα προβλημα με το ακουστικο η με κατι αλλο. Εγω χρησιμοποιωντας ηδη 1 μηνα , θα το ξανα αγοραζα ;)

Edited by paternalistis

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω φιλε μου!Νομιζω με βοηθησες αρκετα...Απο που το πηρες κ ποσο?χρωμα?το 16αρι?Απο τον φιλο σου δεν μπορεις να μαθεις τιποτα?Απο οσο ξερεις ομως ειναι καταπληκτικο ε?Οθονη...κατασκευη...κ ολα ε?κ χωρις να του εχει βγαλει προβληματα ε?Μακαρι να μην μας τυχει τιποτα ουτε σε μας ουτε σε κανεναν...τωρα αμα ειναι λιγο χαμηλο το μικροφωνο ή το ακουστικο μπορεις να αυξησεις λιγο την ενταση απο οσο ξερω,οποτε κομπλε!!!

 

Εγω το πηρα απο merimobiles το 64αρι σε μαυρο 294 ευρω, το 16αρι το εχει 247, μπορεις να το βρεις και πιο φθηνα σε αλλα μαγαζια, παντως εγω εχω κανει πολλες συναλαγες με merimobiles και ειμαι ευχαριστημενος, οποτε για να εχω το κεφαλι μου ησυχο το πηρα απο κει, συν οτι το συγκεκριμενο μαγαζι πουλαει γνησια xiaomi γιατι κυκλοφορουν και κατι μαιμουδες, τωρα για το τηλεφωνο, οθονη απο της καλυτερες που εχω δει, το τηλεφωνο πεταει, δεν κολλαει πουθενα, το εχω δουλεψει καμποσες ωρες απο τον φιλο πριν την αποφαση να το παρω, δεν νομιζω να σε δυσαρεστησει πουθενα :D

Link to comment
Share on other sites

Eγω το χω κανα μηνα τωρα. Εντυπωσεις αριστες. Με πρωτο απο ολα την μπαταρια. Οθονη πολυ καλη, κατασκευη για μενα εχω δει κ καλυτερεσ. Κανενα προβλημα με το ακουστικο η με κατι αλλο. Εγω χρησιμοποιωντας ηδη 1 μηνα , θα το ξανα αγοραζα ;)

Εννοεις καλυτερη κατασκευη απο καποιο κινητο που κοστιζει 3 φορες περισσοτερο τα χρηματα του στυλ iphone,galaxy ε?Παντως δεν νομιζω να σου φαινεται κ πολυ πλαστικουρα,νομιζω ειναι καλο!Εχουν κενα ή τριξιματα μεταξυ τους τα πλαστικα?Με τα τηλεφωνα κ τους αριθμους κ τα μηνυματα ειναι ενταξει?τα αναγνωριζει ή υπαρχει προβλημα με το +030?Απο καμερα τι λεει?Εισαι ευχαριστημενος?

 

Εγω το πηρα απο merimobiles το 64αρι σε μαυρο 294 ευρω, το 16αρι το εχει 247, μπορεις να το βρεις και πιο φθηνα σε αλλα μαγαζια, παντως εγω εχω κανει πολλες συναλαγες με merimobiles και ειμαι ευχαριστημενος, οποτε για να εχω το κεφαλι μου ησυχο το πηρα απο κει, συν οτι το συγκεκριμενο μαγαζι πουλαει γνησια xiaomi γιατι κυκλοφορουν και κατι μαιμουδες, τωρα για το τηλεφωνο, οθονη απο της καλυτερες που εχω δει, το τηλεφωνο πεταει, δεν κολλαει πουθενα, το εχω δουλεψει καμποσες ωρες απο τον φιλο πριν την αποφαση να το παρω, δεν νομιζω να σε δυσαρεστησει πουθενα :D

Κ εγω το μαυρο λεω να παρω αλλα το 16αρι...Κ εγω δεν νομιζω να με δυσαρεστησει!Εχει ο αδερφος μου το Hongmi κ ειναι πολυ ευχαριστημενος...οποτε λογικα κ στο Mi3 θα ειναι ενταξει απλα ξερεις ψαχνεις να βρεις κ να μαθεις τα παντα πριν παρεις το τηλεφωνο!

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις καλυτερη κατασκευη απο καποιο κινητο που κοστιζει 3 φορες περισσοτερο τα χρηματα του στυλ iphone,galaxy ε?Παντως δεν νομιζω να σου φαινεται κ πολυ πλαστικουρα,νομιζω ειναι καλο!Εχουν κενα ή τριξιματα μεταξυ τους τα πλαστικα?Με τα τηλεφωνα κ τους αριθμους κ τα μηνυματα ειναι ενταξει?τα αναγνωριζει ή υπαρχει προβλημα με το +030?Απο καμερα τι λεει?Εισαι ευχαριστημενος?

 

Φενεται εξωτερικα λιγο πλαστικουρα απο πισω αλλα να σου πω την αληθεια του χω θηκη απο την 1η μερα κ δεν το βλεπω.. τιποτα κενα κτλ. Τα τηλεφωνα τα βγαζει ακριβωσ οπωσ κ τα προηγουμενα κινητα που ειχα (galaxy s4, galaxy i9000). Καμερα δεν πολυχρησιμοποιω αλλα σε συγκριση με ενος φιλου που ειναι ψιρασ και εχει lg g2 η δικια του καμερα ηταν ελαφρα καλυτερη. Πολυ καλη παντωσ κ το ΜΙ3. Οσον αφορα την τελευταια ερωτηση, ξαναλεω οτι εγω εδωσα το galaxy s4 για να παρω το κινητο και ειμαι ναι πολυ ευχαριστημενοσ αν και ειχα ενδοιασμουσ στην αρχη. Προχωρα.

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Αν θα μπεις στο παρακάτω ελληνικό Forum που είναι η κοινότητα των χρηστών Xiaomi και διαβάσεις λίγο, θα σου λυθούν όλες οι απορίες

https://xiaomi-miui.gr/archives/1316

 

Μάλλον εθεσα πολλα ερωτήματα....δεν βρίσκω ακρη εκεί και δεν θελω να διαβασω ολες τις σελιδες εδώ ...οποιος ξέρει ας απαντήσει...Δυστυχώς δεν εχουν ολοι τον χρονο να καθονται ολη μερα στο pc για να διαβασουν ολα τα post...Με τα παιδιά που χρόνος....για τέτοια...

 

να θεσω τουλαχιστον τις κυριότερες για την αυθεντικότητα οκ βρήκα την σελιδα της xiaomi..

Εχει την εκδοση MIUI-JXDCNAL22.0 είναι παλια νέα?? υπάρχει ποιο καινούρια...??ειναι 4 ή 5??? Γιατί δεν την βρίσκω πουθενα ως Rom είναι νεα??

To κινητό λεει μεσα οτι ειναι root αλλα με το root checker λεει οχι ποιος τρόπος υπάρχει για root?

τι bugs να προσέξω για να βρω?? αν υπάρχουν? Δεν μπορω να καταλάβω αν εχει ζελατίνα πανω ετοιμη...εχει μια μεσα να την περάσω ή οχι ή θα κανω χαζομάρα?

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

γιατι πλαστικουρα βρε παιδια?

αφου το κινητο ειναι απο μαγνησιο και 2 στρωματα γραφενιου.

 

εκανα και ερωτηση εδω στο φορουμ στο ibuymi και ειπαν οτι το κινητο ειναι αυθεντικο(τι θα ελεγαν..) και οτι δινουν μαζι δωρο τα πιστονς αυθεντικα και flipcase αυθενικη.μπορουμε να χρησιμοποιησουμε και το κουπονι για επιπλεον εκπτωση.

εχει την καλυτερη τιμη απο ολα παντως και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα...

επισης,τους βλεπω και ενεργους στο φορουμ.απαντανε καθημερινα στα ερωτηματα μας.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...