Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά , είμαι καινούριος στο φόρουμ. Θα ήθελα την βοήθεια σας στην αγορά του xiaomi mi3(http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html) απο το site vickmall.Καταρχάς δεν ξέρω τίποτα απο smartphones είναι το πρώτο μου και θα ήθελα να μου πείτε να το πάρω με Multi-language ROM(will root,install google play) ή με Original ROM(only has English) και ποια θα ειναι τα πλεωνεκτήματα ή τα μειονεκτήματα για κάθε rom. Eπίσης αξίζει να το παρω ή θα κάθομαι να ψάχνω στο ίντερνετ κάθε μέρα πως να λύσω τα τυχών προβλήματα;Ας μου απαντήσουν αυτοί που το έχουν στα χέρια τους παρακαλώ.Ευχαριστώ. :D Edited by Motul
+
Link to comment
Share on other sites

Η 6 είναι φανταστική, ελαφρια, γρήγορη αλλά με πάρα πολλά bugs.

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/2014-02/Screenshot_2014-08-31-22-18-08_zpsimy1qyne.png

Link to comment
Share on other sites

Η 6 είναι φανταστική, ελαφρια, γρήγορη αλλά με πάρα πολλά bugs.

http://i737.photobucket.com/albums/xx12/ekonstadoudakis/2014-02/Screenshot_2014-08-31-22-18-08_zpsimy1qyne.png

 

Συμφωνω, αλλο τηλεφωνο! Και συντομα ολα θα φτιαξουν

Link to comment
Share on other sites

δεν με αφηνει να κανω fast boot αν δεν τελειωσει η μπαταρια

 

Σε recovery μπαίνει;

 

Ωραία η 6 έκδοση εμφανισιακά αλλά πράγματι έχει πολλά bugs. Ευτυχώς δεν έχω συναντήσει κάποιο ακόμα που να με αποτρέπει από την χρήση της.

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μαρεσε εμφανισιακα, οποτε βαζεις ενα θεμα miui 6 και περιμενεις να οριστικοποιηθει ;)

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα...

 

Σε μένα τρελαίνεται ο launcher... Και κολλάει πολύ έτσι επανέφερα την 3.21 ελληνική...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα πρόβλημα με το launcher ώσπου γύρισα στο default θέμα.

Μερικά θέματα που έχω κατεβάσει είναι ασυυμβατα με την νέα έκδοση.

WIND for EVER :!:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά , είμαι καινούριος στο φόρουμ. Θα ήθελα την βοήθεια σας στην αγορά του xiaomi mi3(http://www.vickmall.com/xiaomi-m3-snapdragon-800-quad-core-2-3ghz-2gb-16gb-nfc-otg-3050mah-5-0-inch-fhd-ogs-screen-smartphone-black.html) απο το site vickmall.Καταρχάς δεν ξέρω τίποτα απο smartphones είναι το πρώτο μου και θα ήθελα να μου πείτε να το πάρω με Multi-language ROM(will root,install google play) ή με Original ROM(only has English) και ποια θα ειναι τα πλεωνεκτήματα ή τα μειονεκτήματα για κάθε rom. Eπίσης αξίζει να το παρω ή θα κάθομαι να ψάχνω στο ίντερνετ κάθε μέρα πως να λύσω τα τυχών προβλήματα;Ας μου απαντήσουν αυτοί που το έχουν στα χέρια τους παρακαλώ.Ευχαριστώ. :D

 

Πριν λιγες μερες το πηρα εγω με την οφφισιαλ με το σκεπτικο να μην ασχοληθω καθολου με ρουταρισματα και να περναω καθε λιγο καινουριες ρομ αλλα να κανω ανανεωση στην πιο φρεσκια οφφισιαλ και απροβληματιστη ρομ .

 

Τελικα ειχα καποια προβληματα , λειπανε καποια πραγματα απο το κινητο με αποτελεσμα η διαδικασια του να περασω play store ( φανταζομαι το πλεον απαραιτητο προγραμα για κατοχους σμαρτφον ) να μην ειναι τοσο απλη οσο νομιζα αρχικα .

 

Απο την στιγμη που δηλωνεις ασχετος σου προτεινω να παρεις την πολυγλωσση και να ξενοιασεις αρχικα κι αν δεις οτι αρχισες να μαθαινεις μπορεις στη συνεχεια να ξεκινησεις να πειραματιζεσαι και να περασεις οποια ρομ θελεις .

 

Αλλο προβλημα που αντιμετωπiσα εκτος απο την εγκατασταση του play store , ηταν οτι ελειπε ο updater με αποτελεσμα να κανω ο ιδιος μεσω recovery το περασμα στην τελευταια οφισισιαλ ρομ ( η οποια διαθετεθει λειτουργικο updater ) . Α, και τα sms στελνουν ελληνικα με περιορισμενους χαρακτηρες ( 60/70 καπου εκει , δεν τους μετρησα ) αλλα αυτο φανταζομαι θα λυνεται ευκολα .

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα νεκρώνουν τα widgets...Πώς γυρνώ πίσω; με απλό φλασάρισμα από recovery?

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα νεκρώνουν τα widgets...Πώς γυρνώ πίσω; με απλό φλασάρισμα από recovery?

 

Για τα widgets το εχω πει και γω απο την Παρασκευη που εκανα αναβαθμιση,νομιζα οτι ημουν ο μοναδικος..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα και από εμένα... Επειδή είμαι πολύ άσχετος από τα περισσότερα που γράφεται, αν πάρω ένα από τα Xiaomi Mi3 ή Xiaomi 1S για πιο οικονομικό πρέπει να κάνω όλα αυτά που γράφεται παραπάνω;; Δε μου έρχεται το κινητό και απλά το λειτουργώ;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων και συγγνώμη για την ασχετοσύνη ...
Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις με multi(για να έχεις και ελληνικά αν θες) βάζεις τη καρτουλα σου και δουλεύει κανονικά. Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

Μη σε τρομάζουν όλα αυτά που διαβάζεις.

Όλο τα σκαλιζουν τα "παλιόπαιδα"... :)

Edited by mike_k
:)
Link to comment
Share on other sites

Widgets mail launcer klp κρασαρουν ολα

 

Τα widget ενεργοποιούντε με τα δύο δάκτυλα παρατεταμένα στην οθόνη

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Αν το πάρεις με multi(για να έχεις και ελληνικά αν θες) βάζεις τη καρτουλα σου και δουλεύει κανονικά. Δε χρειάζεται να κάνεις τίποτα άλλο.

Μη σε τρομάζουν όλα αυτά που διαβάζεις.

Όλο τα σκαλιζουν τα "παλιόπαιδα"... :)

Οκ φίλε μου να μείνω ήσυχος δλδ... Γιατί εδώ για να βγάλεις άκρη πρέπει να έχεις τελειώσει ηλεκτρονικός πρώτα...

Tolis:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

Οκ φίλε μου να μείνω ήσυχος δλδ... Γιατί εδώ για να βγάλεις άκρη πρέπει να έχεις τελειώσει ηλεκτρονικός πρώτα...

 

Όχι απαραίτητα!

 

Απλά πολλά από τα παιδιά έχουν τη διάθεση και την όρεξη να τα "πειράζουν".

Επίσης μέσα από αυτή τη διαδικασία του "πειραγματος" μαθαίνουν πολλά πράγματα και έχουν τη διάθεση να τα μοιράζονται.

 

Από αυτούς ζητάμε, τη βοήθεια τους όταν έχουμε κάποιο πρόβλημα....

Και από αυτούς παίρνουμε τις λύσεις....

 

:)

:)
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ την miui6 από το miui Hellas μετά από ταλαιπωρία και καμιά δεκαριά φλασαρισματα και δουλεύει ρολόι κανένα κόλλημα ή κρασαρισμα και η κάμερα νομίζω βελτιώθηκε αρκετά!
DF
Link to comment
Share on other sites

Τα widget ενεργοποιούντε με τα δύο δάκτυλα παρατεταμένα στην οθόνη

 

και 2...και 3....και 4... τιποτα....:lol: και νομιζα οτι ηθελαν τα προγραμματα εγκατασταση απο την αρχη, το απεγκατεστησα,τα εγκατεστησα παλι.....και φαε τον παπα.... εμεινα με την οθονη κενη αφου δεν μπορω να τα ενεργοποιησω :rolleyes:

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικα το εφτιαξα.εβαλα την καινουρια v6με πολλα bug δεν δουλευει play store google map kai πολλα αλλα

 

λες και μιλαμε για αλλα τηλεφωνα...πως γινεται η ιδια συσκευη και σε αλλον να μην δουλευει το playstore και σε αλλον τα widgets launcer mail :wacko:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

εμενα επισης και στην 5 και στην 6 το tethering ειναι νεκρο. Ειδικα για την 5, στην οποια ετοιμαζομαι να επανελθω, δουλευει σε εσας;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...