Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι φωτογραφίες του πως είναι?νύχτα και ημέρα?multilanguage rom υπάρχει?root?Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά αλλά σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του

αν κ δεν εχω δουλεψει πολύ την καμερα ιδιαιτερα σε απαιτητικες συνθηκες (πχ ηλιοβασιλέματα),από την μεχρι τωρα χρηση βγαζει πολύ καλες φωτος κ στα video σιγουρα θα σε ενθουσιασει η αποδοση του ηχου..

ελληνικη ρομ υπαρχει από την ελληνικη ομαδα της MIUI.επισης το κιν μπορεις να το εχεις root ή όχι.

εμενα από το merimobiles μου ηρθε με το google play εγκατεστημενο κ ελληνικα,επειδη όμως κολουσαν καποια update εβαλα αγγλικη rom μεσα κ όλα οκ.:D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο αφορά τον αποθηκευτικό χώρο μιας και την sd την ξεχνάμε, επαρκεί; (εφαρμογές +φώτο, video) πρέπει να ξεφορτωνεις συχνά; otg;
Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα xiaomi, μια βοήθεια...

(Σκέφτομαι για αγορά από το ibuymi)

Rom με ελληνικά υπάρχει;

Τα 16gb φτάνουν; πόσα ελευθερα είναι;

Η κάμερα του όντως είναι καλή;

Τώρα που έχει πέσει στα 220-230 το σκέφτομαι!

 

Κοιτάμε και κανά δύο σελίδες πιο πίσω....

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5351981#post5351981

 

Για φωτό είχαν δημοσιευτεί κάποιες στο Facebook/Google+ που ήταν πάρα πολύ καλές

Link to comment
Share on other sites

307$ είναι η φθηνότερη τιμή μέχρι τώρα, σε ότι αφορά την κάμερα μιας και το έχω πιάσει στα χέρια για λίγο πριν λίγες μέρες, για κινέζικο και σε αυτή την τιμή δεν πιστεύω να παίζει τίποτα καλύτερο, σε πολύ χαμηλό φωτισμό δεν υπολείπεται από κάποια κινητά με καλές κάμερες.. Από εκεί και πέρα για το μαγαζί δεν έχω δει παράπονα.

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν στο πακέτο περιλαμβάνονται ελληνικά και είναι ξεκλείδωτο και μπορεί να το παραλάβεις ρουταρισμένο...

 

Επειδή είμαι με τάμπλετ μπορείς να δώσεις το λινκ για αυτήν τη τιμή

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι με τάμπλετ μπορείς να δώσεις το λινκ για αυτήν τη τιμή

http://www.ibuymi.com/original-xiaomi-mi3-smart-phone-snapdragon-800-quad-core-android-42-5-inch-23ghz-2gb-ram-16gb-rom-130mp-black-p-823.html

 

Λοιπόν μόλις το χτυπησα στα 292$ με το κουπόνι Myphone στο ibuymi

Καλά είναι βγάζεις δωρεάν μια θήκη ή τίποτα ακουστικά... γνωρίζεις αν έχει ελληνικά η συσκευή ή είναι "ρουταρισμένη";

 

-----------------------

Κάτι που ακόμα δεν μπορώ να βρω άκρη 100% το Mi3 έρχεται με gorilla glass;;;

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

http://www.ibuymi.com/original-xiaomi-mi3-smart-phone-snapdragon-800-quad-core-android-42-5-inch-23ghz-2gb-ram-16gb-rom-130mp-black-p-823.html

 

 

Καλά είναι βγάζεις δωρεάν μια θήκη ή τίποτα ακουστικά... γνωρίζεις αν έχει ελληνικά η συσκευή ή είναι "ρουταρισμένη";

 

-----------------------

Κάτι που ακόμα δεν μπορώ να βρω άκρη 100% το Mi3 έρχεται με gorilla glass;;;

ειναι αξιοπιστο αυτο το site η θα ειναι κανενας κλωνος του mi3; και κατι ακομα που ισως εχει απαντηθει αλλα δεν το προσεξα τα wifi/gps του mi3 ειναι δυνατα σε σχεση με αλλα κινητα; σκεφτομαι απο jiayu g4 να παω σε xiaomi, αξιζει;

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οι εταιρειες που συγκρινεις ειναι η μερα με τη νυχτα. Η xiaomi ειναι ο πιο καταξιωμενος κατασκευαστης στη κινα με τη miui να εχει τεραστια κοινοτητα απο πισω. Βασικα μη βλεπεις.το mi3 σαν ολα τα αλλα κινεζικα. Δες το σαν το g2 της lg, το s4 κλπ μονο που το mi3 ειναι καλυτερο. Εκει που χανεις ειναι μονο το σερβις

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Φιλε οι εταιρειες που συγκρινεις ειναι η μερα με τη νυχτα. Η xiaomi ειναι ο πιο καταξιωμενος κατασκευαστης στη κινα με τη miui να εχει τεραστια κοινοτητα απο πισω. Βασικα μη βλεπεις.το mi3 σαν ολα τα αλλα κινεζικα. Δες το σαν το g2 της lg, το s4 κλπ μονο που το mi3 ειναι καλυτερο. Εκει που χανεις ειναι μονο το σερβις

 

Αυτό ακριβώς, και εγώ με κάποιους που μίλησα νόμιζαν οτι εφόσον είναι κινέζικο κάπου θα υστερεί, δεν κατάλαβαν οτι μιλαμε για τοπ κινητό απο πολύ καλό κατασκευαστή

Link to comment
Share on other sites

ειναι αξιοπιστο αυτο το site

Δεν έχουμε δει παράπονο όσο είναι στο Forum

 

Με την εγγύηση του ξέρουμε τι γίνεται;

Είναι και αυτό μια απορία γιατί δεν διευκρινίζεται στην σελίδα τους μαζί με το αν εχει ελληνικά και αν μπορεί να παραδοθεί ρουταρισμένο...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επειδή βλέπω πολλούς να ανακαλύπτουν τώρα τα xiaomi , παιδιά σας λέω πως if you go xiaomi you never go back!!!

Εγω είμαι κάτοχος του ΜΙ2Α (το πιο αδύναμο δλδ κινητό της xiaomi) σχεδόν ένα χρόνο και ακόμη το λατρεύω! Top σε επιδόσεις , gps , wifi , 3g , updates ,καρτα γραφικών, φοβερή εμπειρία χρήσης μεσω του MIUI το οποίο είναι το μεγαλύτερο πλεονέκτημα της μάρκας και το οποίο σε δένει μαζί της...(το καλύτερο όπλο μαρκετινγκ τελικά που σε κάνει να ξεχάσεις οποιαδήποτε διλήμματα για μετάβαση σε άλλη μάρκα ).

Επίσης να πώ πως είχα στη κατοχή μου ένα JIAYU G4 (εκλάπη) και πρόσφατα ένα INEW V3 (Αύριο το δίνω σε γνωστό για 120 ευρώ).Σε συνολική εμπειρία χρήσης δεν συγκρίνονται με το xiaomi τελικά.Η διαφορά τιμής πλέον δεν δικαιολογεί τον συμβιβασμό με παρόμοιες συσκευές σε θέματα αξιοπιστίας.

Προσωπικά θεωρώ πως 100 ευρώ διαφορά είναι ένα πολύ καλό όριο ανοχής σε σχέση με τη καλύτερη octacore mediatek συσκευή αυτή τη στιγμή για να επιλέξεις το MI3 αν φυσικά δεν χρειάζεσαι οπωσδήποτε 2 σιμ.

 

Εγώ θα περιμένω λίγο ακόμη να πεσει η τιμή του και θα το αγοράσω αν και δεν το χρειάζομαι!

Μας έκανε στα γεράματα fanboys η xiaomi!

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibuymi.com/original-xiaomi-mi3-smart-phone-snapdragon-800-quad-core-android-42-5-inch-23ghz-2gb-ram-16gb-rom-130mp-black-p-823.html

 

Απορία: Το έχει 307,99$ και μόλις αλλάζεις το νόμισμα το μετατρέπει σε 255,89€

Με σημερινές ισοτιμίες 397,99$=222,04€ , ή αλλιώς 1927,80 Υuan=222,04€ δηλαδή βγάζουν και συναλλαγματικό κέρδος τα μαγαζιά(30+ευρώ εδώ) ή με το τσεκάουτ διορθώνεται η τιμή ;

Δεν το είχα προσέξει σε άλλες αγορές που έχω κάνει!

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibuymi.com/original-xiaomi-mi3-smart-phone-snapdragon-800-quad-core-android-42-5-inch-23ghz-2gb-ram-16gb-rom-130mp-black-p-823.html

 

Απορία: Το έχει 307,99$ και μόλις αλλάζεις το νόμισμα το μετατρέπει σε 255,89€

Με σημερινές ισοτιμίες 397,99$=222,04€ , ή αλλιώς 1927,80 Υuan=222,04€ δηλαδή βγάζουν και συναλλαγματικό κέρδος τα μαγαζιά(30+ευρώ εδώ) ή με το τσεκάουτ διορθώνεται η τιμή ;

Δεν το είχα προσέξει σε άλλες αγορές που έχω κάνει!

 

Τα καταστήματα το κάνουν, αλλά πληρώνονται σε δολάρια.. Εμείς πληρώνουμε σε ευρώ οπότε η δική τους ισοτιμία είναι άκυρη.. Αρκεί εσύ βέβαια να το έχεις αλλάξει από το PayPal και την αλλαγή στην ισοτιμία να στην κάνει η τράπεζα σου..

Link to comment
Share on other sites

http://www.ibuymi.com/original-xiaomi-mi3-smart-phone-snapdragon-800-quad-core-android-42-5-inch-23ghz-2gb-ram-16gb-rom-130mp-black-p-823.html

 

 

Καλά είναι βγάζεις δωρεάν μια θήκη ή τίποτα ακουστικά... γνωρίζεις αν έχει ελληνικά η συσκευή ή είναι "ρουταρισμένη;

 

Δεν ξέρω γιατί root και ελληνικά αλλά δε με απασχολεί γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω μαμά.

Ακουστικά και θήκη είπαν ότι θα τα κάνουν δώρο... Για να δούμε!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα παραπονο απο το gps ?κλειδωνει γρηγορα?

Κανείς δεν έχει παράπονο με το GPS. Προσωπικά δεν έχω το τηλ. αλλά κανείς δεν έχει διαμαρτυρηθεί...

 

καπου διαβασα οτι ειναι root απο μαμα,αληθευει?

Μου είπαν μιας και ρώτησα, δεν είναι root αλλά μπορεί αν γίνει αν το ζητήσεις... επίσης δεν έχει ελληνικά αν μιλάμε για το ibuymi...

 

------------------------

Επίσης θα ξαναρωτήσω μιας και δεν έχω βρει άκρη ακόμα αν έχει γοριλογυαλί και τι τιμές SAR, έχει τελικά το κινητό!

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Απο τουσ κατοχουσ ξερει κανενασ γιατι δεν μου παιζει live stream ενω εχω κατεβασει κ εχω περασει το adobe flash 11.0.0.κατι . Στο σ4 που ειχα επαιζε live stream οταν του περασα το adobe. καμια ιδεα?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα σπείρω ανησυχίες στο thread: το ibuymi πουλάει το mi3 στα 292$ την στιγμή που η xiaomi το δίνει 270$ και μαζί το ibuymi δίνει και θήκη και pistons original.πιστεύω ότι είναι to good to be true Για αυτό θα έλεγα να περιμένουμε τους πρώτους να παραλάβουν.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

1. υπαρχει online shop της Xiaomi στην ευρωπη ?

2. το κινητο φαινεται πολυ καλο , με εξαιρετικα χαρακτηριστικα , ειστε ευχαριστημενοι ?

3. συνδεεται κανονικα με τα ελληνικα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά θα σπείρω ανησυχίες στο thread: το ibuymi πουλάει το mi3 στα 292$ την στιγμή που η xiaomi το δίνει 270$ και μαζί το ibuymi δίνει και θήκη και pistons original.πιστεύω ότι είναι to good to be true Για αυτό θα έλεγα να περιμένουμε τους πρώτους να παραλάβουν.

 

307.99 το 16αρι και 359.99 το 64αρι πουλάει ,που το είδες εσύ τόσο ;

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

307.99 το 16αρι και 359.99 το 64αρι πουλάει ,που το είδες εσύ τόσο ;

 

Υπαρχει κουπονι MYPHONE που το κατεβαζει στα 292 αν δε κανω λαθος.

Η xiaomi βγαζει ελαχιστο κερδος απο τις συσκευες,ολλο το κερδος ερχεται απο το mistore,επειδη ειναι νεο καταστημα το ibuymi ισως το χρησιμοποιει σαν 'τιμη γνωριμιας'.

Και γω ειμαι ετοιμος να το παραγγειλω αλλα οπως λες και συ εχω τις ανησυχιες μου.

Edited by kss
Link to comment
Share on other sites

1. υπαρχει online shop της Xiaomi στην ευρωπη ?

2. το κινητο φαινεται πολυ καλο , με εξαιρετικα χαρακτηριστικα , ειστε ευχαριστημενοι ?

3. συνδεεται κανονικα με τα ελληνικα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ?

 

 

1. Επισημα οχι

2.Το κινητο ειναι οτι καλυτερο εχει περασει απο τα χερια μου

3.ΝΑ, κανονικα

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...