Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Official αγγλοκινεζικη εδω , κι εκει που ειχα ξεγραψει απντεητ σε λολιποπ για το mi3 σκαει σημερα απντεητ αλλα οχι για λολιποπ , για μαρσμελοου . :!:

 

Τι εγινε ρε παιδια ; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Official αγγλοκινεζικη εδω , κι εκει που ειχα ξεγραψει απντεητ σε λολιποπ για το mi3 σκαει σημερα απντεητ αλλα οχι για λολιποπ , για μαρσμελοου . :!:

 

Τι εγινε ρε παιδια ; :lol:

εδω που? δωσε Link

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

εδω που? δωσε Link

 

Μεσω updater εγινε αυτοματα η αναβαθμιση , δεν την κατεβασα απο καπου. Επαναλαμβανω οτι εχω την official αγγλοκινεζικη ρομ που φοραγε το κινητο εξαρχης .

Link to comment
Share on other sites

Μεσω updater εγινε αυτοματα η αναβαθμιση , δεν την κατεβασα απο καπου. Επαναλαμβανω οτι εχω την official αγγλοκινεζικη ρομ που φοραγε το κινητο εξαρχης .

 

εγω το εχω root και με twrp recovery.... οντως βρηκε την νεα εκδοση, αλλα θα την περασει? εσυ ησουν stock?

ΜΙUI V7.1.2.0.KXDMICK λεει οτι κατεβαζει

 

Update : εκανα την αναβαθμιση, απλα εχασα το root... ακομη ομως εχει 4.4.4.

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει την miui 7.2.8.0 stable . Stock ρομ φοραγε εξαρχης δεν δοκιμασα ποτε ρουτ και αλλες ρομ.

 

Δυστυχως το κινητο απο οταν περασε σε marshmallow εχει γινει σκουπιδι . Το browsing ειναι πλεον αδυνατο με απειρο χρονο loading χωρις κανεναν προφανη λογο . Τα ιδια και στο youtube . Μεγαλη απογοητευση , ελπιζω να διορθωθει αμεσα εκτος αν εχω κανει εγω κατι λαθος .

Edited by PlasmaPool
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει την miui 7.2.8.0 stable . Stock ρομ φοραγε εξαρχης δεν δοκιμασα ποτε ρουτ και αλλες ρομ.

 

Δυστυχως το κινητο απο οταν περασε σε marshmallow εχει γινει σκουπιδι . Το browsing ειναι πλεον αδυνατο με απειρο χρονο loading χωρις κανεναν προφανη λογο . Τα ιδια και στο youtube . Μεγαλη απογοητευση , ελπιζω να διορθωθει αμεσα εκτος αν εχω κανει εγω κατι λαθος .

 

Το έχω σαν.... τρίτο κινητό.. έχω βάλει την Mokee 6.01 και είναι σούπερ σε όλα.. δεν έχω δοκιμάσει σε data γιατί χρησιμοποιώ μόνο wif αλλά αφού όλα τα άλλα είναι οκ δεν πιστεύω να έχει θέμα.

Κάνε μία δοκιμή, εγώ που το έχω για viber, fb, surf δεν έχω καθόλου lag.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει την miui 7.2.8.0 stable . Stock ρομ φοραγε εξαρχης δεν δοκιμασα ποτε ρουτ και αλλες ρομ.

 

Δυστυχως το κινητο απο οταν περασε σε marshmallow εχει γινει σκουπιδι . Το browsing ειναι πλεον αδυνατο με απειρο χρονο loading χωρις κανεναν προφανη λογο . Τα ιδια και στο youtube . Μεγαλη απογοητευση , ελπιζω να διορθωθει αμεσα εκτος αν εχω κανει εγω κατι λαθος .

 

Ακολούθησες τον παρακάτω οδηγό για εγκατάσταση της MM? https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11517-%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Marshmallow-Android-6-0-1-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-3W-Mi-4W%E2%80%8B/?pageNo=1

 

Διάβασε και εδώ για τις αλλαγές: https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12485-GTV-6-3-17-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-ROM-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-20-3-03-15/

 

 

Μπήκα στο xiaomi-miui.gr και στο en.miui.com η stable είναι ακόμα σε KitKat σε MM είναι μόνο η Developer Rom.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για δοκιμαστικη ρομ αλλα για την ρομ που εδωσε η ιδια η xiaomi μεσω ota . Μεσω updater εγινε η διαδικασια αφου το κινητο βρηκε μονο του οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση . Γενικα σαν συσκευη δεν βλεπω καποια αισθητη πτωση της αποδοσης , σε twitch ας πουμε στρημαρει κανονικα σε source ποιοτητα χωρις κανενα προβλημα . Το browsing ομως ειτε με chrome ειτε με opera mini ειτε με τον stock browser της xiaomi ειναι εξαιρετικα αργο .

 

Δοκιμασα wipe cache μεσω recovery αλλα δεν ειδα καποια βελτιωση . Να προσθεσω οτι με την mm ηρθε και καινουρια recovery ( mi recovery 2 αν δεν κανω λαθος ) .

 

[ATTACH]65056[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για δοκιμαστικη ρομ αλλα για την ρομ που εδωσε η ιδια η xiaomi μεσω ota . Μεσω updater εγινε η διαδικασια αφου το κινητο βρηκε μονο του οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση . Γενικα σαν συσκευη δεν βλεπω καποια αισθητη πτωση της αποδοσης , σε twitch ας πουμε στρημαρει κανονικα σε source ποιοτητα χωρις κανενα προβλημα . Το browsing ομως ειτε με chrome ειτε με opera mini ειτε με τον stock browser της xiaomi ειναι εξαιρετικα αργο .

 

Δοκιμασα wipe cache μεσω recovery αλλα δεν ειδα καποια βελτιωση . Να προσθεσω οτι με την mm ηρθε και καινουρια recovery ( mi recovery 2 αν δεν κανω λαθος ) .

 

[ATTACH]65056[/ATTACH]

 

Εμενα λογικο μου φαινεται αυτο που λες μιας και σε συγκριτικα βιντεο που εχω δει το mi5. παει πολυ πιο αργα απο το s7, λες και ειναι κανα κινητο 3 ετιας επιπεδου midrange,

Αν δεν ηταν ετοιμη η xiaomi ας αφηνε το lollipop, εξαλου με miui δεν θα καταλαβαινε κα ενας διαφορα. Πραγματικα απογοητευτικο ram management

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Δεν μιλαω για δοκιμαστικη ρομ αλλα για την ρομ που εδωσε η ιδια η xiaomi μεσω ota . Μεσω updater εγινε η διαδικασια αφου το κινητο βρηκε μονο του οτι υπαρχει διαθεσιμη αναβαθμιση . Γενικα σαν συσκευη δεν βλεπω καποια αισθητη πτωση της αποδοσης , σε twitch ας πουμε στρημαρει κανονικα σε source ποιοτητα χωρις κανενα προβλημα . Το browsing ομως ειτε με chrome ειτε με opera mini ειτε με τον stock browser της xiaomi ειναι εξαιρετικα αργο .

 

Δοκιμασα wipe cache μεσω recovery αλλα δεν ειδα καποια βελτιωση . Να προσθεσω οτι με την mm ηρθε και καινουρια recovery ( mi recovery 2 αν δεν κανω λαθος ) .

 

Κατέβασε την fastboor rom από εδώ: http://bigota.d.miui.com/V7.2.8.0.MXDCNDB/cancro_images_V7.2.8.0.MXDCNDB_20160129.0000.14_6.0_cn_d46f708ae0.tgz

ελπίζω να έχεις το MIUI ROM Flashing Tool. Πριν κάνεις οτιδήποτε θέλει καθαρή εγκατάσταση και στο Miui flashing tool θα επιλέξεις το Flash All. Προσοχή τα πάντα στο κινητό σου θα σβηστούν κράτα back up.

Edited by spideman3
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την fastboor rom από εδώ: http://bigota.d.miui.com/V...d46f708ae0.tgz

ελπίζω να έχεις το MIUI ROM Flashing Tool. Πριν κάνεις οτιδήποτε θέλει καθαρή εγκατάσταση και στο Miui flashing tool θα επιλέξεις το Flash All. Προσοχή τα πάντα στο κινητό σου θα σβηστούν κράτα back up.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα , εχω miui 7 gtv 6.1.7 , αλλά και με άλλες εκδόσεις που έχω περάσει κατά καιρούς βλέπω ότι τρώει την μπαταρία πολύ γρήγορα. Με miui 5 κράταγε δυο μέρες και πλέον γυρνάω σπίτι μετά τη δουλειά , με αρκετό gps ,bluetooth handsfree και κανονική χρίση και έχει πάει από 40-60% ενώ παλιότερα έπεφτε μέχρι το 75 % και ζεσταίνεται πάρα πολύ. υπάρχει λύση ; Επίσης το gps αργεί πολύ μέχρι να βρει το location.

Ξεκουμπώστε το μυαλό σας τόσο συχνά όσο και το παντελόνι σας

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb

Link to comment
Share on other sites

Εμενα εχει την miui 7.2.8.0 stable . Stock ρομ φοραγε εξαρχης δεν δοκιμασα ποτε ρουτ και αλλες ρομ.

 

Δυστυχως το κινητο απο οταν περασε σε marshmallow εχει γινει σκουπιδι . Το browsing ειναι πλεον αδυνατο με απειρο χρονο loading χωρις κανεναν προφανη λογο . Τα ιδια και στο youtube . Μεγαλη απογοητευση , ελπιζω να διορθωθει αμεσα εκτος αν εχω κανει εγω κατι λαθος .

Το μόνο δυστυχες σε αυτό που γράφεις είναι ότι κάτι έχεις κάνει λάθος..

Έκανες wipe data factory reset όταν την πέρασες;

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο δυστυχες σε αυτό που γράφεις είναι ότι κάτι έχεις κάνει λάθος..

Έκανες wipe data factory reset όταν την πέρασες;

 

Καθυστερημενη η απαντηση αλλα οχι δεν εκανα ακομα factory reset μονο ενα wipe cache απο recovery . Το σκεφτομαι αρκετες μερες να το κανω απλα δεν εχω βρει χρονο να κανω το backup μου :lol: .

 

Ελπιζω να το κανω τις επομενες μερες και θα ενημερωσω για το αποτελεσμα .

 

Ερωτηση : κατευθειαν μεσω κινητου κι επιλογης για factory reset θα γινει η διαδικασια ή θα πρεπει να πρεπει να μπω πριν και απο recovery να κανω wipe data ;

Edited by PlasmaPool
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αγόρασα ένα bluetooth plantronic explorer 10 αλλά δεν το ανιχνευει η συσκευή μας. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λύνει το πρόβλημα ή κάτι άλλο? (Σε άλλες συσκευές το ανιχνευει) Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αγόρασα ένα bluetooth plantronic explorer 10 αλλά δεν το ανιχνευει η συσκευή μας. Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να λύνει το πρόβλημα ή κάτι άλλο? (Σε άλλες συσκευές το ανιχνευει) Ευχαριστώ.

 

Έχεις ανοίξει την επιλογή να είναι ανιχνεύσιμο από όλους.

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα ανιχνεύσιμο..τελικά το θέμα του ήταν ότι έπρεπε να παταω το κουμπί που έχει πάνω το handset για να το βρει ενώ σε άλλες συσκευές δεν χρειαζόταν αυτό. Ευχαριστώ. :-)
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Πέρασα ξανά τη rom που είχα στο κινητό και θέλω τώρα να κάνω συγχρονισμό για να έχω τα sms που είχα πριν. Έχει συγχρονίσει μόνο τα πιο παλιά μου, ενώ όταν συνδέομαι στο miaccount μου μέσω browser τα βλέπω. Τι θα πατήσω για να έχω ό,τι είχα και πριν;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά! Πέρασα ξανά τη rom που είχα στο κινητό και θέλω τώρα να κάνω συγχρονισμό για να έχω τα sms που είχα πριν. Έχει συγχρονίσει μόνο τα πιο παλιά μου, ενώ όταν συνδέομαι στο miaccount μου μέσω browser τα βλέπω. Τι θα πατήσω για να έχω ό,τι είχα και πριν;

 

MiAccount μετά Micloud και συγχρονισμό. Από εκεί και πέρα είναι θέμα ρυθμίσεων που έχεις κάνει αν ήταν για κάθε μέρα ή ανά 7 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

MiAccount μετά Micloud και συγχρονισμό. Από εκεί και πέρα είναι θέμα ρυθμίσεων που έχεις κάνει αν ήταν για κάθε μέρα ή ανά 7 μέρες.

Ναι, δεν φόρτωνε τα sms, ίσως φταίει ότι έβαλα άλλη sim, γιατί στο mi4 που έχω με τη sim του αριθμού που έχω δώσει στο miaccount τελικά τα φόρτωσε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λεω να περάσω καμία καινουργια έκοδοση γιατι το χω αφήσει πολύ πίσω το Mi3 μου κι έχω κάποις ερωτησεις.

 

Βασικά θέλω να μην χάσω αν γίνεται sms,viber kai whatsapp.

Τα άλλα δεν με ενδιαφέρει τα ξαναπερνάω εγκατάσταση. Γίνεται και πως?

 

Μiui 7 η επίσιμη έκδοση είναι ακόμα μόνο κινεζο/Αγγλικά? Υπάρχει Global με Ελληνικά ? ( Γτ θέλω τα updates κτλ αυτόματα )

Ή μονο από miui hellas με custom Rom ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα λεω να περάσω καμία καινουργια έκοδοση γιατι το χω αφήσει πολύ πίσω το Mi3 μου κι έχω κάποις ερωτησεις.

 

Βασικά θέλω να μην χάσω αν γίνεται sms,viber kai whatsapp.

Τα άλλα δεν με ενδιαφέρει τα ξαναπερνάω εγκατάσταση. Γίνεται και πως?

 

Μiui 7 η επίσιμη έκδοση είναι ακόμα μόνο κινεζο/Αγγλικά? Υπάρχει Global με Ελληνικά ? ( Γτ θέλω τα updates κτλ αυτόματα )

Ή μονο από miui hellas με custom Rom ?

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11654-%CE%A0%CF%81%CF%8E%CF%84%CE%B7-%CE%B5%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Marshmallow-Android-6-0-1-%CF%83%CF%84%CE%BF-Mi-3W-Mi-4W%E2%80%8B/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω απο ολους μας που εχουμε το κινητο εδω και πολυ καιρο ενα σχολιο με την εμπειρία που εχουμε παρει απο αυτο. Τι θα θελατε κατι παραπανω απο αυτο?

 

Εγω προσωπικα ειμαι υπερευχαριστημενος, τωρα με το τελευταιο update διορθωσε η marshmallow. Σε γενικες γραμμες το κινητο ειναι 2.5 προς 3 χρονων απο τοτε που βγηκε και ακομα πεταει. Προσωπικα δεν εχω βρει ακομα καποια εφαρμογη που να μην την τρεχει τελεια, και το performance mode δεν το χρησιμοποιω καθολου. Αν θα ηθελα κατι παραπανω απο τη συσκευη ειναι να ειχε υπερυθρες για να γινοταν τηλεκοντρολ.

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...