Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις εκανα update στην τελευταια αγγλοκινεζικη, ειδα μια νεα εφαρμογη mihome η οποια αμεσως μετα απο ενα update που εκανε αρχισε να εμφανιζεται στα κινεζικα . Υπαρχει κανενας τροπος να επανελθει στα αγγλικα ( το ιδιο συμβαινει κατα καιρους και με το themes αλλα με ενα clear data επανερχεται ) ; Δοκιμασα clear data & clear cache αλλα τζιφος .

 

Παρεπιπτοντως το bug με την μπλε οθονη στο μπουταρισμα δεν εχει διορθωθει με την τελευταια official ρομ ( για τα ελληνικα δε, εχω χασει καθε ελπιδα ).

 

Με μια πρωτη ματια ειδα στην lock screen κατω αριστερα μια νεα συντομευση remote control η οποια ομως με πεταει στο mihome το οποιο ειναι αδυνατο να χρησιμοποιησω στα κινεζικα.

 

Γιατί δεν βάζεις την ελληνική ρομ;;;

 

https://xiaomi-miui.gr/community/

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί δεν βάζεις την ελληνική ρομ;;;

 

https://xiaomi-miui.gr/community/

 

Ηθελα να το εχω οσο πιο κοντα στην official εκδοση εξαρχης χωρις να μπλεξω με custom recovery και ιστοριες αλλα μαλλον ειναι μονοδρομος η ελληνικη. Ισως περιμενω μεχρι την lolipop βεβαια μπας και φιλοτιμηθει η xiaomi να διορθωσει κανα bug και να λαβει υποψην της και τους international χρηστες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ηθελα να το εχω οσο πιο κοντα στην official εκδοση εξαρχης χωρις να μπλεξω με custom recovery και ιστοριες αλλα μαλλον ειναι μονοδρομος η ελληνικη. Ισως περιμενω μεχρι την lolipop βεβαια μπας και φιλοτιμηθει η xiaomi να διορθωσει κανα bug και να λαβει υποψην της και τους international χρηστες :lol:

 

Lollipop κατά τον Αύγουστο με την v7...

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Lollipop κατά τον Αύγουστο με την v7...

 

Ηλπιζα μεσα στον Απριλιο , δεν ξερω γιατι :lol: . Για να δουμε θα αντεξω ή θα σπασω μεχρι τοτε .

 

Δεκα μερουλες με πολυ λαητ χρηση , καλα ειναι ; Να το αφησω ;:D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Έχω το mi 3w με έκδοση miui 4.5.9. Τώρα τελευταία μου παρουσιάζει το εξής πρόβλημα. Ανα τακτά διαστήματα μπλοκάρει το σήμα και δε δέχεται ούτε και παίρνει τηλέφωνα και μηνύματα. Δεν υπάρχει ένδειξη όταν γίνετε αυτό μιας και το σήμα της εταιρίας φαίνεται κανονικά. Διορθώνετε με επανεκίννηση του τηλεφώνου, αλλά μετά απο κάποια στιγμή "νεκρωνει" πάλι.

Έχει συναντήσει κανείς κατι τέτοιο;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Ηλπιζα μεσα στον Απριλιο , δεν ξερω γιατι :lol: . Για να δουμε θα αντεξω ή θα σπασω μεχρι τοτε .

 

Δεκα μερουλες με πολυ λαητ χρηση , καλα ειναι ; Να το αφησω ;:D

 

Το τερματισες, 10 μερες, εμενα ετσι οπως το κανω το πολυ δυο να κρατησει

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Θεωρειτε οτι εχουν να προσφερουν κατι παραπανω απο τις default εφαρμογες εκκαθαρισης και antivirus οι third party εφαρμογες; Edited by astan1990
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Θεωρειτε οτι εχουν να προσφερουν κατι παραπανω απο τις default εφαρμογες εκκαθαρισης και antivirus οι third party εφαρμογες;

 

Τόσο οι default, όσο και οι third-party εφαρμογές αυτού του είδους... περισσότερο κακό κάνουν στην καθημερινή λειτουργία της συσκευής παρά καλό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ποια εφαρμογουλα για tethering δουλευει σιγουρα ειπαμε;;;;

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγάλεις φοτο οταν τραβάς βίντεο, αλλά πρέπει να βάλεις την ελληνική. Έχω την stable κανένα μα κανένα πρόβλημα και πάει σφαίρα και μπαταρία δυο μέρες. Γιατί βάζετε ότι νανε απο roms οταν υπάρχει το δικο μας ελληνικό forum;
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει τα data στο κινητό και πιάνω κανονικά 3g, ενεργοποιώ το thethering (hot spot) και μέσω wifi δε μοιράζει με τίποτα το ιντερνετ στον υπολογιστή, ενώ συνδέεται κανονικά μαζί του και υπάρχει ανταλλαγή δεδομένων. Στο χάρτη δικτύου στα windows φαίνεται να έχει συνδεθεί ο υπολογιστής με το κινητό αλλά όχι στο ιντερνετ. Το ίδιο γίνεται και με σύνδεση μέσω usb. (με τη λειτουργία Πρόσδεση USB). Έχω την development τελευταία Ελληνική miui. Γνωρίζει κανείς τι φταίει;
Link to comment
Share on other sites

έχω ενεργοποιήσει τα data στο κινητό και πιάνω κανονικά 3g, ενεργοποιώ το thethering (hot spot) και μέσω wifi δε μοιράζει με τίποτα το ιντερνετ στον υπολογιστή, ενώ συνδέεται κανονικά μαζί του και υπάρχει ανταλλαγή δεδομένων. Στο χάρτη δικτύου στα windows φαίνεται να έχει συνδεθεί ο υπολογιστής με το κινητό αλλά όχι στο ιντερνετ. Το ίδιο γίνεται και με σύνδεση μέσω usb. (με τη λειτουργία Πρόσδεση USB). Έχω την development τελευταία Ελληνική miui. Γνωρίζει κανείς τι φταίει;

και σε μενα δε δουλευει μαλλον ειναι bug αλλα δουλευει με την εφαρμογη wifi tether router. google it

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν αρχίσαμε καλά... Προχθες έγραψα χαρούμενος ότι ήρθε επιτέλους και μόλις πήρα είδηση (επειδή χρησιμοποιούσα το bluetooth) ότι δεν λειτουργεί το ακουστικο της συσκευής... Δεν ακούω τίποτα, εκτός και βάλω bluetooth ή μεγάφωνο...

Εχετε να προτείνετε κάτι? Εκανα factory reset και wipe...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Δεν αρχίσαμε καλά... Προχθες έγραψα χαρούμενος ότι ήρθε επιτέλους και μόλις πήρα είδηση (επειδή χρησιμοποιούσα το bluetooth) ότι δεν λειτουργεί το ακουστικο της συσκευής... Δεν ακούω τίποτα, εκτός και βάλω bluetooth ή μεγάφωνο...

Εχετε να προτείνετε κάτι? Εκανα factory reset και wipe...

Μήπως έχεις βάλει mikey!?

Link to comment
Share on other sites

Κανένας με το ίδιο πρόβλημα? Μάλλον θα αρχίσει η αλληλογραφία με Κίνα... :mad:

EDIT: MIUI KXDCNBE-18.0

ANDROID 4.4.2

Οπως ήρθε απο Κίνα...

Edited by GDelta
Link to comment
Share on other sites

Κανένας με το ίδιο πρόβλημα? Μάλλον θα αρχίσει η αλληλογραφία με Κίνα... :mad:

EDIT: MIUI KXDCNBE-18.0

ANDROID 4.4.2

Οπως ήρθε απο Κίνα...

χτυπα το ελαφρως στο πισω μερος του ακουστικου μπας και λειτουργησει, υπηρχαν και αλλες τετοιες περιπτωσεις που δουλεψε μετα απο χτυπημα

Link to comment
Share on other sites

χτυπα το ελαφρως στο πισω μερος του ακουστικου μπας και λειτουργησει, υπηρχαν και αλλες τετοιες περιπτωσεις που δουλεψε μετα απο χτυπημα

 

Εχει γίνει κι αυτό...Δυστυχώς, χωρίς αποτέλεσμα.. Λέω να δοκιμάσω καμμιά αλλαγή rom... δεν έχω να χάσω τίποτα...

Απογοήτευση όμως... 4 ημερών συσκευή... :cry:

Link to comment
Share on other sites

Κανένας με το ίδιο πρόβλημα? Μάλλον θα αρχίσει η αλληλογραφία με Κίνα... :mad:

EDIT: MIUI KXDCNBE-18.0

ANDROID 4.4.2

Οπως ήρθε απο Κίνα...

 

Πέρνα την τελευταία rom την 5.4.3 υπάρχει η ελληνική xiaomi-miui.gr ή από το xiaomi.eu την multi. Και αν δεν φτιάξει πίσω Κίνα.

Link to comment
Share on other sites

Πέρνα την τελευταία rom την 5.4.3 υπάρχει η ελληνική xiaomi-miui.gr ή από το xiaomi.eu την multi. Και αν δεν φτιάξει πίσω Κίνα.

 

Ευχαριστώ...αυτό θα κάνω...θα ενημερώσω... δεν βλέπω άλλους φίλους να έχουν θέμα έ? Μόνο παλιά καπου υπήρξε πάλι το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μπες στην ελληνική κοινότητα και κάνε εκεί ερώτηση. Τα παιδιά είναι κορυφή και βοηθάνε.
Link to comment
Share on other sites

Πλεον καθε update κανει το κινητο και καλυτερο καμια σχεση με πριν απο 3 μηνες που με καθε αναβάθμιση κατι χαλουσε και κατι εφτιαχνε

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...