Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το έκανα με τον δεύτερο τρόπο μετονομασία το ζιπ σε upstate και μετά με τα πλήκτρα power και volume - μπήκα recovery και έκανα από εκεί update από το zip file

 

Είναι πλήρως μεταφρασμένη;Γνωρίζεις αν μετά που θα περάσουμε αυτήν την ρόμ αν θα παίρνουμε κανονικά ενημερώσεις;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Με βάση την εικόνα είναι 0,236 ή κάνω λάθος?

 

πηρα σαν παραδειγμα το 1ο νουμερο που γραφει στο χαρτι εκει περα..

γενικα ειναι μικροτερο στην ευρωπη, εαν αυτα τα νουμερα στην 1η σειρα ειναι για us τοτε για εδω περα θα ειναι μικροτερα

ισως νανε το 2ο για ευρωπη αυτο που λες.

Παντως και τα 2 (και το πανω και το κατω) ειναι πολυ χαμηλα, μια χαρα δηλαδη

Edited by akatamakata
-EDITED-
Link to comment
Share on other sites

πηρα σαν παραδειγμα το 1ο νουμερο που γραφει στο χαρτι εκει περα..

γενικα ειναι μικροτερο στην ευρωπη, εαν αυτα τα νουμερα στην 1η σειρα ειναι για us τοτε για εδω περα θα ειναι μικροτερα

ισως νανε το 2ο για ευρωπη αυτο που λες.

Παντως και τα 2 (και το πανω και το κατω) ειναι πολυ χαμηλα, μια χαρα δηλαδη

 

Κοιτώντας λίγο στο ίντερνετ βρήκα εδώ ότι το ce είναι για Ευρώπη, και εδώ ότι το fcc είναι για Αμερική. Άρα, η μέτρηση του Oppo find 7a είναι όντως μικρή για τα δικά μας δεδομένα και σύμφωνα με την εταιρεία η δεύτερη γραμμή στο φυλλάδιο. Από εκεί και πέρα, και στο θέμα μας, θα ήταν καλό να βρίσκαμε επίσημα την ευρωπαϊκή μέτρηση του mi3 για σώμα και κεφάλι, καθώς η μόνη διαθέσιμη είναι η Αμερικάνικη κ είναι λογικά για το σώμα.

Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξα ένα μικρό οδηγό σχετικά με τις Power Banks, από μία εξωτερική μπαταρία που κέρδισα από το Coolicool στο διαγωνισμό που έχουν στο Facebook.

Να γυρίσουμε όμως στο Xiaomi....τι λέτε να ανακοινώσει αύριο!? Φήμες υπάρχουν πολλές...... ;)

Link to comment
Share on other sites

Για να συγκρίνουμε το sar σε 2 προϊόντα πρέπει να έχουν μετρηθεί με τον ίδιο τρόπο.

 

Τα sar values που αναφέρονται είναι είτε από FCC είτε από CE.

Οι πιστοποιήσει αυτές είναι για ΗΠΑ και ΕΕ αντίστοιχα.

 

Μια συσκευή που δεν έχει προορισμό από τον κατασκευαστή τις ΗΠΑ ή την ΕΕ αλλά μόνο την αγορά της Κίνας και της Σιγκαπούρης γιατί να έχει αυτές τις πιστοποιήσεις;

Στο manual πρέπει να αναφέρονται οι πιστοποιήσεις της συσκευές.

 

Επιπλέον δεν υπάρχει χώρα που να είναι στην ΕΕ αλλά ούτε οι ΗΠΑ στην λίστα της εταιρίας για την επέκταση το 2014. Malaysia, Philippines, India, Indonesia, Thailand, Vietnam, Russia, Turkey, Brazil, Mexico, ειναι οι χώρες, αν κάποια απαιτεί πιστοποίηση για να πωληθούν τα προϊόντα σε αγορά της υποθέτω ότι η Xiaomi θα πρέπει να την πάρει.

 

Μέχρι τότε ότι τιμή και να βρούμε δεν είναι συγκρίσιμη με άλλη συσκευή εκτός και αν μετρήθηκε και η άλλη με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

Είναι πλήρως μεταφρασμένη;Γνωρίζεις αν μετά που θα περάσουμε αυτήν την ρόμ αν θα παίρνουμε κανονικά ενημερώσεις;

 

Είναι πλήρως μεταφρασμενη και τρέχει καλύτερα από ότι η προηγούμενη δεν ξέρω αν παίρνουμε ενημερώσεις.... Πάντως τώρα μου έχει μέσα την εφαρμογή updater οπότε θα το κοιτάξω.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι πλήρως μεταφρασμενη και τρέχει καλύτερα από ότι η προηγούμενη δεν ξέρω αν παίρνουμε ενημερώσεις.... Πάντως τώρα μου έχει μέσα την εφαρμογή updater οπότε θα το κοιτάξω.....

 

Ωραίος το περιμένω κι εγώ απο ibuygou,και περίμενα τα Ελληνικά πως και πως.Αν ξέρει κάποιος για τις ενημερώσεις με τις μεταφρασμένες ρομ ας το γράψει.

Link to comment
Share on other sites

Για να συγκρίνουμε το sar σε 2 προϊόντα πρέπει να έχουν μετρηθεί με τον ίδιο τρόπο.

 

Τα sar values που αναφέρονται είναι είτε από FCC είτε από CE.

Οι πιστοποιήσει αυτές είναι για ΗΠΑ και ΕΕ αντίστοιχα.

 

Μια συσκευή που δεν έχει προορισμό από τον κατασκευαστή τις ΗΠΑ ή την ΕΕ αλλά μόνο την αγορά της Κίνας και της Σιγκαπούρης γιατί να έχει αυτές τις πιστοποιήσεις;

Στο manual πρέπει να αναφέρονται οι πιστοποιήσεις της συσκευές.

 

Επιπλέον δεν υπάρχει χώρα που να είναι στην ΕΕ αλλά ούτε οι ΗΠΑ στην λίστα της εταιρίας για την επέκταση το 2014. Malaysia, Philippines, India, Indonesia, Thailand, Vietnam, Russia, Turkey, Brazil, Mexico, ειναι οι χώρες, αν κάποια απαιτεί πιστοποίηση για να πωληθούν τα προϊόντα σε αγορά της υποθέτω ότι η Xiaomi θα πρέπει να την πάρει.

 

Μέχρι τότε ότι τιμή και να βρούμε δεν είναι συγκρίσιμη με άλλη συσκευή εκτός και αν μετρήθηκε και η άλλη με τον ίδιο ακριβώς τρόπο.

 

το καλυτερο θα ηταν να το μετρούσαμε με συσκευη μετρησης ακτινοβολιας..σε αναμονη κ κατά τη διαρκεια κλησης.αλλα νομιζω είναι δυσκολο να βρεθει τετοια!:confused:

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο θα ηταν να το μετρούσαμε με συσκευη μετρησης ακτινοβολιας..σε αναμονη κ κατά τη διαρκεια κλησης.αλλα νομιζω είναι δυσκολο να βρεθει τετοια!:confused:

 

Είχε κάνει ο @ninjatunes κάτι τέτοιο παλιότερα για το mi2s μαζί με άλλες 4 συσκευές.

Εδω το λινκ από το ποστ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4736370#post4736370

 

Xiaomi m2s

Κλήση σε:1004 mW/m2 κοκκινο

Κλήση από:1076 mW/m2 κοκκινο

Sony Xperia E15i

Κλήση σε:1592 mW/m2 κοκκινο

Sony Xperia mini

Κλήση σε:1076 mW/m2 κοκκινο

HTC One S

Κλήση σε: πορτοκαλι

Iphone 4s

Κλήση σε:1264mW/m2 κοκκινο

 

 

Τώρα για αξιοπιστία όπως λέει και ο ίδιος "Το μηχάνημα μπορεί να μην λέει την αλήθεια , οι μετρήσεις είναι ενδεικτικές"

 

Πάντως φαίνεται από τις φωτογραφίες πώς έκανε τις μετρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

FrOsT_frt

 

Είχε κάνει ο @ninjatunes κάτι τέτοιο παλιότερα για το mi2s μαζί με άλλες 4 συσκευές.

Εδω το λινκ από το ποστ:

http://www.myphone.gr/foru...70#post4736370

 

Xiaomi m2s

Κλήση σε:1004 mW/m2 κοκκινο

Κλήση από:1076 mW/m2 κοκκινο

Sony Xperia E15i

Κλήση σε:1592 mW/m2 κοκκινο

Sony Xperia mini

Κλήση σε:1076 mW/m2 κοκκινο

HTC One S

Κλήση σε: πορτοκαλι

Iphone 4s

Κλήση σε:1264mW/m2 κοκκινο

 

 

Τώρα για αξιοπιστία όπως λέει και ο ίδιος "Το μηχάνημα μπορεί να μην λέει την αλήθεια , οι μετρήσεις είναι ενδεικτικές"

 

Πάντως φαίνεται από τις φωτογραφίες πώς έκανε τις μετρήσεις.

 

γιατι να μην λεει αληθεια το μηχανημα..μπραβο στον φιλο παντως!ας ελπισουμε να κανει ένα τεστακι κ για το mi3..:)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως εξακολουθώ να βλέπω πολυ χαμηλό σήμα στο δίκτυο του 3G οταν το βαζω στο 2g παει τέρμα...αλλα με αλλο τηλεφωνο δίπλα πιανω παραπανω γραμμες στο 3g....Exεχτε παρατηρήσει κατι τέτοιο κανείς???
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το track μου ελεγε Shipment Despatched from Transhipment hub.Γνωρίζει κανείς πόσες μέρες θα κάνει περίπου απο δω και πέρα;και τι εννοεί που βρίσκεται;
Link to comment
Share on other sites

κανα καλο screen cover εχετε να προτεινετε?

Εγώ έχω πάρει αυτό από ebay που φαίνεται πολύ καλό!

http://www.ebay.com/itm/291087827203?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

 

Σημερα το track μου ελεγε Shipment Despatched from Transhipment hub.Γνωρίζει κανείς πόσες μέρες θα κάνει περίπου απο δω και πέρα;και τι εννοεί που βρίσκεται;

Κοιτάς εδώ -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375316

 

Να ρωτήσω...έχει δοκιμάσει κανείς να αγοράσει κατευθείαν από την Xiaomi!? Η εταιρία έχει ηλεκτρονικό κατάστημα μόνο στα κινέζικα που λέει ότι πουλάει την διεθνή έκδοση του Mi3.

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45115&stc=1&d=1400128573

 

....τελικά είναι μόνο για Κίνα:(

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45116&stc=1&d=1400128778

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Να γυρίσουμε όμως στο Xiaomi....τι λέτε να ανακοινώσει αύριο!? Φήμες υπάρχουν πολλές...... ;)

Ανακοινώθηκαν... :)

1. Καινούργια Mi-Tv 2

Mi TV 2 is coming! 49" 4K Display (3840 X 2160), MStar quad-core 1.45GHz processor, Mali450-MP4 GPU, 2GB DDR3 RAM.

 

http://img07.mifile.cn/v2/MI_4760A968B066309E8E5573D25548EEDBAD5/476/129/file/20140515144413_66493_c_x960_y540.jpg

 

2. Mi Pad

7.9" 326 PPI. NVIDIA TEGRA K1 Next-Gen Mobile Processor. CPU 2.2GHz 4+1 A15. GPU 192 Kepler.

10321092_708066232567814_5289497536986726366_o.jpg

 

Δυστυχώς δεν έχει ακόμα Mi3S ούτε MIUI 6 που ακουγότανε.... :(

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκάρια πείτε μου λίγο έχει κανείς παρατηήσει χαμηλό σήμα όταν είναι στην επιλογή προτιμώμενο 3g...???Γιατί νόμιζα ότι έφταιγε η vodafone αλλα σήμερα πηρα μια καρτούλα της cosmote και τα ίδια...Το inew v3 διπλα ακριβώς και πιάνει 4 γραμμές και vodafon και cosmokarta kai to mi πιάνει μια γραμμή με το ζόρι ....Στην επικοινωνία εχω προβλημα οι συνομιλητές μου μου λένε οτι δεν με ακούν καλά.....Να φταίει η rom??? 4.5.9 gtv 3.1 ελληνική που έβαλα???
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5390926#post5390926

Την κάνανε με ελαφρά πηδηματάκια.....

Στα μαγαζιά πάντως δεν άλλαξαν τιμές. Το Coolicool παραμένει πιο φθηνό για το 16άρι που ψάχνεται οι περισσότεροι...

Ίσως περιμένουν όλοι τις 15/5 να δούμε τι θα μας πει η Mi :confused:

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=45068&stc=1&d=1400011572

 

φιλε μου το αρχείο σου το excel αλλαζει καθημερινά μόνο του ανανεώνεται?? Γιατί το ειχα πριν και μου βγαλε παλιες τιμες....Μάλλον ξανακατεβαζουμε το ίδιο απο την υπογραφή σου να υποθέσω δεν αλλαζει μονο του τις τιμές κατα την αλλαγή των τιμών και ημερών έτσι???

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου το αρχείο σου το excel αλλαζει καθημερινά μόνο του ανανεώνεται?? Γιατί το ειχα πριν και μου βγαλε παλιες τιμες....Μάλλον ξανακατεβαζουμε το ίδιο απο την υπογραφή σου να υποθέσω δεν αλλαζει μονο του τις τιμές κατα την αλλαγή των τιμών και ημερών έτσι???

Το εξελάκι έχω ξαναπει για τρέξει σωστά θέλει Office 2013. Το χρειάζεται γιατί τρέχει μία εντολή που μετατρέπει το κείμενο σε αριθμό. Με τοι που το τρέχεις θέλει κανά δεκάλεπτο περίπου για να αναεώσει τις τιμές από τα διάφορα μαγαζιά. Οι τιμές φαίνονται στις στήλες που λέει επάνω WEB PRICE. Εάν δεν δείχνει τιμή, θέλει μικρή χειροκίνητη διόρθωση. Μην τα περιμένουμε όλα έτοιμα.... :)

Link to comment
Share on other sites

παιδες λεω να το αγορασω το κινητο!!! μερικες ερωτησεις:

 

1. τι sar εχει? μην βγαλουμε και 3ο αυτι :lol:

2. απο αυτονομια ειναι καλο? με μετρια χρηση βγαζει 2 24ωρα? (αληθεια η μπαταρια του μπορει να αλλαξει?)

3. gps εχει καλο? κλειδωνει ευκολα?

4. απο ποιο site προτεινετε να το αγορασω?

5. ειναι υπερτουμπανο το κινητακι ή ειμαι λαθος? :lol:

 

ευχαριστω!!!!

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=h-s1VZYUaoc

Ρίξτε μια ματιά εδώ είναι ένα ελληνικό review.Στο 7.28 όταν ανοίγει το cpu-z λέει snapdragon 801.Γιατί;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παληκάρια πείτε μου λίγο έχει κανείς παρατηήσει χαμηλό σήμα όταν είναι στην επιλογή προτιμώμενο 3g...???Γιατί νόμιζα ότι έφταιγε η vodafone αλλα σήμερα πηρα μια καρτούλα της cosmote και τα ίδια...Το inew v3 διπλα ακριβώς και πιάνει 4 γραμμές και vodafon και cosmokarta kai to mi πιάνει μια γραμμή με το ζόρι ....Στην επικοινωνία εχω προβλημα οι συνομιλητές μου μου λένε οτι δεν με ακούν καλά.....Να φταίει η rom??? 4.5.9 gtv 3.1 ελληνική που έβαλα???

 

Κανείς να μου πει κάτι ρε παδια για το σήμα?? Νομιζω ειναι το ποιο βασικο πρωτα απ ολα το τηλεφωνο το θέλουμε για να μιλαμε....

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από gtok34

Ρε παληκάρια πείτε μου λίγο έχει κανείς παρατηήσει χαμηλό σήμα όταν είναι στην επιλογή προτιμώμενο 3g...???Γιατί νόμιζα ότι έφταιγε η vodafone αλλα σήμερα πηρα μια καρτούλα της cosmote και τα ίδια...Το inew v3 διπλα ακριβώς και πιάνει 4 γραμμές και vodafon και cosmokarta kai to mi πιάνει μια γραμμή με το ζόρι ....Στην επικοινωνία εχω προβλημα οι συνομιλητές μου μου λένε οτι δεν με ακούν καλά.....Να φταίει η rom??? 4.5.9 gtv 3.1 ελληνική που έβαλα???

 

εγω φιλε μια χαρα σημα εχω,δεν εχω παρατηρησει καποιο πρόβλημα.

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

1.29 eu sar, υψηλο νομιζω

 

Πηγή πληροφόρησης?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...