Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ωραιος @maddoctor!!εξαιρετικο το excel.

για το mi3s εννοω που ειδες την τιμη,εχεις καποιο λινκ?σε αυτο που παρεθεσες δεν ειδα τιμη?:)

 

Ή κατεβάζεις το excel από πιο πριν ή πας στα μαγαζιά δίπλα από την τιμή και ψάχνεις το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος @maddoctor!!εξαιρετικο το excel.

για το mi3s εννοω που ειδες την τιμη,εχεις καποιο λινκ?σε αυτο που παρεθεσες δεν ειδα τιμη?:)

 

ωραίο το excel φίλε που το βρίσκουμε?? το εχεις ανεβασει καπου? Μπορούμε να το τροποποισουμε και για αλλα κινητα?? για σύγκριση τιμών???Και πως το κανεις αυτο???

Link to comment
Share on other sites

ok @maddoctor ευχαριστω.

παιδια,ξερεις κανεις πως βαζουμε να κανει τη μετατροπη η τραπεζα και οχι η paypal?εννοω οταν παμε να πληρωσουμε.

εμενα απο κατω μου βγαζει ''Tasso di cambio PayPal al 9 mag 2014: 1 Euro=1,34046 Dollari USA''

αρα κανει η paypal τη μετατροπη αν δεν κανω λαθος.μπερδευτηκα...:):)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε εδω:

http://en.miui.com/thread-11047-1-1.html

Με το δευτερο τροπο που εχει.

 

ο δευτερος παλι θελει το updater ετσι γραφει. εχει ενα τρίτο 3. Flashing MIUI V5 and stock Android 4.2 when phone is connected to a computer αυτο μαλλον ειναι αλλα όταν παω στις rom εκει δεν ξερω ποια να κατεβασω εχει γραφει πατώντας το mi3 απο πάνω λεει αρκετες εκδοσεις της wdcma η μια λεει taiwan η αλλη honk kong, singapore και αλλη μια Mi3-WCDMA/CDMA αλλα αυτες ειναι μαλλον οι oficial.

Το αλλο που δεν καταλαβα επειδή ειχα παλιοτερα το hongmi και ειχε το updater γιατι να μην μπορω να βαλω πρωτα το updater αν υπαρχει καπου και μετα να κανω την διαδικασία γιατι λιγο με τα flash δεν τα παω καλα. εχω brikarei καποιες συσκευές και φοβαμαι...

Αυτες οι εκδόσεις που βγαίνουν κάθε Παρασκευή που ειναι??? Και πως ξέρουμε αν εχουν τα ελληνικά όπως μου είπατε?? Πολύ μπερδεμένα μου φαίνονται τα πράγματα στο miui και στο mi3. Aν υπήρχε κανενας οδηγός σε στυλ μπουσουλα στην πρώτη σελιδα θα ήταν ποιο ευκολο για τους νέους χρήστες...

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

ο δευτερος παλι θελει το updater ετσι γραφει. εχει ενα τρίτο 3. Flashing MIUI V5 and stock Android 4.2 when phone is connected to a computer αυτο μαλλον ειναι αλλα όταν παω στις rom εκει δεν ξερω ποια να κατεβασω εχει γραφει πατώντας το mi3 απο πάνω λεει αρκετες εκδοσεις της wdcma η μια λεει taiwan η αλλη honk kong, singapore και αλλη μια Mi3-WCDMA/CDMA αλλα αυτες ειναι μαλλον οι oficial.

Το αλλο που δεν καταλαβα επειδή ειχα παλιοτερα το hongmi και ειχε το updater γιατι να μην μπορω να βαλω πρωτα το updater αν υπαρχει καπου και μετα να κανω την διαδικασία γιατι λιγο με τα flash δεν τα παω καλα. εχω brikarei καποιες συσκευές και φοβαμαι...

Αυτες οι εκδόσεις που βγαίνουν κάθε Παρασκευή που ειναι??? Και πως ξέρουμε αν εχουν τα ελληνικά όπως μου είπατε?? Πολύ μπερδεμένα μου φαίνονται τα πράγματα στο miui και στο mi3. Aν υπήρχε κανενας οδηγός σε στυλ μπουσουλα στην πρώτη σελιδα θα ήταν ποιο ευκολο για τους νέους χρήστες...

 

Αν διαβαζες λιγο προσεκτικοτερα θα εβλεπες οτι δεν χρειαζεσαι τον updater απλα κλεινεις το τηλεφωνο και το ξανανοιγεις κρατωντας το πανω πληκτρο εντασης και το παουερ.

Τα update που βγαινουν καθε παρασκευη ειναι οι developer εκδοσεις,επειδη εγινε ενα μπερδεμα με τα ελληνικα τις τελευταιες δυο-τρεις βδομαδες μεχρι την αλλη παρασκευη κατεβασε την απο την ελληνικη κοινοτητα.

Καλο θα ειναι να διαβασεις πρωτα τα βασηκα απο τα λινκ που σου δωσαν ολλοι και θα σου λυθουν ολλες οι αποριες,αυτα που ρωτας ειναι πολυ βασηκα και υπαρχουν παντου.

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβαζες λιγο προσεκτικοτερα θα εβλεπες οτι δεν χρειαζεσαι τον updater απλα κλεινεις το τηλεφωνο και το ξανανοιγεις κρατωντας το πανω πληκτρο εντασης και το παουερ.

Τα update που βγαινουν καθε παρασκευη ειναι οι developer εκδοσεις,επειδη εγινε ενα μπερδεμα με τα ελληνικα τις τελευταιες δυο-τρεις βδομαδες μεχρι την αλλη παρασκευη κατεβασε την απο την ελληνικη κοινοτητα.

Καλο θα ειναι να διαβασεις πρωτα τα βασηκα απο τα λινκ που σου δωσαν ολλοι και θα σου λυθουν ολλες οι αποριες,αυτα που ρωτας ειναι πολυ βασηκα και υπαρχουν παντου.

 

Φίλε Τρεις μέρες τωρα διαβαζω...τελικα αν και δεν ειχα χρόνο τα διαβασα ολα τα μηνύματα εδω και τις 73 σελίδες αλλα ειναι τοσο μπερδεμένα που δεν μπορώ να βγαλω ακρη. Πρωτα απ ολα υπαρχουν δυο διαφορετικες εκδόσεις οι oficial και οι devlepoper αλλα δεν καταλαβαίνω βγαίνουν και οι δυο απο την εταιρεία???και γιατι τις διαχωρίζει αν το κανει αυτο??? Δεν μπορω να βρω ακομα ποια έκδοση έχω μάλλον απο το μενου και απο τις φωτογραφίες υποθέτω ότι ειναι η MIUI v5...Υποθέτω....Το κινητό μου γραφει οτι εναι root οπως είδες εστειλα και screenshot και τελικα κατεβαζοντας το root checker διαπιστώνω ότι δεν είναι...Είναι να μην μπερδέυεσε???? Rom απο εδώ ρομ απο εκεί αλλες εκδόσεις tdm αλλες για wdcma (εδώ μαλιστα εχει taiwan , honk kong , singapore) τι να βρω και τι να κατεβασω...Ας μου πει καποιος αυτη ειναι να την οχι πανε εκει και βρες ποια ειναι??? Να κατεβασω καμια taiwan και μετα να μην μπορω να βγαλω ακρη???? Δεν ξέρω παντως για καποιον που ασχολείτε για πρωτη φορα με MIUI εμένα όλα μου φαίνονται βουνό....Μετα αν κατεβασω καμια και δεν εχει και ελληνικα ??? Προσπαθώ τώρα να βρω ακρη με την ελληνική κοινοτητα να ρωτήσω εκεί ποια να βαλω πως να κανω root....ουτε root τα ποιο βασικα δεν καταλαβα ακομα πως θα κανω???? Και αυτο γιατι γίνεται και γραφουμε και ταλαιπωρουμε τον κόσμο γιατί καποιος δεν τα οργάνωσε σωστα στην πρωτη σελίδα....οπως σε αλλα τηλεφωνα εδω στο forum ...Μακάρι να ήξερα να επερνα την Αγλλική εκδοση να εκανε update ΟΤΑ και τέλος...Αντε τωρα να βγαλω ακρη....πάντω ευχαριστώ για την βοήθεια...αλλα ακομη δεν καταφερα τιποτα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις την stable rom που δεν έχει επιλογή για root.

Βάλε την τελευταία developers (σήμερα θα έχουμε και νέα έκδοση οπότε μπορείς να περιμένεις λίγο και να βάλεις τη νέα αν θες κατευθείαν)

Στις developer η έκδοση του miui φαίνεται όπως παρακάτω:

[ATTACH]44853[/ATTACH]

 

Μετά από το permission manager η επιλογή για root:

[ATTACH]44854[/ATTACH]

 

απο που την κατεβαζουμε την τελευταία??? και ποια ακριβώς ειναι?? βγηκε ??

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

@maddoctor

ειναι ευκολο να προσθεσεις και το ibuymi στο excel που εχεις φτιαξει?

 

τωρα αυτο με το mi3s με κολλησε λιγο γιατι ειμαι ετοιμος να παραγγειλω το mi3.τιμη που ειδες?

 

Νομίζω ότι, όσοι θέλετε να πάρετε το Xiaomi mi3, είναι η καλύτερη περίοδος, διότι:

α) Έχει πέσει η τιμή του στον πάτο. Αυτό συμβαίνει πιστεύω, λόγω του επερχόμενου μοντέλου (mi3-s) και λόγω του φοβερού ανταγωνισμού αδελφών εταιριών όπως (Oppo , (ONE PLUS ONE) κλπ.)

β) Και κάτι άλλο, μην περιμένετε να πάρετε το επόμενο (mi3-s) διότι θα είναι πανάκριβο, όπως βλέπουμε τώρα με τις Preorder παραγγελίες, (άσε που τα επιπλέον χαρακτηριστικά δεν είναι σημαντικά !!!)

γ) Εγώ το παρήγγειλα από το κατάστημα http://www.ibuymi.com/ στις 5-5-14 και την επόμενη μέρα μου ήρθε το tracking code και ότι έφυγε με SYng-Post (χωρίς έξοδα αποστολής). Τολμώ να πω ότι η συμπεριφορά τους ήταν άψογη σε ότι τους ρώτησα. !!! (Και όπως δείχνει και το Excel είναι οι φθηνότεροι απ΄όλους). Επίσης τους ζήτησα να είναι Root με αγγλο-κινέζικα όπως έρχεται από το εργοστάσιο.

Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

απο που την κατεβαζουμε την τελευταία??? και ποια ακριβώς ειναι?? βγηκε ??

 

Η σημερινή δεν είναι ακόμα διαθέσιμη σε multilang.

Εδώ:

http://xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Η από το xiaomi-miui.gr

 

 

 

 

Υ. Γ. Έγινε διαθέσιμη η kitkat για mi3, δεν είναι bug free, δείτε στο xiaomi-miui.gr για περισσότερες πληροφορίες.

Edited by FrOsT_frt
Link to comment
Share on other sites

ο δευτερος παλι θελει το updater ετσι γραφει. εχει ενα τρίτο 3. Flashing MIUI V5 and stock Android 4.2 when phone is connected to a computer αυτο μαλλον ειναι αλλα όταν παω στις rom εκει δεν ξερω ποια να κατεβασω εχει γραφει πατώντας το mi3 απο πάνω λεει αρκετες εκδοσεις της wdcma η μια λεει taiwan η αλλη honk kong, singapore και αλλη μια Mi3-WCDMA/CDMA αλλα αυτες ειναι μαλλον οι oficial.

Το αλλο που δεν καταλαβα επειδή ειχα παλιοτερα το hongmi και ειχε το updater γιατι να μην μπορω να βαλω πρωτα το updater αν υπαρχει καπου και μετα να κανω την διαδικασία γιατι λιγο με τα flash δεν τα παω καλα. εχω brikarei καποιες συσκευές και φοβαμαι...

Αυτες οι εκδόσεις που βγαίνουν κάθε Παρασκευή που ειναι??? Και πως ξέρουμε αν εχουν τα ελληνικά όπως μου είπατε?? Πολύ μπερδεμένα μου φαίνονται τα πράγματα στο miui και στο mi3. Aν υπήρχε κανενας οδηγός σε στυλ μπουσουλα στην πρώτη σελιδα θα ήταν ποιο ευκολο για τους νέους χρήστες...

 

 

 

Σε μένα μόνο ο τρόπος 3 δούλεψε .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5356214#post5356214

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/4823-Xiaomi-MI-3W-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-flashing-rom/?postID=8239#post8239

Edited by Zioa
Link to comment
Share on other sites

ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ3 δαγκωτο φιλε...!!! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σκεφτομαι την αγορα του Xiaomi mi3 η του ZTE Nubia z5s,τι προτεινεται?

 

ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ3 δαγκωτο φιλε...!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

ωραίο το excel φίλε που το βρίσκουμε?? το εχεις ανεβασει καπου? Μπορούμε να το τροποποισουμε και για αλλα κινητα?? για σύγκριση τιμών???Και πως το κανεις αυτο???

Το έχω ανεβάσει άλλες 2 φορές πιο πίσω....

Ορίστε το τελευταίο. Υπόψιν θέλει Office 2013 για να κάνει σωστά την ενημέρωση € <-> $

http://www.mediafire.com/view/t9814mehsx9u6ch/Xiaomi.xlsx

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ3 δαγκωτο φιλε...!!! :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ3 δαγκωτο φιλε...!!! :cool:

 

Αυτό το SAR με έχει κάνει να σκέφτομαι να μην το πάρω :/

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το SAR με έχει κάνει να σκέφτομαι να μην το πάρω :/

αυτο σκεφτομαι και εγω,γι αυτο σκεφτομαι το zte,αν και ψαχνω για sar και δε βρισκω για το συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι, όσοι θέλετε να πάρετε το Xiaomi mi3, είναι η καλύτερη περίοδος, διότι:

α) Έχει πέσει η τιμή του στον πάτο. Αυτό συμβαίνει πιστεύω, λόγω του επερχόμενου μοντέλου (mi3-s) και λόγω του φοβερού ανταγωνισμού αδελφών εταιριών όπως (Oppo , (ONE PLUS ONE) κλπ.)

β) Και κάτι άλλο, μην περιμένετε να πάρετε το επόμενο (mi3-s) διότι θα είναι πανάκριβο, όπως βλέπουμε τώρα με τις Preorder παραγγελίες, (άσε που τα επιπλέον χαρακτηριστικά δεν είναι σημαντικά !!!)

γ) Εγώ το παρήγγειλα από το κατάστημα http://www.ibuymi.com/ στις 5-5-14 και την επόμενη μέρα μου ήρθε το tracking code και ότι έφυγε με SYng-Post (χωρίς έξοδα αποστολής). Τολμώ να πω ότι η συμπεριφορά τους ήταν άψογη σε ότι τους ρώτησα. !!! (Και όπως δείχνει και το Excel είναι οι φθηνότεροι απ΄όλους). Επίσης τους ζήτησα να είναι Root με αγγλο-κινέζικα όπως έρχεται από το εργοστάσιο.

 

Καποιος φίος παραπάνω απο εδω ειπε οτι εχε και κουπονι απο το forum αλλα του κανανε και δωρο την θήκη αλλα και τα ακυστικα original pistons...αληθεύει????Το θέλει ενας φίλος...

Link to comment
Share on other sites

Καποιος φίος παραπάνω απο εδω ειπε οτι εχε και κουπονι απο το forum αλλα του κανανε και δωρο την θήκη αλλα και τα ακυστικα original pistons...αληθεύει????Το θέλει ενας φίλος...

 

Ειμαι ενας απο αυτους και ναι μου εκανε δωρο την θηκη και τα pistons, μου εχει στειλει και φωτο.Για κουπονι αναλογως το καταστημα που θα το αγορασεις.

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενας απο αυτους και ναι μου εκανε δωρο την θηκη και τα pistons, μου εχει στειλει και φωτο.Για κουπονι αναλογως το καταστημα που θα το αγορασεις.

 

Σου έκανε τα δώρα και το πηρες και με το κουπονι ''myphone'' ακόμα φθηνότερα....Αυτο ειναι ευκαιρία αρκεί να στέλνει original... Δεν ξέρω αν εχει παραλάβει κανείς και ειναι επιβεβαιωμένο οτι στέλνει γνήσια...

Link to comment
Share on other sites

Εχει υποθει καθολου πωσ μπορουμε απο 4.4 να ξαναπαμε 4.3 για να μου επικολλησει καποιοσ τον συνδεσμο?

Αν ασχολείστε με το στοίχημα , μπείτε στην παρέα μας . :)

 

http://whitefenix.co/captainbook/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Μόλις έγινα κάτοχος ενός Mi3 64 και το πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν εμφανίζεται πουθενά το ασύρματο δίκτυο των 5Ghz που εκπέμπει ο ρούτερ μου.

Το κινητό ήρθε με official 8.

Έκανα update σε 13 μήπως γίνει τίποτα, αλλά τα ίδια...

Επίσης στις ρυθμίσεις έχω ήδη απενεργοποιήσει τα "Avoid poor connections" και "WLAN optimization", αλλά και πάλι δεν εμφανίζεται.

Το router είναι ένα Apple Time Capsule που εκεί συνδέονται κανονικά τα macbook με το 5GHz.

Τι μπορεί να φταίει ??

Link to comment
Share on other sites

Σου έκανε τα δώρα και το πηρες και με το κουπονι ''myphone'' ακόμα φθηνότερα....Αυτο ειναι ευκαιρία αρκεί να στέλνει original... Δεν ξέρω αν εχει παραλάβει κανείς και ειναι επιβεβαιωμένο οτι στέλνει γνήσια...

 

Μολις το παρω στα χερια μου απο Δευτερα θα σχολιασω και την εξυπηρετηση του καταστηματος και το προιον.Οποτε υπομονη για τις εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

@gtok34,

κι εμενα μου εκαναν δωρο τα pistons and flip case και χρησιμοποιησα το κουπονι myphone με επιτυχια.

τους ρωτησα εδω στο φορουμ και μου τα προσφεραν μονοι τους.τελικη τιμη,με κουπονι, 342$.νομιζω πολυ καλα ειναι.ibuymi το μαγαζι.

 

@LGakias,

περιμενουμε εντυπωσεις!μαλλον εισαι ο πρωτος που παραλαμβανει το μι3 απο το συγκεκριμενο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...