Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα και απο εμενα. εγω σημερα το ανακαλυψα το κινητο. ειμαι κατοχος lenovo a830 το οποιο αγορασα απο minideal. το πρωτο που μου ηρθε ειχε προβλημα και μου ειπαν στο τσατ στειλε το πισω και σε ενα μηνα ειχα καινουριο κινητο. να πω επισης οτι ειχα ξεχασει την sd card μεσα και την sim card και ζητησα να μου τις στειλουν και τα εστειλαν ολα κομπλε. στο θεμα xiaomi mi3 τωρα. προσωπικα μου θυμιζει nokia lumia η εμφανιση. εμενα προσωπικα μου αρεσει και αν και οχι οτι ειμαι ειδικος βαση αυτα που ακουω και βλεπω φαινετε τουμπανο. προσωπικα θα αγορασω μονο απο Minideal και οχι πανω απο 300 - 350 ευρω το 64gb.

 

παιδια το minideal δινει εγγυηση 6μηνες ? Θυμαμαι καλα ? να δωσεις για κινητο πανω απο 300 και να μην εχουν εστω εναν χρονο εγγυηση ειναι ρισκο.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνετε συνεχόμενα posts. Χρησιμοποιήστε την τροποποίηση αν θέλετε να διορθώσετε κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλετε να απαντήσετε σε περισσότερα από ένα άτομα.

 

Επειδη το θελω και εγω απο minideal,τον Δεκεμβριο θα στοκαρουν mi3.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σε αφηνουν και το ανοιγεις εκει μπροστα τους, οποτε αν δεν ειναι το κινητο μεσα δεν το παραλαμβανεις και αυτοι το παιρνουν πισω και ουτε γατα ουτε ζημια?

Σε ποια χωρα μενεις? Γιατι εγω μενω Ελλαντα και εδω δεν το κανουν αυτο..

 

Για αυτό και μπορείς να τους κατεβάσεις μερικά γ@μ0σταυρίδια και να δεις πως θα στρώσουν αμέσως. Εννοείται πως έχεις δικαίωμα να ελέγξεις να περιεχόμενα του από την στιγμή που είναι παραβιασμένο το κουτί λόγο του ότι πέρασε από τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εννοουσα χωρις να φαινεται παραβιασμενο.

Μπορει ομως να ειναι παραβιασμενο αλλα επιμελως ξανακλεισμενο ωστε να μην φαινεται, οποτε τι γινεται σ αυτη τη περιπτωση?

Παντως εδω στην περιοχη μου οταν πηγα να παρω το κινητο ζητησα να το ανοιξουν αυτοι για να το δω αλλα δεν το δεχτηκαν (χωρις βεβαια να φαινεται παραβιασμενο).

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Εγω εννοουσα χωρις να φαινεται παραβιασμενο.

Μπορει ομως να ειναι παραβιασμενο αλλα επιμελως ξανακλεισμενο ωστε να μην φαινεται, οποτε τι γινεται σ αυτη τη περιπτωση?

Παντως εδω στην περιοχη μου οταν πηγα να παρω το κινητο ζητησα να το ανοιξουν αυτοι για να το δω αλλα δεν το δεχτηκαν (χωρις βεβαια να φαινεται παραβιασμενο).

 

Για σιγουριά το ανοίγεις εσύ εκεί μπροστά τους. Δεν χρειάζεται να στο ανοίξουν αυτοί. Απλά θα τους ενημερώσεις ότι λόγο κλοπών ΠΡΕΠΕΙ να ανοιχτεί για να επιβεβαιώσεις το περιεχόμενό του.

//είμαστε εντελώς εκτός θέματος βέβαια... :p

Link to comment
Share on other sites

Για σιγουριά το ανοίγεις εσύ εκεί μπροστά τους. Δεν χρειάζεται να στο ανοίξουν αυτοί. Απλά θα τους ενημερώσεις ότι λόγο κλοπών ΠΡΕΠΕΙ να ανοιχτεί για να επιβεβαιώσεις το περιεχόμενό του.

//είμαστε εντελώς εκτός θέματος βέβαια... :p

 

Γιατί δε μπορούν να σου πουν από το ταχυδρομείο "έτσι σου το έστειλαν";

 

Τίποτα δε μπορείς να αποδείξεις αν σου κάτσει...

Oukitel K6000 Pro

LG G3

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορούν να σου πουν από το ταχυδρομείο "έτσι σου το έστειλαν";

 

Τίποτα δε μπορείς να αποδείξεις αν σου κάτσει...

 

Και το κουτί μαγικά άνοιξε και ξαναέκλεισε με ταινία από μόνο του;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε μπορούν να σου πουν από το ταχυδρομείο "έτσι σου το έστειλαν";

 

Τίποτα δε μπορείς να αποδείξεις αν σου κάτσει...

 

οχι φιλε σου στέλνει φωτογραφία ο αποστολέας πως είναι το δέμα Και έχεις μια ιδέα πως ειναι το δεμα.

 

εχω ψηθει και εγω για το xiaomi 3 το θέμα είναι Tegra 4 η Qualcomm Snapdragon 800 quad core processor ?

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε σου στέλνει φωτογραφία ο αποστολέας πως είναι το δέμα Και έχεις μια ιδέα πως ειναι το δεμα.

 

εχω ψηθει και εγω για το xiaomi 3 το θέμα είναι Tegra 4 η Qualcomm Snapdragon 800 quad core processor ?

 

δεν είσαι διαβασμένος φίλε :lol:

Qualcomm Snapdragon 800 quad core processor θα πάρεις που δουλεύει Ελλάδα!!

Ο Tegra 4 είναι για τα κινέζικα δίκτυα

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

ισχυει επισημα απο τη xiaomi οτι θα βγει μεσα οκτωμβρη? εχει ακουσει κανεις κατι διαφορετικο?
Link to comment
Share on other sites

ισχυει επισημα απο τη xiaomi οτι θα βγει μεσα οκτωμβρη? εχει ακουσει κανεις κατι διαφορετικο?

 

Προς το παρόν μόνο αυτό κυκλοφορεί και μέχρι τώρα (αν και δεν είμαι σίγουρος) το έχω διαβάσει μόνο στο ibuygou... Οψόμεθα...

Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/thread-7984-1-1.html

 

Προς το παρόν μόνο αυτό κυκλοφορεί και μέχρι τώρα (αν και δεν είμαι σίγουρος) το έχω διαβάσει μόνο στο ibuygou... Οψόμεθα...

 

Μέσα Οκτώβρη η Nvidia έκδοση θα βγει μόνο. Η έκδοση με τον Snapgragon μετά. Πόσο μετά όμως;... Λος πούλος δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σαιτ λογικά είναι στην Ιταλία και δεν θα υπάρχει και ο φόβος του τελωνειου

http://www.lludos.it/en/

Και το έχει 349€ μόνο!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Με Ιταλους (και οχι μόνο) δεν υπάρχουν λογικά...

http://www.lludos.it/en/info/chi-siamo

 

Attualmente LLUDOS.IT è presente in Italia a Pescara con i suoi uffici e sul territorio Cinese con una sede ad Hong Kong ed un magazzino presso la sede di 4Px Worldwide.

Δεν είναι ξεκάθαρο από που ταχυδρομεί... (Pescara ή Hong Kong/China...)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σαιτ λογικά είναι στην Ιταλία και δεν θα υπάρχει και ο φόβος του τελωνειου

http://www.lludos.it/en/

Και το έχει 349€ μόνο!

 

Μην παίζεις με τα λεφτάκια σου. Δεν αξίζει. Σίγουρα πράγματα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Με Ιταλους (και οχι μόνο) δεν υπάρχουν λογικά...

http://www.lludos.it/en/info/chi-siamo

 

Attualmente LLUDOS.IT è presente in Italia a Pescara con i suoi uffici e sul territorio Cinese con una sede ad Hong Kong ed un magazzino presso la sede di 4Px Worldwide.

Δεν είναι ξεκάθαρο από που ταχυδρομεί... (Pescara ή Hong Kong/China...)

 

Μην παίζεις με τα λεφτάκια σου. Δεν αξίζει. Σίγουρα πράγματα μόνο.

Αξιζει και παραξιζει! Επικοινωνησα μαζι τους με το που διαβασα το ποστ και μου απαντησαν μεσα σε 7 λεπτα ακριβως. Το shipping γινεται απο Ιταλια και η πληρωμη μεσω Paypal. Με διαφορα μεχρι τωρα οτι πιο τιμιο και χωρις ρισκο καταστημα εχω βρει για το Xiaomi.

 

 

***Ninja edit Με ενημερωσαν οτι θα εχουν stock την πρωτη εβδομαδα του Οκτώβρη.

Edited by amdnikos
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει και παραξιζει! Επικοινωνησα μαζι τους με το που διαβασα το ποστ και μου απαντησαν μεσα σε 7 λεπτα ακριβως. Το shipping γινεται απο Ιταλια και η πληρωμη μεσω Paypal. Με διαφορα μεχρι τωρα οτι πιο τιμιο και χωρις ρισκο καταστημα εχω βρει για το Xiaomi.

 

 

***Ninja edit Με ενημερωσαν οτι θα εχουν stock την πρωτη εβδομαδα του Οκτώβρη.

 

Αχα... Σε ενημέρωσε ένα κατάστημα που προσπαθεί να πουλήσει το προϊόν του ότι όλα πάνε καλά με το κατάστημα και ότι θα έχει και στοκ πριν τον ανταγωνισμό (τον ανταγωνισμό που συνεργάζεται με την χιαομι) + τον χρόνο μεταφοράς από Κίνα. Ναι πολύ λογικό μου φαίνεται... :chair:

 

//edit: http://www.scamadviser.com/check-website/www.lludos.it

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Αξιζει και παραξιζει! Επικοινωνησα μαζι τους με το που διαβασα το ποστ και μου απαντησαν μεσα σε 7 λεπτα ακριβως. Το shipping γινεται απο Ιταλια και η πληρωμη μεσω Paypal. Με διαφορα μεχρι τωρα οτι πιο τιμιο και χωρις ρισκο καταστημα εχω βρει για το Xiaomi.

***Ninja edit Με ενημερωσαν οτι θα εχουν stock την πρωτη εβδομαδα του Οκτώβρη.

 

Αχα... Σε ενημέρωσε ένα κατάστημα που προσπαθεί να πουλήσει το προϊόν του ότι όλα πάνε καλά με το κατάστημα και ότι θα έχει και στοκ πριν τον ανταγωνισμό (τον ανταγωνισμό που συνεργάζεται με την χιαομι) + τον χρόνο μεταφοράς από Κίνα. Ναι πολύ λογικό μου φαίνεται...

//edit: http://www.scamadviser.com/check-website/www.lludos.it

 

Και σε περίπτωση που έχεις αμφιβολίες ακόμη

The base model of the Xiaomi Mi3 with 16GB of memory will go on sale for 1999 Yuan ($320) while the top of the range model with 64GB is 2499 Yuan ($408). Both versions will be on sale in China for those of us with F codes from mid October.

 

Θυμήθηκα τις ιστορίες που άκουγα απο φοιτητές στην Ιταλία (δεκαετία '90), που αγοράζαν VIDEO player σε κουτί και είχε τούβλα μέσα...!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Και σε περίπτωση που έχεις αμφιβολίες ακόμη

 

 

Θυμήθηκα τις ιστορίες που άκουγα απο φοιτητές στην Ιταλία (δεκαετία '90), που αγοράζαν VIDEO player σε κουτί και είχε τούβλα μέσα...!

 

Επίσης επειδή μάλλον δεν διάβασε ούτε τα προηγούμενα ποστ... ο Tegra 4 θα κυκλοφορήσει στα μέσα Οκτώβρη, ο Snapdragon άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης επειδή μάλλον δεν διάβασε ούτε τα προηγούμενα ποστ... ο Tegra 4 θα κυκλοφορήσει στα μέσα Οκτώβρη, ο Snapdragon άγνωστο.

 

Ωχ. Ελπίζως το Nexus 5 να έχει ανταγωνιστική τιμή γιατί αν είναι να περιμένουμε την Xiaomi μέχρι τον Δεκέμβριο...

Link to comment
Share on other sites

Αχα... Σε ενημέρωσε ένα κατάστημα που προσπαθεί να πουλήσει το προϊόν του ότι όλα πάνε καλά με το κατάστημα και ότι θα έχει και στοκ πριν τον ανταγωνισμό (τον ανταγωνισμό που συνεργάζεται με την χιαομι) + τον χρόνο μεταφοράς από Κίνα. Ναι πολύ λογικό μου φαίνεται... :chair:

 

//edit: http://www.scamadviser.com/check-website/www.lludos.it

 

Και σε περίπτωση που έχεις αμφιβολίες ακόμη

 

 

Θυμήθηκα τις ιστορίες που άκουγα απο φοιτητές στην Ιταλία (δεκαετία '90), που αγοράζαν VIDEO player σε κουτί και είχε τούβλα μέσα...!

 

Επίσης επειδή μάλλον δεν διάβασε ούτε τα προηγούμενα ποστ... ο Tegra 4 θα κυκλοφορήσει στα μέσα Οκτώβρη, ο Snapdragon άγνωστο.

 

Να το πω ακόμα πιο απλά. PAYPAL

Link to comment
Share on other sites

Να το πω ακόμα πιο απλά. PAYPAL

 

Ξερουμε και μεις (ίσως καλύτερα) τι εστί PAYPAL...

Ομως, το PayPal σε περίπτωση αντιδικίας, ασχολείται κυρίως με το ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΔΟΣΗ δέματος...!

Πες μου λοιπόν τι πιστευεις οτι θα συμβει αν ο Ιταλός (από την Ρουμανία...) σου αποστείλει δεμα, το οποίο θα παραδοθεί κανονικά (οπότε και θα είναι καλυμμένος ως προς την παράδοση - tracking) και θα περιεχει ένα fake τηλεφωνο...

Γιατι το Paypal θα πρεπει να πιστέψει εσένα (που θα ισχυρίζεσαι οτι σε κορόιδεψαν)?

 

Τελος πάντων, βγήκαμε off topic, να σε προστατεύσουμε προσπαθήσαμε, πράξε κατα βούληση και ενημέρωσε μας (αν θές)

Να θυμίσω οτι στο θέμα Jiayu G3S ή G3 - δεν θυμάμαι ακριβώς, ενας χρήστης taxudromos νομιζε οτι βρήκε ευκαιρία το τηλ στα 30 ευρώ και παρήγγειλε ΤΡΙΑ, ευτυχώς που βρέθηκε δικός μας και "καρφωσε" τον Κινέζο πωλητή στο Aliexpress και πήραν (όλα τα θύματα) τα χρήματα τους πίσω ΠΡΙΝ την αποστολή...!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε και μεις (ίσως καλύτερα) τι εστί PAYPAL...

Ομως, το PayPal σε περίπτωση αντιδικίας, ασχολείται κυρίως με το ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΠΑΡΑΔΟΣΗ δέματος...!

Πες μου λοιπόν τι πιστευεις οτι θα συμβει αν ο Ιταλός (από την Ρουμανία...) σου αποστείλει δεμα, το οποίο θα παραδοθεί κανονικά (οπότε και θα είναι καλυμμένος ως προς την παράδοση - tracking) και θα περιεχει ένα fake τηλεφωνο...

Γιατι το Paypal θα πρεπει να πιστέψει εσένα (που θα ισχυρίζεσαι οτι σε κορόιδεψαν)?

 

Τελος πάντων, βγήκαμε off topic, να σε προστατεύσουμε προσπαθήσαμε, πράξε κατα βούληση και ενημέρωσε μας (αν θές)

Να θυμίσω οτι στο θέμα Jiayu G3S ή G3 - δεν θυμάμαι ακριβώς, ενας χρήστης taxudromos νομιζε οτι βρήκε ευκαιρία το τηλ στα 30 ευρώ και παρήγγειλε ΤΡΙΑ, ευτυχώς που βρέθηκε δικός μας και "καρφωσε" τον Κινέζο πωλητή στο Aliexpress και πήραν (όλα τα θύματα) τα χρήματα τους πίσω ΠΡΙΝ την αποστολή...!

 

Βγαζεις μια φωτο το τουβλο που παρελαβες και ακομα καλυτερα αν φοβασαι τον πωλητη τραβας και ενα unboxing το νεο σου τηλ. Εχω πεσει θυμα scam και σε αυτες τις περιπτωσεις το paypal δινει το δικιο κατα 101% με το μερος του αγοραστη. Τεσπα offtopic οσο δε παει η κατασταση κλεινω και τελειωνω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω έγραψα για fake τηλεφωνο - δεν στέλνουν τούβλα πλεόν, ισως σε "σωσει" ένα unboxing @ video

 

Ειπαμε λοιπόν, παραγγέλνεις Xiaomi Mi3, 1η εβδομάδα Οκτωβρίου, http://www.lludos.it/en/, στα 349€ μόνο!

Περιμένουμε unboxing @ youtube λοιπόν και καλή παραλαβή

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μα γιατι να μην το παρεις απο εδω που

1)εχει 100% γνησια προιοντα

2) εχει 324 ευρω το 16αρι με την σημερινη ισοτιμια

http://www.ibuygou.com/p-pre_order_original_xiaomi_mi3_smart_phone_snapdragon_800_quad_core_android_4_2_5_inch_2_3ghz_2gb_ram_16gb_rom_13_0mp-5517-usd.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω έγραψα για fake τηλεφωνο - δεν στέλνουν τούβλα πλεόν, ισως σε "σωσει" ένα unboxing @ video

 

Ειπαμε λοιπόν, παραγγέλνεις Xiaomi Mi3, 1η εβδομάδα Οκτωβρίου, http://www.lludos.it/en/, στα 349€ μόνο!

Περιμένουμε unboxing @ youtube λοιπόν και καλή παραλαβή

 

Θέλω να το δω αυτό. Και ακόμα και αν μια στο εκατομμύριο γίνει κάποιο θαύμα (δηλαδή να του το στείλουν με δυο βδομάδες τουλάχιστον καθυστέρηση) θέλω να δω και μετά σε ποιο ακριβώς δίκτυο θα το χρησιμοποιήσει. Εμείς προσπαθήσαμε πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...