Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω ένα κινητό με budget περίπου στα 200 ευρώ.Θα παραγγείλω πιθανότατα από minideal ή to2c μετά από όσα διάβασα στο φόρουμ.Προτιμώ να πάω σε lenovo ή xiaomi,νομίζω ότι είναι οι πλέον αξιόπιστες.Λέω μάλλον για το Lenovo S820 ή για το Xiaomi Hongmi.Θα υπάρχει πρόβλημα πιστεύετε με το 1 GB RAM?Αξίζει να δώσω κάτι παραπάνω πιστεύετε ή δεν υπάρχει λόγος;Η χρήση του κιν θα είναι για σερφάρισμα, μέιλ, κανένα pdf κτλπ.. Τέλος έχετε εσείς να μου προτείνετε κάτι άλλο σε αυτά περίπου τα λεφτά;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Καλές σκέψεις

Τα 2Gb ram ίσως να είναι καλύτερα... Δες και το Huawei Honor 3C που αναμένουμε αρκετοί (με παραγγελία από vickmall), στα 160€

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σταματήστε επιτέλους τη κόντρα με τη Cubot. Η Cubot σε αξιοπιστία και ποιότητα δε φτάνει ούτε την Mpai. Και έχω δουλέψει μοντέλα απ όλες τις εταιρίες αυτές και ξέρω τα εργοστάσια που τα παράγουν. Μην τη συγκρίνετε με Huawei Lenovo Xiaomi κλπ, ούτε καν με THL, Doogee, Zopo. Προς θεού

Ποια ειναι η ''θεση'' της Elephone ? Ποια ειναι η αποψη σας ?

Μου αρεσει το Elephone p9 , μιαζει με ενα lenovo ;)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,επειδη ξεμεινα απο κινητο και δεν ειναι για ανοιγματα καιρος καποια προταση μαξ 70 € απο 4.5΄΄ και πανω αν υπαρχει κατι αξιολογο,με ικανοποιητικη αναλυση οθονης και οχι κατ αναγκη σουπερ δυνατοτητες φωτογραφικες:confused:

ZTE V889S και σου μενουν και 15 ευρω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ,επειδη ξεμεινα απο κινητο και δεν ειναι για ανοιγματα καιρος καποια προταση μαξ 70 € απο 4.5΄΄ και πανω αν υπαρχει κατι αξιολογο,με ικανοποιητικη αναλυση οθονης και οχι κατ αναγκη σουπερ δυνατοτητες φωτογραφικες:confused:

 

Σ αυτα χρηματα μην περιμενεις καμερα να αποδιδει πανω απο 2ΜΡ πραγματικα.Προσωπικα το KingSing K2 (οθονη 4.3) που εχω εδω και κανα μηνα σαν πρωτη συσκευη (ουτε επανεκκινηση ουτε τιποτα,αν και δεν το ζοριζω) εχει 2ΜΡ (το minideal τη δινει σαν 5) και ειναι εξαιρετικη!

Δες επισης Doogee DG210 , DG130 και ZLR F9006 (θεωρω το καλυτερο VFM).

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

 

Δες το θεμα του.Στο Pandawill (στα 109$ με κουπονι) δινει ημερομηνια κυκλοφοριας 29-3.

 

@ οctavianos

Δες και εσυ το θεμα του.Καποιοι παρελαβαν.Εγω περιμενω απο βδομαδα.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Δες το θεμα του.Στο Pandawill (στα 109$ με κουπονι) δινει ημερομηνια κυκλοφοριας 29-3.

 

@ οctavianos

Δες και εσυ το θεμα του.Καποιοι παρελαβαν.Εγω περιμενω απο βδομαδα.

:)

ενδιαφερον

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι που το κάναν σαν ψηφιδωτό μπάνιου, για ωραίο το κάνανε έτσι?

Εμένα μ' αρέσει! :)

Τουλάχιστον ξεχωρίζει. Ενδιαφέρουσα περίπτωση αλλα έχω αμφιβολίες για την εταιρία και την τιμή (too good to be true?)

Link to comment
Share on other sites

Το πίσω καπάκι που το κάναν σαν ψηφιδωτό μπάνιου, για ωραίο το κάνανε έτσι?

 

Εμένα μ' αρέσει! :)

Τουλάχιστον ξεχωρίζει. Ενδιαφέρουσα περίπτωση αλλα έχω αμφιβολίες για την εταιρία και την τιμή (too good to be true?)

 

Συμφωνω με Asterisd για το καπακι.Ειναι ιδιο ακριβως με το UMI X1 Pro που εχει 129$ και υποτιθεται κυκλοφορει κανονικα και οχι σε προπωληση.

http://www.antelife.com/umi-x1-pro-mtk6582-quad-core-1-3ghz-4-7inch-hd-screen-1gb-4gb-5-0mp-gsm-wcdma-smartphone-black.html

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Σ αυτα χρηματα μην περιμενεις καμερα να αποδιδει πανω απο 2ΜΡ πραγματικα.Προσωπικα το KingSing K2 (οθονη 4.3) που εχω εδω και κανα μηνα σαν πρωτη συσκευη (ουτε επανεκκινηση ουτε τιποτα,αν και δεν το ζοριζω) εχει 2ΜΡ (το minideal τη δινει σαν 5) και ειναι εξαιρετικη!

Δες επισης Doogee DG210 , DG130 και ZLR F9006 (θεωρω το καλυτερο VFM).

Σ'αυτα τα χρηματα, το βλεπω καλη περιπτωση το ZLR F9006.

Εχετε να προτεινεται κατι αλλο γυρω στα 70-75 ευρω?

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Το εχει παρει κανεις το συγκεκριμενο τηλεφωνο να μας πει εντυπωσεις?

Αξιζει η αγορα του σε αυτα τα χρηματα λετε?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το Μ-HORSE S4 mini και θελω να το ρουταρω ..πως να το κανω ?

I have Μ-HORSE S4 mini and i want to root it ...how can i do that ?

 

Δοκίμασε το eroot, ή το unlock root.

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

Τι έπρεπε να ????????ούμε? Δεν το έπιασα.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

gerstavros2

συσκευή με 512 ραμ που να τρέχει αξιοπρεπώς υπάρχει ? το Α680 για παράδειγμα ?

Doogee DG100

Lenovo A369

Μην ασχοληθείς με άλλα φθηνιάρικα άγνωστα & cubot. Ούτε με παλιά μοντέλα με MT6577

 

Τρεχει αξιοπρεπως το Doogee DG100 ??? 40 σελιδες, και απο αυτες οι 30 αναφερονται στα προβληματα του. Καμια σχεση με το cubot που σαν κατοχος δηλωνω οτι ειναι σαφως πιο αξιοπρεπως απο το Doogee.

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια ,επειδη ξεμεινα απο κινητο και δεν ειναι για ανοιγματα καιρος καποια προταση μαξ 70 € απο 4.5΄΄ και πανω αν υπαρχει κατι αξιολογο,με ικανοποιητικη αναλυση οθονης και οχι κατ αναγκη σουπερ δυνατοτητες φωτογραφικες:confused:

 

 

http://www.geekbuying.com/item/HTM-H39L-5-0Inch-Multi-Touch-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smartphone-2-0MP-Camera-Android-4-2-OS-GPS---White-323243.html

Edited by Barlost
Link to comment
Share on other sites

 

Το συγκεκριμένο εκτός από την πολύ χαμηλή μνήμη ROM και RAM , δεν φαίνεται να δουλεύει και στα 3G δίκτυα της Ελλάδας .

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο εκτός από την πολύ χαμηλή μνήμη ROM και RAM , δεν φαίνεται να δουλεύει και στα 3G δίκτυα της Ελλάδας .

 

Ούτε και σε άλλη χώρα. Μόνο 2G αναφέρει το link.

Η ΗΤΜ έχει καλύτερες λύσεις.

 

To ZTE V818 δεν βλέπω να έχει πολλούς "οπαδούς" αν και φαίνεται καλό μηχανάκι για τα $80 που ζητάει.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο εκτός από την πολύ χαμηλή μνήμη ROM και RAM , δεν φαίνεται να δουλεύει και στα 3G δίκτυα της Ελλάδας .

 

 

Συγνωμμη, αλλο μοντελο ηθελα

http://www.geekbuying.com/item/HTM-M1-4-7-Inch-Capacitive-Screen-MTK6572-Dual-Core-1-3GHz-Smart-Phone-Android-4-2-OS-3G-GPS---Grey-321732.html

Link to comment
Share on other sites

 

Το έχω παραγείλει αυτό σε πορτοκαλί χρώμα , και το περιμένω . Σύμφωνα με αυτά που διάβασα ( και διάβασα πάρα πολλά ) , φαίνεται να αξίζει τα λεφτά του , για την χρήση που το θέλω . :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγείλει αυτό σε πορτοκαλί χρώμα , και το περιμένω . Σύμφωνα με αυτά που διάβασα ( και διάβασα πάρα πολλά ) , φαίνεται να αξίζει τα λεφτά του , για την χρήση που το θέλω . :)

 

το παρηγκειλα για λογαριασμο φιλου. Το εχει δυο μηνες τωρα και ειναι ενθουσιασμενος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχθές μου ήρθε newsletter από το minideal και ξεχώρισα αυτό εδώ http://www.minideal.net/xiaocai-x6-cheaper-mobile-phone-with-mobile-charger-with-1-77inch-screen-5000mah.html

 

Μιας και έρχεται καλοκαίρι, πως σας φαίνεται για κινητό παραλίας??

Link to comment
Share on other sites

Το έχω παραγείλει αυτό σε πορτοκαλί χρώμα , και το περιμένω . Σύμφωνα με αυτά που διάβασα ( και διάβασα πάρα πολλά ) , φαίνεται να αξίζει τα λεφτά του , για την χρήση που το θέλω . :)

Καλό φαίνεται, αλλά το βλέπω δυπήρηνο.

Τί λέει απο ταχύτητα στο internet ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, προχθές μου ήρθε newsletter από το minideal και ξεχώρισα αυτό εδώ http://www.minideal.net/xiaocai-x6-cheaper-mobile-phone-with-mobile-charger-with-1-77inch-screen-5000mah.html

 

Μιας και έρχεται καλοκαίρι, πως σας φαίνεται για κινητό παραλίας??

Περιμενω σε κανα 10ημερο το MySAGA D1 που παιζει και ραδιο χωρις ακουστικα σχεδον στην ιδια τιμη,αλλα φυσικα χωρις να το φτανει στην μπαταρια (1150mAh εχει).

Επειδη και οι 2 συσκευες δεν υποστηριζουν Ελληνικα ,θελω να δω στο MySAGA τα μηνυματα πως θα ερχονται.Το καλο και με τα 2 ειναι οτι ειναι ψιλοεπωνυμα οποτε νιωθεις οτι κοντρολαρεις λιγο το SAR ,και δεν θα ψηνεσαι.Το Xiaocai ειναι οτι πρεπει για 2η συσκευη-power bank να φορτιζεις το smartphone σου σε ωρα αναγκης.

Καλό φαίνεται, αλλά το βλέπω δυπήρηνο.

Τί λέει απο ταχύτητα στο internet ?

 

Συγνωμη αλλα με 50 Ευρω,ποσους πυρηνες θα ηθελες?ΜΤΚ6572 φοραει.Σφαιρα παει.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...