Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά είναι μούφα αυτό? Γιατί τόσο χαμηλή τιμή?

 

http://www.aliexpress.com/item/JIAKE-X3s-Smartphone-MTK6592-2GB-16GB-Android-4-2-OTG-Air-Gesture-5-0-Inch/1677497686.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά είναι μούφα αυτό? Γιατί τόσο χαμηλή τιμή?

 

http://www.aliexpress.com/item/JIAKE-X3s-Smartphone-MTK6592-2GB-16GB-Android-4-2-OTG-Air-Gesture-5-0-Inch/1677497686.html

 

Eιναι δυνατον να ρωτας;;;;;;;

 

Ο πωλητης δεν εχει ουτε μια αξιολογηση.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εχω μια ερώτηση όποιος ξέρει ας μου απαντησει, ενα power bank π.χ. αυτο http://www.geekbuying.com/item/Buocker-T2-10000mAh-Mobile-Power-Bank-with-LED-Indicator-And-Double-USB-Output-Ports-Black-320291.html οταν συνδεθεί φορτίζει το κινητό??? ή πρέπει να ειναι συνδεμενο συνεχώς πανω στο κινητο μεχρι να παει για φόρτιση απο τον φορτιστή του κινητού??
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς κάνει φίλε μου, φορτίζει!

Το συγκεκριμένο, με 10.000mAh, θα καταφέρει άνετα να σου φορτίσει μια μπαταρία 2.000 - 3.000mAh αλλά όχι στον ίδιο χρόνο με το φορτιστή σου.

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά εχω μια ερώτηση όποιος ξέρει ας μου απαντησει, ενα power bank π.χ. αυτο http://www.geekbuying.com/item/Buocker-T2-10000mAh-Mobile-Power-Bank-with-LED-Indicator-And-Double-USB-Output-Ports-Black-320291.html οταν συνδεθεί φορτίζει το κινητό??? ή πρέπει να ειναι συνδεμενο συνεχώς πανω στο κινητο μεχρι να παει για φόρτιση απο τον φορτιστή του κινητού??

 

Αν είναι full φορτισμένο (το powerbank), φορτίζει και την μπαταρία του κινητού

 

Ρωτάω γιατί δεν καταλαβαίνω τι κέρδος έχει πωλητής, αφού λεφτά δεν παίρνει άμεσα, μιας και τα κρατάει το aliexpress.

Φαντάζομαι ποντάρουν σε κανέναν αφηρημένο που θα πατήσει το "DELIVERED" κατα λαθος και θα πάρουν τα χρήματα...!

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά σε επώνυμα κινητά/ταμπλετ ο χώρος για εφαρμογές από ότι διαβάζω είναι μεγαλύτερος του 1.5 γιγα που έχουν τα κινέζικα η κάνω λάθος;

Ναι ρε συ, αν το κινητό εχει 32GB εσωτερικη κι ο κατασκευαστής ρυθμίσει το /data partition σε 5GB, λογικό. Στα περισσότερα Mediatek μπορείς να τροποποιήσεις το μεγεθος των partition με απλές εφαρμογές, και να το μεγαλώσεις. Προσωπικά σε κινητό με 4GB ROM έχω 2.5GB /data κι ειναι υπεραρκετά για τη χρήση που κάνω

καλησπέρα παιδιά .Το Jiayu to F1 μπορεί να λειτουργήσει Ελλάδα σε 3G η όχι ?

Προς το παρόν δεν εχει βγει έκδοση για WCDMA δίκτυα

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ, αν το κινητό εχει 32GB εσωτερικη κι ο κατασκευαστής ρυθμίσει το /data partition σε 5GB, λογικό. Στα περισσότερα Mediatek μπορείς να τροποποιήσεις το μεγεθος των partition με απλές εφαρμογές, και να το μεγαλώσεις. Προσωπικά σε κινητό με 4GB ROM έχω 2.5GB /data κι ειναι υπεραρκετά για τη χρήση που κάνω

 

Προς το παρόν δεν εχει βγει έκδοση για WCDMA δίκτυα

οταν λες με "απλες εφαρμογες" τι εννοεις?ποσο απλες?στο ζοπο 980 γινεται με απλο τροπο να μεγαλωσω το εσωτερικο χωρο?(εχω διαβασει το thread εδω που λεει mtk ενοποιηση εσωτερικων χωρων αυτο λες?δεν θελω ομως να μπλεξω με recovery και τετοια!)

ps τελικα το gps παλι κανει τα ιδια και μετα το calibration του gps!τελος παντων αστο δεν πειραζει να ναι καλα ο εξωτερικος δεκτης gps που εχω!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385363&page=2

 

Δεν θα βρεις πληροφορίες απο πρώτο χέρι. Κανείς δεν παρέλαβα ακόμα.

 

Είναι όμως λίγο αστείο να αποκαλούν 5ιντσο κινητό "mini" :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=385363&page=2

 

Δεν θα βρεις πληροφορίες απο πρώτο χέρι. Κανείς δεν παρέλαβα ακόμα.

 

Είναι όμως λίγο αστείο να αποκαλούν 5ιντσο κινητό "mini" :lol:

Οντως αστειο. Για να δουμε απο τα παιδια που θα παραλαβουν.

Στο site του pandawill εχει 23 θετικα reviews στο λευκο χρώμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το έχετε δει?

Το έχει αγοράσει κανείς? Πως το βλέπετε?

 

Μ' έβαλες σε σκέψεις...

 

Ήμουν ανάμεσα σε THL T100S, ZOPO ZP998 TCL IDOL X+ S960...

Τώρα με αυτό μήπως να περιμένω...;

Link to comment
Share on other sites

THL W200. Σήμερα με βροχή και είχα 10 δορυφόρους, οι μισοί με 40 snr...
μωρε και εγω 10-12 πιανω και κρυο κλειδωνει σε μισο λεπτο ,ζεστο ακαριαια αλλα στο δρομο ειναι λιγο αστα να πανε.
Link to comment
Share on other sites

πειτε κανενα κινητο που να εχει ΚΑΛΟ gps.κατα προτιμηση οχι με mtk επεξεργαστη

 

Σε τι κόστος - πόσες ίντσες οθόνη?

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω 10-12 πιανω και κρυο κλειδωνει σε μισο λεπτο ,ζεστο ακαριαια αλλα στο δρομο ειναι λιγο αστα να πανε.

Φιλε μαλλον ειναι το τηλεφωνο σου και οχι ο mtk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Σε τι κόστος - πόσες ίντσες οθόνη?
απαραιτητα πανω απο 5 ιντσες(και μεχρι 5 ιντσες :lol: ) 1280*720 αναλυση, και το βασικοτερο 2 γιγα ραμ!κοστος μεχρι 180-200!
Link to comment
Share on other sites

απαραιτητα πανω απο 5 ιντσες(και μεχρι 5 ιντσες :lol: ) 1280*720 αναλυση, και το βασικοτερο 2 γιγα ραμ!κοστος μεχρι 180-200!

 

Εχουν περάσει για διάστημα από τα χέρια μου Zopo C2, Jiayu G3S και Jiayu G4

Τώρα, παρήγγειλα κάτι πιο "επώνυμο", γι' αυτό και πιστεύω οτι ΔΕΝ θα υπάρχει θέμα MTK/GPS (οπως στο Xiaomi...)

Huawei Honor 3C - δες και το σχετικό νήμα...

5.0", IPS, OGS, 2 Ram/8 Rom, 2300mAh battery, καλές (για 5ιντσο) διαστάσεις και προπάντως από ΣΟΒΑΡΗ εταιρία!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Εχουν περάσει για διάστημα από τα χέρια μου Zopo C2, Jiayu G3S και Jiayu G4

Τώρα, παρήγγειλα κάτι πιο "επώνυμο", γι' αυτό και πιστεύω οτι ΔΕΝ θα υπάρχει θέμα MTK/GPS (οπως στο Xiaomi...)

Huawei Honor 3C - δες και το σχετικό νήμα...

5.0", IPS, OGS, 2 Ram/8 Rom, 2300mAh battery, καλές (για 5ιντσο) διαστάσεις και προπάντως από ΣΟΒΑΡΗ εταιρία!

οταν λες οπως στο xiaomi εννοεις οτι σε εκεινα το gps ειναι καλο η κακο?στα τρια κινητα που ειχες το gps πως ηταν?
Link to comment
Share on other sites

οταν λες οπως στο xiaomi εννοεις οτι σε εκεινα το gps ειναι καλο η κακο?στα τρια κινητα που ειχες το gps πως ηταν?

 

Διαβάζω (στο νήμα του Xiaomi) οτι δεν είναι κακό...

Στα Jaiyu ειναι ικανοποιητικό, με μικρά σφάλματα

Στο Zopo, ήταν μέτριο...

 

Γενικώς, πιστεύω οτι είναι θέμα κατασκευης/κεραίας και όχι θέμα ΜΤΚ...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω (στο νήμα του Xiaomi) οτι δεν είναι κακό...

Στα Jaiyu ειναι ικανοποιητικό, με μικρά σφάλματα

Στο Zopo, ήταν μέτριο...

 

Γενικώς, πιστεύω οτι είναι θέμα κατασκευης/κεραίας και όχι θέμα ΜΤΚ...

 

Για πες για το ζοπο τι σου έκανε το GPS?

Link to comment
Share on other sites

Για πες για το ζοπο τι σου έκανε το GPS?

 

Αφου το "διδυμο" 980 έχεις, τι παραπάνω θες να ακούσεις?

Αργό "λοκάρισμα", χαμηλό SNR, ψιλο-απώλεια στίγματος στο Sygic (original)

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Snr meaning? Εμένα και γρήγορα λοκαρει και δεν χάνει σήμα απλά στην πλοήγηση κάποιες φορές με δείχνει σε δίπλα δρόμους η περιστρέφεται γύρω γύρω Όταν είμαι εν στάση.τίποτε άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ολα με mtk6589

Thl w100 - zopo zp820 - huawei g610s - zte v967 παρα πολυ καλα στο στιγμα gps.

Thl w7s καλο αλλα μερικες φορες ''σκλαλωνει'' για λιγο.

Blackview χαλια...., με πατεντα εγινε καλο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...