Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μετά φίλε μου συνεχίζεις με την κλασσική διαδικασία που κάναμε για να παραγγείλουμε ή εχει τίποτα δύσκολο; Ευχαριστώ.

 

Όταν μπουν τα λεφτά στο balance του paypal (θα τα δεις με το που κάνεις login στο site) ακολουθείς κανονικά την διαδικασία που έκανες και πριν. Απλά τώρα τα λεφτά θα τα τραβήξει από το balance και όχι από την κάρτα που είχες συνδέσει και έκανες αγορές πριν τα cc

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

φίλος ψάχνει κινητάκι ως 130-140 ευρώ με τουλάχιστον 2G ram,καλή κάμερα και μπαταρία

Δεν αποκλείει τα 5.5" αλλά ένα 5" θα ήταν προτιμότερο

Link to comment
Share on other sites

φίλος ψάχνει κινητάκι ως 130-140 ευρώ με τουλάχιστον 2G ram,καλή κάμερα και μπαταρία

Δεν αποκλείει τα 5.5" αλλά ένα 5" θα ήταν προτιμότερο

 

meizu m2 mini :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Από όσα ξέρω σίγουρα ότι δίνουν 4g και στις 2 κάρτες ΕΝΑΛΛΑΞ χωρίς να χρειάζεται να αλλάξεις slot τις κάρτες sim είναι τα one plus 2, zuk z1, zopo speed7 plus, asus zenfone 2 και μάλλον τα miezu m2 note και jiayu s3

 

to asus zenfone2 εχει 3/4g μονο για στην μια sim η άλλη είναι για κλήσεις

Το θετικό όμως είναι ότι είναι dual active

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

to asus zenfone2 εχει 3/4g μονο για στην μια sim η άλλη είναι για κλήσεις

Το θετικό όμως είναι ότι είναι dual active

 

-Δυνατοτητα 4G και στις δυο θεσεις εχει κ το Huawei Honor 4x-Che2 L11, EU model

Edited by celtic1453
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

meizu m2 mini :)

 

στο βικμαλ το αναφερει ως 4πηρυνο 64bit κ κατω στα specs ως 8πηρυνο. τι φαση?

δεν εχει ελληνικο μενου αποσο βλεπω παρα μονο πληκτρολογιο

Link to comment
Share on other sites

κινητό 5.5'' που να τρεχει ζορικα παιχνιδια τυπου real racing 3 απροβληματιστα? και μην μου πειτε για mali 760, στο jiayu S3S της γυναικας μου κανει τρελα λαγκαρισματα... 3γιγα ραμ και λαγκαρει.....ελεος
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια -και ενδιαφέρουσα- άφιξη:

 

http://gloimg.gearbest.com/gb/2015/201508/goods-img/1440722878828-P-3006633.jpg http://en1.data.coolicool.com/images/MHAIFM810/MHAIFM810_21ecc4412894d9f780901de70779678d.images.400x400.jpg

 

Infocus M810

5.5" FHD οθόνη,

Snapdragon 801 @2.5MHz, Adreno 330 GPU

2GB RAM, 16GB internal storage ("ROM"), επεκτάσιμη μέσω SD card μέχρι 64GB

Android 4.4

Υποστήριξη 4G

 

Στα "μαγαζιά" (δε φαίνεται να έχει έρθει ακόμα σε όλα) σε τιμές γύρω στα $159 - 160.

 

Στα συν η πολύ θετική εικόνα ως τώρα της Infocus και ο συνδυασμός τιμής / προδιαγραφών.

 

Στα μείον η (κλασική πλέον για τηλέφωνα με "κινέζικα" specs) απουσία υποστήριξης της 800άρας μπάντας για 4G - και μάλιστα και της 900άρας σε 3G!

Επίσης μπαταρία 'μόνο' 2600 mAh, και δυστυχώς και μη αφαιρούμενη.

Άντε και η παρουσία KitKat στις μέρες μας (που όπου να 'ναι βγαίνει και το Android M!). Ελπίζω να δώσουν κανένα update σε LP

(αν και προσωπικά θα ζούσα μια χαρά ακόμα και με 4.2, αρκεί να είχε μια σταθερή και καλογραμμένη ROM...!)

 

Συνολικά πάντως, νομίζω, άξιο προσοχής...

Link to comment
Share on other sites

κινητό 5.5'' που να τρεχει ζορικα παιχνιδια τυπου real racing 3 απροβληματιστα? και μην μου πειτε για mali 760, στο jiayu S3S της γυναικας μου κανει τρελα λαγκαρισματα... 3γιγα ραμ και λαγκαρει.....ελεος

 

Παρε το xiaomi redmi note 2.

Link to comment
Share on other sites

κινητό 5.5'' που να τρεχει ζορικα παιχνιδια τυπου real racing 3 απροβληματιστα? και μην μου πειτε για mali 760, στο jiayu S3S της γυναικας μου κανει τρελα λαγκαρισματα... 3γιγα ραμ και λαγκαρει.....ελεος

 

Στο k3 note μου τρεχει απροβληματιστα το real racing 3 απλα εχω την εντυπωση οτι σε καποια συγκεκριμενα σημεια της πιστας η κινηση δεν ειναι και τοσο ομαλη. Ειναι τοσο μικρο το φαινομενο που ισωςκαι να ειναι ιδεα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτησω... Τι παίζει και όλες σχεδόν οι ωραίες κινεζικες συσκευές έχουν αυτό το άθλιο μαύρο πλαίσιο γύρω από την οθόνη;

 

Ποιος ο λόγος να κανείς το bezel μικρότερο αν είναι να έχει αυτή τη μαύρη ασχήμια;

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες να ρωτησω... Τι παίζει και όλες σχεδόν οι ωραίες κινεζικες συσκευές έχουν αυτό το άθλιο μαύρο πλαίσιο γύρω από την οθόνη;

 

Ποιος ο λόγος να κανείς το bezel μικρότερο αν είναι να έχει αυτή τη μαύρη ασχήμια;

 

Δεν το εχουν ολες

Οι μεγαλες δεν εχουν τετοια...

ΦτΗνα πανελ....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πλην των Meizu M2 note και Honor 3C 4G, υπάρχει κανένα καλό γύρω στα 150-160 ευρώ με ελληνικό μενού από το εργοστάσιο;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Το κάψιμο που νιώθω στα χέρια τις τελευταίες μέρες όταν δουλεύω το κινητό μου είναι φυσιολογικό;;; το δουλεύω αρκετές ώρες την ημέρα το εχψ από τον Φεβρουάριο jiayu G4s

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το κάψιμο που νιώθω στα χέρια τις τελευταίες μέρες όταν δουλεύω το κινητό μου είναι φυσιολογικό;;; το δουλεύω αρκετές ώρες την ημέρα το εχψ από τον Φεβρουάριο jiayu G4s

Ζεσταίνεται πολύ το κινητό; Το λειτουργείς με 3G data ενεργά συνέχεια;

Link to comment
Share on other sites

Ζεσταίνεται πολύ το κινητό; Το λειτουργείς με 3G data ενεργά συνέχεια;

 

Γενικά μετά από μισή ώρα έχει μια ζέστη πολλές φορές βλέπω ότι ανεβάζει αρκετά και πάντα όλα ανοιχτά τα έχω Wi-Fi 3g

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Γενικά μετά από μισή ώρα έχει μια ζέστη πολλές φορές βλέπω ότι ανεβάζει αρκετά και πάντα όλα ανοιχτά τα έχω Wi-Fi 3g

Όταν το δουλεύεις με data 3G/2G ενδέχεται να νιώθεις κάτι σαν καψιμο απ την ακτινοβολία (Βέβαια αυτό έχω να το νιώσω απ' την εποχή που χα κάτι παλιά nokia και sony ericcson). Αν το νιωθεις συνέχεια τότε είν απλά η θερμότητα του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το δουλεύεις με data 3G/2G ενδέχεται να νιώθεις κάτι σαν καψιμο απ την ακτινοβολία (Βέβαια αυτό έχω να το νιώσω απ' την εποχή που χα κάτι παλιά nokia και sony ericcson). Αν το νιωθεις συνέχεια τότε είν απλά η θερμότητα του κινητού.

Το βλέπω να πάω για αλλαγή κινητου

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Το βλέπω να πάω για αλλαγή κινητου

Γιατί ακριβώς δηλαδή, ποιο ειν το πρόβλημα τελικά; Το ίδιο κινητό έχει κι ο αδελφός μου και δεν έχει πρόβλημα. Και στο λέω γω που κινητά με υψηλό sar (ειδικά το nokia c6-01 που χα αλλά και iphone που χω δουλέψει) μου ιδρωναν το χέρι χειμωνιάτικα

Link to comment
Share on other sites

Γιατί ακριβώς δηλαδή, ποιο ειν το πρόβλημα τελικά; Το ίδιο κινητό έχει κι ο αδελφός μου και δεν έχει πρόβλημα. Και στο λέω γω που κινητά με υψηλό sar (ειδικά το nokia c6-01 που χα αλλά και iphone που χω δουλέψει) μου ιδρωναν το χέρι χειμωνιάτικα

 

Μπορεί να φταίει η υπερβολικη χρηση θα δω πως θα πάει

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα leagoo έχουν Ελληνικό μενού

Θέλω να είναι από μεγάλο κατασκευαστή. Κοιτάω τώρα και τα Xiaomi Redmi 2 Note και Redmi Note 4G.

Δεν βρήκα όμως το θέμα του Redmi note 4G για να δω εντυπώσεις.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι καν το Redmi Note το πρωτο.Το 2 ειναι κορυφαια συσκευη και αξιζει τα 20-30$ παραπανω.
Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Μην το σκεφτεσαι καν το Redmi Note το πρωτο.Το 2 ειναι κορυφαια συσκευη και αξιζει τα 20-30$ παραπανω.

Σκεφτομαι το redmi note 2 και το jiayu S3. Θα μου πεις σιγουρα το πρωτο, αλλα απο οτι ειδα δεν εχει gorilla 3. Πιστευω οτι υστερει εκει το Χιαομι. Τι πιστευεις εσυ;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...