Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια εναλλακτική του Coolpad F1;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Same question here.

 

Παίζει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή απο το UleFone Be X;

Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα octa, αρκεί να είναι αξιοπρεπείς συσκευή σε καλή τιμή.

Σκεφτόμουν το Jiayu F2, αλλά στα 130$ με MT6582 απλά δεν. Πάω στο Redmi 2.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

καλησπερα.. παιδια κανα καλό φτηνο 90-100 $.. ?
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εναλλακτική του Coolpad F1;

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτη την τιμη, ειναι μονοδρομος!

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτη την τιμη, ειναι μονοδρομος!

 

για ποια τιμή μιλάμε? Γιατί αν εννοείτε γύρω στα 140$, τοτε σιγουρα για μενα δεν ειναι μονοδρομος..

Link to comment
Share on other sites

ψαχνει ενας φιλος ενα κινητο, θελει 5.5 ιντσες, 2 gb ram, αυτα τον ενδιαφερουν πιο πολυ, μεχρι 150 ευρω και να ειναι κατα προτιμηση απο τις γνωστες κινεζικες εταιρειες, υπαρχει κατι;
Link to comment
Share on other sites

ψαχνει ενας φιλος ενα κινητο, θελει 5.5 ιντσες, 2 gb ram, αυτα τον ενδιαφερουν πιο πολυ, μεχρι 150 ευρω και να ειναι κατα προτιμηση απο τις γνωστες κινεζικες εταιρειες, υπαρχει κατι;

Leagoo elite 2

Link to comment
Share on other sites

Leagoo elite 2

+ 1000, πολύ καλή επιλογή ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Leagoo elite 2

ευχαριστω, σε σχεση με το ulefone be pro? καλυτερα αυτο; πιο ομορφο μου φαινεται το leagoo, αλλα ειναι απροβληματιστο;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω, σε σχεση με το ulefone be pro? καλυτερα αυτο; πιο ομορφο μου φαινεται το leagoo, αλλα ειναι απροβληματιστο;

 

http://www.kimovil.com/en/compare/leagoo-elite-2,ulefone-be-pro

 

δες ενα συγκριτικο εδω

Link to comment
Share on other sites

http://www.kimovil.com/en/compare/leagoo-elite-2,ulefone-be-pro

 

δες ενα συγκριτικο εδω

 

Με προσοχή γιατί δεν είναι 100% σωστά! Πχ δε γράφουν το Hotknot που έχουν διάφορα κινέζικα στις συνδέσεις ή έχουν και άλλα λαθάκια...

Link to comment
Share on other sites

Με προσοχή γιατί δεν είναι 100% σωστά! Πχ δε γράφουν το Hotknot που έχουν διάφορα κινέζικα στις συνδέσεις ή έχουν και άλλα λαθάκια...

Ακριβώς, γιά αυτό και εγώ πρότεινα το leaggo, μόνο το ότι είναι από τα πιό καινούρια, όμορφα και λεπτά κινητά που κυκλοφορούν και η μπαταρία του η οποία είναι νέας τεχνολογίας το κάνουν να υπερτερεί ...

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, γιά αυτό και εγώ πρότεινα το leaggo, μόνο το ότι είναι από τα πιό καινούρια, όμορφα και λεπτά κινητά που κυκλοφορούν και η μπαταρία του η οποία είναι νέας τεχνολογίας το κάνουν να υπερτερεί ...

 

οταν λες νεας τεχνολογιας;

Link to comment
Share on other sites

ψαχνει ενας φιλος ενα κινητο, θελει 5.5 ιντσες, 2 gb ram, αυτα τον ενδιαφερουν πιο πολυ, μεχρι 150 ευρω και να ειναι κατα προτιμηση απο τις γνωστες κινεζικες εταιρειες, υπαρχει κατι;

Εγώ πάλι θα προτείνω το Kolina 100+.

Με τιμή γύρω στα 130€, έχει 32gb χώρου και με πολύ καλή απόδοση στις 33.000 στο Antutu.

Αξιοπρεπεστατο και με πολύ καλά χαρακτηριστικά.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα προτείνω το Kolina 100+.

Με τιμή γύρω στα 130€, έχει 32gb χώρου και με πολύ καλή απόδοση στις 33.000 στο Antutu.

Αξιοπρεπεστατο και με πολύ καλά χαρακτηριστικά.

 

ναι το πηρε και αυτο το ματι μου, ειναι αξιοπιστο ομως;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα leagoo θα ειναι το επομενο κινητο μου Edited by thepre913

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

οταν λες νεας τεχνολογιας;

Δεν είναι Li-On, είναι Li-Polymer ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα προτείνω το Kolina 100+.

Με τιμή γύρω στα 130€, έχει 32gb χώρου και με πολύ καλή απόδοση στις 33.000 στο Antutu.

Αξιοπρεπεστατο και με πολύ καλά χαρακτηριστικά.

 

Αν δεν κάνω λάθος το μόνο του ελάττωμα είναι ότι δε θα πάει ποτέ σε kitkat και σαφώς σε lollipop, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι σε αυτη την τιμη, ειναι μονοδρομος!

Ναι, αλλά δεν το βρίσκω και το To2C είπε ότι η Coolpad σταμάτησε την παραγωγή του.

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Same question here.

 

Παίζει κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή απο το UleFone Be X;

Δεν με ενδιαφέρει απαραίτητα octa, αρκεί να είναι αξιοπρεπείς συσκευή σε καλή τιμή.

Σκεφτόμουν το Jiayu F2, αλλά στα 130$ με MT6582 απλά δεν. Πάω στο Redmi 2.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ulefone be x

Το πήρα για την γυναικα μου και ειναι σουπερ

kathe kinito einai oraio an antapokrinete stis prosdokies sou
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα σε meizu m1 note και mx4...Προσπαθώ να καταλάβω αν τα 80-100$ που κοστίζει παραπάνω το mx4 (200$ το μειζου, 280+ το μχ4 στο FCT) τα αξίζει το mx4

 

Υπέρ του μχ4: "τετράγωνη οθόνη", μικρότερες διαστάσεις (ιδιαιτερα σε μηκος), μικροτερα frames, μεταλλικη σχεδίαση, καλυτερη καμερα κατα πολυ, καλύτερο antutu score, τσιπάκι ήχου

Υπερ του note: καλύτερη σελφι καμερα, 64bit (στο μελλον ισως φανει χρήσιμο), ενδεχομενως καλυτερη αυτονομία (ειδικα με lοllipop που θα "ενεργοποιεί το 64bit), dual sim (δε με αφορα, και 1 σιμ μου φτανει, προς το παρον τουλαχιστον)...

 

Άγνωστα: ποιότητα οθόνης (sharp ips η μια, igzo η αλλη).

 

Συνοψίζοντας: highlights του μχ4: μικρότερες διαστάσεις με τετράγωνη οθόνη, μεταλλική κατάσκευή

Hghlights του Note: 64bit, καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (ιδιαίτερα στο μέλλον)...

Edited by aggeloszog
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ανάμεσα σε meizu m1 note και mx4...Προσπαθώ να καταλάβω αν τα 80-100$ που κοστίζει παραπάνω το mx4 (200$ το μειζου, 280+ το μχ4 στο FCT) τα αξίζει το mx4

 

Υπέρ του μχ4: "τετράγωνη οθόνη", μικρότερες διαστάσεις (ιδιαιτερα σε μηκος), μικροτερα frames, μεταλλικη σχεδίαση, καλυτερη καμερα κατα πολυ, καλύτερο antutu score, τσιπάκι ήχου

Υπερ του note: καλύτερη σελφι καμερα, 64bit (στο μελλον ισως φανει χρήσιμο), ενδεχομενως καλυτερη αυτονομία (ειδικα με lοllipop που θα "ενεργοποιεί το 64bit), dual sim (δε με αφορα, και 1 σιμ μου φτανει, προς το παρον τουλαχιστον)...

 

Άγνωστα: ποιότητα οθόνης (sharp ips η μια, igzo η αλλη).

 

Συνοψίζοντας: highlights του μχ4: μικρότερες διαστάσεις με τετράγωνη οθόνη, μεταλλική κατάσκευή

Hghlights του Note: 64bit, καλύτερη διαχείριση μπαταρίας (ιδιαίτερα στο μέλλον)...

 

για μενα τα αξιζει τα παραπανω λεφτα, εχω και τα 2 τηλεφωνα, ανωτερο ποιοτικα το mx4 και φαινεται αν τα εχεις διπλα διπλα, σε ολα εινα καλυτερο το mx4 εκτος της μπαταριας, το m1 εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια, επισης αν και 1080p και τα δυο το mx4 εχει καλυτερη οθονη εμφανως απ την αλλη και με το m1 θα την κανεις μια χαρα την δουλεια σου, δουλευοντας τα και τα 2 το mx4 ειναι ενα κλικ πανω πιο γρηγορο αλλα και το m1 ακολουθει απο κοντα

Link to comment
Share on other sites

για μενα τα αξιζει τα παραπανω λεφτα, εχω και τα 2 τηλεφωνα, ανωτερο ποιοτικα το mx4 και φαινεται αν τα εχεις διπλα διπλα, σε ολα εινα καλυτερο το mx4 εκτος της μπαταριας, το m1 εχει αρκετα καλυτερη αυτονομια, επισης αν και 1080p και τα δυο το mx4 εχει καλυτερη οθονη εμφανως απ την αλλη και με το m1 θα την κανεις μια χαρα την δουλεια σου, δουλευοντας τα και τα 2 το mx4 ειναι ενα κλικ πανω πιο γρηγορο αλλα και το m1 ακολουθει απο κοντα

 

τα βρίσκω 200$ και 285$ αντίστοιχα (βεβαια 285 απο fastcardtech :!: ) και είμαι σε δίλλημα...Βέβαια πολλά τα λεφτά (260 ευρώ) για κινέζικο. Με κόβω να πηγαίνω στο (1 εκατοστό μακρύτερο δυστυχώς) m1 note από vickmall..ελπιζω τουλαχιστον στα 200$ να καταφερω να μου βαλουν και 2-3 δωρακια. Να σαι καλά @Saleakos!!

Link to comment
Share on other sites

τα βρίσκω 200$ και 285$ αντίστοιχα (βεβαια 285 απο fastcardtech :!: ) και είμαι σε δίλλημα...Βέβαια πολλά τα λεφτά (260 ευρώ) για κινέζικο. Με κόβω να πηγαίνω στο (1 εκατοστό μακρύτερο δυστυχώς) m1 note από vickmall..ελπιζω τουλαχιστον στα 200$ να καταφερω να μου βαλουν και 2-3 δωρακια. Να σαι καλά @Saleakos!!

φιλε, αμα πιασεις το mx 4 στα χερια σου θα ξεχασεις οτι ηξερες μεχρι τωρα για τα κινεζικα, πιστεψε με, τα λεφτα ειναι μια χαρα, το ιδιο ισχυει και για το m1

Link to comment
Share on other sites

ναι το πηρε και αυτο το ματι μου, ειναι αξιοπιστο ομως;

Δεν θα το πρότεινα αν δεν ήταν φίλε.

Αν δεν κάνω λάθος το μόνο του ελάττωμα είναι ότι δε θα πάει ποτέ σε kitkat και σαφώς σε lollipop, σωστά;

Σωστή παρατήρηση, αυτό είναι το μεγαλύτερο μειονέκτημα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το zte v5 red bull 2/8 ειναι πλεον out of stock στα περισοτερα site.

Νομιζω πως την θεση του πλεον παιρνει το lenovo s960(vibe x).

Υστερει στον επεξεργαστη αλλα σε ολα τα ολα παιρνει 10.

5" full fd 1080p-2gb ram-16gb storage-13mp sony-5mp μπροστα.

Στα 130$ νομιζω το κορυφαιο vfm με 2gb ram

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...