Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για κινητο μεχρι 150ε τι προτινετε? αποκλειστικα στις 5,5ιντσες.Να κραταει μπαταρια μια μερα ευκολα με δεδομενα gps κτλ.Το 4g ειναι καλο αν υπαρχει,δεν καιγομαι κιολας..Επισης δε με ενδιαφερει η 2η sim.Μεχρι στιγμης το μονο που εχω βρει να με καλυπτει ειναι το κ3 note,κατι αλλο?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφερει η ελλειψη των 800Mhz στο 4G, K3 note, redmi note 2, Meizu M2 note ειναι νομιζω οι κορυφες και γυρω στο μπατζετ σου.

 

Τι ειναι αυτο το 800mhz που λες δεν εχω ιδεα,τοσο καιρο ειχα ενα samsung trend plus που ειχα απο επιδοτηση και δεν εχω τρελες απαιτησεις...Θα επηρεασει το σημα αυτο που λες?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι αυτο το 800mhz που λες δεν εχω ιδεα,τοσο καιρο ειχα ενα samsung trend plus που ειχα απο επιδοτηση και δεν εχω τρελες απαιτησεις...Θα επηρεασει το σημα αυτο που λες?

 

Εν έτη 2016 το να μην έχεις φουλ μπαντες 4G είναι αμαρτία...

Ή 800αρα 4G καλύπτει τρύπες παντού στο σημα.

Σε λίγους μήνες (12-24) θα είναι ή κύρια μπάντα 4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παίζει κάνα καλό κινέζικο smartwatch μέχρι 70€ που να τρέχει όμως android; Έτσι ώστε από xda να μπορώ να το πειράξω, ή να αξιοποιήσω τα αμέτρητα watchfaces που μας προσφέρει τόσο απλώχερα το Playstore; Πιθανότατα είμαι σε λάθος θέμα, αλλά αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει, ή έστω να με παραπέμψει στο κατάλληλο thread, θα του ήμουν υπόχρεος.
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Εν έτη 2016 το να μην έχεις φουλ μπαντες 4G είναι αμαρτία...

Ή 800αρα 4G καλύπτει τρύπες παντού στο σημα.

Σε λίγους μήνες (12-24) θα είναι ή κύρια μπάντα 4G

 

Ενταξει δε με ενοχλει τοσο,επισης κατι διαβασα για ελειψη playstore και google apps απο το εργοστασιο,αυτα μπορουν να μπουν στην πορεια?Δεν θελω κινητο που να χρειαζεται σκαλισμα καθε λιγο και λιγακι,το χρησιμοποιω για την δουλεια μου καθημερινα και δε μπορω να διακυνδηνευω να χασω δεδομενα..Το κ3 θα με καλυψει πληρως σε αυτο απο θεμα λειτουργικου κτλ?

Sony Ericsson Xperia Neo V black rooted/unlock bootloader via TP/CWM Recovery/4.1.c.0.7 Baseband/1.8Ghz Supercharged/16GB-C4 Kingston microSD/Link2SD @ 1GB sd-ext3

 

Πωλειται bluetooth headset Sony Ericsson MW600 λευκο αγρατσουνιστο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, παίζει κάνα καλό κινέζικο smartwatch μέχρι 70 τρέχει όμως android; Έτσι ώστε από xda να μπορώ να το πειράξω, ή να αξιοποιήσω τα αμέτρητα watchfaces που μας προσφέρει τόσο απλώχερα το Playstore; Πιθανότατα είμαι σε λάθος θέμα, αλλά αν μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει, ή έστω να με παραπέμψει στο κατάλληλο thread, θα του ήμουν υπόχρεος.

 

Φιλε παρε το doogee x5. Σε αυτα τα χρηματα μαλλον οτι καλυτερο. 60$ σε gearbest vickmall.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δε με ενοχλει τοσο,επισης κατι διαβασα για ελειψη playstore και google apps απο το εργοστασιο,αυτα μπορουν να μπουν στην πορεια?Δεν θελω κινητο που να χρειαζεται σκαλισμα καθε λιγο και λιγακι,το χρησιμοποιω για την δουλεια μου καθημερινα και δε μπορω να διακυνδηνευω να χασω δεδομενα..Το κ3 θα με καλυψει πληρως σε αυτο απο θεμα λειτουργικου κτλ?

 

Τα κινέζικα μετά το 06/2015 έχουν φουλ GAAPS....Playstore, gmail κτλ.

 

Kαι τα ,DOOGEE/CUBOT eιναι πληρεστατα σε αυτό τον τομέα, φουλ GAAPS, full 4g bands

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μη το δένεις και κόμπο για την Ελλάδα.

 

Είναι ψιλοβεβαιο γιατί σπρωξανε άφθονο χρήμα οι εταιρείες κινητής για να τσιμπήσουν τη συχνότητα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δε με ενοχλει τοσο,επισης κατι διαβασα για ελειψη playstore και google apps απο το εργοστασιο,αυτα μπορουν να μπουν στην πορεια?Δεν θελω κινητο που να χρειαζεται σκαλισμα καθε λιγο και λιγακι,το χρησιμοποιω για την δουλεια μου καθημερινα και δε μπορω να διακυνδηνευω να χασω δεδομενα..Το κ3 θα με καλυψει πληρως σε αυτο απο θεμα λειτουργικου κτλ?

Τότε πάρε το Κ3 και ζήτα από το VickMall να σου εγκαταστήσει την εργοστασιακή πολύγλωσση ρομ (ROW), αυτή που δίνεται από την Lenovo για τις αγορές των χωρών εκτός της Κίνας.

 

Εν έτη 2016 το να μην έχεις φουλ μπαντες 4G είναι αμαρτία...

Ή 800αρα 4G καλύπτει τρύπες παντού στο σημα.

Σε λίγους μήνες (12-24) θα είναι ή κύρια μπάντα 4G

Έχουν πλήρη υποστήριξη για τις συχνότητες των χωρών προς τις οποίες προορίζονται.

Από ποιά πηγή προκύπτουν αυτό για τους μήνες και αυτό για χρήση ως κύριας συχνότητας;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω καει για το θεμα αυτο με το honor 3c μου στις αρχικες ρομ,ολα τα elephone,jiayu,zopo,doogee κλπ αναγνωριση των αριθμων χωρις το +30 μπροστα κανουν?γιατι με το δικο μου παλαιοτερα οταν με καλουσαν στο wind νουμερο μου εαν δεν ειχα αποθηκευσει το νουμερο ΜΕ το +30 δεν εδειχνε το ονομα της επαφης!
Link to comment
Share on other sites

To Jiayu G2F, ναι.

Θα δώσεις το 3C; :fool:

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχω καει για το θεμα αυτο με το honor 3c μου στις αρχικες ρομ,ολα τα elephone,jiayu,zopo,doogee κλπ αναγνωριση των αριθμων χωρις το +30 μπροστα κανουν?γιατι με το δικο μου παλαιοτερα οταν με καλουσαν στο wind νουμερο μου εαν δεν ειχα αποθηκευσει το νουμερο ΜΕ το +30 δεν εδειχνε το ονομα της επαφης!

Το Number Fixer το έχεις/είχες δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

 

Έχουν πλήρη υποστήριξη για τις συχνότητες των χωρών προς τις οποίες προορίζονται.

Από ποιά πηγή προκύπτουν αυτό για τους μήνες και αυτό για χρήση ως κύριας συχνότητας;

 

Διαβασε στο αντιστοιχο θεμα εδω μεσα αναλυτικη εξηγηση περι ευρωπαικου 4G

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!

πότε λήγει η αργία στην Κίνα?

αν καταλάβα καλά έχουν αργία.ισχύει?

 

Μέχρι και την Τετάρτη 7\10.

 

https://www.google.com/calendar/embed?src=en.china%23holiday@group.v.calendar.google.com

 

Βάλτε το στο Google Calendar για να έχετε πάντα πρόχειρο το...αργιολόγιο τους :)

Link to comment
Share on other sites

To Jiayu G2F, ναι.

Θα δώσεις το 3C; :fool:

το σκεφτομαι λογω του οτι θελω πλεον 5.5 ιντσες αλλα και δυνατοτητα 4g (εναλλαξ και στις 2 σιμ)

 

Το Number Fixer το έχεις/είχες δοκιμάσει?
ναι αλλα η αλλη μου καρτα σιμ ειναι κοσμοτε που αυτη ΔΕΝ βαζει το 30 οταν με καλουν εκει!οποτε θα επρεπε καθε επαφη να την εχω και με 30 για την wind και χωρις για την κοσμοτε .ευτυχως το διορθωσε η huawei απλα ειπα να ρωτησω μην την ξαναπαθω.

οποτε τωρα ειμαι μεταξυ elephone,doogee,jiayu και οποια αλλη προτεινετε που δεν αναφερω με αυτα τα κριτηρια πλεον

 

 

 

 

4g εναλλαξ και στις 2 σιμ

3giga ram

αποσπωμενη μπαταρια

sd card σε δικη της θεση

800αρα μπαντα στο 4g

5.5 ιντσες

εως 170+- 30 ευρω

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

To ViewSonic V500 τι κουσούρι έχει; Με αυτά τα χαρακτηριστικά και αυτή την τιμή θα περίμενα να συζητιέται αρκετά.
Link to comment
Share on other sites

το σκεφτομαι λογω του οτι θελω πλεον 5.5 ιντσες αλλα και δυνατοτητα 4g (εναλλαξ και στις 2 σιμ)

 

ναι αλλα η αλλη μου καρτα σιμ ειναι κοσμοτε που αυτη ΔΕΝ βαζει το 30 οταν με καλουν εκει!οποτε θα επρεπε καθε επαφη να την εχω και με 30 για την wind και χωρις για την κοσμοτε .ευτυχως το διορθωσε η huawei απλα ειπα να ρωτησω μην την ξαναπαθω.

οποτε τωρα ειμαι μεταξυ elephone,doogee,jiayu και οποια αλλη προτεινετε που δεν αναφερω με αυτα τα κριτηρια πλεον

 

 

 

 

4g εναλλαξ και στις 2 σιμ

αποσπωμενη μπαταρια

sd card σε δικη της θεση

800αρα μπαντα στο 4g

5.5 ιντσες

εως 170+- 30 ευρω

Kingzone z1!Το εχω από τον Απρίλη και είναι κομπλε,αν εξαίρεσω στην αρχή που ή πρώτες Ρομ ειχαν θεματακια.

Link to comment
Share on other sites

Kingzone z1!Το εχω από τον Απρίλη και είναι κομπλε,αν εξαίρεσω στην αρχή που ή πρώτες Ρομ ειχαν θεματακια.

ωραίο φαίνεται! Δεν είχα ξανά ακούσει αυτή την εταιρεία! διόρθωσα βέβαια το παραπάνω ποστ μου γιατί ξέχασα ότι θέλω και 3 γιγα ραμ!

Για πες λίγο το GPS πως είναι; με την εφαρμογή GPS test μπορείς σε ανοιχτό ουρανό να μου βγάλεις μια φώτο το σήμα των δορυφόρων που κλειδώνει;

 

από αναβαθμίσεις τι λέει; τις δίνει η μαμά εταιρεία; ελληνικά έχουν; δηλαδή από υποστήριξη τι λέει; δεν θέλω cystom roms μόνο εάν δίνει η μαμά εταιρεία!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...